Strona 296 z 419
Pokaż wyniki od 2,951 do 2,960 z 4188

Wrześniowe mamy 2017

Senior Member Awatar Karolek 27
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-09-14 zobacz kalendarz
    hahaha kwiatkowa ja mam to samo. Planujemy od razu drugie więc za bardzo figury nie będę sobie brała na banie ;p

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    Magdalena73

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-09-03 zobacz kalendarz
    Data
    03.09.2017
    Ja tak miałam dzieci jedno po drugim między 2 synem a 3 córką jest rok i dwa miesiace wtedy zostało mi jakies 7kg po poprzedniej ciaży i ostatecznie do porodu miałam 86 a miedzy 3 dzieckiem a 4 jest róznica 18 miesiecy przy tej ciazy miałam juz mniej na starcie kg bo przez 9 miesięcy prawie wróciłam do wagi z przed 2ciazy . Ale powiem wam ze te 18 miesięcy miedzy dziewczynami to dobra roznica fajnie sie bawia i bardzo sa ze soba zwiazane

Ja też zawsze chciałam mieć jedno po drugim, ale w naszej sytuacji raczej nie damy rady, bedziemy musieli poczekać. Ale to, że chcemy drugie to wiemy na pewno

Ciesze sie, że macie luźne podejscie do wagi, ja też staram sie takie mieć. Najważniejsze, by z dzieckiem było wszystko w porządku teraz jest moda na wieczne bycie fit, nawet w ciąży, aż ciężko na to patrzeć

Wesoło bedziecie miały z tymi zwierzaczkami

Magdalena, współczuję tego swedzenia, musi być strasznie uciążliwe... Próbowałas melisy? I jakichś smarowideł, żeby ukoić podrażnioną skórę? Jesteś już bliżej niż dalej

Leżycie na plecach? Czy tylko na lewym boku? Czytałam, że nie powinno sie leżeć na plecach, ale mi tak wygodnie, zastanawiam się czy mam się zmuszac do leżenia tylko na lewym boku...?

Member
    Ann1227

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-09-24 zobacz kalendarz
    Aniu mam ten sam problem Leżąc na plecach wydaje mi się, że wszystko odpoczywa jest mi mega wygodnie i wtedy nachodzą mnie myśli o małym i obracam się na lewy bok a on mi grzebie przy żebrach i już nie jest tak miło
    Podkładam się poduszkami z każdej strony i jakoś leci Staram się lewy bok męczyć ale i pozwalam na chwile oddechu na plecach co jakiś czas Dziś wstawałam 6 razy i teraz znów nie śpię. Pół biedy mąż poszedł do pracy od jutra ma urlop ciekawa jestem jak on wytrzyma to moje chodzenie kiedy nie będzie musiał wstawać i ciągle go będę budzić Co do wagi mam 11kg+ i nie przeszkadza mi to

Ja czasem zaszaleje i pośpię na prawym boku jak już reszta ciała mi drętwieje

Senior Member
    Magdalena73

O mnie
    Data
    03.09.2017
    Witajcie ja jak byłam ostatnio na wizycie pytałam się mojego lekarza właśnie w temacie spania na wznak i navprawym boku i dostałam odpowiedź następującą. On nie poleca spać na wznak bo zdarza się , czasami, że u kobiety występuje ucisk na żyłę główną i wtedy robi się problem natoniast spanie na prawym boku jest spoko i nie widzi przeciwwskazań. Ja śpię na lewym boku a jak ścierpnę to na prawym. Na wznak nie lubię spać więc nie mam problemu.

Member
    Jagoda333

O mnie
    Tak dokładnie tak jest jak Magdalena73 pisze, że na wznak uciska się żyłę główną ale rozwiązanie jest takie aby pod głowę sobie wyżej podłożyc poduszkę i aby była to taka pozycja półleżąca.Ja leżę też dużo na lewym boku, ale już czuję że mnie biodro boli i boję się o jakueś zwyrodnienie stawu od tego nadmiaru eksploatowania lewego biodra więc szukam też innych rozwiązañ. U mnie plus 6 kg w 34 tyg więc jak na razie fajnie bo w poprzednich ciążach przytyłam 12kg. Nie głodzę się ale ciężko mi więcej zjeśc ze względu na dolegliwości żołądka: zgaga i ciągłe uczucie pełności - odbijanie. Nie jest to miłe zwłaszcza w towarzystwie. Lekarz wczoraj jak zobaczył że wysoko mam brzuch to mówi że pewnie mam zgagę. Zapomniał jak mu na każdej wizycie narzekam, że nie bardzo mogę jeść bo zgaga, odbijania a wcześniej wymioty.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member Awatar Joga
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-09-04 zobacz kalendarz
    Cześć Wam,

Widzę po godzinach postów, że też u Was słabo ze spaniem, ja miałam w nocy potwora zgagę, muszę wtedy pobyć w pozycji pionowej min 1h.

Co do leżenia/spania to faktycznie lekarze zalecają aby to był lewy bok, gdzieś nawet czytałam, że to ma sprzyjać ułożeniu dziecka główką do dołu. Jak byłam w szpitalu i leżałam chwilkę na plecach to lekarz, który wszedł do sali, zwrócił mi uwagę, że mam leżeć na lewym boku . Jak śpię to zmieniam lewy i prawy, ale jak się leży na prawym to ja np. mam ściśnięty żołądek i wtedy wiadomo co .
    Leżenie na plecach (u mnie nawet dość wysoko) już 3 razy spowodowało zawroty głowy i duszności, na pewno jest to jakiś ucisk, szczególnie po posiłkach, więc po prostu siedzę z poduchami pod plecami.

Być może, jeżeli komuś jest wygodnie i nie czuje żadnego dyskomfortu to może leżeć na plecach bo inaczej ma ułożone dziecko, może warto spytać swojego lekarza.

Acha jeszcze w temacie ułożenia dzidziusia to w szpitalu taka starsza profesor powiedziała, żeby dużo spacerować i się ruszać bo to pomaga dziecku się obracać.

Pozdrawiam was ciepło. Dzisiaj ma być upał więc robię ciemnie w domu

Member
    Ann1227

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-09-24 zobacz kalendarz
    Jagoda ja do 20 tyg wymioty teraz mam to samo zgaga odbijanie jem mało a bardzo często i miętowe gumy do żucia mi pomagają

Joga tu jest zły czas podany ja wpisałam się dziś pierwszy raz o 5:30

Member
    Jaaczek

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-09-20 zobacz kalendarz
    Ja przewaznie na lewym boku lub prawym boku, bo calej nocy nie przespie na jednym boku, bo biodro doskwiera. A na plecach spac nie lubie, czasami leżę na plecach ale z poduchami pod plecami, bardziej jak na lezaku ale to wtedy gdy doskwiera zgaga. Ja tez ciemnie robie i trzeba przetrwac upaly.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Wrzesniowe mamy 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów