Strona 611 z 724
Pokaż wyniki od 6,101 do 6,110 z 7233

Skarby sierpnia 2017

Junior Member
    Mommy<3

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-21 zobacz kalendarz
    Od dwóch dni też coś słabo śpię a tak się cieszyłam że w ciąży nie mam żadnych dolegliwości . Chyba się dopiero zaczynają bo od wczoraj czuje że co jakiś czas ból pod lewym żebrem wiem że mała się tam ciśnie ale nieraz tak boleśnie że szok :O Cały dzień dzisiaj przeleżałam w łóżku bo to ciśnienie mi nie sprzyja, za duszno a po za tym sytuacja rodzinna też mnie wykończyła i zrobiłam pierwszy raz dzień przerwy i jedynie co to wstawałam po wodę i do toalety

2. dzieckozakupy.pl
    Cytat Zamieszczone przez sylwka123 Zobacz posta
    Dziewczyny o co chodzi z tym swedzeniem?
    Mam podejrzenie cholestazy ciążowej. Mega podstępne dziadostwo.
    Dziewczyny apeluje do Was, zróbcie sobie profilaktycznie próby wątrobowe ALAT i ASPAT lub wymuscie skierowanie od swojego gin. Mnie nic nie swędzi, zero objawów. A dzidzia przez to bez leczenia mojej wątroby dostaje w kość!

Member Awatar sylwka123
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-04 zobacz kalendarz
    Ilusive do mnie trafilas. Pewnie dlatego ze od jakiegos czasu boli mnie watroba. Moja gin uznala, ze to przez uciak dziecka, ale w zaden sposob tego nie sprawdzila i czasem mnie to martwi. Byla nawet troche zla, ze z taka blachostka przychodze. Jem lekkostrawnie i czuje mega poprawe ale lekki bol odczuwam nadal, o spaniu na prawym boku nie ma mowy, bo się nasila. Zrobie sobie te badania na wlasna reke. Trzeba byc na czczo??

Mnie tez dwa razy bolała wątroba ale to przez to ze akurat mała tam mnie uderza nóżkami. Biedna ta moja wątroba wyniki robiłam na czczo razem z morfologią, ale nie mam pojęcia czy same próby są wymagane na czczo.
    Niestety wyniki mi wzrosły wiec cholestaza raczej się potwierdza. Czekam jeszcze na wyniki kwasów które będą w środę dopiero. Na szczęście usg ok i Ala ma już 2100 g

Senior Member Awatar maminka3
    O mnie
    Ciężarna mama dwojga urwisów ;)
    Illusive, trzymam kciuki, żeby szybciutko coś zaradzili na Twoją wątrobę i wypuścili do domu z zaleceniem częstej kontroli.

Mam dobrą znajomą, która w 2 ciążach to miała i profilaktycznie po 2-3 razy była w szpitalu. Urodziła w terminie, sn. Ale ją swędziały dłonie i brzuch, no i w najbliższej rodzinie (matka) były choroby wątroby.
    Dlatego bardzo mnie zaskoczył Twój post, że można tak bezobjawowo to przechodzić :O

Ja jestem po gestozie i wiem, co znaczy podstępna ciążowa dolegliwość, dlatego cenię Twoje przestrogi i mimo, że nic nie wskazuje, ażeby u mnie coś się działo (nawet w rodzinie nie było chorób wątroby; ja nigdy nie zażywałam antykoncepcji), to postanowiłam zrobić sobie próby wątrobowe, tak dla siebie, bo nigdy żaden lekarz mi ich nie proponował. A widziałam, że w labie to groszowe sprawy, wiec nawet nie muszę czekać do wizyty.

Dużo zdrówka dla Ciebie, a przede wszystkim spokoju! :*

Member Awatar Renata&Dominisia
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-09 zobacz kalendarz
    Data
    09.08.2017
    Witam Was dziewczyny,
    Mam ostatnio sporo pracy i nie nadążam czytać :-) ale w wolnej chwili obiecuję wszystko nadrobić :-)
    Jestem po wizycie u mojego lekarza, Dominisia dalej siedzi pupką (34tc), prowadzący ciążę oznajmił, że nadchodzące 2 tygodnie będą decydujące, jeśli się nie ustawi główką w dół do 36 tc to będziemy się umawiać na cc w 38 tc... Dlatego muszę przeprowadzić poważne rozmowy z moją córcią, co by matki nie cięli :-)
    Waży 2100g, 33 cm, szyjka cały czas długa 4 cm, także wszystko w normie. Lekarz wspomniał także o bezpłatnych testach na HIV dla ciężarnych, które można zrobić w naszym Sanepidzie, więc jutro się wybieram :-)
    Zajęcia w szkole rodzenia ukończone, do narodzin czasu coraz mniej dlatego zamierzam skupić się w tym tygodniu na zamówieniu ostatnich największych i najważniejszych rzeczy tj. wózek, łóżeczko z materacykiem, pampersy i zrobić przemeblowanie w sypialni, zamontować półeczki, no i w najbliższym czasie uszykować pościel, ubranka itp. ;-) Same najciekawsze rzeczy :-) Lipiec zamierzam spędzić już stacjonarnie, bez żadnych wyjazdów nad morze, w góry itp., po prostu wić spokojnie gniazdko bo nie znamy dnia ani godziny :-)

Senior Member
    cajafuerte

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-24 zobacz kalendarz
    słyszałam, że obróceniu głową w dół pomaga mówienie do brzucha na dole i mąż tak cały czas robi. Nasza jest głową w dół, ale nie wiem czy już była wcześniej.
    Tak bardzo bym chciała mieć już porządek w domu a tu jeszcze 3 tygodnie przed nami musze jakąś komodę kupić na ciuszki dzidzi. Polecacie jakieś?
    Ależ plecy mnie dzisiaj cały dzień bolały. Normalnie chodzić nie mogłam i dopiero teraz obiad gotuję bo nie mogłam stać tam. Mąż robi co może żeby pomóc ale wiadomo też nie jest mistrzem wszystkiego. Stara się nie narzekać, ale czuję, że i jemu jest ciężko. No nic. Jeszcze 3 tygodnie i już tylko z górki.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member Awatar Renata&Dominisia
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-09 zobacz kalendarz
    Data
    09.08.2017
    W większości przypadków w mojej rodzinie i wśród moich znajomych pierwsze dziecko rodziło się przed terminem, (moja mama rodziła m,in, mojego starszego brata 2 tygodnie przed terminem), natomiast drugie dziecko zawsze po :-) ja długo swoją mamusię przetrzymałam :-)))))))))))

Senior Member Awatar burzujka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-15 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez KRÓLIŚKA Zobacz posta
    Nie wiem czy tez tak macie ale od pewnego czasu jak sie budze rano to sprawdzam czy mam brzuch:-D jakos go rano nie czuje jak spie cala noc na jednym boku i nie wiem czy to przez to czy przez to ze ogolnie jest maly ale smiac mi sie chce z siebie:-D czuje go za to jak sie przekrecam na drugi bok, wtedy jest masakra bo to tak cisnie niefajnie....i najgorzej jak spie na lewym boku bo zeby wstac to musze sie przekrecic na prawy, siasc, i dopiero wstac. Wtedy wszystko boli i ciagnie w dol, okropne uczucie i czuje jak moje dziecko sie tam kula z boku na bok...
    Tez tak mam czasem mam mega plaski brzuch i az sie dziwie gdziez on sie tam schowal.. a innym razem bebech wielki jak u slonia.
    Nastepna noc juz lepsza, tylko jedna wizyta w kibielku i spalam jak niemowlaj do samego rana
    No i ostatnio jak przewracam sie z boku na bok to boli... tzb czuje jak dziecko sie przekreca razem ze mna i to bardzo wyraznie az boli...

Szczęścia nie można kupić, ale można je sobie urodzić.

Senior Member Awatar burzujka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-15 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez panna-nienormalna Zobacz posta
    Ja po weselu, nawet trochę potańczyliśmy ale dziś nie mam kręgosłupa, masakra!! Piękne wesele w starej stodole brata panny młodej. Najbardziej mi się podobało, że wszyscy znajomi, nowopoznani też się interesowali brzuszkiem, chwalili jak ładnie wyglądam, że ciąża mi służy laski niektóre jak się napiły to prosiły żeby je zarażać
    Mega sympatycznie, no i ostatnia impreza bez dzidzi naszej nawet jak pojedzie do dziadków to i tak będziemy pewnie zawsze myśleć co robi itp.
    Ilusive, współczuję! Ja też nie znoszę szpitali.... mam nadzieję że po cc szybko wyjdę i tyle. Trzymajcie się!
    Fajny czas mialas Panna mam znajomych co wlasnie w polowie czerwca biora slub tez w stodole, moze byc ciekawie

Szczęścia nie można kupić, ale można je sobie urodzić.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

skarby sierpnia 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów