Strona 139 z 167
Pokaż wyniki od 1,381 do 1,390 z 1669

Listopadówki 2017

Senior Member
    agnis

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-11-27 zobacz kalendarz
    Mnie też ciągnie brzuch a szczególnie jak chodzę po schodach a w domu mam 3 poziomy. Teraz też boli kręgosłup i pojawiła się zgaga.
    A co do wózka to ja tym razem kupiłam jedo fyn na pompowanych dużych kołach i ma dużą gondolę. Czytałam pozytywne opinie.
    Jeśli chodzi o kosmetyki to chwalę sobie hipp do kąpieli. Jonsona uczulają a Nivea wedłu mnie wysusza

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar aniaa88
    O mnie
    16.11.2017
    Cytat Zamieszczone przez Marynarka Zobacz posta
    Hej hej. Ja dzisiaj jestem zła. Miałam zrobić dzisiaj krew i siuśki, ale zrobiłam tylko krew bo mi pojemnik wpadł do wc. I w poniedziałek muszę donieść mocz na badanie ogólne. Poza tym pół nocy nie spałam bo młody tak mnie uciskał na szyjkę i pęcherz ze myślałam ze zejdę z tego świata.

Anetula, mi już twardnieje regularnie. Niestety, dużo odpoczynku chociaż przy 2-łatce ciężko. No i leków, tez mi się to nie podoba ale jak mus to mus.

Dziewczyny, dwa pytania do dyskusji, trzeba rozruszać to forum. Po pierwsze, co myślicie o prowadzeniu ciąży u dwóch niezależnych lekarzy? A po drugie, która z Was może miała pierwsze cc i rozważa próbę porodu SN? Co myślicie?
    Ja miałam cc z powodu ułożenia. Na szczęście odbyło się w miarę naturalnie bo odeszły mi wody, potem miałam skurcze i coraz większe rozwarcie. Jak juz nie mogłam wytrzymać to wzięli mnie na cięcie. Najgorsze byly te 3 dni w szpitalu i zespół popunkcyjny :/ nie chciałabym tego znów przechodzić więc liczę na sn. Ale szczerze to po tym przedsmaku skurczy co 3 min jakie miałam ostatnio to nie wiem czy dam radę a na znieczulenie nie mam co liczyć co najwyżej gaz może dadzą.

Senior Member Awatar Marynarka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-07-08 zobacz kalendarz
    Ania88, a miałaś wcześniej umówiony termin cc? I czemu tak długo Cię trzymali nim zrobili cięcie? Zamiast od razu skoro i tak było wiadomo ze nie urodzisz.

Senior Member Awatar sonne
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-05-12 zobacz kalendarz
    Data
    2015-05-12
    Cytat Zamieszczone przez izabell30 Zobacz posta
    Ja tak jak pisałam na początku chodzę do dwóch lekarzy. Tylko jeden jest na nfz drugi prywatnie. Nie chodziła bym do tego na nfz gdyby nie to że mam za darmo badania. I tylko dlatego do niego chodzę. Jestem w 26 tygodniu ciąży i lekarz na nfz zbadał mnie tylko raz a gdyby coś się działo. Ja do 20 tygodnia pracowałam nie była to lekka praca bo sprzatalam w biurach. Trzeba było się schylac dźwigać itd. Ale dopóki dobrze się czułam chciałam pracować ale lekarz na nfz nie badal mnie i ja miałam ciągle obawy co by było gdyby np skracala mi się szyjka telepatycznie by o tym wiedział..

Jaki mialas wynik na krzywej jesli nie tajemnica.
    Ja naczczo mam ok. Po godz nie mialam pomiaru a po2h mam 190; ( wiec pewnie cukrzyca jak nic.7.08 mam wizyte u gina.pewnie da skierowanie do diabetologa. W poniedz mam endkrynologa a on jest tez diabetologiem to moze zerknie na wynik.
    Poki co pożegnłam z bólem slodycze,nalesniczki,smażone itd. Jak czytam co można to chyba prawie nic z tego co jadłam.

Senior Member Awatar sonne
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-05-12 zobacz kalendarz
    Data
    2015-05-12
    Ja chodziłam do 2 lekarzy. 1 na nfz bo wiedzialam ze da mi zwolnienie a w pracy kazali mi isc i nie wracać. I prywatnie w lux med bo mialam pakiet z pracy - i duzo więcej badań zlecał. Potem ten z lux med byl na urlopie i jakos odwolali mi wizyte i juz na kolejną sie nie umowilam,do tego ciezko bylo o niego z wolnymi terminami.

Senior Member Awatar aniaa88
    O mnie
    16.11.2017
    Cytat Zamieszczone przez Marynarka Zobacz posta
    Ania88, a miałaś wcześniej umówiony termin cc? I czemu tak długo Cię trzymali nim zrobili cięcie? Zamiast od razu skoro i tak było wiadomo ze nie urodzisz.
    Miałam wstępnie z lekarka ustalony ale wody mi odeszły 2 tyg przed terminem. Czekali, bo najpierw papierologia, formalności, potem lewatywa i zaczęły się konkretne skurcze. Jadłam późno kolacje a chcieli żeby była jak najdłuższa przerwa.

Sony to duży masz ten cukier ja mam wiele wiele mniejszy a mimo to cukrzyca. Dziś na czczo miałam 82 po śniadaniu godzinę 102 a po obiedzie 126 więc u mnie nie jest źle. Jeżeli chodzi o badanie z glukozy to na czczo mialam 5.30 mmol/l a norma (4.1-5.9) po 1h miałam 9.41 mmol/l a norma ( do 10.0) a po 2 h miałam 8.06 mmol/l a norma (do 7.8). Dlatego ja mam zdiagnozowana ale nie duza. I mi diabetolog kazał narazie odstawić słodycze, miody, dżemy i smażone w sensie generalnie o panierke chodzi. I uważać na owoce. I mam zrobić teraz w sierpniu mocz i cukier ale bez picia tej glukozy tylko z żyły na czczo.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Taszka82
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-11-15 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez agnis Zobacz posta
    Taszka a Tobie zazdroszczę tyle wigoru, dzieci, praca i budowa!!!
    Oj, ciężko z tym wigorem. Pracuję na pół gwizdka, bo u taty i mam fory, obiady gotuje babcia tzn moja mama, co dużo ułatwia, a i tak wieczorami padam na twarz.

Oj tak, zaufanie do lekarza ważne. Ja mam jednego ulubionego, ale ciążę prowadze na medicover. Na szczescie lekarz też jest ok.
    Aniołek 08.2008
    Syn 05.2010
    Córa 10.2012

Member
    Patapaja

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-04-10 zobacz kalendarz
    ja dzisiaj już po wizycie , będzie córeczka , 22tc moja fasolka ważyła 480g i sobie siedzi głową do góry , lekarz nie kazał mi się martwić twierdząc że brzdąc ma jeszcze dużo czasu żeby się odwrócić ,mała przez całe badanie USG była strasznie zajęta swoją rączką , drapała się po główce i machała do wszystkich , termin porodu przesunął mi się na 03.12 , ale szczerze wątpię że donoszę do grudnia, kolejna wizyta za trzy tygodnie 18.08, łożysko się podniosło już nie jest przodujące , ale za to znowu skróciła mi się szyjka , mam brać końską dawkę magnezu, zero seksu. nie wolno mi wykonywać ciężkich prac (nie mogę myć okien, podłóg , nic dźwigać ), teraz będę mieć wizyty co 3 tygodnie żeby częściej kontrolować szyjkę i lekarz nawet był przeciwny mojej wycieczce do Polski , ale mogę jechać tylko co godzinę musimy robić 15 minutowe przerwy na spacer w koło samochodu

ja chodzę do Polskiego lekarza w niemczech i powiem szczerze że jestem z niego bardzo zadowolona, każda wizyta trwa od 20-45 min, za każdym razem wszystko bada i kontroluje, zadaje bardzo dużo pytań, widać że się interesuje, jest spokojny i cierpliwy , odpowie na każde pytanie i zawsze doradzi , badania moczu i krwi to podstawa u niego , tym bardziej że mam problemy z nerkami więc kontroluje czy występuje białko w moczu , no i moja anemia w poprzedniej ciąży więc badanie krwi też jest ważne

jeżeli chodzi o sprzątanie to ja lubie sprzątać jak mam wenę , ale mimo nawet braku weny staram się robić wielkie porządki w sobotę a przez cały tydzień pilnować porządku

czy któraś z was dokarmiała swoje maleństwo mlekiem modyfikowanym ? jeżeli tak to jakie polecacie ?
    zastanawiam się nad kupnem chociaż jednej małej puszki mleka, ze względu na to że po pierwszym porodzie , przez pierwszy tydzień miałam bardzo mało pokarmu . Czy już wiecie jak chcecie karmić swoje maleństwa ? ostatnio bardzo dużo kobiet karmi butelką, w sumie moja siostra też , choć planowała piersią , ale przekombimowała i mała odrzuciła pierś. Jak to na samym początku karmienia bywa, nim sutki się przyzwyczają to bolą, więc moja siostra kupiła nakładki na piersi i próbowała małą zmusić do ssania piersi w takiej formie , ale dzieciątko przestało jeść i to dosłownie , siostra miała z tym duży problem , czasami przez dwie godziny zachęcała córeczkę by jadła, lecz mała nie chciała ani piersi ani butelki , a najgorsze w tym wszystkim że i siostra płakała i jej córeczka , i dwa miesiące piekła , tyle czasu zajęło by dzieciątko namówić do jedzenia z butelki, tylko że siostra odciąga swój pokarm z piersi

Senior Member Awatar Marynarka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-07-08 zobacz kalendarz
    Patapaja, jaki magnez i w jakiej dawce Ci lekarz każe brać? No i czy zmierzył szyjkę? Ile mierzy?

Co do mm, ja dokarmiałam na początku nim mi się laktacja rozbujała. W w sumie od czasu do czasu podawałam mn mimo ze kp. Przed porodem kupiłam polecamy i wychwalany enfamil, w razie Niemca. A potem oddałam znajomej cała puszkę. Bo Zuzia w szpitalu dostała Bebilon i Bebilon pije do dzisiaj. Nie wiem czy od razy kupię czy sie wstrzymam, bo mm zawsze można kupić, właśnie chociażby takie jakie ewentualnie podają w szpitalu i się dziecku przyjmie. Podejrzewam ze jak będzie potrzeba to tez postawimy na Bebilon.

Z tego co wiem to dobry jest ten Nan pro z Nestle chyba i Enfamil, No i nasz Bebilon. My polecamy. Zuzia poleca słodkie jak to mleko bywa, smakowało, żadnych problemów z brzuszkiem czy kupami. Ja kp do 6 mca wiec potem tylko mm, do dzisiaj pije rano szklankę do śniadanka albo na drugie śniadanko.

Nie polecają natomiast Bebiko. Ponoć syf dla brzuszków. Ale to tyle co z grup wiem i od znajomych.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

listopadówki 2017 imie dla dziecka

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów