Strona 15 z 83
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 824

Nowy rok , Nowe nadzieje na te śliczne II kreseczki :)

A twoje cykle sa regularne ?

2. dzieckozakupy.pl
    Cytat Zamieszczone przez blanka23232 Zobacz posta
    A twoje cykle sa regularne ?
    Tak, cykle mam regularne. Czy Ty miałas cos pdoobnego albo wiesz z czym to moze się wiazac? Starsznie sie boje, bo ze to co sie teraz dzieje utrudni mi zajscie w ciaze

Studiowałam kiedyś pielęgniarstwo stad cos kojarzę ale sama nie doświadczyłam takiego problemu... miedzy cyklami dokładnie po owulacji dochodzi do krwawień na tle niedoboru progesteronu jest to najczęstsze zaburzenie hormonalne. To on utrzymuje ciąże i generalnie jest bardzo ważnym hormonem w fazie lutealnej gdy sie o ciąże nie staramy to po jego spadku dochodzi do o umarcja endometrium jego warstwy w zasadzie i krwawienia. Jego spadek we krwi powoduje tez plamienia mordy cyklami ale w fazie lutealnej podskresa czyli po owulacji. Schorenie to występuje często z PCOs czyli zespołem policystycznych jajników. Objawami typowymi jest nadmierna masa ciała, trądzik, owłosienie w miejscach gdzie u kobiet byc go nie powinno byc wypadanie włosów obraz jajników policystycznych chociaż te objawy wszystkie tez wystąpić nie musza stad badania na Lh Fsh testosteron estrogen androgeny. Krwawienie może tez dotyczyć hiperprolaktynemia stad badanie prolaktyny oraz niedoczynosc tarczycy czyli tsh. Czasem po tabletkach anty jest zaburzona równowaga hormonów i sa krwawienia. Jeśli krwawienia występują niezależnie od fazy cyklu czyli w fazie folikularnej to problem jest prawdopodobnie gdzieś indziej. Ważne jest żebyś zrobiła usg przezpochwowe.

Daj znać co lekarz powiedział

Dziewczyny co u Was słychać? Jakaś cisza tu ostatnio. Kiedy testujecie ?

Cytat Zamieszczone przez Tasiek Zobacz posta
    Dziewczyny co u Was słychać? Jakaś cisza tu ostatnio. Kiedy testujecie ?
    Miałam usg przezpochwowe. wszystko dobrze, liczne drobne pecherzyki na prawym jajniku. Poza tym powiedziala, ze u mnie to wskazuje na krawienie okoloowulacyjne. Mam zrobic te badnaia hormonalne i niczym sie nie denerwowac. Bardzo mnie ta wizyta uspokoila. Nastpna mam pod za miesiac, wiec zobaczymy

Daj znać jakie wyszły Ci badania. U mnie równie wyszły liczne drobne pecherzyki w jajniku podejrzewali PCO zrobili badania hormonalne te co ty.. z wyglądu żadnych objawów okazało sie ze mam zaburzony lh do fsh ale i to jeszcE nie potwierdziło typowego zespołu policystycznych jajników. Głównym kryterium sa owulacje czy występują czy nie mnie lekarka kazała wykonywać pomiary temperatury i monitoring cyklu lub badać progesteron w 7 dniu po Owu cieszę sie ze Cie uspokoiła ile staras sie o dzidziusia ? To twoje pierwsze dziecko ?

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Cytat Zamieszczone przez blanka23232 Zobacz posta
    Daj znać jakie wyszły Ci badania. U mnie równie wyszły liczne drobne pecherzyki w jajniku podejrzewali PCO zrobili badania hormonalne te co ty.. z wyglądu żadnych objawów okazało sie ze mam zaburzony lh do fsh ale i to jeszcE nie potwierdziło typowego zespołu policystycznych jajników. Głównym kryterium sa owulacje czy występują czy nie mnie lekarka kazała wykonywać pomiary temperatury i monitoring cyklu lub badać progesteron w 7 dniu po Owu cieszę sie ze Cie uspokoiła ile staras sie o dzidziusia ? To twoje pierwsze dziecko ?
    a jakie miałaś objawy odnośnie PCO? masz specjalny termometr do mierzenia temperatury?

Wiesz co od około 8 m starałam sie o dzidziusia i sie nie udawało, trafiłam do ginekologa gdzie opowiedziałam mu o swoich obawach. A ze jestem szczupła, mam grube włosy skore bez trądziku i nie mam nadmiernego owłosienia w miejscach typu uda czy piersi to powiedział mi ze nie mamy o czym gadać bo hormony sa napewno ok. Wiedz mu uwierzyłam... i mijały następne 3 cykle i postanowiłam ze pójdę do lekarza i zarządzam usg przezpochwowe i monitoring cyklu. Wyszły właśnie liczne pecherzyki na jajniku. Teraz pytanie było czy to sam PCO czyli jajniki typu policystycznego czy zespol policystycznych jajników które w swoim pakiecie maja zaburzenia hormonalne. Objawów ja nie odczuwałam wogole okres regularny typowe bóle owulacyjnej. Zlecono mi prolaktyne na czczo i z obciążeniem bo oba powoduje nadmiar tych pęcherzyków wyszło w normie, następnie poproszono mnie o zbadanie ft3 ft4 tsh anty tpo, rownież wyszły w normie wiedz zostało do zbadania podejrzenie pcos. Wykonano mi lh fsh testosteron aldosteron estrogeny DHEAS i zaobserwowano ze hormony androgeny czyli te męskie w normie natomiast pomimo prawidłowego wyniku lh i fsh zaburzony był ich stosunek względem siebie... nieznacznie ale był co było przyczyna moich nadmiernych pęcherzyków. Ale nie ma rak łatwo bo ja na sobie nie mam żadnych objawów PCO jedynie te pecherzyki i do jego potwierdzenia konieczne jest przeprowadzenie obserwacji ze cykle sa owulacyjne. Czyli monitoring albo obserwacja cyklu temperatura. Tak mierze temperaturę termometrem owulacyjnym z dokładnością do 0,05 po przecinku w pochwie. Mozna rownież w odbycie lub ustach. Nigdy pod pachą. Na liczne pecherzyki zalecono mi suplement diety który dodatkowo wspomaga płodność. Inofem 2xdziennie po saszetce

Cześć dziewczyny, Blanka tak mysle, może też powinnam przycisnąć lekarza żeby zlecił mi tego typu badania? Bo teoretycznie też nie powinnam mieć PCO ale kto wie... teraz juz 7 cykl staran. Nigdy nie pomyślałabym ze będę mieć trudnosci z zajściem w ciaze. Juz 3ci dzień robie testy owulacyjne, poki co wychodza negatywne, ale mam nadzieje ze pojawi się ta druga kreska i może tym razem coś z tego wyjdzie?

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów