Strona 342 z 419
Pokaż wyniki od 3,411 do 3,420 z 4188

Wrześniowe mamy 2017

Patrycja, jak robilam w 25 tyg to na czczo 82, po 1h 155 a po 2h 135. A teraz mi wyszlo na czczo 84, po 1h 138 a po 2h 162. Po posilkach jeszcze nie mierze, bo test obciazenia mialam dopiero wczoraj, a wizyte u diabetologa mam na poniedziałek umowiona...

Moj lekarz prowadzacy stara sie mnie uspokoic i pociesza, ze to niestandardowa sytuacja i jak widac podstawowa diagnostyka jej nie wykryla, wiec nie powinnam sie obwiniac, ale ja i tak mam wyrzuty sumienia, ze mimo to moglam troche bardziej uwazac na to co jem, bo owszem teraz przejde na diete, ale od kiedy cukier moglam juz miec podwyzszony to nie wiem i mam tylko nadzieje, ze nie zaszkodzil dzidziusiowi...

2. dzieckozakupy.pl
    A w ogole to jakos sie po tych wynikach strasznie rozkleilam, niby juz wczesniej mialam sporo problemow-z tarczyca, z niskim progesteronem, twardym brzuchem i ostatnio z przedwczesnymi skurczami, ale jakos sie trzymalam, a wczoraj jakby coś peklo i dzisiaj nadal jestem jakas placzliwa... Maz mi mowi, zebym sie wziela w garsc, ze nic zlego sie nie dzieje, ale jakos mi to w ogole nie pomaga i przy nim sie staram trzymac, ale jak dzisiaj rano wyszedł do pracy to od razu sie poplakalam nie wiadomo z jakiego powodu...

Senior Member Awatar Patrycja2903
    O mnie
    Czekamy na Ciebie kochanie :)
    Ewelina najważniejsze to się nie denerwuj - stres i nerwy niestety niekorzystnie wpływają na cukier i również mogą go podwyższać, umówiłaś się do diabetologa zobaczysz co Ci powie, na moje oko te cukry nie wyglądają źle tym bardziej że normę przekraczasz dopiero po 2h. Najważniejsza samokontrola i dieta i będzie wszystko ok Mi lekarz mówił że test powinno się robić od 27 tygodnia ponieważ wcześniej nie są one wiarygodne a cukrzyca najczęściej właśnie rozwija się od 27 tyg, no ale co lekarz to inaczej.. A dzidziuś jak na usg wagowo?
    Ostatnio edytowane przez Patrycja2903 ; 03-08-17 o 11:48

Senior Member
    Anitas

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-09-06 zobacz kalendarz
    Ewelina trzymaj się i postaraj nie denerwowac.

Ja to muszę przystosować ze sprzątaniem co dzien i czesto podnoszę mojego prawie 16kg synka :/ Niby lekarz nic nie mowil, ze mam leżeć czy sie oszczedzac, ale nie chce wcześniej rodzic.Chce doczekac 38tc i obrotu malego A dzis juz bolało mnie podbrzusze i zaczęły się bóle w pachwinach. Juz organizm sie szykuje do porodu. Dzis ból w prawej pachwinie taki jak w pierwszej ciazy...jak zakuje mnie to az przykucam.W pierwszej ciazy mialam to samo w obu pachwinach jak przenosilam ciężar ciała na lewą lub prawa nogę. Zabawnie to wygląda

W 34 tyg 5 dniu wazyla 2475, w samym srodku sredniej, wiec jakas bardzo duza specjalnie nie jest... I mniej wiecej przy kazdym usg w okolicach tego środka sie miescila.

Właśnie mi pani endokrynolog diabetolog do ktorej chodze w zwiazku z niedoczynnoscia tarczycy zalecila zrobic test od razu po skonczonym 24 tygodniu, a po zobaczeniu wyników powiedziala, ze sa super i nie mam sie czym martwic. A tu psikus jednak na koniec :-)

Współczuje Wam cukrzycy ciążowej. Miałam w pierwszej ciąży ale obeszło się bez insuliny. Też miałam robić po 26/27 tygodniu.

ZDziewczyny czy w 34tyg 2700 to dużo?

Ja dziś odebrałam pościel do wózka i łóżeczka. Kupiłam kosmetyki, pampersy do szpitala. Jeszcze tylko kilka drobiazgów i koniec

Senior Member
    Anitas

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-09-06 zobacz kalendarz
    Ola na jednej ze stron to 90 centyl, ale nie wiem czy te siatki centylowe sa prawidłowe. No i trzeba pamiętać o granicy błędu do 500g, a to z 90 centyla, spadek poniżej nawet 50 centyla czyli średniej. Maleńkie różnice są w tych bramach wg mnie, a dużą granicą błędu dla lekarzy. Nie ma sie czym martwic Dzidziuś bedzie idealny Wg tej siatki to nasz jest pomiędzy 10 a 50 centylem, ale ja w to nie wierzę
    ważne że zdrowy, aktywny ...no i nasz uparty, bo sie nie obraca

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Ewelina, hormony też robią swoje. Ja miałam podobnie w 7 miesiącu, strasznie się stresowalam. Te stwardnienia brzucha doprowadzaly mnie do szału. Musiałam dużo leżeć. Teraz jestem trochę spokojniejsza bo dotrwalam do 36tc. A powiedz mi lezysz cały czas czy raczej pozwalasz sobie na jakies krótkie spacery?

Współczuję Wam z tą cukrzycą... Skomplikowane. Ale już niedługo koniec!

Widzę, że różnie z tą opieką medyczną jest, myslalam że w ciąży dobrze się kobietami zajmują. Ja chodzę na NHS, to taki brytyjski NFZ, ginekologa widzialam tylko w szpitalu jak przyjechałam bo mnie coś zaniepokoiło, ciążę prowadzi położna, szyjki ani razu mi nie zbadała, tylko mocz, serce i ciśnienie. Krew 2 razy i 1 raz screening genetyczny. Usg są 2, ale ja miałam 4, zrobili mi w szpitalu jak przyszłam dodatkowo. Ale ogólnie czuję się super, wiadomo że fajnie byloby miec więcej usg i badań, ale nie przeszkadza mi to. Tu ginekolog bierze £150 za wizytę, my pracujemy za najniższą krajową, więc bez powodu nie chcemy tyle wydawać. To prawie tygodniowa pensja 1 osoby no ale tu lekarze się cenią i wszyscy ich szanują bardzo.

Iza, ja mam twardy brzuch od 4 miesiecy juz, a dopiero od miesiaca nie chodze do pracy. Generalnie moj brzuch nigdy nie jest miekki, niewazne czy caly dzien leze czy nie. I do tej pory normalnie funkcjonowalam, ale od momentu jak zaczely mi sie skurcze krzyzowe i one juz mi skracaja szyjke, bo twardnienia mojej szyjki nie skracaly, to nie moge za dlugo chodzic. Czuje, ze mala jest nisko i w pozycji stojacej bardzo mi napiera. Staram sie duzo lezec i odpoczywac, ale pozwalam sobie na jakies krotkie wyjscia i lekkie prace domowe, bo tylko lezac bym chyba zwariowala, a ze szyjka jeszcze mimo ze sie skrocila to te 3cm ma to mam nadzieję, ze chociaz 2 tygodnie jeszcze pociagne. Dr mi powiedzial, ze moja macica jest po prostu ciasna i dziecko ja bardzo rozpycha, stad ciagle jest napieta, moze taka moja uroda. Ja po brzuchu nie widze zadnych efektow leżenia i tony lekow rozkurczowych, ale do tej pory nie urodzilam, wiec to jest najwazniejszy efekt :-) a do terminu porodu juz tylko 35 dni :-)

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Wrzesniowe mamy 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów