Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Porady teściowej.

Porady teściowej.

Witam, jestem tu, ponieważ chciałabym uzyskać porady od mam, kobiet które doświadczyły kłopotliwych relacji z teściową, sytuacja wygląda następująco, wszystko było w porządku do momentu aż nie pojawił się na świecie mój aniołek w październiku tamtego roku, przez pierwszy miesiąc teściowa kąpała mojego synka, przebierała... siedział u niej godzinami, przynosiła mi go na karmienie, była to dla mnie nowa sytuacja więc nie widziałam jak mam sobie z tym poradzić... i szczerze dalej nie wiem.. sytuacja sie uspokoiła ale... pojawiają się kolejne słowa typu "że mam już zacząć go dokarmiać" aby poznawał nowe smaki... np. "Czekoladę" dodam ze karmie tylko piersią i moj maluch ma obecnie 3 miesiące... sprzeciwiłam sie jej... to mnie wyśmiała i spytała czy bede mu wprowadzać pokarm az skończy 7 miesięcy? Mieszkamy z mężem razem z jego rodzicami mamy dla siebie jeden pokoik, remontujemy poddasze nad nimi i zamierzamy tam mieszkać... a wiec w pokoju nie mam prywatności... wchodzi kiedy chce bez pukania... mowi do mojego synka że teraz idziesz troche do babci bierze go na ręce i idzie z nim do swojego pokoju zamykając sie tam...w każdym temacie miedzy mną a mężem jest ona... ciagle sugeruje mieć w stosunku do dziecka że "a moze to a moze tamto" i jak na nią spojrzę nie tak jak trzeba to podniesie ręce w gore i powie że ona sie nie wtrąca zrobię jak uważam... ale i tak doda swoje... dziewczyny jak mam temu zapobiec? Zeby zrozumiała ze my mamy swoje zycie i nie potrzebujemy jej w nim az tak bardzo?

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member Awatar stefka_87
    Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-21 zobacz kalendarz
    Co prawda mieszkamy osobno i do teściów mamy 100 km jednak doświadczenie moich ciężarnych koleżanek i świeżo upieczonych mam sprawia, że być może moja odpowiedź wskaże Ci jakieś rozwiązanie. Ja swojej mamie (chociaż nie jest nadgorliwa i się nie wtrąca, a ja jestem dopiero w 30 tc) podsyłam artykuły dotyczące różnic zaleceń pediatrycznych kiedyś i dziś. Może warto porozmawiać z teściową i zapytać jak to było w jej czasach, jak już się wygada to przestudiować z nią jakiś artykuł na ten temat. Znalazłam coś takiego:

http://dziecisawazne.pl/jak-to-bylo-...owczas-i-dzis/

http://dzidziusiowo.pl/niemowlak/pie...ys-i-dzis-cz-1

Wczoraj odwiedziłam koleżankę, zwolenniczkę karmienia wyłącznie piersią do końca 6 miesiąca, która rodzi za tydzień. Jej teściowa wspominała, że dokarmiała jej męża gdy był noworodkiem śmietaną ... koleżanka prawie dostała zawału jak to usłyszała. Takich mądrości będzie wiele, jako że mieszkacie z mężem u teściów poproś go o wsparcie - niech on porozmawia ze swoją mamą i delikatnie da jej do zrozumienia, że potrzebujecie prywatności i jednocześnie niech da jej do zrozumienia, że jesteś świetną mamą i w pełni wspiera Twoje metody.

Cytat Zamieszczone przez stefka_87 Zobacz posta
    Co prawda mieszkamy osobno i do teściów mamy 100 km jednak doświadczenie moich ciężarnych koleżanek i świeżo upieczonych mam sprawia, że być może moja odpowiedź wskaże Ci jakieś rozwiązanie. Ja swojej mamie (chociaż nie jest nadgorliwa i się nie wtrąca, a ja jestem dopiero w 30 tc) podsyłam artykuły dotyczące różnic zaleceń pediatrycznych kiedyś i dziś. Może warto porozmawiać z teściową i zapytać jak to było w jej czasach, jak już się wygada to przestudiować z nią jakiś artykuł na ten temat. Znalazłam coś takiego:

http://dziecisawazne.pl/jak-to-bylo-...owczas-i-dzis/

http://dzidziusiowo.pl/niemowlak/pie...ys-i-dzis-cz-1

Wczoraj odwiedziłam koleżankę, zwolenniczkę karmienia wyłącznie piersią do końca 6 miesiąca, która rodzi za tydzień. Jej teściowa wspominała, że dokarmiała jej męża gdy był noworodkiem śmietaną ... koleżanka prawie dostała zawału jak to usłyszała. Takich mądrości będzie wiele, jako że mieszkacie z mężem u teściów poproś go o wsparcie - niech on porozmawia ze swoją mamą i delikatnie da jej do zrozumienia, że potrzebujecie prywatności i jednocześnie niech da jej do zrozumienia, że jesteś świetną mamą i w pełni wspiera Twoje metody.
    Dziękuje za odpowiedź, dodam że moja teściowa jest typu że zostaje na swoim bezwzględu czyjejkolwiek racji... Mówiłam jej co mi nie pasuje ale ona nigdy tego nie brała na poważnie... A jak brała to chwilowo... Moje zdanie jest takie że ona zawsze zrobiłaby inaczej, i jest źle tak jak ja chce zrobic.. Zaraz idzie do męża bratowej na kawę, która mieszka obok wszystko obgadają, wraca do domu i mówi mi że powinnam zrobic to tak zeby było dobrze... Mąż tego nie dostrzega.. Prosiłam go zeby ostatecznie zwrócił jej uwage i z nią porozmawiał i zrobił to pomogło chwilowo....

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Musisz porozmawiać z nią oraz z meżem - może ma większy wpływa na swoją mamę. Pokaz jej artykuły lekarzy w internecie, naszym magazynie m jak mama, gdzie wyraźnie piszemy, że karmi sie piersia do 6 miesiąca życia, a dokarmianie trzymiesiecznego dziecka czekoladą to zbrodnia. A jak nic nie pomoże, to wykosztuj sie i zaproś pediatre na wizyte domowa - niech sam jej wyjaśni co i jak. A juz tak poza wszystkim, to powiedz jej, ze miała okazje juz wychowac swoje dziecko, teraz twoja kolej.

Member Awatar mamaagniesia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-04-01 zobacz kalendarz
    Znam to, uciekaj stamtąd jak najszybciej, zostaw to poddasze i wynajmijcie coś na szybko bo ta kobieta zniszczy wasz związek. Moja teściowa to taki sam przypadek, mieszkaliśmy razem 3 tygodnie i nigdy więcej już tego błędu nie popełnie. Pokaż jej dane z WHO, które mówią że dziecka na piersi nie trzeba dokarmiać, wejdź na bloga hafiji tam jest pełno informacji na ten temat. Jeśli się nie postawisz to tak już będziesz mieć całe życie. Tylko, że znając życie ona i tak do siebie tego nie weźmie. Maskara, ja nie wiem skąd się biorą tacy ludzie i czemu tak robią ;/ Moja teściowa jeszcze ma takie teksty, żeskoro jej nikt nie pomagał jak była młodą matką to z jakiej racji ona ma nam teraz pomagać. No ręce opadają.

Junior Member Awatar mamix
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-01-10 zobacz kalendarz
    Z teściową to zwykle pojawiają się jakieś komplikacje. Najlepiej być na swoim.

Masakra, chyba bym wyszła z siebie w takiej sytuacji. Tez bym sugerowała zamieszać oddzielnie bo to całe życie tak będzie wyglądało ale rozumiem że nie zawsze ma sie mozliwość wyprowadzić. Zresztą to by musiało być gdzieś daleko bo jak nie to ona za wami przyleci i będzie to samo robic tylko z troche mniejsza częstotliwościa. Powiedz mężowi żeby to ukrócił, uważam że to jego zadanie.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member Awatar MarikaJ
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-12-01 zobacz kalendarz
    Mieszkanie z teściami nigdy nie kończy się dobrze i to zarówno wtedy gdy się wtrącają jak i nie wtrącają i są względnie mili. W końcu przyjdzie pora zgrzytu, jak to w życiu. A jak jeszcze teściowa się ciągle wtrąca to nie wyobrażam sobie takiego mieszkania nawet przez chwilę.

Cytat Zamieszczone przez MarikaJ Zobacz posta
    Mieszkanie z teściami nigdy nie kończy się dobrze i to zarówno wtedy gdy się wtrącają jak i nie wtrącają i są względnie mili. W końcu przyjdzie pora zgrzytu, jak to w życiu. A jak jeszcze teściowa się ciągle wtrąca to nie wyobrażam sobie takiego mieszkania nawet przez chwilę.
    Niestety to prawda. W pierwszych latach swojego życia mieszkałam z babcią, więc pamiętam te konflikty pomiędzy mamą i nią :/

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów