Strona 594 z 724
Pokaż wyniki od 5,931 do 5,940 z 7233

Skarby sierpnia 2017

Member
    Urszulsien

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-06 zobacz kalendarz
    Ja ogólnie nie popuszczam, chociaż mam tendencje do wydmuchiwania nosa podczas sikania, mimo że robię to po opróżnieniu pęcherza to też coś zawsze poleci, ale to tylko jak siedzę na toalecie, tak poza tym to normalnie sobie smarkam i jest git

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar maminka3
    O mnie
    Ciężarna mama dwojga urwisów ;)
    Cytat Zamieszczone przez Anulka... Zobacz posta
    Dziewczyny a Wy hmm jakby przyzwycAjacie piersi do tego co je czeka? Mi lekarz mówiła abym troszkę dziennie ćwiczyła sutki. Ma to jakiś sens?

W pierwszej ciąży, co wieczór po prysznicu, energicznie acz delikatnie wycierałam piersi ręcznikiem. Tak mi położna zaleciła. Sutki miałam poranione już po drugiej dobie trzymania synka przy cycu i musiałam je smarować Bepanthenem. Syn był prawidłowo przystawiany; miał silny odruch ssania.

W drugiej ciąży nic nie robiłam w tym kierunku, a sutki tylko na samym początku troszkę bolały, ale nie były poranione. Córka też była prawidłowo przystawiana.
    W ogóle to podobało mi się to, że w każdym ze szpitali, po porodzie przychodziła pielęgniarka laktacyjna i sprawdzała, czy dziecko prawidłowo chwyta brodawkę. I nie ważne, czy kobieta miała pierwsze dziecko czy któreś z kolei. Może to już standard we wszystkich szpitalach?

Teraz też nie hartuję piersi. Chyba, że liczyć mężowe masaże

Podobno w ciąży zdrowej, fizjologicznej bez komplikacji masaż piersi nie wywoła porodu, bo tej wydzielanej oksytocyny jest zbyt mała ilość, jeśli szyjka i cała reszta dobrze trzyma, tak mi lekarka powiedziała.
    To podobno taki dawny mit, jak to, ze sperma wywoła poród przedwczesny, bo tych substancji pobudzających macicę też jest nieznaczna ilość. W efekcie ludzie się nie kochają albo używają dalej prezerwatyw. Ale to wszystko dotyczy ciąży prawidłowej, gdy jest coś nie tak, to nikt nie zagwarantuje ciężarnej, ze skumulowane różne czynniki nie przyspieszą/ wywołają porodu.

Junior Member
    Mommy<3

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-21 zobacz kalendarz
    Co do masażu sutków to położna mówiła, że kiedyś właśnie nacierało się sutki ręcznikiem po kąpieli, ale w tej chwili się tego nie robi. Polecała tylko jeśli brodawka jest wklęsła to żeby ją uwypuklać, a jeżeli dziecko będzie prawidłowo przystawiane to karmienie nie powinno boleć, a jeżeli boli to należy włożyć dziecku palca do buzi i przystawić jeszcze raz. Mówiła nam również żeby podczas przystawiania nie trzymać sutka jak papierosa, tylko dłoń złożyć w literę "C" i przyłożyć do piersi

Junior Member
    Mommy<3

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-21 zobacz kalendarz
    Ja właśnie boje się że również będę miała problem z nietrzymaniem moczu, na razie jest wszystko ok ale w pierwszych tygodniach ciąży to co chwilę musiałam do kibelka latać, nieraz ledwo co donosiłam a tam tylko kilka kropelek poleciało i za chwilę to samo było.

Senior Member Awatar burzujka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-15 zobacz kalendarz
    Cajafuerte to normalne!
    Ja mam tak ze zaraz po sikaniu jeszcze jakies zagubione krople sie poajwiaja.
    Mysle, ze jak sie szyjka skraca i jak sa twardnienia brzucha to lepiej nie szalec z tymi sutkami...
    A leci Wam juz siara? Bo u mnie cisza..!

Szczęścia nie można kupić, ale można je sobie urodzić.

Golka, miejmy nadzieję, że naszym dzieciaczkom się jeszcze zachce obrócić jak należy. Daj znać po wizycie.
    Burzujka, mi leci z lewej piersi, ale nie codziennie.

Member
    Urszulsien

O mnie
    U mnie nie ma siary, ale się nie martwię, w końcu jej brak o niczym nie świadczy. Ale mam silne postanowienie, że będę karmić piersią, zobaczymy czy się uda

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member
    Urszulsien

O mnie
    Moja Mała też nie jest ustawiona główką w dół, ma położenie miednicowe, ale lekarz mówi, że ma jeszcze dużo miejsca, więc szansa na obrót jest. U mnie dzisiaj 32 tydzień i 6 dzień

Moja Kruszyna przez ostatnie tyg często zmieniała położenie, raz glowkowo, raz miednicowo. Ostatnie kilka dni glowkowo, ale nie wiem czy nie zrobi jeszcze fikołka. Ostatni raz zmieniła pozycję 30.1tc
    Pewnie już wiecie w Pepco jest promocja na dziecięce fatałaszki, ciuszki są za kilka zloty.

Member Awatar kirka00
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-20 zobacz kalendarz
    Iza mnie też pobolewaja pachwiny,już trochę przywyklam,lekarz mówi że to więzadła,ostatnio po raz drugi mialam taki silny ból ze nie mogłam się wyprostować,pomogło jak polezalam troszkę w wannie w niezacieplej wodzie. Dzemik na rowerze? Imponujące, ale chciałam się też podzielić że ostatnio położne przestrzegały nas przed rowerami bo pobudzają mięśnie dna macicy więc do 37 tc zabroniły wsiadac, później to już wszystko można. Niunia też mam takie zmienne odczucia, coraz częściej po przebudzeniu liczę tygodnie i wpadam w panikę czy wszystko ogarne :-) Co do jedzenia to ja na początku trochę bardziej schizowalam,teraz jak już kilka miesięcy z ciaza jest ok to wiele odpuscilam, ale muszę wam powiedzieć że na ostatniej wizycie dostałam opr od mojego doktorka. Okazało się że przez miesiąc nie przytylam grama, a od początku ciąży wyszło 4 kg na plusie,więc się mnie pytał czy ja się przypadkiem nie odchudzam,a ja że broń boże ze zdrowo odżywiać sie staram i tyle, a on na to że w tych zdrowych dietach zawsze czegos brakuje. ja mysle ostatnio trochę z aktywnoscia przesadzialam bo latam jak kot z pecherzem.Generalnie nie było tak wesoło bo mam dodatkowy pomiar brzuszka w szpitalu w tym tyg. I powiedział że jak nie utyje to mnie położy do szpitala, ale ja się już futruje od kilku dni wszystkim co popadnie więc nie ma takiej opcji! Na razie wstępne badania pokazują że mala szczupła ale w normie :-)
    Czy wy teŻ już macie to szaleństwo ze snem? Ja ostatnio na tych hormonach mało sypiam, czasem nawet jak się obudze na siku o 3 rano to nie śpię przez 2 godziny lub dłużej, a czasem już w ogóle. Normalnie chyba już organizm się przyzwyczaja,ale przez to często jestem zmęczona.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

skarby sierpnia 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów