Strona 634 z 667
Pokaż wyniki od 6,331 do 6,340 z 6664

Październikowe mamy 2017

Senior Member
    Kiora88ŚL

Mieszka w
    Mysłowice
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-09 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Martita61 Zobacz posta
    Babelku ja jestem po dwoch cięciach dlatego mam cykora przed tym trzecim :/

Wogole mna sie dzis nie przejmujcie jakis mam nostalgiczny marudny dzien
    Martita, witaj w nieciekawym klubie 3 cesarki przed sobą. Też mam stracha jak jasna cholera.
    Pierwsza cesarka choć były wskazania to kazali rodzić, ale się nie udało.
    Druga cesarka już ze skierowaniem i bezdyskusyjna-wtedy myślałam, że będzie jak z pierwszą ale się przeliczyłam, bolało jak jasna cholera, nie potrafiłam do siebie dojść równy miesiąc ( na dodatek byłam sama z 2 już dzieci bo mąż nie miał pojęcia a mnie też w szpitalu nie poinformowano, że ma prawo wziąć 2 tyg opieki pooperacyjnej na żonę). Wstawanie było koszmarem. Wszystko nie tak jak się spodziewałam.
    Teraz nastawiam się psychicznie na totalny kataklizm- i sądzę, ze to najlepsze co mogę w tej sytuacji zrobić. Bo czym gorzej się na coś nastawiasz tym większe miłe zaskoczenie, ze faktycznie to nie było tak źle.

Co do puchnących nóg-moja prawa cierpi najbardziej, nie wygląda jak klocek ale jeśli jestescie w stanie to wyobraźcie sobie, ze jak wcisnę palec w górną część stopy to zostaje odciśnięte kółko w tym miejscu na spory kawałek czasu. Gin dopiero pod koniec sierpnia, martwi mnie to, bo nawet pod prysznicem kiedy spływa na mnie woda to mnie to zwyczajnie boli, jakby parzyło.

Asia1988-nie wiem jaka jest u Ciebie dokładna sytuacja ale jeśli mąż zrobił się taki z dnia na dzień, oschły, nieczuły, to rozeznaj się czy nie ma aby problemów, szczególnie finansowych albo w pracy. Mój kiedy zaczął mniej zarabiać, był zwyczajnie złośliwy. u nas też nie jest kolorowo, nie jesteśmy małżeństwem idealnym. Ba, najbardziej mnie boli -i to dosłownie boli, że nawet kiedy jedziemy gdzieś samochodem sami bez dzieci, to robiąc trasy po 100 km potrafimy się do siebie ani razu nie odezwać ! To jest absolutnie nienormalne. I to nie dlatego, ze jesteśmy pokłóceni. On nie ma takiej potrzeby, po prostu.
    Mama 2 synów, 4 kotów i męża

2. dzieckozakupy.pl
    taka atmosfere porodowa wprowadzilyscie ze ciesze sie, ze nie rodze w pl. Bo z waszych opowiesci to az sie odechciewa....
    Asiaprzykro mi, takie to przykre, no i jeszcze jednak ciaza a potem okres gdy dziecko jest malutkie jest ciezkim okresem dla zwiazku.
    Kiora z takimi obrzekami to Ty nie czekaj do konca sierpnia tylko umow sie na wczesniejsza wizyte.
    Ostatnio edytowane przez Jaselka ; 11-08-17 o 07:47

Senior Member Awatar *Mira
    Mieszka w
    Chorzów
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-16 zobacz kalendarz
    Ano, postraszyły dziewczyny solidnie, ale niestety w PL tak jest, jak już ktoś napisał - jak kobieta idzie rodzić to szykuje się psychicznie jak na wojnę, bo mimo, że mamy "rodzić po ludzku", jeszcze obowiązujące standardy opieki okołoporodowej (obecna władza solidnie przy nich grzebie), to wszystko i tak zależy od tego na kogo się trafi na zmianie na bloku porodowym. W tym samy szpitalu może być super opieka albo koszmar. Zgadzam się z tym, że bardzo ważne jest żeby mieć ze sobą kogoś, kto nie daje sobie w kaszę dmuchać i w razie jakiś problemów będzie umiał o nas zawalczyć, szczególnie w wypadku SN. Co jakiś czas przewija się przez wszystkie media jakaś mrożąca krew w żyłach historia, każda z nas też ma kuzynkę/koleżankę którą spotkało coś co najmniej niemiłego na porodówce. Także w PL panuje podejście - iść, szczęśliwie urodzić i jak najszybciej uciekać do domu, bo w szpitalu jak Ci rodzina nie przyniesie jedzenia, to umrzesz z głodu itd, itp...

31.12.2016 - Aniołek (*) 8 tc.

Senior Member Awatar bąbelek
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą Patryka urodzonego 1.11.11
    Wpisów
    9
    U nas dziś też upał. Jutro ma być już lżej. Po śniadaniu pójdziemy trochę na plac zabaw a resztę dnia pewnie spędzimy w domu.

Martita i Kiora czyli w waszych przypadkach potwierdziła się teza że każda kolejna cc jest trudniejsza do zniesienia od pierwszej?

Asia współczuję kiepskichv relacji z mężem. Mam nadzieję że na wakacjach jakoś dojdziecie do porozumienia.

U nas raczej jest odwrotnie. Mi tak hormony dają w kość że sama się dziwię jak mój że mną wytrzymuje. W nocy spać nie mogłam. Myślałam o tym wszystkim i najgorsze jest to że praktycznie wszystko będzie na mojej głowie później. Opieka nad malenstwem, zaprowadzanie i przeprowadzanie starszaka z przedsz.o prowadzeniu domu i wszelakich papierkowych sprawach nie wspominając już. Dołuje mnie to.bo mój na takie godz.pracy że wychodzi wcześnie a późno wraca. Ot los matki .

Senior Member Awatar Asia1988x
    Mieszka w
    wielkopolska
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży :)
    na pocieszenie Apropo cesarek dodam że ta sąsiadka z która wczoraj rozmawiałam mowila że drugą zniosła super i już na 3 dzień wyszła ze szpitala bo się dobrze czuła. Ale faktycznie lepiej nastawić się na najgorsze

Niestety Kiora to nie jest z dnia na dzień. Są upadki i wzloty od dawna, z tym że ja mam coraz mniej siły by żegnać te spory i dlatego robi się coraz gorzej. Na pewno dużo zawdzięczamy jego pracy, co prawda dzięki niej naprawdę jest Ok finansowo, za to czasu i siły nie ma mąż dla nas prawie wcale dla syna jeszcze bo widzę jak go kocha, ale już nie dla mnie.

Gratuluję Mira 8 miesiąca

22.10.2016(*)6tc
    tabela październikowych mam
    https://docs.google.com/spreadsheets...N9M/edit#gid=0

Witajcie u mnie dzis nocka masakryczna ciagle sie wiercilam kręciłam budziłam a jak usnelam to nawet przez sen czułam jak mi zle i niewygodnie plus dwie wędrówki na siku. Jeszcze rano lament mamoooo chomik uciekł i wez znajdź chomika w 70 metrowym mieszkaniu ale moja najmniejsza znalazła chomika w łazience za pralka hihi jeden problem z głowy ufff

Bąbelek ja powiem tak kazda z kolejnych ciąż jest gorsza do zniesienia przy pierwszej pracowałam do 8 miesiąca biegałam jak nakręcona, cc ze wskazaniem było po trzech dniach w domu, druga ciąża juz było jakos tak ciężej gorsze samopoczucie w połowie ciazy zaczęła mi sie szyjka skracać i tutaj nawet nie było propozycji zeby rodzic naturalnie moja ginekolog wlasnie przestrzegała ze podczas skurczy moze dojść do pęknięcia macicy i bedzie bezpieczniej jak bedziemy ciąć bo ona nie chce byc odpowiedzialna za powikłania. I tutaj juz nie było tak pięknie bolało jak cholera zwłaszcza obkurczanie sie macicy i do tego szyjka mi sie nie chciała otworzyć i odchody nie odchodziły ze mnie, nabrałam sie zastrzyków z oksytocyny nic nie dało juz miałam miec mechanicznie zrobione rozwarcie ale położna kazała trzymać młoda cały czas na cycku i wkoncu poszło ze zalałam cała sale Wiec teraz tak jak Kiora mówisz ja tez sie nastawiam na wszystko co najgorsze mnie przeraża sam fakt wstania po 8 godzinach !!! Ten bol nie do zniesienia az sie słabo robi MASAKRA!!! A to juz za chwile mozna powiedziec 1,5 miesiąca i sie zacznie.

Asia bądz dobrej mysli, ale tez nie nadskakuj mężowi takie moje zdanie, jeśli on sie nie stara a sprawia Ci tylko przykrość.

Senior Member Awatar maggie_87
    O mnie
    jestem mamą i jestem w ciąży :)
    Asiu, przykro mi, że u Was znowu się popsuło:/ z jednej strony w takiej atmosferze nie chciałoby mi się jechać na wakacje, a z drugiej strony może jak mąż będzie miał wolne, będziecie spędzać czas razem, to będzie lepiej? Myślę, że taka odskocznia od dnia codziennego Wam się przyda

Kiora może byś się wybrała do jakiegoś innego lekarza na konsultacje z tymi obrzękami? Absolutnie nie chcę straszyć, ale jedna dziewczyna na sierpniówkach też tak miała, że jak dotknęła palcem stopy to zostawał jej taki wgnieciony ślad i okazało się, że miała gestozę, a to już nie przelewki. Moim zdaniem zawsze lepiej skonsultować się z jakimś lekarzem, choćby i rodzinnym.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar *Mira
    Mieszka w
    Chorzów
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-16 zobacz kalendarz
    Maggie, a propos sierpniówek. Wiesz coś o Burzujce?

Kiora, popieram! Idź do lekarza.

Asiu, a nie myśleliście o terapii dla par? Wiem, że to kosztuje, ale przy dwójce małych dzieci macie o co walczyć.

31.12.2016 - Aniołek (*) 8 tc.

Senior Member Awatar maggie_87
    O mnie
    jestem mamą i jestem w ciąży :)
    Mira, niestety nic nie wiem o Burzujce. Widziałam, że logowała się na forum w środę. Szkoda, że chociaż krótko nie napisała na staraczkach, że jest już po, jak już była zalogowana. No nic, trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać aż się odezwie

Senior Member Awatar Asia1988x
    Mieszka w
    wielkopolska
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży :)
    niestety Mira on ma nienormowany czas pracy i nigdy nie wiadomo o której wróci, nic nie można zaplanować. Ostatnio wraca 19-21. Po drugie nie miałby kto nam zostać z dziećmi bo w życiu nikomu tym bardziej z rodziny nie przyzna się, że jest jak jest. Czekam aż zmieni pracę lub jej warunki co ma nastąpić na początku przyszłego roku i mam nadzieję, że wróci mój stary mąż.

dziewczyny na listopadówkach było duzo dziewczyn, które przestały odzywać się po porodzie, nie każdy sobie radzi od razu z fizycznością i psychiką by pisać w internecie spokojnie czekajcie, a jak się nie doczekacie relacji burzujki to wierzcie że wszystko dobrze się skończyło. Dziewczyna może zbiera do kupy nową rzeczywistość z Felkiem

22.10.2016(*)6tc
    tabela październikowych mam
    https://docs.google.com/spreadsheets...N9M/edit#gid=0

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów