Strona 285 z 659
Pokaż wyniki od 2,841 do 2,850 z 6587

Październikowe mamy 2017

Senior Member Awatar agag
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży, termin 16-10-2017
    Uff doczytałam Was
    Nie odzywałam się bo mam ostatnio urwanie głowy. Ciągle coś się dzieje. Teraz od poniedziałku jest u mnie przyjaciółka, która ma spore problemy w małżeństwie i staram się jej jakoś pomóc więc czasu też mam mało.
    Piękne macie brzuszki, mój też rośnie. Musze jakoś zdjęcie zrobić i Wam wysłać
    Gratuluję udanych wiizyt.
    Mira bardzo się cieszę, że tata Maksa zachował się w ten sposób, dużo mniej stresu dla Ciebie.
    Co do leżaczków to ja mam taki http://www.smyk.com/tiny-love-wielof...niebieski.html tylko czerwony. Jest super i wszystkim go polecam. Najbardziej podoba mi się to, że jak dziecko jest całkiem maleńkie to może leżeć zupełnie na płasko i dodatkowo oprócz pasów są zabezpieczone boki. Później można z niego zrobić leżaczek i krzesełko.
    U mnie wizyta w przyszły piątek i już odliczam z wielką nadzieją na odkrycie płci. Trochę mnie jeszcze pobolewa podbrzusze i zastanawam się czy mnie ginekolog do szpitala nie wyślę. W ciąży z Zuzia jakoś w 34tc byłam w szpitalu właśnie z bólami i z twardnieniem brzucha i pamiętam, że wtedy głownie dostawalam kroplówki z mgnezem. Lekarz mówił, że magnez jest bardzo ciężko uzupełić w organizmie. Muszę moją ginekolog zapytać czy mam brać.
    Zakupów jeszcze w sumie żadnych nie robiłam. Czekam aż poznamy płeć to wtedy pewnie zacznę. Wybrałam tylko łóżeczko i myślę, że w przyszłym tygodniu już je zamówię.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar *Mira
    Mieszka w
    Chorzów
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-16 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez bąbelek Zobacz posta
    Dziewczyny przebywające na L4 czy też macie teraz zamieszanie z wypłatami. Z tego co sie orientuję to za pierwszy m-c płaci pracodawca a potem zus. A u mnie jakies kwiatki wychodzą i ni pioruna nie mogę się doliczyć. Pracodawca jakoś część mi przelał ale kiedy będzie kolejna z zusu to nie mam pojęcia? Jak to jest u Was?
    Miałam taki sam problem z Zusem. Pracodawca się ze mną rozliczył, potem czekałam na przelew z ZUS i przyszły jakieś dziwne kwoty, za cholerę nie umiałam się w tym połapać i zadzwoniłam tam i okazało się, że ktoś przeoczył kod B na zwolnieniu i mi wypłacili 80%. Jak dzwoniłam już wiedzieli o błędzie i w ciągu dwóch tygodni mi wszystko wypłacili. Poza tym zawsze wypłacają mi dziwnie, nie za jakiś równy okres typu miesiąc, tylko tak jak mam wystawiane zwolnienie. Teraz zwolnienie skończyło mi się w poniedziałek, a przelewu nadal nie ma (a zawsze przychodził jak się dany okres zwolnienia kończył), także ZUS ma chyba jakieś zatory finansowe.

31.12.2016 - Aniołek (*) 8 tc.

Senior Member Awatar Evlin
    Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-17 zobacz kalendarz
    Dziewczyny mnie bolała 6 Ale przeszło więc myślę że to jednorazowe było.
    Zamowilam wczoraj stanik ciazowy i, jestem bardzo ciekawa
    Co do wypalat to dziwne bo dostaje je od zakladu pracy. I zawsze punktualnie zbieram sie na wizyte

Senior Member Awatar bąbelek
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą Patryka urodzonego 1.11.11
    Wpisów
    9
    Cytat Zamieszczone przez *Mira Zobacz posta
    Miałam taki sam problem z Zusem. Pracodawca się ze mną rozliczył, potem czekałam na przelew z ZUS i przyszły jakieś dziwne kwoty, za cholerę nie umiałam się w tym połapać i zadzwoniłam tam i okazało się, że ktoś przeoczył kod B na zwolnieniu i mi wypłacili 80%. Jak dzwoniłam już wiedzieli o błędzie i w ciągu dwóch tygodni mi wszystko wypłacili. Poza tym zawsze wypłacają mi dziwnie, nie za jakiś równy okres typu miesiąc, tylko tak jak mam wystawiane zwolnienie. Teraz zwolnienie skończyło mi się w poniedziałek, a przelewu nadal nie ma (a zawsze przychodził jak się dany okres zwolnienia kończył), także ZUS ma chyba jakieś zatory finansowe.
    Kurczę ale jestem teraz w kropce aż nogi mi się ugieły. Wyczytałam że dostaje się przeciętne wynagrodzenie z ostanich 12 m-cy. a ja od września pracuję na pełny etat bo wczesniej miałam poł etatu. Myślicie że będę dostawała mniej niz mam na umowie?

Senior Member Awatar Asia1988x
    Mieszka w
    wielkopolska
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży :)
    dobrze wiedzieć o refundowanych plombach samoutwardzalnych w ciąży! będę jeszcze w ciąży leczyć piątkę więc może zaoszczędzę chociaż raz

jeśli chodzi o wypłaty chorobowego. Jeśli zakład zatrudnia powyżej 20 osób (albo 10? nie pamiętam) to nadal on wypłaca chorobowe - potem rozlicza się jakoś tam z ZUSem odciągając sobie od składek. Jeśli poniżej za pierwsze 33 dni zwolnienia płaci pracodawca później ZUS. Płacą rzeczywiście okresami chorobowego, a nie miesiącami. Wygląda to tak, że najpierw jest decyzja w sprawie chorobowego (przeważnie po jego upływie bo np. w ostatni dzień możecie mieć kontrolę czy inną rzecz, która Wam wstrzyma decyzję lub zaneguje chorobowe), a zazwyczaj parę dni później pieniądze na koncie. ZUS od otrzymania chorobowego ma 30 dni na jego wypłatę. Wy musicie dostarczyć pracodawcy chorobowe, a on nie ma już ograniczenia czasowego i może je nawet bezkarnie zgubić (jak się zdarzyło w moim przypadku) lub opóźniać wysłanie co za tym idzie Waszą wypłatę chorobowego. Dobrze jest mieć konto PUE w ZUSie, niestety trzeba je osobiście uwierzytelnić w oddziale ZUS, ale dzięki temu możecie później zalogować się w domu i widzicie kiedy wpłynęło chorobowe, kiedy jest decyzja i kiedy i jaka wypłata, także później macierzyńskiego bo u mnie nigdy nie było w ten sam dzień i czasem bywało to upierdliwe że nie wiem.

22.10.2016(*)6tc
    tabela październikowych mam
    https://docs.google.com/spreadsheets...N9M/edit#gid=0

Senior Member Awatar blanka32
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-02 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez bąbelek Zobacz posta
    Dziewczyny przebywające na L4 czy też macie teraz zamieszanie z wypłatami. Z tego co sie orientuję to za pierwszy m-c płaci pracodawca a potem zus. A u mnie jakies kwiatki wychodzą i ni pioruna nie mogę się doliczyć. Pracodawca jakoś część mi przelał ale kiedy będzie kolejna z zusu to nie mam pojęcia? Jak to jest u Was?
    Ja mam tak jak miałam wypłatę ostatniego. Nie było spóźnione ani pomniejszen.

Odleciałam na pobieraniu krwi M musiał mnie zgarnąć do domu leżę i jeszcze czuje że cala się trzęse.

Ja wszystkie żebym mam ok nawet żadnej plomby JeszcZe nie mam tak się trzymają.

Mieszka w
    wielkopolska
    O mnie
    bąbelku rzeczywiście liczy się średnią z ostatnich 12 miesięcy więc częściowo umowa z połową etatu Ci się wlicza.

22.10.2016(*)6tc

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar *Mira
    Mieszka w
    Chorzów
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-16 zobacz kalendarz
    Ja to zawsze robię tak, że szefowa mi podbija i podpisuje druk, a ja sobie sama zawożę do Zusu. W sprawach finansowych polegam tylko na sobie.

31.12.2016 - Aniołek (*) 8 tc.

Senior Member Awatar bąbelek
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą Patryka urodzonego 1.11.11
    Wpisów
    9
    Cytat Zamieszczone przez Asia1988x Zobacz posta
    bąbelku rzeczywiście liczy się średnią z ostatnich 12 miesięcy więc częściowo umowa z połową etatu Ci się wlicza.
    o k...coś mi się zdaję że będe musiała wrocić do pracy no nie mogę ...

Mieszka w
    wielkopolska
    O mnie
    Mira gorzej jak masz do pracodawcy 20 km i w dodatku nie bardzo między Wami się układa

bąbelku aż taka to jest różnica? tylko za 4 miesiące masz połowę mniej więc nie wiem jak to wychodzi w całości

22.10.2016(*)6tc

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów