Strona 177 z 419
Pokaż wyniki od 1,761 do 1,770 z 4188

Wrześniowe mamy 2017

Joasia na pewno się pogodzicie a hormony rzeczywiście w naszym stanie szaleją, więc mamy wymówkę
    Kwiatkowa ładne imiona u mnie pewnie ciężko będzie z wyborem, córka chciałaby Klaudię albo Lenę, ale możliwe, że będzie Nadia, choć jeszcze będziemy wybierać
    A ja dziś miałam wizytę, z maluszkiem ok, mamy 21 tyg i 4 dni i waży 407g a u mnie dopiero 2kg więcej na wadze, ciśnienie kontroluje i na razie ok następna wizyta dopiero 21 czerwca, więc jeszcze poczekam. Muszę tylko kupić jakiś probiotyk, bo coś się zaczyna dziać no i u mnie też na czasie glukoza, skierowanie już jest.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    stokrotka201

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-09-10 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Joga Zobacz posta
    Czesc Wam,

MartaWu, anka, malina witajcie na forum

Karolek, mam nadzieję, że z zaproszeniem wybrnęłaś jak radziły dziewczyny (u mnie ta sama zasada panuje). Jak będziesz szukać wózka to chyba wszystkie powinny mieć funkcję blokady przednich kółek, jeśli są ruchome.
    Joasia, moje pierwsze dziecko (dziewczynka) nie miała kolek i oby się nie sprawdziła Twoja przepowiednia bo teraz chłopiec i również liczę, że się nie pojawią
    Sinedhur, kilka postów przed Twoim pytaniem pisałyśmy właśnie o łóżeczku w sypialni i że trudno w sumie przewidzieć jak długo ma tak pozostać, ja planuję nie dłużej niż rok, któraś dziewczyna pisała, że to było 9 m-cy he he he jak ciąża
    Paatryszka, ja już się nie przejmuję wagą, i tak jest pozamiatane więc jem to na co mam ochotę, teraz jest więcej warzyw i do każdego posiłku albo zamiast; sterta warzyw, co oczywiście nie przeszkadza w pomiędzy czasie spałaszować ciasto lub batonika, ale ciiiii
    Stokrotka, Magdalena, ja termin z usg mam na 01.09 a Basię urodziłam w 38 tyg. więc jeżeli będą jeszcze dodatkowo upały to połowa sierpnia jak w banku, więc dołączę do Was.
    Tik-Taka: może z karmieniem będziesz miała szczęście i po prostu samo się zadzieje jak u mnie, pierwsze przystawienie i potem już bez żadnych problemów (trochę ściągania, miałam w szpitalu ręczny laktator, i miałam zawsze bardzo małe piersi, ale jakoś dały radę)
    Ustczanka, u mnie w mieście szkoła rodzenia była z NFZ (nawet się zdziwiłam) ale i tak nie poszłam bo tak jak Karolek pisał wiele osób odradza, chociaż może warto pójść do takiej szkoły gdzie znajdzie się kontakt z położną do porodu.

Ja wczoraj miałam zrobiony komplet badań, w tym krzywa cukru i mój wynik to na czczo 78, po 1h 132 (75g glukozy), a po 2h 130 lekarz skomentował, że jest ok, a od kuzynki która jest ginekologiem dostałam info, że norma to: <92/<180/<153 i te wartości oznaczają cukrzycę. Wydaje mi się, że i tak mam wysoko więc chyba odstawię słodycze, bo boję się dużego dziecka że nie urodzę. Stokrotka a jak u Ciebie w tym temacie, masz dietę stosować póki co? Acha i krew miałam pobieraną tylko z żyły, chociaż test z palca wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem, żeby komuś nie zrobić krzywdy.

ufff nadrobiłam co nie co

no u mnie miałam na czczo 109 po godzinie 191 po dwóch 148 więc u mnie na bank cukrzyca ciążowa.
    Mam glukometr, mierze pomiary na czczo po śniadaniu przed obiadem po obiedzie przed kolacją po kolacji i tak w kółko.

śmiać mi sie chcę bo wpierdzielam jak szalona.....non stop pod nosem micha z żarciem a waga leci .....to co przytyłam te moje 2 kg już ich nie ma......jedyny plus z tego.

Dzidziuch kopie chyba lubi to co jem i mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze .

Oczywiście żelazo łykam bo muszę początek anemii, witaminki ciążowe.

Aaaaa dostałam takie paski fajne na mocz. Robi się go jak ciążowy i on pokazuje czy cukier jest w moczu i ketony. Ketony w ciążowej cukrzycy świadczą o tym, że do dziecka nie dochodzi jedzienie i poprostu jest głodne....ale robiłam i nic nie wyszło więc jest ok

W poiedziałek z rana lecę na karową w wawie zgłosić się aby wzieli mnie pod opiekę diabetologiczną podobno spędzie tam cały dzień ;/.....nauka jedzenia, obsługa glukometru itp. a wieczorem o 19 wizyta u mojego gineksa i podglądanie dzidziucha

Junior Member
    ustczanka1

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-09-22 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Magdalena73 Zobacz posta
    Ustczankado szpitala bralam 1pieluche tetrowa, kaftaniki, chusteczki mokre, ubranka na wyjscie malenstwa bo jak znam zycie moj maz by zapomnial , i smoczek firmy lovi choc w przypadku mojej corci weroniki byl on zbyteczny calkowicie byla bez smoczkowa co w konsekwencji prowadzilo do wiecznego marudzenia a dla siebie bralam1butelke wody i 2koszule po porodzie i swoj octanisept bo na polnej nie zawsze zostawiaja do psikania, tylko trzeba prosic. A zdecydowanie przyspiesza gojenie.
    Magdalena dziękuję za wszystkie odpowiedzi, bardzo mi się przydadzą Zamiast wydawać kasę na szkołę biorę się za wybieranie położnej, jeszcze podpytam mojego lekarza który na Polnej pracuje, może mi kogoś poleci.
    A Twoja córcia ma śliczne imię, moja imienniczka

Sinedhur myślę że maluchy jeszcze nie raz się tak pokręcą u mnie na razie nadal jedna nad drugą
    Wszędzie mają jakieś swoje zasady, ważne że z maluszkami wszystko w porządku jeśli któryś byłby za mały na dany tydzień na pewno by Ci powiedzieli, u mnie jedna na początku była jakby tydzień do tyłu, ale już nadrobiła, albo źle ją wtedy zmierzyli

Senior Member
    Magdalena73

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-09-03 zobacz kalendarz
    Data
    03.09.2017
    Witajcie 8.15 skonczylam pic te paskudna glukoze mialam te cytrynowa i w to jeszcze pol cytryny i w sumie pierwszy raz udalo mi sie wypic choc to teraz mnie wstrzasa pani w labolatorium powiedziala ze moge sobie wrocic do domu i przyjsc za godzine ale chyba te pierwsza wole tu posiedziec

Senior Member Awatar Karolek 27
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-09-14 zobacz kalendarz
    Magdalena gratulacje Ja nawet nie wiem jak to smakuje, ale staram się o tym nie myśleć..... ja tam sobie będę czekać w przychodni bo jak mam zacząć chodzić i pocić się to bez sensu ;p

Senior Member
    stokrotka201

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Magdalena73 Zobacz posta
    Witajcie 8.15 skonczylam pic te paskudna glukoze mialam te cytrynowa i w to jeszcze pol cytryny i w sumie pierwszy raz udalo mi sie wypic choc to teraz mnie wstrzasa pani w labolatorium powiedziala ze moge sobie wrocic do domu i przyjsc za godzine ale chyba te pierwsza wole tu posiedziec

Magdalena ja miałam to badanie 3 razy i za każdym razem nie mogłam się ruszyć....tzn do łazienki tak ale nie można chodzić niepotrzebnie bo spala się glukozę i niemiarodajny wynik wychodzi....... więc siedź na 4 literach chyba że chcesz raz jeszcze się drinkować :P:P:

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    stokrotka201

O mnie
    a ja właśnie sobie siedze i szukam fryzury .......idę zaraz do fryzjera bo w niedziele komunię mam i jestem chrzestną. Nie wiem jak zniosę podróż bo nie jedziemy moim dużym autem tylko męża kabrioletem i trochę niewygodne siedzenia tam są takie kubełkowe.

włosy mam "po łopatki" ale chyba do ucha zetnę i jakoś wycieniuje bo już teraz tak mi się głowa poci (mam bardzo grube i gęste włosy).

Senior Member
    Magdalena73

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-09-03 zobacz kalendarz
    Data
    03.09.2017
    Chcialam sie ruszyc ale i tak nie moglam po godzinie dostalam nogi jak z waty do tego jakies trzesace sie i czuje sie tak jakby mi ktos wszystkie sily wyssal

Senior Member Awatar Karolek 27
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-09-14 zobacz kalendarz
    Magda a mierzyli Ci cukier przed podaniem glukozy?

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Wrzesniowe mamy 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów