Strona 138 z 167
Pokaż wyniki od 1,371 do 1,380 z 1669

Listopadówki 2017

Senior Member
    fantaeryk

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-11-09 zobacz kalendarz
    Marynarka to moja pierwsza ciaza wiec nie mam doswiadczenia. Za to ja mam dwoch niezaleznych lekarzy. Polska ginekolog - ona mnie regularnie bada ginekologicznie, dokladnie mierzy malego i rozwiewa moje watpliwosci. Drugi to angielski lekarz i polozna- robia mi wszystkie badania, mocz, glukoza, ktg, cisnienie itp. Te wyniki przekazuje mojej gin.i jakos to idzie obie strony prowadza ciaze w podobny sposob, wiec nie mam rozdarcia miedzy jednym a drugim wskazaniem. A poniewaz jestem w grupie ryzyka to mam az nadmiar tych wizyt

Od razu mowie, ze gdybym byla w PL to mialabym tylko jednego lekarza prowadzacego. Tytaj sa inne zasady prowadzenia ciazy, a do tego bariera jezykowa mimo wszystko jest. Czuje sie po prostu pewniej jak rozmawiam z rodaczka. Ale absolutnie nie narzekam na angielska sluzbe zdrowia-naprawde wiedza co robia.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Marynarka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-07-08 zobacz kalendarz
    Pytam, bo ja obecnie chodzę do dwóch i zaczynam się zastanawiać czy dobrze robię. Jeden chce mnie kłaść do szpitala, drugi mowi, ze mogę biegać i w góry iść. Jeden zleca w kółko to samo badanie - mocz i krew, drugi wymyśla cuda na kiju. Jeden robi usg w 3 minuty, drugi tak dokładne, ze po 40 minutach już mi się nudzi. Itd, itp, obydwa prywatnie, z tym ze za wizyty u jednego nie płace bo obejmują prywatne ubezpieczenie.

Oczywiście ja nie powiedziałam żadnemu, ze mam jeszcze drugiego. Myśle, ze to chyba zbędne. Poki co trzyma mnie to ze wizyty mam na zakładkę, mniej więcej co 2-3 tygodnie wiec jestem spokojniejsza z racji moich dolegliwości.

Jestem ciekawa Waszych doświadczen i opini.

Senior Member
    fantaeryk

O mnie
    Hmm..z tego co piszesz totalnie inne zdania maja :/ jak tu sie odnalezc w tym. Nie zazdroszcze Ci powiem szczerze - ja mam opieke angielska totalnie za darmo na skinienie palca. W polskiej klinice place ale rowniez mam co chce. Malo tego lekarze wzajemnie wiedza o sobie i nie ma z tym zadnego problemu. Jednak wiadomo ze ostatecznie bede rodzic w angielskim szpitalu i polska gin. jest jako wsparcie psychiczne dla mnie bardziej.

Ja tak jak pisałam na początku chodzę do dwóch lekarzy. Tylko jeden jest na nfz drugi prywatnie. Nie chodziła bym do tego na nfz gdyby nie to że mam za darmo badania. I tylko dlatego do niego chodzę. Jestem w 26 tygodniu ciąży i lekarz na nfz zbadał mnie tylko raz a gdyby coś się działo. Ja do 20 tygodnia pracowałam nie była to lekka praca bo sprzatalam w biurach. Trzeba było się schylac dźwigać itd. Ale dopóki dobrze się czułam chciałam pracować ale lekarz na nfz nie badal mnie i ja miałam ciągle obawy co by było gdyby np skracala mi się szyjka telepatycznie by o tym wiedział. I co mnie dziwi każe mi na kolejne wizyty przychodzić co 4-5 tygodni.
    U lekarza prywatnego jestem na wizycie co dwa tygodnie. Lekarz za każdym razem mnie bada i podczas badania wszystko mi mówi, tłumaczy. Na każdej wizycie pyta mnie jak się czuje na każdej wizycie mam usg które robi dokładnie i z każdego usg mam zdjęcie :-). Lekarz prywatny wypisuje mi L4. Interesuje się stanem mojego i dziecka zdrowia. Lekarz na nfz przy wizycie nawet nie pyta czy dobrze się czuje. Usg robi kilka sekund i sama muszę wyciągać od niego czy wszystko jest ok. Do tej pory zrobił mi usg dwa razy. Kolejne wizyty to recepta na żelazo, wpisanie odbebnionej wizyty do karty ciąży i proszę przyjść za 5 tygodni. To teraz częściej będę u diabetologa jak u ginekologa na nfz. Za to poszłam wczoraj do diabetologa na nfz starszy lekarz ale podejście miał bardzo fajne. Wszystko mi wytłumaczyl odnośnie mojej cukrzycy. Jeszcze do zabiegowego zadzwonił żeby Panie pokazały mi jak mam mierzyć cukier. Widać że jednemu lekarzowi zależy na pacjencie nawet temu przyjmowanemu na nfz a drugi pacjentów na nfz traktuje tak żeby tylko odbyć.

O mnie
    Ja mam tez co wizytę usg, badanie szyjki i wywiad. Ale właśnie, jedna lekarka na bieżąco mi mierzy szyjkę, podaje wymiar, mówi i radzi co i jak. A ten drugi, tylko sprawdzi palcem i mówi ze ok, po czym straszy przedwczesnym porodem i szpitalem.
    Chodzę do niego bardziej z przywyczajenia. On jest niby dobrym lekarzem ale mam wrażenie, ze nie ogarnia bo ma tyle pacjentek ze godziny gabinetu to 15-20 a wychodzi stamtąd 22-23. I stad ten pośpiech, niedokładność, nie pamięta pacjentek, myli je, na maila z wynikami odpisuje po tygodniu, dwóch, telefonicznie nieosiągalny bo ma keszce dyżury i przychodnie NFZ. Prowadził moja pierwsza ciąże, ale w przeciągu tych lat zauważyłam negatywna zmianę. Do drugiego lekarza dostałam się dwa dni po usg genetycznym ze względu na wypadek samochodowy jako przypadek nagły i pilny. Do niego bym się w życiu nie dostała. I taki w sumie mętlik. Bo niby fajnie mieć możliwości korzystania z opieki a jak przychodzi co do czego to w sumie nie wiadomo gdzie się kierować i do kogo udać.

Moja ciąża od początki jest problemowa, podejrzenie pustego jaja, potem wypadek, teraz skurcze i prawdopodobne problemy z szyjka. W pierwszej ciąży tez mi się skracała tylko trochę później, wiec historia się pewnie powierzy. A to dopiero połowa o strach pomyśleć co będzie dalej. Dlatego mimo wszystko jeszcze się trzymam tego jak teraz to wyglada. Ale coraz częściej się zastanawiam czy nie zmienić ginekologa. Mieć dwóch ale poszukać takiego któremu zaufam w 100%.

Senior Member
    fantaeryk

O mnie
    Zaufanie do lekarza jest bardzo wazne. W Polsce mialam gin. ktory byl poloznikiem w szpitalu- fajnie bo lekarz prowadzacy przy porodzie to najlepsze rozwiazanie. No ale coz...tutaj jak nie bedzie problemow to nawet lekarza nie zobacze, bo polozne prowadza ciaze i porod. Zobaczymy jak to bedzie ze mna dzis mam brzuch napiety ale chyba maly sie w koncu podniosl z pecherza hihi czuje kopniaki wysoko i mocno

Tez macie na tym etapie ciagnacy i lekko bolacy brzuch w dole? zaczal sie u mnie 26tydz.

dzisiaj jedziemy na lotnisko po moja mame - przyjezdza na 2tyg. to sie troche oderwe od moich szalonych mysli.

Senior Member
    agnis

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-11-27 zobacz kalendarz
    Hej dziewczyny jestem od poniedziałku na zwolnieniu i nie mam czasu na net . Młoda mnie wykorzystuje że czasami tęsknię za pracą. A propo gotowania i pieczenia to ja to uwielbiałam jak nie miałam dzieci. Teraz robię coś jak muszę - to znaczy piekę ciasto na imprezkę lub wymyślam jakieś jedzonko. A tak na codziennie to co szybciej, zresztą Marta bardzo mało rzeczy je więc obiady gotuje się to co zje: mielone, schabowe pierogi, jakiś gulasz, naleśniki. Żadnych warzyw, leczo itp

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    O mnie
    Ja mam ciagle takie napięcia, ciągnięcia, pobolewanie, kłucie, i tego typu dolegliwości.
    U

Senior Member
    agnis

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-11-27 zobacz kalendarz
    zazdroszczę Wam że możecie jeść biogsiki w ciąży itp. Ja staram się ograniczać ciężkostrawne ze względu na cholestazę która mi grozi. Kolejne badania mam po 15 sierpnia więc zobaczymy czy dalej też mogę sobie trochę pozwalać czy już reżim i dieta wątrobowa.
    Taszka a Tobie zazdroszczę tyle wigoru, dzieci, praca i budowa!!!

O mnie
    Agnis, a co to ta cholestaza? Skąd to się bierze i czemu? Można temu zapobiec? Jakie badania robisz i skąd wiesz ze Ci grozi?

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

listopadówki 2017 imie dla dziecka

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów