Strona 284 z 646
Pokaż wyniki od 2,831 do 2,840 z 6455

Październikowe mamy 2017

Witajcie u nas tez juz druga noc z kolei z mrozem moja mama mowi ze wszystkie drzewka owocowe te co kwitły juz zmarzły wiec nie ma co liczyć ze beda swojskie owoce.

Powiem wam ze mi tez coraz częściej słabo sie robi, juz nawet nie chodzę do Kościoła w niedziele bo tam najgorzej 5 minut i lece na ziemie. W sklepach tez czesto czarno przed oczami mi sie robi, i czasem serducho tak mi wali az mało z klatki piersiowej nie wyskoczy. Musze to powiedziec w piątek na wizycie o ile nie zapomnę.

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member
    agnieszka0610

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-28 zobacz kalendarz
    Hej mamuśki nie zaglądam do Was regularnie bo nie mam czasu niestety. Ale dzisiaj troche znalazłam zeby sie wygadać Moja starsza córka zachorowała na ospe Ja jestem teraz w 16 tyg ciązy w dzieciństwie miałam ospe ale martwie sie czy coś maleństwu nie grozi Dzisiaj mam wizyte mam nadzieje ze dowiem sie jaka płeć dzieciątka i czy wszystko dobrze ..... zapytam tez lekarza o tą ospe mam nadzieje ze mnie uspokoi. Ruchów dalej nie czuje może przez moja nadwage, juz sie nie moge doczekac aż kopnie. Waga narazie 2-3 kg w góre a jak u Was?

Junior Member
    agnieszka0610

O mnie
    Asia1988x masz problem z zębami od kiedy jestes w ciązy?? pytam bo od miesiąca strasznie bolą mnie zęby już jeden jest zrobiony a zostało jeszcze kilka ..... Czytałam tez w internecie ze kobiety w ciąży mają z nfz refundowane plomby a ja zapłaciłam 70 zł ..... ciekawa jestem czy mnie nie oszukano.

Cytat Zamieszczone przez agnieszka0610 Zobacz posta
    Asia1988x masz problem z zębami od kiedy jestes w ciązy?? pytam bo od miesiąca strasznie bolą mnie zęby już jeden jest zrobiony a zostało jeszcze kilka ..... Czytałam tez w internecie ze kobiety w ciąży mają z nfz refundowane plomby a ja zapłaciłam 70 zł ..... ciekawa jestem czy mnie nie oszukano.
    Nie wiem nie znam sie az tak na refundacji plomb, ale z tego co mi sie wydaje to refundowane są te ciemne plomby a jak sie chce te białe swiatloutwardzalne to stomatolog pyta czy chce sie dopłacić.

Junior Member
    agnieszka0610

O mnie
    własnie czarnych nie można używać w ciąży bo mają niebezpieczny składnik i nfz musi refundowac lepsze ..... tylko tez nie wiem jakie .... mi nie utwardzał swiatłem mam białą ale płaciłam.

Nie wiem ja poprostu nie chodzę na NFZ bo i tak zawsze trzeba dopłacać i tak i jeszcze czekac miesiącami w kolejce, bynajmniej tak jest u nas w miescie. Wole isc prywatnie ostatnio byłam bo tez na początku w 12 tygodniu bolał mnie ząb zapłaciłam za leczenie z plomba swiatloutwardzalna 120 zł, wiec różnica nie duża w porównaniu z Twoja wizyta niby na NFZ.

Senior Member Awatar Asia1988x
    Mieszka w
    wielkopolska
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży :)
    agnieszko powodzenia na wizycie właśnie niedawno pisałyśmy ile przytyłyśmy i zazwyczaj tak jak Ty parę kg. Jeśli chodzi o zęby... nie bolały mnie nigdy, nic się nie działo i nie chodziłam na kontrolę... aż stwierdziłam jak Oli miał pół roku, że zapiszę się na nfz co mi tam. I całe szczęście bo zębów mnóstwo do leczenia, na szczęście nic pilnego, żadnej kanałówki jedynie plomby i tak co miesiąc-dwa robiła mi jeden ząb (wizyty co miesiąc, ale moja lekarka zanim nałoży plombę kładzie lekarstwo by odtruć ząb). Rzeczywiscie teraz w ciąży pierwszy raz odezwały mi się zęby, bolało mnie w okolicach piątki/szóstki, ale zęby wydawały się w porządku i okazało się że to ósemka bo one promieniują zazwyczaj i gdzie indziej boli. Mam dwie górne do wyrwania, ale to po porodzie, dadzą radę jeszcze, jedna dopiero widać że będzie się psuć, w drugiej mam lekarstwo. Jeśli chodzi o plomby, moja dentystka robi białe za darmo, ale powiedziała że je widać bo mają jednak inny kolor niż zęby także robię zawsze światłoutwardzalne za które płacę 120 zł. bo one nie są refundowane. Jak wkłada mi tylko lekarstwo to nic nie płacę. A i powiedziała, że te światłoutwardzalne trzymają dłużej niż darmowe. Wolę zapłacić i mieć spokój na lata

U nas też zimno rodzice mają działkę i też trochę podłamani, że tyle drzew, krzewów owocowych i nic nie będzie (dla wnusia!)

22.10.2016(*)6tc
    tabela październikowych mam
    https://docs.google.com/spreadsheets...N9M/edit#gid=0

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    Katka_84

Mieszka w
    Pomorskie
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży :)
    Dziewczyny w ciąży plomby światłoutwardzalne są refundowane we wszystkich zębach. Tylko trzeba iść do stomatologa, który ma podpisaną umowę z nfz i okazać kartę ciąży. Sama zawsze chodzę prywatnie ale teraz celowo umówiłam się gdzie indziej, właśnie na nfz. Nawet termin muszą znaleźć dla "ciężarnej" byłam już na jednej takiej wizycie i nie zapłaciłam ani grosza, jedynie skserowali kartę ciąży do dokumentacji. Czekają mnie jeszcze 2wizyty, bo też muszę zabezpieczyc 8ke wrr Wydaje mi się, że warto skorzystać

Senior Member Awatar bąbelek
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą Patryka urodzonego 1.11.11
    Wpisów
    9
    Dziewczyny przebywające na L4 czy też macie teraz zamieszanie z wypłatami. Z tego co sie orientuję to za pierwszy m-c płaci pracodawca a potem zus. A u mnie jakies kwiatki wychodzą i ni pioruna nie mogę się doliczyć. Pracodawca jakoś część mi przelał ale kiedy będzie kolejna z zusu to nie mam pojęcia? Jak to jest u Was?

Senior Member Awatar bąbelek
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą Patryka urodzonego 1.11.11
    Wpisów
    9
    Ja na szczęście zęby mam ok, więc nie muszę w ciąży leczyć.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów