Strona 479 z 659
Pokaż wyniki od 4,781 do 4,790 z 6587

Październikowe mamy 2017

Senior Member Awatar *Mira
    Mieszka w
    Chorzów
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-16 zobacz kalendarz
    Smile, boska Anielka cudowności

31.12.2016 - Aniołek (*) 8 tc.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    smile.

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-08 zobacz kalendarz
    Dzięki Kochane ;*
    Mira odpoczywaj, ja póki co dobrze dziś zniosłam upał ale pewnie do czasu. Pewnie emocje mnie trzymały hihi
    Robaczku jak Twoja wizyta?

Senior Member
    aguś026

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-07-02 zobacz kalendarz
    Asia cieszę się że między Tobą i m jest lepiej oby tak już zostało przez wiele Waszych rocznic

Co do położnej to wczoraj jak szłam na pobranie spotkałam przypadkowo położną ze szkoły rodzenia do której chodziłam w pierwszej ciąży (teraz nie zamierzam) i umówiłam się z nią na spotkanie bo jednak wypada żeby ciężarna była pod opieką położnej, spotkamy się dopiero w sierpniu bo niedługo idzie na trzytygodniowy urlop, spotkamy się kilka razy na pogaduchy,wiem że ona ma detektor tętna więc posłucham sobie serduszka maleństwa, pamiętam że pod koniec pierwszej ciąży uspokajalo mnie cotygodniowe słuchanie serduszka między wizytami u gina i teraz też zamierzam do niej chodzić a nie do położnej z mojej przychodni. Chce żeby mi przypomniała jak się oddycha podczas porodu bo już nie pamiętam jak to się robi.
    Dziewczyny a czy Wy zamierzacie zaraz po porodzie podać smoczek Waszym maleństwom? Mira co Wam mówią na ten temat w szkole rodzenia? Nie wiem która mamusia jeszcze chodzi do szkoły rodzenia ale jak cos wiecie na ten temat to napiszcie.
    Pytam bo mi niestety w tej kwestii namieszaly w głowie różne głosy w tym na szkole rodzenia że smoczek zaburza odruch ssania i potem jest problem z prawidłowym przystawieniem dziecka do piersi w sensie że dziecko nie może chwycić brodawki. Dodam że znam kilka przypadków w których dzieci są kp i są smoczkowe co oznacza przespane noce już od drugiego miesiąca życia,dla mnie to jest niepojęte że smoczek działa takie cuda i zamierzam podać swojej córeczce smoczek po porodzie żeby chociaż spróbować czy ona go zaakceptuje. Pierwszej nie podałam właśnie z powyższych obaw że nie chwyci piersi(noce przespane mamy dopiero od półtora miesiąca) a potem w domu już nie chciała żadnego smoczka a i z chwyceniem prawidłowo piersi były problemy także ciężka przeprawa za mną,teraz piersi mam wyrobione i mam zamiar spróbować z tym smoczkiem.

Agus to zalezy od dziecka moje dziewczyny pierwsza na piersi 9 miesięcy była i dopiero po tym czasie jak sie mleczko skonczylo w cycu to próbowała pustkę zastąpić smokiem ale nie wyszlo wogole u niej był odruch wymiotny. Druga córa tylko do spania upodobała sobie smoka ale tez nie była jakis bardzo od niego uzależniona szybko tez przestała ssać i odrzuciła całkowicie. Ja to nie moge patrzeć jak czasem 3 latek idzie ulica ze smoczkiem w buzi to juz przesada.

Senior Member Awatar Asia1988x
    Mieszka w
    wielkopolska
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży :)
    smile gratuluję cudnej córci to już się poznałyście, będzie wyglądać bardzo podobnie po porodzie

aguś, dobrze Ci mówili. Smoczek może zaburzać odruch ssania. Ale jak ze wszystkim nie można dać się zwariować. Oli dostał pierwszy raz smoczek jakoś w 3 dobie życia bo po prostu płakał, a ja pokarmu nie miałam i żeby się uspokoił bo nie chciałam dawać mm. Marzy mi się teraz bezsmoczkowe dziecko i będę się wstrzymywać z podaniem tak długo jak wytrzymam szczerze mówiąc nie wierzę w przespane noce u 2,5 miesięcznych dzieci kp. Jeszcze z tym się nie spotkałam i nie wierz, że to zasługa smoczka. Lepiej wstrzymaj się parę dni jesli dasz radę, żeby rzeczywiście dziecko najpierw nauczyło się dobrze ssać. U nas sprawdziły się smoczki z tommee tippee i mały nie miał problemu z chwyceniem piersi mimo że używał. No a przespane noce mamy od jakichś 2 tygodni także ten

22.10.2016(*)6tc
    tabela październikowych mam
    https://docs.google.com/spreadsheets...N9M/edit#gid=0

Senior Member
    Kiora88ŚL

Mieszka w
    Mysłowice
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-09 zobacz kalendarz
    Ja karmiłam w sumie bez podkarmiania 4 miesiące. W tym czasie smoczek odgrywał ważną rolę między karmieniami. Młody spał 2,5-3 godziny. Ale po 4 miesiącach tego mleka choć bylo wystarczająco to się nim nie najadał i zaczęliśmy do dokarmiać sztucznym. Wtedy to już inna bajka ze spaniem.

Dziewczyny jaką ja mam zgagę... Już mi sę dźwiga
    Mama 2 synów, 4 kotów i męża

Senior Member Awatar Robaczek*
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-19 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez smile. Zobacz posta
    (...)
    Robaczku jak Twoja wizyta?
    Smile, Twoja córeczka wygląda cudownie!! Brawa dla pani doktor za podejście i cierpliwość oraz oczywiście dla małej, cudnie pozowała!
    Wyniki świetne, więc Tobie również gratuluję zdrowej i pięknej dziewczyny. Imię wybraliście bardzo ładne!
    U nas dzisiaj na badaniu mała średnio chciała współpracować, bo podobnie jak u Ciebie była niemal cały czas wtulona w macicę, mimo że aktywność wykazywała bardzo dużą machając nóżkami i rączkami tak, żeby skutecznie uniemożliwić renderowanie obrazu ;-) Pani doktor jednak też łatwo się nie poddała i w trakcie godzinnego (!) badania coś uchwyciła :-)

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	amelka1.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	49.1 KB
ID:	101235Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	amelka2.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	39.6 KB
ID:	101236Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	amelka3.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	34.7 KB
ID:	101237

Dzisiaj nawet mój M został zaproszony na badanie, więc Mała miała widownię :-)
    Wszystkie pomiary prawidłowe, choć jest drobniutkiej budowy i mieści się w 30% centyli. Waga 561 g i termin porodu teraz wychodzi o 5 dni późniejszy wg wzrostu.
    U mnie też wszystko ok, szyjka dłuuuga, prawie 5 cm i zamknięta.
    Coraz bliżej jesteśmy decyzji w sprawie imienia, chyba jednak zostanie Amelka, a na drugie będzie Róża :-)
    Pani doktor z ulgą przyjęła moją decyzję o planowanym zwolnieniu :-) Dostałam skierowanie na test glukozy, 13.07 mam ostatnie badanie prenatalne, a 15.07 jestem u niej - potem zaczynam zwolnienie

Dziękuję za wszystkie kciuki, Wasze wsparcie jest bardzo pozytywne, czuję to, dzięki!

Mira, przez to, że badanie się wydłużyło, nie zdążyłam dzisiaj na Szkołę Rodzenia, miało być o porodach naturalnych versus CC. Położna jednak mnie zachwyca, jakoś tak bez zaangażowania w temat te zajęcia prowadzi pobieżnie omawiając tematykę i odczytując slajdy. Myślę, że jeśli wybiorę położną ze swojego szpitala, to z nią umówię się na indywidualne spotkania i liczę na większe wsparcie.
    Asiu, bardzo mnie cieszą te sygnały ocieplenia w Waszych relacjach z mężem, to bardzo budujące i trzymam kciuki, żeby stale się poprawiały. My też mieliśmy rocznicę, w sobotę :-) Zbiegło się to z wizytą moich rodziców. W ramach 'obchodów" wspólnie testowaliśmy thermomixa, którego dostaliśmy w prezencie rocznicowym od rodziców i teściów, więc było wesoło :-) Na romantyczną kolację wybierzemy się w kolejną sobotę

Miłego wieczoru dziewczyny!

Aniołek[*]12.06.2015, 7tc

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    smile.

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-08 zobacz kalendarz
    Robaczku też byłam z mężem, wyszedł wcześniej z pracy gratuluję Amelki waga jeszcze się nie przejmuj moj syn też był mniejszy ale nadrobil w końcówce ciąży i z 2300 zrobiło się prawie 2800 dzieci różnie się rozwijają Piękne zdjęcia

Senior Member Awatar Asia1988x
    Mieszka w
    wielkopolska
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży :)
    Robaczku gratuluję również udanej wizyty! śliczna Amelka Róża jednak da się trochę powalczyć o fotki, a nie jak na moim ostatnim badaniu "nie robię bo nie wyjdą" wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy, my wybieramy się w tą sobotę gdzieś na randkę na mieście bo przyjeżdżają moi rodzice (zostaną z Oliwierkiem) także szkoda bo miniemy się o tydzień

22.10.2016(*)6tc
    tabela październikowych mam
    https://docs.google.com/spreadsheets...N9M/edit#gid=0

Junior Member
    mama kraków

Data
    [img]https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxdqk3lihh7lmj.png[/img]
    Smile, Robaczku śliczne zdjęcia. Mój synek niestety zakrył się rączkami i nie dał zrobić sobie zdjęcia, ale widziałam jak ziewa cudne uczucie.

U mnie też dzisiaj straszny gorąc 33 stopnie, jestem wykończona.

Jeśli chodzi o położne to dzisiaj właśnie zapisałam się do mojej położnej środowiskowej. Byłam też na pierwszych zajęciach przez nią prowadzonych. Co tydzień będzie inny temat, dzisiaj nawał i bak pokarmu. Było naprawdę fajnie około 15 dziewczyn w jednej sali można było na każdym etapie zadawać pytania, nie tylko suchy wykład ale taka zwykła rozmowa Wizyt przysługuje nam 5 lub 6 już dokładnie nie pamiętam, ale moja położna stwierdziła że czasami to jest nawet po 10 razy u dziewczyn gdy jest taka potrzeba i nfz zwraca jej za to pieniądze.

Ostatnio edytowane przez mama kraków ; 28-06-17 o 21:24

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów