Strona 266 z 646
Pokaż wyniki od 2,651 do 2,660 z 6457

Październikowe mamy 2017

Senior Member Awatar bąbelek
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą Patryka urodzonego 1.11.11
    Wpisów
    9
    Ja czuje zwłaszcza jak klade się spać takie smyranie w środku. Ale na wyrazniejsze ruchy jeszcze trochę muszę poczekać.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Robaczek*
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-19 zobacz kalendarz

Talking

Cześć Dziewczyny!
    Podczytuję Was od jakiegoś czasu i serdecznie kibicuję wszystkim, a dzisiaj postanowiłam dołączyć aktywniej ;-)
    Ja też mam termin na październik i chociaż wciąż mam obawy, to bardziej optymistycznie spoglądam na przyszłość ☺️ W piątek na badaniu dowiedziałam się, że to będzie córeczka ❤ Dotychczas wszystkie wyniki dobre, pierwsze prenatalne też za nami i wszystko w normie. Czekam na kolejne z niecierpliwością. Wizyty u gina mam co miesiąc, ale korci mnie, żeby jeszcze dodatkowe badania usg zrobić..Wyczytałam u Was o domowym detektorze tętna i chyba zakupię bo chciałabym częściej słyszeć bijące serducho niż raz w miesiącu..naczytałam się o nagłym ustaniu akcji serca, o późnych poronieniach i czasami mnie dopadają podobne zmartwienia....ale ogólnie dotychczas nic mi nie dolega, więc trzymam się dobrych myśli :-)
    Jeszcze niczego nie kupuję, bo nie chce zapeszać, ale jak czytam o Waszych zakupach to zaczynam się zastanawiać ;-) Może po kolejnym usg (połówkowym) się na coś skuszę :-)
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Aniołek[*]12.06.2015, 7tc

Senior Member Awatar *Mira
    Mieszka w
    Chorzów
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-16 zobacz kalendarz
    Jak fajnie, że nadal dołączają nowe dziewczyny! Jak jest Was tu więcej podglądaczek, to ujawniajcie się i udzielajcie. W kupie raźniej

Robaczku witaj. Gratuluje córeczki. Dziewczyny u nas w mniejszości, wiec każda jest na wagę złota. Jak dasz jej na imię?

31.12.2016 - Aniołek (*) 8 tc.

Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Cześć Mira!
    Dzięki za serdeczne przyjęcie :-)
    Imienia jeszcze nie wybraliśmy, jakoś to do mnie jeszcze chyba nie dociera..długo się staraliśmy, jedna próba nieudana za nami i teraz od początku ryzyko było podwyższone..wciąż biorę leki na podtrzymanie (luteinę), bo na początku miałam oddzielenie kosmówki i nie wiadomo było jak będzie. Do 12 tygodnia nie pozwalałam sobie na radość, raczej umiarkowany entuzjazm. Teraz jest już lepiej, na święta powiedzieliśmy rodzicom i teściom i wszyscy szaleją ze szczęścia, bo to wyczekany przez nich, upragniony skarb. Mój M jest jedynakiem, więc teściowa szczególnie uradowana
    Ale wracając do imion :-) Zawsze podobała mi się Julia, ale wiem, że to ostatnio bardzo popularne imię i waham się..podoba mi się też Amelia, ale to też na topie ;-) Gdyby był chłopak, to bez wątpienia byłby Jaś :-) Ale dla dziewczynki nie mam jeszcze pomysłu...

Senior Member Awatar Asia1988x
    Mieszka w
    wielkopolska
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży :)
    Witaj robaczku rozgosc się i udzielaj jak najwiecej trzymam kciuki by córcia urodziła się zdrowa i śliczna! Ja jestem jedynaczką jak Twój mąż wiec zobaczysz dopiero po porodzie jak oszaleją ja już to mam w praktyce jeju z tymi imionami to jest problem jak nie ma sie pewniaka. U nas dziś na tapecie Adrian i Mateusz, stwierdziliśmy że któregoś dni usiądziemy z kalendarzem i będziemy pokolei wypisywać jakie nam się podobają i do października weryfikować

22.10.2016(*)6tc
    tabela październikowych mam
    https://docs.google.com/spreadsheets...N9M/edit#gid=0

Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Cześć Asiu!
    Czytam, że też mieszkasz w Wielkopolsce, super, może uda się wymienić jakimiś praktycznymi spostrzeżeniami :-)
    Z imionami faktycznie problem, czasem myślę, że może warto zdać się na impuls i do samego końca nie podejmować ostatecznej decyzji ;-)

Dziewczyny, mam pytanie do tych z Was, które pracują - czy zdecydowałyście się na zwolnienie czy dopiero planujecie, a jeśli tak to kiedy?
    Mój lekarz na początku zalecał mi zwolnienie i odpoczynek, ale nie chciałam robić "sensacji" w pracy, więc wzięłam 2 tygodnie urlopu i sytuacja się poprawiła na tyle, że chodzę od tego czasu normalnie. Jednak na każdej wizycie lekarz mnie pyta czy wypisywać zwolnienie. Ja zawsze odpowiadam, że to zależy od wskazań medycznych, czy jej zdaniem powinnam iść i dlaczego, ale jak dotąd tylko zaleca oszczędny tryb życia, więc wrzuciłam na luz z porządkami, nie szaleję w ogrodzie (a uwielbiam to ) i póki co pracuję normalnie.
    Jeszcze się zastanawiam, ale jeśli nie będzie komplikacji to myślę, że do końca drugiego trymestru będę pracować normalnie, a potem się zobaczy :-)
    Chciałabym mieć trochę czasu dla siebie i na zakupy zanim pojawi się maluszek :-)
    Ostatnio edytowane przez Robaczek* ; 07-05-17 o 18:38

Mieszka w
    Chorzów
    O mnie
    Ja mam zespół antyfosfolipidowy przez który straciłam poprzednia ciaze, do tego miałam problemy z przodująca kosmowka, do 10 tc plamilam, wiec od 5 tc jestem nieprzerwanie na L4 i to się nie zmieni do porodu. Do dziś jak Ty biorę Duphaston na podtrzymanie a do tego tonę innych leków na mój zespół. Większość z nas tu to albo mamy na wychowawczym albo dziewczyny na zwolneniu.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Evlin
    Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-17 zobacz kalendarz
    Robaczku trzymam kciuki za Ciebie i córcie nie czytaj za duzo internetu bo to bez sensu. Ja poszlam na zwolnienie w 7 tc. Tez chcialam pracować dłużej ale w pracy przez 8 godzin byłam na nogach i dużo stresu. Zalezy jaka masz pracę. Ja zaczęlam krwawic to lekarz nie pozwolil mi wrócić do pracy. A ja nie nalegalam.

Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Mira, w Twojej sytuacji to jak najbardziej zrozumiałe i słuszne podejście.

Evlin, dzięki :-)
    Krwawienia nie wolno ignorować, odpowiadamy w końcu za dwoje, więc lekarz słusznie kazał Ci odpoczywać.
    Mam biurową pracę, choć pod dużą presją i w stresie, więc miodu nie ma...mogę jednak zawsze odpocząć, wyłączyć telefon i dać sobie chwilę, jeśli tego potrzebuję.
    Ja się wahałam na początku, czy jednak nie wziąć zwolnienia i to dłuższego (3 tyg) ale zdecydowałam się na urlop. Teraz już powiadomiłam szefową w pracy, więc wiem, ze w razie jakichkolwiek problemów wezmę zwolnienie i świat się nie zawali. Póki jednak czuję się dobrze, to nie chciałabym nadużywać zwolnień..w końcu ciąża to nie choroba ;-)
    Organizm sam mi podpowiada kiedy muszę zwolnić, odpocząć, wyluzować..i staram się tym kierować. A jak złapie mnie leń czy gorszy dzień, to zawsze mogę wziąć urlop.

A jak się ogólnie czujecie teraz na co dzień? Jakieś nudności i inne "przyjemności" czy już minęły?
    Ja męczyłam się prawie do końca pierwszego trymestru, poranki były najgorsze...wczesne pobudki doprowadzały mnie do wyczerpania, ale szczęśliwie ten epizod za mną :-) Sporadycznie jeszcze mnie coś dopadnie, ale ogólnie jest sto razy lepiej :-) Zauważyłam, ze dużo zależy od właściwej diety i bardziej przyglądam się etykietom, uważając na to, co jem. Zdarzają mi się jednak "grzeszki" w postaci pizzy czy innych zachciewajek i wtedy nie tylko wyrzuty sumienia, ale i żołądek dają o sobie znać ;-)
    Ostatnio edytowane przez Robaczek* ; 07-05-17 o 19:03

Mieszka w
    Chorzów
    O mnie
    Moja ciąża jest niemal bezobjawowa, mdłości miałam tyle razy, że policzyłabym je na palcach rąk i to wtedy jak się bardzo denerwowałam (np przed wizytą). W I tc bolały mnie piersi, miewam zgagi. Mam niskie ciśnienie od leków rozrzedzających krew (jak mam 100/70 to jest super), ale jakoś się do niego przyzwyczaiłam. Tak normalnie na co dzień czuję się bardzo dobrze i nie mam powodów do narzekania, bo moje dziecię jakby wiedziało, że mamy taki problem z zakrzepicą, rozwija się książkowo i daje mi żyć

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów