Strona 273 z 646
Pokaż wyniki od 2,721 do 2,730 z 6455

Październikowe mamy 2017

Member
    Ermilka

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-02-08 zobacz kalendarz
    Wspaniałe wieści Mira. U mnie też ciągle nawracają infekcje. W poprzedniej ciąży też tak miałam i dopiero po porodzie sie tego pozbyłam. Był spokój dopóki nie zaszłam w kolejną. A też bym chciała, żeby termin mi się przesunął na wcześniejszy

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Evlin
    Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-17 zobacz kalendarz
    Mira bardzo dobrze, że u Maksa wszystko dobrze nie martw sie infekcja bo jak widzisz każda z nas cos łapie. Wstydliwy ten Twoj Maks ciekawe kiedy ujawni wizualnie swoja plec

Senior Member Awatar *Mira
    Mieszka w
    Chorzów
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-16 zobacz kalendarz
    Robaczku, wyniki tych badań mają dać większe rozeznanie jak się ma moje łożysko, czy nie ma w nim stanu zapalnego, tak to zrozumiałam. Poza tym wcześniej nie miałam nigdy badanego CMV a wypadałoby, jakoś oboje z lekarzem to przeoczyliśmy.
    Także ruchy to na pewno mój synek a nie jelita, bo jest już na tyle duży, że spokojnie mogę je czuć
    Ostatnio edytowane przez *Mira ; 08-05-17 o 20:19

31.12.2016 - Aniołek (*) 8 tc.

Mira super wieści rośnie nam tu wstydliwy kawaler moze moja Agatka pokaze w piątek pisanki Hahahaha
    Co do infekcji to ja na początku ciazy miałam grzybice bez objawów nic mnie nie piekło nie swedzialo dopiero zesmy sie dopatrzyli po moimT ze cos jest nie tak
    Podobno kobiety w ciazy maja taka przypadłość ze łapią infekcje bezobjawowo i pomimo dbania o higienie. Po porodzie napewno minie moge potwierdzić.

Mieszka w
    Chorzów
    O mnie
    Biorąc pod uwagę, że to już prawie połowa ciąży a infekcja dopiero (aż) druga, to jakoś wytrzymam do końca, aczkolwiek uszczęśliwiają mnie te globulki jak nic innego ;]
    Jakoś przed majówką mnie delikatnie zaczęło swędzieć, smarowałam Clotrimazolem i po dwóch dniach przeszło, teraz nie mam żadnych objawów a znowu coś się czai w środku. Można z tym szału dostać, ale co zrobić, widać taka moja uroda. Z dwojga złego wolę to niż pęcherz.

Senior Member Awatar Robaczek*
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-19 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez *Mira Zobacz posta
    Robaczku, wyniki tych badań mają dać większe rozeznanie jak się ma moje łożysko, czy nie ma w nim stanu zapalnego, tak to zrozumiałam. Poza tym wcześniej nie miałam nigdy badanego CMV a wypadałoby, jakoś oboje z lekarzem to przeoczyliśmy.
    Także ruchy to na pewno mój synek a nie jelita, bo jest już na tyle duży, że spokojnie mogę je czuć
    Aaa, rozumiem. Już się przeraziłam, bo wskazanie do AFP zabrzmiało groźnie. Ja tez nie robiłam CMV i lekarz mi tego nie zlecił, może powinnam zrobić? I tak wszystkie badania krwi są płatne, więc może poproszę o nie dodatkowo
    A swoją drogą, dziewczyny - czy możecie napisać jakie badania Wam zlecają lekarze w czasie typowej wizyty?
    Ja dotychczas miałam tylko 4-krotnie morfologię, testy na toxo, różyczkę, VDRL, HCV, glukozę, test podwójny i badania moczu. W trakcie wizyty zawsze badanie palpacyjne i usg. Ale np. nigdy nie było tematu szyjki macicy, cytologii czy dodatkowych badań. Nie wiem czy to dlatego, ze nie widzi wskazań i powodów do obaw, czy może coś ważnego pomija? Zastanawiam się nad kontrolna wizytą u innego lekarza...jak myślicie?

Aniołek[*]12.06.2015, 7tc

Mieszka w
    Chorzów
    O mnie
    To kwestia zaufania do lekarza, ja nie mam potrzeby sprawdzać czy mój się myli, jakbym mu nie ufała, to mogłabym skoczyć równie dobrze oknem, bo przecież powierzam w jego ręce zdrowie i swoje i mojego syna.
    U mnie taki zestaw absolutnie żelazny to jest mocz + morfologia + układ krzepnięcia (ale to przez APS).
    Z innych badań miałam dwa razy glukozę na czczo, Toxo, dwa razy TSH kontrolnie (bo w pierwszej ciąży skakało), odczyn Coombsa, Pappa i Nifty. Póżniej była też kiła, HIV, WZW B i WZW C. Do tego cytologia i teraz ten posiew. Dziś CMV i AFP. Różyczki nie robiłam bo przechodziłam wyraźnie w dzieciństwie, więc nie ma potrzeby. I to tak z grubsza z pamięci, coś mogłam pominąć.
    Stan szyjki jest komentowany na każdej wizycie, tak samo jak miękkość macicy, na każdej wizycie mam robione usg.
    A no i oczywiście - każda wizyta i każde jedno badanie robiłam prywatnie. Mam taki arkusz gdzie spisuję wydatki na prowadzenie ciąży razem z lekami, kwota wychodzi przerażająca.
    Ps. Zapomniałam o pięciu bhcg i progesteronie na samym początku, zamierzchłe czasy i umknęło.

Dwa zdjęcia z dziś
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0316.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	90.9 KB
ID:	100865 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0317.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	95.8 KB
ID:	100866
    Ostatnio edytowane przez *Mira ; 08-05-17 o 20:49

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jasne, to też miałam
    Z lekarzami, podobnie jak na drodze, zawsze przyjmuję zasadę ograniczonego zaufania - mój M mnie tego nauczył ;-) Wydaje mi się, że nie ma niczego złego w zasięgnięciu alternatywnej opinii, zwłaszcza jeśli chodzi o tak ważne rzeczy, jak diagnoza płodu czy zdrowia matki. To nie musi oznaczać, że podważam autorytet lekarza, tylko weryfikuję skuteczność diagnozy. Swoją lekarkę wybrałam z polecenia, na początku tego roku, a wcześniej leczyłam się u innej, która mnie zawiodła, po 3 latach regularnych wizyt. Stąd moje wątpliwości...
    Ostatnio edytowane przez Robaczek* ; 08-05-17 o 20:52

Senior Member Awatar Asia1988x
    Mieszka w
    wielkopolska
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży :)
    Graruluję udanych wizyt! Wszystkie na pewno wyleczycie się raz dwa z "dolegliwości"

Moi synowie są bezwstydni po ojcu, ktory dopiero rano ubiera gacie (i śpi bez piżamy) a zanim pojawił się Oliwier to mogl tak chodzić cały dzień jak miał wolne. Oli pokazał siusiaka w 16 tc bez wątpliwości, młodszy braciszek już w 15 na pierwszym rzucie usg lekarka od razu spytała czy znamy płeć...

Robaczku z badań miałam chyba to co Ty, teraz mam zlecone tylko morfo i mocz. A miałaś robioną grupę krwi i alloprzeciwciala? Powinnaś chyba mieć. Jeśli chodzi o cytologię zależy kiedy ostatnio robiłaś. Ważna jest rok i w dniu porodu powinna byc ważna. Ja robiłam w sierpniu 2016 więc mam już powtorzoną by na październik była aktualna. Bo najlepiej pobrać chyba nie na samym początku i nie pod koniec ciąży. Co do szyjki teraz na piątkowej wizycie miałam pierwszy raz notkę w kartce z wizyty (z każdej wizyty dostaje taką kartkę gdzie są wszystkie informacje co mi robiła, wymiary wyniki itp.) odnośnie szyjki że utrzymana i rozwarcie 0 cm. Jeśli bada Cię palpacyjnie na pewno to tez tylko widocznie wszystko jest Ok i nic Ci nie mowi

Jeju dziewczyny zaraz posypią się u nas półmetki!

22.10.2016(*)6tc
    tabela październikowych mam
    https://docs.google.com/spreadsheets...N9M/edit#gid=0

Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Asiu, dzięki, trochę mnie uspokoiłaś :-D
    Grupę krwi miałam rok temu, przeciwciała teraz. Cytologia już raczej nieważna, poproszę następnym razem. Zapytam teź o stan szyjki, nic w karcie o tym nie ma.
    Ja też na wszystkie badania chodzę prywatnie, rzecz jasna. Dlatego zastanawiam się, czy może jakieś dodatkowe badania powinnam sama zaproponować dla spokojniejszego snu? ;-) Mój M uspokaja, że widocznie nie ma wskazań, żadnych infekcji nie miałam etc, ale chyba nie zaszkodzi zapytać..?
    A może jestem przewrażliwiona..

Mira, śliczne foty
    Chyba się cieszę, ze ja wydatków nie spisuję, bo byłby kolejny powód do stresu...

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów