Strona 635 z 670
Pokaż wyniki od 6,341 do 6,350 z 6695

Październikowe mamy 2017

Senior Member Awatar bąbelek
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą Patryka urodzonego 1.11.11
    Wpisów
    9
    Martita zgadzam się z tym że każda kolejna ciąża jest cieższa. Nawet Maz mi mówi że w pierszej byłam zupełnie inna. Ale w dużej mierze to chyba bierze się z mojej psychiki przy pierwszej byłam nakręcona, a teraz wiem że nie wszystko jest takie różowe na jakie wygląda.

Kiora popieram dziewczyny konsultacja lekarska w takim przypadku wskazana. Odpoczywaj dużo z uniesionymi nogami, polewaj nogi zimnym prysznicem i unikaj tych upałów.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar agag
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży, termin 16-10-2017
    Ja też zgadzam się z tym, że kolejną ciążę przechodzi się gorzej. Ja w pierwszej nie miałam żadnych wymiotów, mdłości ani nic takiego, a energia mnie rozpierała przez całe 9msc. Teraz odliczam dni do porodu i już tak słodko tej ciąży nie wspominam.
    Asia miałam nadzieję, że jakoś wszystko się u Was poukładało. Ciężka sytuacja i nie dziwie się, że już coraz mniej chce Ci się łagodzić wszystkie konflikty. Ja mam za to wyrzuty sumienia, bo mój mąż przez tą ciążę nie raz oberwał bez powodu. Moje hormony plus wybuchowy charakter dają niezłą mieszankę czasami. Od pewnego czasu staram się powstrzymywać z marudzeniem i robieniem afer z byle powodu i widzę rezultaty. Mój mąż dzięki temu też zaczyna się zupełnie inaczej zachowywać. Jakiś czas temu był taki moment że tylko na siebie warczeliśmy i w ogóle nie rozmawialiśmy, czułam że się od siebie oddalamy dlatego postanowiłam się ogarnąć. Jesteśmy razem już ponad 10 lat i wiele takich kryzysów przetrwaliśmy, mam nadzieję że i Wam się to w końcu uda. Najważniejsze żebyście oboje tego chcieli bo w pojedynkę raczej nic się nie zdziała.

Mira ja wiem, ze tak jest, ale strasznie mnie to dziwi. Taki nacisk w PL kladzie sie na ciaze, na to by wiecej dzieci sie rodzilo. Jak sie jest w ciazy to lekarze kontroluja cuda wianki, wizyty, usg, krew za kazdym razem i niewiadomo co jeszcze. A potem jak juz ciaza sie konczy i przychodzi do porodu to juz nagle kobieta zostaje zostawiona sama sobie i na porodowke jedzie z nastawieniem jak na wojne i z walizkami jakby na 2 tygodniowy urlop miala jechac. Cos w stylu no donosilas ciaze to teraz mamy cie w nosie. Bardzo to przykre, zwlaszcza w kraju z takim niby prorodzinnym nastawieniem.

Paskudny ma dzien. Sama tego nie rozumie. Wiekszosc ciazy mialam taki dobry spokojny nastroj. Zero zmartwien a teraz wkrecam sobie kazda glupote. Zdrowy rozsadek mi zupelnie odebralo. Mi bycie w domu zupelnie nie sluzy.

Senior Member
    aguś026

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-07-02 zobacz kalendarz
    Asia przykro mi że u Was znowu nie najlepiej. Ściskam Cię :* mogę zapytać co usłyszałaś od męża? Jakieś obelgi,oskarżenia,pretensje? Pisz nam jeśli źle się z tym czujesz,po to masz nas. Życzę Ci z całego serducha aby te kilka dni wyjazdu sprawiły że będziecie się lepiej dogadywać? Co się stało Twojemu m że znowu Cię rani? Była rozmowa przecież i było ok.

Bąbelku dobrze że u Ciebie poprawa, ja biorę cyclo3fort od 20tc na żyłę która mi wyskoczyła na nodze i teraz dałaś mi do myślenia czy to przez to nie puchną mi nogi choć wcale za tym nie tęsknię.

Kiora ja w pierwszej ciąży tez miałam takie obrzęki jak Ty teraz, chodziłam do gina i nic z tym nie kazał robić jedynie trzymać nogi w górze, cierpiałam bardzo,krótkie wyjście do sklepu albo spotkanie z koleżanką potem odchorowywałam,coś okropnego,współczuję Ci bardzo,może spróbuj z tym cyclo3fort.

Maggie nawet nie wiem co to gestoza i że może ona występować w ciąży. Miałam ci jeszcze napisać że przykro mi z powodu działalności m nad morzem że nie wyszło, szkoda straconego wkładu, może akurat tak miało być, spójrz na to z innej strony,będziesz miała męża na miejscu

Senior Member
    aguś026

O mnie
    Powiem Wam że drugą ciążę przechodzę lepiej właśnie ze względu na brak obrzeków na nogach,to ogromna różnica i ulga. Puchnięcie nóg sprawiało że nie mogłam normalnie funkcjonować. Teraz upały staram się przesiedzieć w domu chyba że mam jakąś sprawę na mieście ale nie wyobrażam sobie teraz spaceru z nogami jak balony z dzieckiem które jak wyjdzie na spacer to trzeba ciągnąć wołami żeby zechciało wrócić do domu. Najchętniej cały dzień biegała by po dworzu,mieszkanie to zło i nudy dla niej a dla mnie to odetchnienie i schronienie przed upałami.

Tak piszecie o cesarkach,ja sobie powiedziałam że jak znowu będę musiała mieć cc to będę się więcej ruszać zaraz po spionizowaniu,może wtedy szybciej dojdę do siebie. Po pierwszej cc po spionizowaniu wolałam leżeć w łózku i wetrzyć ranę bo mnie wszystko bolało, woreczek na mocz miałam odpięty późno dla mojej wygody bo bałam się że jak zechce mi się siku to nie zdążę doczłapać się do łazienki.
    Ja ostatnio coraz częściej myślę o porodzie, jak zamykam oczy wieczorem do spania to mam wizję porodu, jestem tak zdezorientowana że już nawet nie wiem jak się malutka ułożyła. Boje się że jak będę rodzić sn nie będzie postępu porodu jak poprzednio i skończy się cc i źle ją zniosę z uwagi na próbę sn. Im bliżej porodu tym większy stres
    Mogę jeszcze podpowiedzieć pierworódkom które będą miały cc, jak tylko poczujecie
    na pooperacyjnej że Was boli od razu wołajcie pielęgniarkę żeby podała przeciwbólowe bo jak zrobicie to później albo będziecie czekać na przyjście pielęgniarki to zacznie boleć jeszcze bardziej, na szkole rodzenia położna mówiła żeby zapobiec żeby nie bolało bardzo bo ponoć to strasznie boli jak nie poda się leków na czas. I dodam jeszcze że jedyna nieprzyjemność jaka mnie spotkała po porodzie to właśnie to że wolałam pielęgniarkę w środku nocy żeby podała mi leki przeciwbólowe bo cc miałam o 17.15 to łaskawie przyszła i na moją prośbę odszczekała że 'musi boleć' po czym łaskawie podała nową kroplówkę.

Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Wpisów
    9
    Abyś myślę że cyclo na wpływ na brak obrzękow u Ciebie. Powiedz jaką dawkę bierzesz?

Ja teraz biorę że względu na hemoroidy które postanowiły umilić mi życie. Ale nie dopytalam gin jak długo można je brać. No i przy okazji pozbylam się opuchlizny.

Senior Member
    aguś026

O mnie
    Mam jeszcze wskazówkę dla pierworódek które będą miały przyjemność rodzic sn weźcie ze sobą na porodówkę mały bawełniany ręcznik który wasi współowarzyszący będą chłodzić pod kranem i robić Wam okłady na czoło bo wbrew tego że to będzie październik poród sn to ogromny wysiłek dla kobiety a taki okład zawsze przynosi ulgę w tych męczarniach. Mi coś takiego pomagało przetrwać tylko że ja rodziłam w lipcu w upały wiec ten ręcznik wędrował spod kranu na czoło.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    aguś026

O mnie
    Bąbelku ja biorę po 1tabl.rano i wieczorem. A Ty jak dawkujesz przy tych nieszczesych dolegliwościach? Jest poprawa u Ciebie po lekach i tym cyclo3fort? Mi gin zalecił brać cały czas w takim dawkowaniu. Powiem Ci że jak siedziałam w poczekalni do endo i tam była taka broszura na stoliku o cyclo3fort i tam wyczytałam że przy hemoroidach bierze się większą dawkę niż 2x1 ale nie dłużej niż bodajże tydzień. Ja biorę 2x1 od 20tc i mam brać do odwołania.
    Reszta dziewczyn które borykają się z hemoroidami jest u Was poprawa po lekach?
    Ostatnio edytowane przez aguś026 ; 11-08-17 o 11:50

Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Wpisów
    9
    Agus na ulotce jest przy hemoroidach 4-5 tab. Ale ja się bałam tyle wziąść i pierwszego dnia wzięłam 3. A potem po 2. Teraz biorę tylko wieczorem 1. Poprawa jest więc myślę ze ta dawka mi wystarczy.

Z tymi okladami to racja. Przy moim porodzie była zmiana położnych i była wśród nich taka starsza Pani, przyniosła mi taki układ i mówi "masz dzieciaku to ci pomoze" to chyba jedyna życzliwa osoba która tam była.

A przy spionizowaniu samemu kazali nam wstawać i nie dałam rady się ruszyć to zadzwoniłam po pielęgniarkę. A ona że mi nie pomoże bo ją kręgosłup boli i zawola inną. Śmiech na sali.

Senior Member
    aguś026

O mnie
    Bąbelku czyli sama sobie dobrałaś dawkę?

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów