Strona 480 z 654
Pokaż wyniki od 4,791 do 4,800 z 6537

Październikowe mamy 2017

Senior Member Awatar agag
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży, termin 16-10-2017
    Gatuluję udanych wizyt, super macie pamiątki
    Co do smoczka, to na przykładzie mojej córki mogę powiedzieć, że to raczej nie smoczek decyduje o przespanych nocach. Zuza zaczęła przesypiać noce jak miała 4 msc. karmiona tylko piersią a nie używała wtedy smoczka. My mięliśmy trochę problem z tym, że ona miała bardzo silny odruch ssania i jak już się najadła i kładłam ją spać to w ruch szły piąstki i zaraz się wybudzała, jednak smoczka nie chciała bo miała krótkie wędzidełko i po prostu się krztusiła. Jak podcięli jej to wędzidełko w 5 msc. to brała smoczek do spania, ale w ciągu dnia w ogóle go nie używała. W końcu sama go odrzuciła. Ja w swojej wyprawce na pewno smoczek będę miała. Nie wiem czy będzie mi potrzebny czy nie, ale wolę go mieć w gotowości. Wszystko zależy od dziecka i jego potrzeb. Jeśli Filip będzie dzięki niemu spokojniej i lepiej spał to pewnie mu podam.
    U nas było dzisiaj duszno i miałam nadzieję, że popada ale jakoś się nie zanosi. Może jutro przyjdzie chociaż lekkie ochłodzenie.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar maggie_87
    O mnie
    jestem mamą i jestem w ciąży :)
    Smile i Robaczku, super zdjęcia śliczne macie córeczki i pamiątkę na całe życie

A ja chyba wczoraj i dziś wieczorem miałam te twardnienia brzucha. Nie były bolesne, tylko takie uczucie napięcia i jak dotknęłam brzuszek, to faktycznie był twardszy, więc to chyba TO. Jutro kupię sobie magnez

Senior Member Awatar Robaczek*
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-19 zobacz kalendarz
    Smile, dzięki! Mam nadzieję, ze nadrobimy tempo wzrostu w kolejnych tygodniach, choć Pani doktor zaznaczała, ze nie ma powodu do zmartwienia bo wszystko jest w normie. M miał pierwszy raz okazję zobaczyć występ naszej akrobatki live ;-) Poza tym fachowym okiem obejrzał wszystkie organy, parametry i stwierdził, ze Pani doktor zna się na rzeczy ;-)
    Asiu, ślub mieliśmy w noc świętojańską :-) A na spotkanie i pogaduchy mam nadzieję, zapraszam po 15 lipca! :-)
    MamaKrakow, moja córa tez dzisiaj ziewała, miała czkawkę a przy tym cały czas się kręciła, więc uchwycenie jej na fotce było nie lada wyczynem ;-) Kolejne podejście robimy za 2 tygodnie, pewnie to będzie ostatnia szansa na dobre foty :-)
    Aga, dzięki! W kwestii smoczków się nie wypowiadam, bo nie mam pojęcia...natomiast zastanawiam się nad kupnem laktatora elektrycznego a może tylko wybrać model i kupić później, jeśli będzie potrzebny..?
    Maggie, dzięki :-) Mnie po badaniu też pobolewa brzuch bo wygniotła mnie tą głowicą za wszystkie czasy...ale warto było ;-) Kiedy masz wizytę? Myślę, ze warto powiedzieć lekarzowi o takich dolegliwościach.
    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Robaczek* ; 28-06-17 o 22:59

Aniołek[*]12.06.2015, 7tc

Senior Member Awatar maggie_87
    O mnie
    jestem mamą i jestem w ciąży :)
    Cytat Zamieszczone przez Robaczek* Zobacz posta
    Maggie, dzięki :-) Mnie po badaniu też pobolewa brzuch bo wygniotła mnie tą głowicą za wszystkie czasy...ale warto było ;-) Kiedy masz wizytę? Myślę, ze warto powiedzieć lekarzowi o takich dolegliwościach.
    Pozdrawiam!
    Wizytę mam za 2 tygodnie. Spoko, takie twardnienia są normalne, póki nie są bolesne. Macica ćwiczy do porodu, zresztą była tu nawet ostatnio dyskusja o tym magnez będę brała, bo nie zaszkodzi A lekarzowi powiem na wizycie.

Senior Member Awatar *Mira
    Mieszka w
    Chorzów
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-16 zobacz kalendarz
    Zgodnie z obietnicą garść porad od położnej oddziałowej oddziału neonatologii jednego z największych śląskich szpitali położniczych. Przypominam, że mamy rok 2017 a nie 1987 ;]
    Chusteczki do pupy to zło największe i wcielone, jakby mogła to by nas odwodziła od korzystania z Pampersów, ale chyba czuła, że tym się ośmieszy dokumentnie. Do kąpieli gotować mydliny na gazie, waciki rolować samemu z paczki waty. W sklepach wszystkiego od groma, siedzi grupa młodych nowoczesnych babek a położna wyskakuje ze mamy szare mydło trzeć na tarce i gotować mydlinki. Myślałam ze mam przesłyszenia i spadnę z krzesła... A i mój hit - pupę smarować najlepiej parafiną, bo te nowoczesne kosmetyki są niepotrzebne! Termometr do wody to oczywiście wymysł, temperaturę badamy metodą na łokieć (będąc spanikowaną matką pierwszego dziecka ;]).
    Wykład miał trwać trzy godziny, ale dobrze, że się streściła w 1,5h bo to była totalna porażka i strata czasu, przy tej pogodzie wręcz nie do wybaczenia.
    Moja mama to skwitowała - "szkoda, że Wam nie kazała drzeć starych prześcieradeł na podpaski".

Jedyna przydatna rzecz jakiej się dowiedziałam, to żeby nie kupować od razu kosmetyków z emolientami (a chciałam) bo to są już kosmetyki lecznicze, których się używa jak pojawi się problem a nie na zdrową skórę.

Co do smoczka, to również mam ambitny plan wychowania dziecka bezsmoczkowego, ale gdybym poległa to smoczek już mam kupiony, także wszystko się okaże po porodzie.

31.12.2016 - Aniołek (*) 8 tc.

Ha Mira, doskonale rady , jedyne z czym sie zgodze to faktycznie to sprawdzanie wody na lokiec najbardziej mi podchodzilo. No i to z emolientami to tez prawda.
    Ale kurcze moze by sie jednak zaopatrzyc w szare mydlo i tarke i zapas waty

Mieszka w
    Chorzów
    O mnie
    Ja nie mówię, że to jest zła metoda, ale może nie w pierwszych dniach życia dziecka, kiedy wszystko jest nowe a sama kąpiel jest wielkim przedsięwzięciem. Po jakimś czasie pewnie i owszem, ale na początek to jest moim zdaniem głupia rada.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Asia1988x
    Mieszka w
    wielkopolska
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży :)
    można sprawdzać na łokieć, ale ja wolałam się zawsze upewnić termometrem. No i z chusteczkami do pupy powiem Ci, że też jest trochę racji, znam sporo osób, które używają ich tylko na wyjazdach/poza domem, a w domu po siusiu wacik namoczony wodą przegotowaną, po kupce myją pupę pod kranem (wanną) i im się sprawdza. Ja po kupce używałam chusteczek, ale tylko po siusiach wody. Ogólnie im mniej chemii tym lepiej. Co do emolientów mojemu kuzynowi doradzili w szpitalu właśnie używać od początku emolientów, żeby nie zepsuć skóry i im się sprawdziło przy drugim dziecku wszystko ok. Przy pierwszej córce zaczynali od zwykłych, ale później miała lekkie AZS i musieli emolienty. U nas tak samo, zaczęłam od zwykłych (choć na srokao dobrych opiniach), ale koło 3-4 miesiąca, kiedy to zaczynają wychodzić na jaw wszelkie alergie musieliśmy zmienić. I chyba maluszka od razu będę kąpać w emolientach właśnie. Ale zajęcia musiały być bombowe, Wasze miny równieź

Życzę wszystkim miłego dnia mój synek dziś wstał już o 6 także już dawno jesteśmy na nogach. Pozdrawiamy

aha, i co do kąpieli nam radzili kąpać takie maleństwo nie codziennie, parę razy w tygodniu żeby nie ścierać mu tej warstwy ważnej. No i my rzeczywiście może nawet i z pół roku, dopóki nie zaczął się porządniej brudzić kąpiel robiliśmy co drugi dzień, a w pozostałe tzw. kąpiel "na sucho", czyli namoczonymi wacikami i powiem Wam fajna sprawa. Wtedy tylko buzia, dupcia, pachwinki i wszelkie przestrzenie za uszkami, na szyji, wszędzie tam gdzie mogło spływać jedzonko lub pot.
    Ostatnio edytowane przez Asia1988x ; 29-06-17 o 08:41

22.10.2016(*)6tc
    tabela październikowych mam
    https://docs.google.com/spreadsheets...N9M/edit#gid=0

Hahaha dziewczyny to jak juz zaopatrzycie sie w szare mydło i tarkę to proponuje jeszcze wode z rzeki co by chlorowana kranówką nie wysuszac skory ja nie wierze jakie porady i wez traf na taka położna po porodzie bedzie przylazila do domu i prawiła takie mądrości.

Ale powiem wam ze mi tez lepiej sprawował sie łokieć do wody, wg termometru dla mojej Igi woda była za zimna i sie darla na cała okolice jak ja wkładałam do wanienki.

Mieszka w
    Chorzów
    O mnie
    Mój o 5 tradycyjnie, trening matki w pełni

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów