Strona 631 z 654
Pokaż wyniki od 6,301 do 6,310 z 6536

Październikowe mamy 2017

Senior Member Awatar Asia1988x
    Mieszka w
    wielkopolska
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży :)
    dzięki robaczku. Jeśli u nas powodem cc miałaby być tylko duża waga, to czekałabym właśnie do rozpoczęcia akcji. Myślę, że moja lekarka by to uszanowała i nie nalegała na cc na zimno. Będę wdzięczna jeśli spytasz Twoją położną o tą sytuację po cc. Źle mi z tym, że Oli leżał po urodzeniu sam (z innymi dziećmi) naście godzin beze mnie, bez męża.

maggie gratulacje, a zdjęcie fajne, co chcesz co do wagi jeszcze się nie martw, może być różnie na koniec. Co do Twojej, przyznam się bo minął już jakoś tydzień. Kupiłam tą sukienkę na wesele, mąż zrobił mi zdjęcia bo miałam wysłać mamie... i jak się zobaczyłam to masakra po prostu... i zmieniłam trochę nawyki żywieniowe. Nie słodzę kawy, herbaty, piję z zimnych tylko wodę. Nie jem słodyczy poza czekoladą gorzką min. 70%, ale parę kostek max dziennie, innych słodyczy zero. Owoce do wczesnych godzin popołudniowych by zdążyć spalić z nich cukier. I wczoraj się zważyłam. Przez 2 tygodnie przytyłam tylko 0,6 kg a nie jak wcześniej ponad 1 tygodniowo. Także cieszę się jak głupia drugim powodem by się wziąć była też ostatnia waga Dawidka na tydzień do przodu, a bardzo mi zalezy by nie dobił do tych 4 kg przy porodzie.

22.10.2016(*)6tc
    tabela październikowych mam
    https://docs.google.com/spreadsheets...N9M/edit#gid=0

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Robaczek*
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-19 zobacz kalendarz
    Asiu, No to brawo! Pięknie się wzięłaś za dietę i bardzo fajne efekty. Będzie zdrowiej dla Ciebie i dzidziusia, tak trzymać!
    Pochwalę się organizerem, trochę wyszedł krzywy ale kieszenie bardzo pojemne i wygląda ok
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2416.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	92.7 KB
ID:	101651
    I dodatkowa duża i przepastna kieszeń na pieluchy, przy przewijaku:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2415.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	83.0 KB
ID:	101652

Aniołek[*]12.06.2015, 7tc

Senior Member Awatar bąbelek
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą Patryka urodzonego 1.11.11
    Wpisów
    9
    Maggie śliczne zdjęcie. Co do wagi to wiadomo że każda z nas indywidualnie przybiera na wadze i różnie to wygląda :-) U mnie +10kg.

Robaczku szalejesz z tymi rzeczami co kolejna to piękniejsza:-)

Dzięki za info o hybrydach. Już co nieco mi się rozjasnilo. Teraz muszę poczekać na jakieś zaskorniaki i zaczne kompletowac swój zestaw.

Asia co do obcowania z dzieckiem po cc u mnie było podobnie. Na operacyjnej przynieśli mi go pokazac i przytulić. Mąż był z 10 minut przy nim a potem do karmienia tylko przywozili. Po dobie dopiero byliśmy razem. Więc teraz też mam zamiar większą uwagę zwrócić na te kwestie. Jeśli dojdziemy mnie do cc to chce by mąż go kangurowal. I by prędzej był przy mnie.

Zjedliśmy obiadek kopytka z sosem i surówką i lezymy do góry brzuchami.

Senior Member Awatar *Mira
    Mieszka w
    Chorzów
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-16 zobacz kalendarz
    Moje CC niestety będzie na zimno takie będzie dla mnie najbezpieczniejsze.
    Co do tego jak to wygląda w tym szpitalu, to wiem z przykładu kuzynki, która tam rodziła. Po CC maluch jest zabierany do takiej sali gdzie czeka rodzina, tam jest mierzony i ważony, tata może kandydować, ale nie trwa to długo, 10 min góra. Czy tata Maksa będzie wtedy z nami. Nie mam pojęcia... Potem i mama i dziecko są zabierani na oddział położniczy. Kuzynka dostała syna po 4-5 godz od operacji, także nie tak źle, aczkolwiek jak o tym myśle, to strasznie mi żal porodu SN, tego kontaktu skóra do skóry, dobrych bakterii, odwrażliwienia główki. Eh mnóstwo jest tych plusów... No ale, nie ma co się nad sobą rozczulać. Dobrze, że obecna medycyna w ogóle pozwala mi mieć dzieci. Rodzaj porodu to już najmniejszy problem.

31.12.2016 - Aniołek (*) 8 tc.

Senior Member Awatar *Mira
    Mieszka w
    Chorzów
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-16 zobacz kalendarz
    Słownik zrobił z kangurowania kandydowanie. Haha

31.12.2016 - Aniołek (*) 8 tc.

Senior Member
    Kiora88ŚL

Mieszka w
    Mysłowice
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-09 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez bąbelek Zobacz posta
    A moc lampy jaka?
    ja mam taką : http://allegro.pl/lampa-led-ccfl-uv-...031779347.html i ją sobie bardzo chwalę. Ale to już od Ciebie zależy ile chcesz wydać. (to tylko przykładowy link, pewnie się znajdzie i tańsza)

Niech Cię nie zwiedzie taniość pod tytułem MOSTEK led. To największe dziadostwo. Owszem, utwardza ale w tak piorunująco długim czasie, że lepiej od razu sobie robotę odpuścić.
    Ostatnio edytowane przez Kiora88ŚL ; 10-08-17 o 15:23
    Mama 2 synów, 4 kotów i męża

Senior Member Awatar agag
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży, termin 16-10-2017
    Wagi Waszych dzieci już robią wrażenie, a jeszcze niedawno to były tylko małe kropeczki. Ja mam wizytę za półtora tygodnia i też jestem ciekawa ile Filip waży. Dzisiaj przyszła paczka z butelkami, smoczkami i innymi pierdołami. Siedziałam chyba z pół godziny i się wszystkim zachwycałam Na razie robię przerwę w kupowaniu wyprawki, bo koleżanki szykują mi baby shower. Wczoraj byłam u fryzjera dzisiaj u kosmetyczki i mój mąż się mnie pytał czy coś jeszcze z zabiegów upiększających by mi się przydało, to odpowiedziałam że urodzić serio ja już marzę o tej końcówce września żeby spokojnie móc zacząć rodzić. Nie wiem ile mam obecnie kg na plusie ale coś czuję, że dużo. Słodyczy nie jem prawie wcale, za to owoce mogłabym jeść wciąż.
    U nas nad ranem przeszła burza ale nic to nie dało i nadal jest duszo. Jutro chyba wybierzemy się nad jezioro żeby w ten upał w domu nie siedzieć.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Asia1988x
    Mieszka w
    wielkopolska
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży :)
    bąbelku o to chodzi że mi go nawet nie pokazali, dopiero na drugi dzień bo miałam narkozę ogólną i to chyba było dla mnie najgorsze. Obudziłam się po wszystkim i wiedziałam że już go nie ma. Pozwolili mężowi do mnie na chwilę wejść i on mi pokazał jego zdjęcia na telefonie, powiedział że jest śliczny i zdrowy. Także nawet jak mi go chociaż pokażą i będę świadoma w momencie porodu przez cc to dla mnie to będzie i tak duuuuużo lepsze wspomnienie Mira, tak jak mówisz można sobie marzyć, planować, ale nie zawsze się da tak się chce i najważniejsze to zdrowie naszych dzieciaczków ryzykować nie ma sensu.

dzięki robaczku za miłe słowa, teraz powoli zdrowsze nawyki żywieniowe, a po połogu ruszę też z aktywnością. Poprzeczkę postawiłam sobie dość wysoką bo wrócić do wagi z czasów szkoły średniej czyli 13 kg mniej niż przed ciążą, ale i z 8 kg (to taki cel minimum) się ucieszę.

22.10.2016(*)6tc
    tabela październikowych mam
    https://docs.google.com/spreadsheets...N9M/edit#gid=0

Senior Member
    Mufka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-07 zobacz kalendarz
    Robaczku i Maggie - gratuluję udanych wizyt i zazdoszczę, że dzieciaczki już głową w dół. Ja niestety mam wrażenie, że synek cały czas głową w górę. Martwi mnie to już trochę pod kątem porodu, ale zwyczajnie powoduje też gorsze samopoczucie. Jak zjem coś więcej, to mam wrażenie, że mi pęknie żołądek i coraz trudniej mi się oddycha. Dziś w nocy w ogóle obudziłam się z uczuciem, że brakuje mi powietrza i musiałam dłuższą chwilę głęboko pooddychać.
    Jeszcze do tego mnie teraz dopadły biurokratyczne historie. Mówiłam Wam, że ta położna u której byłam stwierdziła, że dziecko jest o tydzień starsze i wpisała do książeczki nowy termin no i wyszła z tego cała biurokratyczna afera. Nie chcę Was zanudzać takimi opowieściami, ale ogólnie potrzebuję teraz zaświadczenia od mojej gin., a ona jest jeszcze do 21 na urlopie, więc musimy teraz jechać z mężem do kasy chorych, żeby on wypisał wniosek, że przejmuje mnie na swoje ubezpieczenie. Mam nadzieję, że uda się to wszystko naprostować jak najszybciej, bo nie mam teraz ochoty na jakieś ew. problemy związane z ubezpieczeniem.

Senior Member Awatar bąbelek
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą Patryka urodzonego 1.11.11
    Wpisów
    9
    Mufko współczuję tych zawirowań. Mam nadzieję że szybko uda się Wam to sprostować.

Asia z jakiego powodu miałaś ogólną nagrodę jeśli mogę zapytać.?

Mira masz rację korzyści z sn są większe ale niestety mało się mówi o komplikacjach w czasie takiego porodu, a one też mogą się pojawić i są groźne. Za to większość krytykuje porody cc. Bo grozi komplikacjami itp. Fajnie jak wszystko idzie w miarę sprawnie. Bo inaczej robi się nieciekawie momentami.

A jeszcze naszło mi pytanie do mam które już rodziły. Czy przyjmując was na porodowkę mieliście robione jeszcze usg? Ja nie. Ostatnie usg miałam M-C przed porodem i wtedy już waga wskazywała 3660. A tak sobie myślę że takie usg przed porodem było by bardzo dobre, nawet że względu czy dziecko jest okrecone pepowiną.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów