Strona 552 z 670
Pokaż wyniki od 5,511 do 5,520 z 6695

Październikowe mamy 2017

Senior Member Awatar bąbelek
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą Patryka urodzonego 1.11.11
    Wpisów
    9
    Agus ja mam skurcze. Gin zalecila 3x2 asparganin. Póki co biorę 4 dziennie i jest ok.w trakcie skurczu dobrze jest zadrzec palce nic do góry i rozładować łydkę. U nas po śniadaniu jakiś shoping a potem pojedziemy poleżeć nad wodą. Z zakupu wózka nici, na żywo nie przypadł nam do gustu więc poszukiwania nadal trwają. Miłego dnia:-)

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Robaczek*
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-19 zobacz kalendarz
    Dzień dobry Dziewczyny!
    Dziękuję wszystkim za słowa otuchy, trochę mną wstrząsnęła ta wiadomość, bo kompletnie się tego nie spodziewałam. Ironia losu...słowo daję. Od dawna nie jadam słodyczy, praktycznie wcale, czasem spróbuje lodów, które sama robię w domu i to wszystko. Nie słodzę herbaty/kawy, nie pijam słodzonych napojów, ani soków z kartonu...a cukier dostarczam głównie w postaci owoców, więc zaskoczył mnie wynik badania. Od dawna też staram się zdrowo jadać, gotuję sama, z przewagą warzyw, zup i lekkich dań, często przyrządzam ryby, unikam produktów przetworzonych, smażonych..nawet pieczywa nie kupujemy tylko piekę sama i to głównie razowe. Wieczór przed badaniem jedliśmy z M truskawki i czereśnie i obawiam się, że może zbyt późno, bo na ok. 8 godzin przed badaniem. rano wypiłam też szklankę wody z cytryną, może to nieco wpłynęło na wynik? Norma przekroczona minimalnie, a wg niektórych źródeł wynik wciąż mieści się w górnej granicy normy, więc nie panikuję i liczę, że przy bardziej uważnej diecie uda się to opanować.

Maggie, właśnie wyobraziłam sobie Maję w roli kaczuszki Domyślam się jaki pocieszny słodziak z tej Twojej córeczki, chociaż jej nie wiedziałam. Pewnie po takim dniu pełnym atrakcji wróciła do domu zmęczona, ale szczęśliwa..w duchu sobie marzę, żeby Amelka też od małego złapała takiego bakcyla przyrody, kontaktu z naturą i chciała jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Będę chciała jej zaszczepić swoją miłośc do ogrodu i przyrody, ale czy to się uda..? Ciekawe..
    Asiu, gratuluję dobrych wyników! Z powodu moich staram się nie panikować, bo przekroczenie minimalne, ale trzeba bardziej uważać. Skontaktowałam się z Panią fotograf, którą poleciłaś i czekam na link do jej fotek. Dzięki za tego cynka, ceny faktycznie bardzo rozsądne!
    Aguś, dziękuję za to co napisałaś, to bardzo miłe. Mam lekkie wyrzuty sumienia, że idę już na zwolnienie, mimo iż w sumie dobrze się czuję i mogłabym jeszcze popracować kilka tygodni. Z drugiej strony męczą mnie poranne pobudki i dojazdy do pracy..w sumie jestem poza domem zwykle ok. 10-11 godzin, więc gdy wracam padam z nóg i zaniedbuję inne obowiązki. Szczerze mówiąc, nie mam ochoty porządnie ogarnąć domu, ani nawet sił na ogród, mimo, że tak to kocham. Chciałabym jeszcze nadrobić nieco prace na świeżym powietrzu, ale bez zbędnego wysiłku, tylko na spokojnie po 2-3 godziny dziennie, żeby mieć z tego jeszcze radość, póki mogę i mam czas się tym zająć. Poza tym chciałabym już skupić się na dziecku, nacieszyć się ostatnimi tygodniami, tupotem małych stóp w brzuchu i psychicznie przygotować się na wyzwania, które przede mną..Hmmm, brzmi jakbym się tłumaczyła..Chyba trochę tak jest ;-)
    Pokoik Amelki już na wykończeniu! Mama, która przyjechała do nas na weekend wzięła na siebie większość najcięższych prac i jak byliśmy w pracy, pomalowała pokój 2 razy i wczoraj cały dzień skręcaliśmy we trójkę mebelki. Dużo z tym roboty, bo przyszło 12 wielkich paczek, w sumie 260 kg! Zanim ogarnęliśmy co gdzie jest i jak to poskładać, minęło trochę czasu...Jeszcze musimy dokończyć szafę, prowadnice w szufladach (zamówiłam system cichego domyku, który okazała się dość trudy w montażu) i będzie gotowe. Potem jeszcze drobne dodatki, malunek na ścianie i gotowe. Jak będzie skończone to pokaże efekty :-) W każdym razie juz nabiera kształtó i bardzo mi się podoba!
    Evlin, dziekuję za wsparcie, początkowo byłam mocno zmartwiona tą diagnozą, ale oswajam się z myślą i nie panikuję w nadziei, że przy zachowaniu zdrowego rozsądku i diety uda się zapanować nad tym cukrem. Czy mogłabyś zdradzić, gdzie kupiłaś ten ochraniacz minky w ważki? Szukam czegoś takiego i chętnie obejrzę.
    Materac, który zamówiliśmy: http://sklep.meble-wisad.pl/materace...avea&results=4
    jest dokładnie w rozmiarze łóżeczka, ale przez to, że wkład do łóżeczka ma obicia boczne z listewek, jest trochę za ciasny. Teraz szuka prześcieradeł i ochraniaczy, więc chętnie poczytam, na co się zdecydowałaś.
    Martita, dzięki za otuchę, uspokaja mnie to, co piszecie. Myślę, że Pani doktor nieco przewrażliwiona na tym punkcie, ale może to i dobrze - lepiej dmuchać na zimne. M zalecał mi powtórne badanie, ale ona mówi, że to bez znaczenia, bo norma jest rygorystyczna i nawet jeden punkt przekroczenia oznacza konieczność dalszego badania. Oby skończyło się na monitorowaniu i konsultacjach. Przy okazji może dowiem się czegoś ciekawego na temat swoich błędów żywieniowych i poprawę dietę.

Dzisiaj mamy plany działkowe - jedziemy do naszego drugiego ogrodu ze znajomymi, m będzie malował drewniany domek narzędziowy, ja trochę poplewię z koleżanką, a potem ognisko :-) Miłego dnia dziewczyny!
    Ostatnio edytowane przez Robaczek* ; 16-07-17 o 08:08

Aniołek[*]12.06.2015, 7tc

Senior Member
    aguś026

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-07-02 zobacz kalendarz
    Dzień dobry

Maggie super że wczorajszy dzień miałyście bardzo udany daleko macie na wieś?

Maggie Bąbelku dziękuję Wam za odpowiedzi, chyba powinnam brać więcej tego magnezu,dzisiaj spokój ze skurczem na szczęście. Ja też nigdy nie miałam skurczy w ciąży a tym bardziej takich bolesnych.

Asia a jaką dawkę euthyroxu bierzesz? Super że tsh ładnie się obniża. Ja doszłam do dawki 150. Przed pierwszą ciążą brałam 88,przed drugą 100,teraz w trakcie150 więc coraz większa dawka, szkoda mi mojej wątroby bo leki na tarczyce ją obciążają ale co zrobić...

Miłej niedzieli

Senior Member Awatar maggie_87
    O mnie
    jestem mamą i jestem w ciąży :)
    Robaczku, myślę że te czereśnie i truskawki jedzone wieczorem mogły mieć wpływ na wynik glukozy na czczo. Asia pisała o zaleceniach od swojej gin, żeby właśnie nie jeść wieczorem słodyczy ani owoców. Ja też się o tym naczytałam + przerwę bez jedzenia zrobiłam 12h. Może ta cytryna wciśnięta do wody też dodała parę oczek do wyniku? Niby do glukozy można dodać cytryny, ale Asi ginka mówiła, że to może fałszować wynik, więc jak widać zdania są podzielone. Hmm może zrób sobie badanie glukozy, ale tylko na czczo? Wieczorem oczywiście nie jedząc owoców i bez tej cytryny rano i podejrzewam, że wynik będzie w normie, bo jednak przekroczyłaś normę minimalnie

Aguś jakieś 35km, więc nie tak daleko
    Ostatnio edytowane przez maggie_87 ; 16-07-17 o 08:39

Senior Member Awatar agag
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży, termin 16-10-2017
    Cześć Mamusie

My wczoraj mięliśmy długą wycieczkę. Z samego rana pojechaliśmy do Wadowic a stamtąd jeszcze do Krakowa i wieczorem wracaliśmy do domu. Łącznie zrobiliśmy 1000km ale czułam się super. Moja przyjaciółka musiała jechać po swoje rzeczy od byłego męża a właśnie w tamtych rejonach mieszkała więc pojechaliśmy razem z nią.
    U nas dzisiaj piękna pogoda więc zaraz wybieramy się na spacer. Wizyta już jutro i nie mogę się doczekać Mam nadzieję, że u Filipka wszystko dobrze.
    Ładne będą te ciuszki w lidlu, ale ja to już mam pełną komodę ubranek więc nic nie kupuje.
    Robaczek piękna niespodzianka i jakie piękne zdjęcia Amelki.
    Maggie moja Zuza to też najlepiej czas spędzałaby na dworze a już w ogóle wśród zwierzątek. Nawet wczoraj w Krakowie rzecz, która zrobiła na niej największe wrażenie to powozy z konikami. Teraz marzy żeby się na takim przejechać
    Asia gratuluję dobrych wyników.

Lecę dopóki słoneczko świeci. Miłego dnia.

Senior Member Awatar Evlin
    Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-17 zobacz kalendarz
    Robaczku tak wygląda ten ochraniacz Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ochraniacz.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	82.3 KB
ID:	101365
    kupiłam go stacjonarnie w małej hurtowni jak byłam kiedyś u rodziców ;P
    jest z firmy Miminu by Kieczmerski.
    Agag kciuki za wizytę już są
    Ja dziś korzystam z pogody i relaksuję się na tarasie a mąż rządzi w kuchni nawet kilka słoików z ogórkami zrobił
    Miłej niedzieli kobietki

Senior Member Awatar *Mira
    Mieszka w
    Chorzów
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-16 zobacz kalendarz
    Dla podpowiedzi, widziałam rzeczy z tej firmy w internetowym Smyku.

U mnie dziś dzień totalnego śpiocha. Co wstaje to po godzinie się znowu kładę i śpię dalej.

Agag, Evlin zaraz zaczynamy III trymestr już tak zupełnie oficjalnie

31.12.2016 - Aniołek (*) 8 tc.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    smile.

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-08 zobacz kalendarz
    Cześć Kochane, do mnie wczoraj przyjechała babcia więc mam mniej czasu na forum.
    Asiu super że Twoje wyniki są dobre.
    Robaczku owoce mogły spowodować podwyższenie cukru. Kontroluj sytuacje albo moze powtórz badanie?
    Mira juz jutro oficjalnie zaczynasz trzeci trymestr, gratuluję
    U nas różnie. Zazdroszczę Wam tych wyjść na dwór, ja wychodzę tylko do lekarza. Wystarczy, że dłużej pochodzę po domu i brzuch się stawia, więc nie ryzykuje i sporo siedzę bo leżeć w upały jest ciężko. Pessar póki co dobrze, nie przemiescil się , wizyta 24 więc gin sprawdzi co i jak.
    Znów wróciły moje nudności i nie mogę za bardzo jesc. Od początku ciąży przybyło mi 2 kg trochę mnie to martwi, bo w poprzedniej mialam +7 kg na tym etapie a w całości przybrałam jakoś 11-12, ale gin mówi że póki Anielka przybywa to jest ok. Nie wiem co mam już o tym myśleć.

Senior Member Awatar maggie_87
    O mnie
    jestem mamą i jestem w ciąży :)
    Smile to faktycznie mało przytyłaś, ale najważniejsze, że Anielka przybiera na wadze wypoczywaj jak najwięcej, masz rację nie ma co ryzykować.

Mira widzę, że jutro z rana masz echo serca, więc juz teraz piszę, że trzymam za Was bardzo mocno kciuki! Zobaczysz, że wszystko będzie dobrze z serduszkiem Maksa w końcu, jak sama stwierdziłaś przed moją czwartkową wizytą, nasi synowie to gladiatorzy i tego się trzymajmy

Agag i Beata za Wasze jutrzejsze wizyty oczywiście też trzymam kciuki i będziemy czekać na wieści

Agag wow 1000km, podziwiam, że dałaś radę, no ale czego się nie robi dla przyjaciółki

Martita udanego wypoczynku nad morzem z tego co zapowiadają ma przyjść fala upałów w tym tygodniu, więc idealnie wstrzelicie się z pogodą córki pewnie będą zachwycone, no i dla Ciebie lepiej przeżyć upały nad morzem, gdzie chłodniej niż na południu Polski

My dziś spedziłyśmy dzień na działce, było bardzo fajnie. Maja znosiła wodę w wiaderkach i robiła sobie małe bajorko w piaskownicy i szalała w tym błotku możecie sobie wyobrazić jak wyglądała ale jaką miała przy tym frajdę, widzieć taką radość dziecka jest bezcenne, a ubrania się dopierze

Senior Member Awatar Asia1988x
    Mieszka w
    wielkopolska
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży :)
    Hej dziewczyny, miałam napisac dopiero jutro bo kiepsko z czasem, ale widzę że od rana posypią się wizyty więc muszę życzyć powodzenia Mira, Agag, Beata trzymam kciuki jestem pewna, że na wszystkich będzie dobrze!

Robaczku tak jak napisała Maggie, mi ginka kazała zjeść ostatni posiłek o 22 i żeby nie były to owoce więc podejrzewam, że mogło to u Ciebie spowodować te parę punktów za dużo. Plus cytryna z wodą, ktorej też mi nie polecała gin. Najlepiej powtórz glukozę na czczo właśnie i z wynikiem ktory wyjdzie myślę w normie wybierz się do swojej gin. Czekamy na zdjęcia pokoiku

Bardzo fajnie się czyta o Waszych weekendach, przyjemnych na rożny sposób jedne przeleżane, inne spędzone na świeżym powietrzu jeszcze inne na remontach, grunt że do przodu i nie dzieje się nic złego (84 maja mam nadzieję że i u Ciebie coraz większe postępy). U nas byli moi rodzice od piątku i bardzo szybko zleciał czas. Niestety nasze problemy z zaparciami u Oliwiera nie przejdą tak nagle jakbym chciała. Wczoraj nie zadziałał nawet czopek, dziś na szczescie nowy podziałał i teraz mam nadzieję że te całe makrogole będą powoli nam poprawiać sytuację. Któraś z Was polecała syrop laktulozę, także chyba jakieś nowe wytyczne bo moja pediatra mi powiedziała, że teraz poleca się makrogole na zaparcia (dicopeg junior), a odchodzi od laktulozę, skonsultowałam się jeszcze z jedną pediatrą i też mowila że lepsze dla organizmu jest to, dlaczego dokładnie nie wiem ale może coś jest na rzeczy wiec tak przy okazji informuję przy wszelkich problemach ze zdrowiem dzieci lepiej wiedziec wszystko

Zyczymy spokojnej nocy i pozdrawiamy!

22.10.2016(*)6tc
    tabela październikowych mam
    https://docs.google.com/spreadsheets...N9M/edit#gid=0

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów