Strona 451 z 667
Pokaż wyniki od 4,501 do 4,510 z 6665

Październikowe mamy 2017

Senior Member Awatar Asia1988x
    Mieszka w
    wielkopolska
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży :)
    wiesz mira, każdy lek ma substancje pomocnicze, sam progesteron w dupku też jest syntetyczny więc to nie jest tak zupełnie to samo co ten z matki. Ale znasz moje zdanie na ten temat. Dobrze wiedzieć, że gdzieś są jakieś badania na temat tej szkodliwości, ale czasem po prostu trzeba i na pewno każda by nie cofnęła czasu by nie brać, ale zaryzykować stratę. Musimy wierzyć że będzie dobrze z naszymi maluchami.

22.10.2016(*)6tc
    tabela październikowych mam
    https://docs.google.com/spreadsheets...N9M/edit#gid=0

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar moniqla
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-03 zobacz kalendarz
    Hej dziewczęta

ale dziś u mnie upał... 33st w cieniu :/ no ale dałam rade za kółkiem i dojechałam do mamy, posiedziałam u niej ok 3h podwiozłam ją na działeczkę i wróciłam mojego do chłodnego mieszkanka uff dziś na obiad młoda kapustka z młodymi ziemniaczkami mój dzidziuś od kilku dni jest bardzo aktywny i bardzo mnie to cieszy, bo już odchodze od zmysłów czy wszystko tam ok. Jednak 4tyg pomiędzy wizytami to dla mnie stanowczo za dluuuugo jutro glukoza i inne badania myślę, że bez problemu to zniosę

co do leków stosowanych w ciąży - nie popadajmy w paranoję. Nie ma reguły na rodzenie zdrowych dzieci... Jakby tak było każde dzieciątko rozwijałby się tak samo itp.

*Mira odkąd jestem na forum baaaardzo Ci kibicuje i trzymam kciuki za Twoje szczęście, domyślam się ile Cię to wszystko kosztowało i bardzo dobrze, że bierzesz te wszystkie leki bez nich pewnie nie byłoby szans na utrzymanie ciąży. Będziesz cudowną mamą w sumie już jesteś !

Senior Member Awatar maggie_87
    O mnie
    jestem mamą i jestem w ciąży :)
    My dziś znowu korzystałyśmy z pogody nad jeziorem wzięłyśmy moją mamę, która głównie zajmowała się Mają, a ja mogłam odpoczywać obie się kąpały dziś w tej zimnej wodzie ja w ciąży jakoś boję się kąpać w brudnej jeziornej wodzie. W ciąży z Mają się nie kąpałam, a była bezproblemowa, więc w tej tym bardziej się boję, żeby czegoś nie złapać. Muszę się zadowolić w tym roku moczeniem nóg.. A ja to tak uwielbiam wodę, że zawsze ciężko było mnie wyciągnąć jak już weszłam

Pozdrowienia od Bartusia znad jeziora
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8585295_20170620_134843.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	53.9 KB
ID:	101190 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8585329_20170620_135550.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	55.9 KB
ID:	101191

Senior Member Awatar Evlin
    Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-17 zobacz kalendarz
    Cześć dziewczyny
    Każda z nas bierze tyle leków ile potrzebuje. Agag mam nadzieję że już lepiej się czujesz. Mira... jestem pełna podziwu dla Twojej osoby i nie robisz nic złego dla Maksa. Czasem z wzorowej ciąży rodzi się chore dziecko, nie na wszystko mamy wpływ.
    Kiora nie możesz się obwiniać za opóźnienia dzieci. To nic nie zmieni. Jesteś najlepszą matką jaką tylko potrafisz i możesz być
    Maggie jaki śliczny brzuszek
    My dziś mieliśmy zakupowy dzień Zamówiliśmy wózek i czekamy na odbiór Od razu kupiliśmy parę pierdół takich jak etui na smoczek, termometr do wody, pieluchoceratki i poduszkę do wózka

Czesc dziewczyny widze ze dyskusja o lekach zrobila sie burzliwa. Ni ema nieszkodliwych lekow. Wszystkie maja swoje skutki uboczne. Ale to sa leki, czyli jesli trzeba sie leczyc to je bierzemy liczac sie z tym ze chociaz pomoga na jedno to moga zaszkodzic na drugie. Czasem trzeba wybrac mniejsze zlo. Ot i tyle. Tak ze Mira Ty nie bierz slow Kiry do siebie. Ty bierzesz leki bo tak trzeba, ale to ze sa dziewczyny ktore przesadzaja to inna sprawa. No-spa to czasem wydaje mi sie jest lykana przez niektore jak cukierki. I malo ktora mysli o tym zelykajac no-spe na skurcze macicy, ktore sa normalna sprawa po 19 tygodniu i cwicza macice do dobrej pracy podczas porodu, wiec malo ktora mysli o tym ze nospa dziala nie tylko na miesnie macicy ale moze tez dzialac na szyjke macicy. Bo ona dziala rozkurczajaco na wszystkie miesnie gladkie.
    Glupi paracetamol tez wydaje sie nie byc zupelnie bez znaczenia dla dziecka.
    Generalnie polscy lekarze maja tendencje do przepisywania sterty lekow choc mozna by sie bez tego obejsc a polacy uwazaja ze jesli lekarz nic nie przepisze to znaczy ze to zly lekarz. Mamy gigantyczne zuzycie antybiotykow, lekow przeciwbolowych i wszelkich suplementow. Wystarczy popatrzec na reklamy w telewizji. I firmy farmaceutyczne maja sie u nas bardzo dobrze.

Senior Member
    aguś026

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-07-02 zobacz kalendarz
    Jaselka odnośnie Twojej wypowiedzi zgadzsmm się z początkowymi slowami, natomiast jeśli chodzi o branie nospy to Ci powiem Ci że ja nospy nie łykam jak cukierka, ja ogólnie nie nawidzę tabletek a no spa jest okropna smakuje jak pioun. Dla mnie mordęgą jest pamiętanie o codziennym euthyroxie przed śniadaniem, przed ciążą w skrajnych chwilach bralam nospę podczas miesiączki jak już nie mogłam się ruszyć,przy bólu głowy też biorę tabletkę jak już naprawdę nie potrafię normalnie funkcjonować,ogólnie bronię się przed lekami. Dodam że nie mam skurczy macicy,boli mnie cały brzuch: w środku, na górze na dole,z każdej strony. Jestem spokojna tylko dlatego bo maleństwo się rusza. Nawet nie wiem co to są skurcze przepowiadające bo doświadczyłam skurczy dopiero podczas indukcji pierwszego porodu. Ale masz rację i będę miała to na uwadze gdyby teraz się pojawiły że skurcze przepowiadające ćwiczą macicę przed porodem. A czemu uważasz że no spa może mieć wpływ na szyjke macicy, ja już nic nie rozumiem, czy to nie czasem podczas skurczy przepowiadających lub tych przy porodzie szyjka się skraca? Dlaczego podczas tych skurczy nie można brać nospy jeśli mocne skurcze mogą spowodować przedwczesny poród? Czy nie lepiej wziąć nospę żeby skurcze ustały? A może lepiej jest brać magnez? Co o tym myślisz?

Maggie cudny brzuszek masz racje nie ryzykuj kąpieli w wodzie zwłaszcza że miałaś infekcje na początku ciąży.

Senior Member Awatar *Mira
    Mieszka w
    Chorzów
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-16 zobacz kalendarz
    Maggie piękny Bartusiowy domek Dorodny

Evlin jaki wózek, jaki?? Poślij linka koniecznie.

Na mnie Nospa przed ciążą bardzo słabo działała, także teraz nawet jak mnie coś tam pobolewa (ale nigdy nie bolało mnie tak bardzo mocno), to wolę się położyć niż ją brać. Tak jak dziś - byłam z mamą na zakupach spożywczych i zaczęło mnie kłuć w pachwinie, poleżałam i minęło. Choć przy mocnych bólach bym się nie męczyła i poprosiła lekarza o leki. W ogóle ja mam w sobie mocny opór na branie czegokolwiek bez jego zgody i z każda bzdura dzwonię co i czy mi wolno (musi mnie uwielbiać...). Ale to już moja paranoja

31.12.2016 - Aniołek (*) 8 tc.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    No spe obwiniaja akurat o rozpulchnianie szyjki.
    Agus ale tak szczerze gdybym ja sie tak czula to dzwonila bym do lekarza od tego jest zeby doradzic.
    Mira wcale nie sadze ze to paranoja. Raczej rozsadne i odpowiedzialne podejscie do sprawy.

Senior Member
    aguś026

O mnie
    Jaselka jak jutro będzie tak samo bolał to zadzwonię do niego. Podejrzewam że to przez ostatni stres. Myślałam że dziś będę spokojniejsza ale córa tak mi dała dzisiaj w kość swoim zachowaniem że chodzę wściekła cały dzień.
    Ostatnio edytowane przez aguś026 ; 20-06-17 o 21:14

Senior Member
    aguś026

O mnie
    Jasełka jeszcze pytanie mam do Ciebie odnośnie tej szyjki, rozpulchniona czyli podatna na skracanie i wcześniejszy poród? Ale jeśli się ją weźmie skurcze ustaną więc jakie jest ryzyko tego rozpulchnienia szyjki?

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów