Strona 603 z 670
Pokaż wyniki od 6,021 do 6,030 z 6695

Październikowe mamy 2017

Senior Member Awatar agag
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży, termin 16-10-2017
    Melduje się tylko że żyję i was podczytuje ale jak to na wakacjach nie mam czasu napisać.
    Gratuluje wszystkich udanych wizyt
    My praktycznie całe dnie spędzamy na dworze. Głównie nad morzem. Zuza nie chce wychodzić z wody i jest taka szczęśliwa że uśmiech nie schodzi jej z twarzy. Ja czuję się dobrze jak na takie upały. Dobrze że zabraliśmy namiot plażowy to mam trochę cienia.

Pozdrawiam Was cieplutko

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar bąbelek
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą Patryka urodzonego 1.11.11
    Wpisów
    9
    Agag korzystajcie ile możecie. Pogoda wam dopisała. Woda i piach to chyba to co dzieci lubia najbardziej.

Senior Member
    Mufka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-07 zobacz kalendarz
    Mira, ja mam zawsze trochę białka w moczu, ale moja gin. mówi, że jeśli jem dużo jogurtów, serów, itp. to jest to możliwe i mam sie nie martwić. Ok, uciekam spać. Dobrej nocy dziewczyny.

Member Awatar beata 123
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-03 zobacz kalendarz

Smile

Dzień dobry Wszystkim

Podczytuję Was cały czas ale brak czasu aby napisać coś od siebie. Chciałam tylko podzielić się info zdobytym na SR w dniu wczorajszym. Było o oddychaniu i jedna z ważniejszych rzeczy co położna powiedziała...proszę wyobrazić sobie koło i 1/3 bierzemy wdech nosem (przeponowo tzn, że brzuch ma rosnąć jak nabieramy powietrze, a klatka piersiowa po pozostać w miejscu i to jeden z trudniejszych elementów w tym wszystkim tak naprawdę - warto spróbować, u nas nikt tego nie wykonał poprawnie, położna kazała w domu ćwiczyć) a 2/3 wypuszczamy powietrze ustami (wtedy widzimy jak brzuch zmniejsza swoją objętość). Chodzi o to, że krew się wtedy natlenia (co lepiej dla mamy i dzidzia) i nie ma dużego napięcia mięśni co oznacza, że skurcze mniej bolą...bo mamy robić tak aby mięśnie się jak najmniej spinały wtedy mniej boli, bo tego dochodzi adrenalina itp. Sam fakt, że nie możemy się bać porodu ponieważ wtedy dochodzi stres - spinamy się wew i mięśnie są napięte i czujemy silniejszy ból...trzeba podejść do porodu "z luzem" (hahaha łatwo się mówi) ale jak się już w domu nastawimy pozytywnie to i nasz organizm będzie inaczej odczuwał stopnie bólu. Nie wiem jak to wyjdzie w praktyce bo ja już 2x rodziłam naturalnie ale nie miałam bladego pojęcia o oddychaniu itd. więc tym razem chciałam się przygotować, bo do 3xpróba. Sama nie wiem jak będę rodzić, bo to będzie zależało od wagi dziecka tak naprawdę czy SN czy CC.

Miłego dnia dla Wszystkich Swoją drogą cieszę się z każdej dobrej nowinki o których piszecie i wyprawkami dla dzieciątek, piękne rzeczy pokazujecie aż samemu nabiera się ochotę na zakup tych wszystkich rzeczy

Senior Member Awatar Asia1988x
    Mieszka w
    wielkopolska
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży :)
    Bąbelku i oby synek już tak został.

Mira fajne mebelki i rzeczywiście póżniej będziesz mogła dokupować do zestawu inne meble, to jest ważne. Co do bialkomoczu mój lekarz od Oliwiera jak tak tyłam to zwracał zawsze uwagę czy nie mam (nie miałam) nie wiem jaki to ma związek, ale u Ciebie przyrost wagi jest dobry więc na pewno nie masz się czym martwić.

O i miałam coś jeszcze napisac ale mały się obudził. Miłego dnia

22.10.2016(*)6tc
    tabela październikowych mam
    https://docs.google.com/spreadsheets...N9M/edit#gid=0

Senior Member Awatar *Mira
    Mieszka w
    Chorzów
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-16 zobacz kalendarz
    Piękne wagi mają Wasze maluszki dziewczyny - 1600, 1800 gram, jestem pod wrażeniem. Mój bratanek jak się urodził tyle miał (bliźniak z 33 tc, jego większy brat miał 2 kg), a teraz jest normalnym szalejącym trzylatkiem, także to daje trochę spokoju, że gdyby nie daj Boże, to już nie będzie tragedii. Ciekawe ile u nas będzie jutro

Ręka dziś dużo lepiej. Nie wiem czy to ciąża, czy Panthenol, czy to że tyle godzin chłodziłam ją mrożonkami ale wręcz powiedziałabym, że goi się jak na psie, ekspresowo, do końca tygodnia nie będzie śladu po wypadku. Jak na fakt, że w poniedziałkową noc miałam ochotę ją sobie odrąbać to jest super.

31.12.2016 - Aniołek (*) 8 tc.

Senior Member Awatar moniqla
    O mnie
    Bąbelku oby ta główka pozostała w tym miejscu

Mira świetnie, że ręka goi się w ekspresowym tempie mebelki bardzo ładne, lubię jasne kolory

Beata pozytywne nastawienie to połowa sukcesu w trakcie porodu to oddychanie jest mega trudne i zarazem baaaardzo trudne..

Agag odpoczywaj kobietko póki masz okazję

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar moniqla
    O mnie
    Ja dzisiaj od rana ogarniam w domu póki troszkę chłodniej, bo po południu mam mieć gości niestety po posprzataniu łazienki stanęłam w kuchni przy zalewie żeby pozmywać i dopadł mnie okropny! ból w odc piersiowym kręgosłupa masakra szybko doczłapałam się na łóżko wzięłam paracetamol i przy głębszym wdechu boli wystraszylam się że to już, ale po prostu mój krzywy kręgosłup nie jest zadowolony z rosnącego brzuszka dam sobie jeszcze troche czasu i najwyżej zawitam na IP

Senior Member Awatar Robaczek*
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-19 zobacz kalendarz
    Dzień dobry dziewczęta!
    Czy u Was też była taka straszna burza w nocy? U nas zerwał się huraganowy wiatr przed północą, a potem jak zaczęło walić grzmotami to myślałam, ze nas rozniesie...kolejna burza zaczęła się o 3 w nocy, więc ciężko ze spaniem było dzisiaj.. ale już musiałam wstać, bo od tana mam w domu ekipę montażową. Po 8 latach doczekaliśmy się barerierki do schodów Długo szukałam takiej, jak chciałam, ale ceny mnie odstraszały, a po kilku latach przyzwyczailiśmy się chodzić bez poręczy Teraz jednak to już absolutna konieczność, bo z brzuszkiem trudniej się wspinać na piętro, a jak już będzie maluch to w ogóle. Będę musiała jeszcze furtkę zamontować, ale to potem.
    Gratuluję udanych wizyt!
    Bąbelku, piękna waga malucha! Ciekawe ile moja teraz wazy...
    Aaga, fajnie, ze urlop udany, odpoczywajcie!
    Mira, mebelki wyglądają solidnie, czy szuflady mają system cichego domyku? Warto go założyć, zdecydowanie lepiej działa taki mechanizm. Nasze mebelki tez są z myślą o rozbudowie, w zasadzie o dodatkowej komodzie myślę już teraz
    Asiu, babol w poradni to totalna porażka, ale grunt ze mam to z głowy i więcej nie muszę się tam stawiać. Zrobili mi tez ktg, wiec przynajmniej posłuchałam serducha na dobrym sprzęcie - biło wzorcowo! 160-165 uderzeń ❤
    Beatko, ciężko z tym oddychaniem..próbowałam i nie wychodzi mi tak, jak opisujesz.,chyba faktycznie trzeba poćwiczyć, żeby dojść do wprawy.

Dziewczyny, czy słuchacie relaksacji dla kobiet w ciąży? To taki cykl nagrań, z książką, o tym jak się relaksować, uczyć oddychania na czas ciąży, porodu i połogu. Ja włączałam kilka razy serię "Cud narodzin" (chyba) ale tak mnie irytował głos lektorki, ze relaks daremny Moja koleżanka bardzo polecała na czas przygotowań fo porodu, twierdzi, ze jej to zdecydowanie ułatwiło kontrolę nad stresem i prawidłowe oddychanie w czasie porodu.

Dzisiaj na obiad znowu gazpacho, bo tylko zimne zupy smakują w te upały i potem sałatka grecka. Po południu przyjeżdża do mnie koleżanka z maszyną i będziemy mieć małe warsztaty ;-) Jeśli coś wyjdzie z naszych uszytków to pokażę! Tymczasem trenuję na obrusach Hahaha
    Miłego dnia!
    Ostatnio edytowane przez Robaczek* ; 02-08-17 o 09:11

Aniołek[*]12.06.2015, 7tc

Senior Member Awatar *Mira
    Mieszka w
    Chorzów
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-16 zobacz kalendarz
    Ja mam uczulenie na wszelkiego typu coaching, więc nawet nie próbuję

Co do oddychania zgadzam się, że na początku jest bardzo ciężko. Ja robiłam to zupełnie odwrotnie, intuicyjnie przy wdechu wciągałam brzuch zamiast wypinać i ciężko mi się było przestawić. Położna powiedziała, żeby codziennie wieczorem ćwiczyć 5 minut i to wystarcza i powiem Wam, że po tych kilku tygodniach widzę różnicę (a wiadomo, że nie ćwiczę codziennie bo albo zapomnę albo zasnę). Z wskazówek z mojej SR jeszcze były takie:
    - nie oddychamy głębiej niż zwykle, to ma być oddech jak najbardziej zbliżony do normalnego, bo się inaczej zhiperwentylujemy i zacznie się nam kręcić w głowie;
    - najlepiej położyć sobie rękę na piersiach, żeby kontrolować czy się nie unoszą;
    - wdech robimy licząc do 3, a wydech dłużej do 4;
    A resztę to napisały już dziewczyny

31.12.2016 - Aniołek (*) 8 tc.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów