Strona 196 z 419
Pokaż wyniki od 1,951 do 1,960 z 4188

Wrześniowe mamy 2017

Member Awatar Joga
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-09-04 zobacz kalendarz
    Cześć i witajcie nowe mamy, miłej lektury!!!

Iza, ja mam twardnienie brzucha właściwie od początku i brałam duphaston i magnez plus jak najwięcej odpoczywać. Ponieważ w II trymestrze poczułam się znacznie lepiej to lekarz prowadzący powiedział, że możemy odstawić ten lek. Niestety minęły ok. 2 tyg. bez leku i jest gorzej tzn brzuch mi twardnieje i się tak naciąga. Trudno mi ocenić na ile jest to rozwój ciąży i naturalne rozciąganie mięśni i ścięgien a na ile twardnienie brzucha, które powinno niepokoić. Planuję wybrać się na dodatkową wizytę aby to zbadać. Dodatkowym argumentem jest to, ze w pierwszej ciąży miałam cały czas twardy brzuch i cały czas brałam leki na podtrzymanie plus 2 razy zaliczyłam szpital z zagrożeniem przedwczesnego porodu.
    Jeżeli brzuch twardnienie to znaczy wykazuje takie jakby skurcze to wtedy skraca się szyjka macicy, po skróceniu zaczyna się rozwierać i wtedy już może być kłopot. Ja aktualnie biorę no-spę forte doraźnie, ale nie wiem czy nie powinnam brać regularnie.
    Dziewczyny też pisały o tym, że mają taki problem i że przechodzi jak się odpocznie, czyli poleży i faktycznie u mnie też tak jest, jak się napracuje to brzuch jak kamień.
    Obserwuj ten brzuch i porozmawiaj z lekarzem.

Pozdrowionka

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    Magdalena73

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-09-03 zobacz kalendarz
    Data
    03.09.2017
    A mi brzuch nic a nic nie twardnieje, poprzednie ciąże to brałam na wstrzymanie skurczy a teraz jest wszystko ok oby tak dalej. Jedyne co mi teraz doskwiera to kaszel nic nie pomaga chyba poszukam w necie jakies domowe sposoby

Junior Member
    MartaWu

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-09-02 zobacz kalendarz
    Iza, mi tez brzuch twardniał jak trochę więcej chodziłam, teraz tylko odpoczywam i brzuch miękki chociaż czasem się napina i przy leżeniu, np przy przekręceniu się na drugi bok, po chwili mija. Biorę nospe forte i luteinę, nie wiem czy mi po nich lepiej czy nie, po wstaniu i tak brzuch cały czad twardy choć to ponoć normalne. U Ciebie tez lekarz pewnie zalecił więcej odpoczynku, to może Ci przejdzie. A kiedy masz kolejna kontrole?

Junior Member
    Sawyer

Mieszka w
    Starachowice
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-09-04 zobacz kalendarz
    Data
    04.09.2017
    Mnie też ostatnio wydaje się, że brzuch często mi się napina, ciezko rozpoznać czy to normalne czy niebezpieczne napinane, na ostatniej wizycie było wszystko w porządku. Mam zalecony magnez, ale ze wzgledu na to cisnienie. W jakiej formie magnez przyjmujecie?
    Udanego popołudnia niedzielnego.

Senior Member Awatar salome
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-09-28 zobacz kalendarz
    Iza dlatego napisałam że na skurcze czyli twardnienie brzucha ważny jest magnez jak i potas. Mi lekarz mówiła że sam magnez to za mało. Potas dostarczam w diecie jedząc codziennie pomidory. Mi to pomaga. Poza tym zależy też jaki przyjmujesz magnez ile zawiera mg , jak przyjmowałam aspargin to nic mi nie pomagał bo zawierał mało magnezu i zmieniłam na chela mag b6 ktory dla mnie jest bardziej skuteczny i zawiera 100 mg magnezu.

Na skracanie szyjki przyjmuje się już hormony czyli luteine lub tak jak Joga duphaston zależy co lekarz przepisze.

Dzięki dziewczyny za odpowiedź.u mnie lekarz też zalecił więcej leżenia i odpoczynku.Wizytę u lekarza mam 06 czerwca.zaczęłam brać magnez chela mg b6. U mnie ogólnie te skurcze w ogóle nie bolą,jest tylko taki chwilowy dyskomfort.trwa to może 20 lub 30 sekund.najczesciej przy zmianie pozycji.Ogólnie dziś mam już trochę mniej tych skurczy. U mnie na razie szyjka się nie skraca,ale staram się więcej odpoczywac. Salome pomidory też jem codziennie.mamy wiosnę więc jak najwięcej warzyw i owoców. Mam nadzieję że te skurcze z czasem się wycisza.

Junior Member
    anka19880

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-09-25 zobacz kalendarz
    Też mam takie skurcze i twardnienie brzucha. Jest ich zazwyczaj około 10 w ciągu dnia. Też biorę no spę i magnez z witaminą B6. Nie czuję żeby mi to jakoś pomagało. Dzisiaj pojechałam do szpitala, bo pojawiła się niepokojąca wydzielina. Lekarka kazała do czasu wizyty u lekarza prowadzącego przyjmować także luteinę i w razie potrzeby zwiększyć dawkę no spy i magnezu.
    Niestety w ciąży nigdy nie wiadomo czy coś jest normalnym objawem czy sygnałem ostrzegawczym. Lepiej dmuchać na zimne.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar salome
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-09-28 zobacz kalendarz
    Mi lekarka mówiła że niby magnezu w ciąży nie można przedawkowac i jeżeli biorę magnez 2 x dziennie a brzuch dalej będzie twardniec to mam brać 3 x dziennie ale dla mnie to już za dużo bo magnez powoduje zaparcia...do tego nospe 2 x dziennie.
    Poza tym niedługo 3/4 ciąży będzie za nami więc już czas by i macica przygotowywała się do porodu jeżeli twardnienia są niebolesne to myślę że nie ma powodu do obaw.
    Ja dostałam luteine bo miałam bolesne skurcze które zaczynały się od kręgosłupa i szły aż do brzucha więc takich skurczy lekarz nie może bagatelizować.

Ja biorę magnez tylko raz dziennie.nospe 2x i luteine 2x.dokładnie, w ciąży nie wiadomo czy jakiś objaw jest normalny czy nie.zwłaszcza przy pierwszej ciąży.ja nie czuje żadnego bólu przy tych skurczach,a luteine to dostałam raczej zapobiegawczo.też mi się wydaje że jeśli te skurcze są bezbolesne to wszystko jest ok. Mój lekarz powiedział że na ta chwilę z ciąża wszystko w porządku. Anka19880,a co dokładnie powiedzieli Ci w szpitalu, nie chcieli Cię zatrzymać na obserwacje?

Member
    Margola29

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-09-24 zobacz kalendarz
    Dzięki za miłe przyjęcie. Ja czuje się świetnie oprócz okropnego bólu kręgosłupa Choć wszystko da się przeżyć. Oczywiscie teraz też nie obyło się bez komplikacji, bo w 20 tyg, wykryto mi zwapnienie na łożysku. W moim przypadku od razu szpital, ale jak się później okazało fałszywy alarm. Nawiązując do mojego pytania o mamy z lódźkiego chciałam się zapytać czy ma któraś z was jakieś opinie o szpitalach w Łodzi. Czy dac sobie spokój z państwowym i skupić się na prywatnych czy moze lepiej skorzystać z nowo wyremontowanego Madurowicza ?

Jesli chodzi o skurcze to w poprzedniej ciązy nospa na mnie rownież nie działała i w szpitalu zmienili mi na spasmolinę. Lek okazał się skuteczny, ale obecnie mówi się, że jest on bardzo szkodliwy (w zalezności od lekarza) i go nie polecam. Obecnie jak mi twardnieje to po prostu dużo poleguje i jak na razie to jedyny skuteczny sposób.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Wrzesniowe mamy 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów