Strona 581 z 724
Pokaż wyniki od 5,801 do 5,810 z 7231

Skarby sierpnia 2017

Bylam niedawno w nowej woli bo maz ma tam rodzine:-) tez fajne tereny nawet zastanawialismy sie czy kiedys sie tam nie przeprowadzic:-)

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    cajafuerte

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-24 zobacz kalendarz
    Godzina drzemki i tyle napisane! Coraz częściej zaczyna mi się to zdarzać. Do tego dzisiaj jeszcze taka pogoda...Wcześniej tez się kładę i śpię jak zabita, tylko muszę znaleźć dobrą pozycję i dłuuuuuuuuuuuuugo spię w jednej. Oczywiście budzę się zdrętwiała.
    Mówicie o tych truskawkach, że na kilogramy. Mi diabetolog powiedział, że mogę jakąś szklaneczkę raz na jakiś czas, bo jedząc owoce to tak jakbym jadła cukier łyżkami. A mi język ucieka do pupki jak o tym tak piszecie. Truskawki, to moje ulubione owoce. Od dziecka miałam tort truskawkowy, gdy zaczynał się sezon to codzienie na obiad i kolację kluski bądź ryż z truskawkami. A teraz muszę się ograniczać. Ale tak patrzę na te swoje wyniki to nie jest tak źle. Nie przekraczam norm od tygodnia. Tylko pierwszego dnia z rana coś nie wyszło. Ale to był pierwszy raz. Oczy jeszcze zaklejone więc może nie mam cukrzycy? Co dzień sobie tak myślę, jednak potem przychodzi myśl, że to tylko złudna nadzieja i do porodu zero słodyczy i owoców. Jednak pociesza mnie myśl, że może już waga nie będzie szybować w górę? Mam jakieś 8-9kg na plusie. Kiedy jest największy "wzrost"? Ja póki co najbardziej przytyłam między 17-22 tygodniem. Teraz już mówię, że 30 tydzień.

Senior Member Awatar burzujka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-15 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez paua91 Zobacz posta
    rodziłam pierwsza corcie w Piasecznie i ja zdecydowanie odradzam ten szpital. ..
    Czemu nie polecasz?
    Slyszalam, ze ten oddzial tworzyla slynna Jannet Kalyta i ze standard jest porownywalny do sw.zofii!
    Agnes a Ty gdzie zamierzasz rodzic?

Szczęścia nie można kupić, ale można je sobie urodzić.

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez paua91 Zobacz posta
    rodziłam tam w 2014 pozostawiono mnie sama sobie aż ja o córka stracilysmy tętno.. piękne tereny na spacery z wózkami
    Aha... to rzeczywiscie nie chcialabym tam wracac na Twoim miejscu...

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez cajafuerte Zobacz posta
    Godzina drzemki i tyle napisane! Coraz częściej zaczyna mi się to zdarzać. Do tego dzisiaj jeszcze taka pogoda...Wcześniej tez się kładę i śpię jak zabita, tylko muszę znaleźć dobrą pozycję i dłuuuuuuuuuuuuugo spię w jednej. Oczywiście budzę się zdrętwiała.
    Mówicie o tych truskawkach, że na kilogramy. Mi diabetolog powiedział, że mogę jakąś szklaneczkę raz na jakiś czas, bo jedząc owoce to tak jakbym jadła cukier łyżkami. A mi język ucieka do pupki jak o tym tak piszecie. Truskawki, to moje ulubione owoce. Od dziecka miałam tort truskawkowy, gdy zaczynał się sezon to codzienie na obiad i kolację kluski bądź ryż z truskawkami. A teraz muszę się ograniczać. Ale tak patrzę na te swoje wyniki to nie jest tak źle. Nie przekraczam norm od tygodnia. Tylko pierwszego dnia z rana coś nie wyszło. Ale to był pierwszy raz. Oczy jeszcze zaklejone więc może nie mam cukrzycy? Co dzień sobie tak myślę, jednak potem przychodzi myśl, że to tylko złudna nadzieja i do porodu zero słodyczy i owoców. Jednak pociesza mnie myśl, że może już waga nie będzie szybować w górę? Mam jakieś 8-9kg na plusie. Kiedy jest największy "wzrost"? Ja póki co najbardziej przytyłam między 17-22 tygodniem. Teraz już mówię, że 30 tydzień.
    Cajafuerte, niestety nie znam sie na kwestiach cukrzycowych bo przynajmniej z tym nie mam problemu wiec moge glupoty pisac ALE wydaje mi sie totalnym absurdem nie moc jesc owocow! Rozumiem, ze maja w sobie cukier, ale to jest chyba ten dobry cukier? Poza tym owoce, szczegolnie te sezonowe, maja w sobie cale mnostwo witamin i mikroelementow i innych dobrych rzeczy, ze jak tu ich nie jesc, szczegolnie w ciazy???

Senior Member
    cajafuerte

O mnie
    Burzujka zgadza się, ale fakt faktem ten cukier z owoców fruktoza też jest zły. Nie tylko w czasie cukrzycy ciążowej, ale w niej szkodzi bardziej. Diabetolog mi powiedział, że jak potrzeba witamin, to niestety ale z tabletek, nie z owoców. Powiedział mi też, żebym sobie wyobraziła, że jedząc owoce zjadam łyżkę cukru za łyżką. Oczywiście pozwoliła jabłko czy truskawki z umiarem no ale. Dobrze, że maliny jeszcze przede mną.

Ja zamierzam rodzic na karowej z uwagi na 3st referencyjnosci bo maja opieke neonatologiczna na super poziomie (znajoma szwagierki rodzila tam w 26tc i wszystko dobrze sie skonczylo). Jutro po wizycie sie tam wybieram i zobacze co mi powiedza odnosnie cc bo tam podobno duzy nacisk na porod naturalny jest

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Zielona_Pokrzywa
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Hej po weekendzie. Ale mam do nadrabiania czytania
    Dzisiaj pogoda średnia, taka ulewa a ja w drodze do domu (jakoś w miare przeleciałam). Ale choćby się waliło i paliło, nie oddam sandałów Chodzę w nich ciągle, bo mi gorąco. Generalnie mi ciepło i ciężko. Trochę ciąży ciąża powoli. Mała daje czadu, brzuch faluje na każdą stronę świata, a ja się toczę coraz wolniej
    Do tego w domu mam znowu remont! wymiana drzwi wejściowych okazała się robotą na całego....ale już bliżej końca.

Dzisiaj dzień paczek Wózek odebrany - składamy go w czwartek, bo nie mam siły dzisiaj na nic.
    Do tego kurier przyniósł paczkę z allegro. Jestem zadowolona. Kupiłąm cienkie kocyki minky, pościele do łóżka i wózka, rożek miękki minky, szczoteczki, pieluchy różne, szmatki, przewijak, prześcieradełka, środki chigieniczne do szpitala dl asiebie. i spoko sprzedawca http://allegro.pl/listing/user/listi...609074&order=m

Senior Member Awatar Zielona_Pokrzywa
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    A i szkołą rodzenia zakończona u nas Ostatnie zajęcia dot. pielęgnacji dziecka. Miałam lalkę paskudna jak chińczyk z miną zabójcy Pani pokazywała jak myć, jak podnosić, jak ubierać itp. Wnioski -wiem, że nic nie wiem dalej Ale dam radę.........

A i wiecie co, u mnie na okolicy wysyp ciężarnych. JAk nie było dzieci, to teraz na dwóch ulicach na krzyż jakieś 8-9 dziewczyn.
    I ostatnio widzialam dwie sytuacje, przez które pomyślałam, że przydałyby się niektórym komory gazowe dla przykładu...
    Jedna dziewczyna w ciąży (mało widać brzuszek, ale wiem że w ciąży ok.4 miesiąc) stoi sobie i popala fajka rozkosznie zadowolona...
    Zaraz potem idę sobie do domu, na drugiej stronie ulicy jakas młoda siksa, patrzę o-następna z brzuchem -miała mega obcisłą bluzkę neonową i duży brzuch. I tak spojrzałam, że jakoś dym naokoło, no i zadowolona z fajkiem maszeruje. Wiecie co, szlak mnie trafia. Dobra, nie palę, nie piję -moze nie rozumiem nałogu, ale jak mozna dusić w środku swoje dziecko.... tylko je wsadzić do gazowni i tak potrzymać trochę. A potem ojej, czemu moje dziecko ma astmę lub alergię lub jakieś niewydolne płucka lub inne choroby.
    Niestety mieszkam na dzielnicy, gdzie większość dziewczyn ciężarnych to środowisko patologiczne, na palcach jednej ręki normalne osoby, bez dziwnych rodzin, z którymi mozna mieć normalny kontakt. I czasami to już ręce, cycki i dupa opadają, a pewnie palenie to najmniej zaskakujące wydarzenie jakie jeszcze zobaczę. O, raz mamusia córeczce, która jest opóźniona umysłowo, nie mówi normalnie, za małego dużo chorowała i miała operacje na układ moczowy (po sąsiedzku to wiem) kupowała energetyka Tigera....bo ona tak lubi... Eh........ Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....

Dziewczyny owoce jak najbardziej można jeść. Ale tak jak napisała Cajafuerte w owocach jest fruktoza, a to niestety cukier prosty, czyli ten sam co w słodyczach. Cukrzycy muszą unikać owoców, ponieważ podwyższają one poziom cukru. U kobiet z cukrzyca ciążowa, od skoków cukru moga urodzic się duże dzieci. Normalna waga dla dzieciaczków to do 4kg. Powyżej jest ryzyko, że była nietolerancja cukru lub oczywiście predyspozycje genetyczne. Osoby zdrowe nie maja tego problemu, nie maja dużych skoków cukru. Co jest jednak ważne od owoców się tyje. Najzdrowsze są w umiarze, z czym często mamy problem

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

skarby sierpnia 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów