Strona 562 z 724
Pokaż wyniki od 5,611 do 5,620 z 7233

Skarby sierpnia 2017

Senior Member Awatar maminka3
    O mnie
    Ciężarna mama dwojga urwisów ;)
    Renata, pozaglądałam w karty i synek od 27 tygodnia już był ułożony główkowo. Córka też ok. 30 tyg już była w tej pozycji. Teraz od jakichś 2 tygodni czuję, że malutka jest główką w dół - już nie jest mi do tego potrzebne USG . Główka napiera na pęcherz, gdy nią kręci, tam czuję delikatne ruchy rączek i czkawka niziutko, w okolicach owłosienia łonowego wyczuwam. Kopie mnie tylko w prawy bok, wysoko, ale nie w żebra; pupcie wypina w okolicach pępka - wtedy brzuch mi zmienia kształt i mam wrażenie, że przebije mi sie przez skórę tym wyprężaniem - to nie jest przyjemne.

I też jest o tydzień większa niż OM Ale u mnie wszystkie dzieci były większe o 1 -1,5 tyg, więc czuję że i tym razem urodzę przed terminem, ale do tych 2 tygodni to może wyjść szybciej jeśli już będzie tak czuł mój organizm

2. dzieckozakupy.pl
    O mnie
    Drobne rzeczy kupię w tym miesiącu, większe w lipcu. Przygotowywać ubranka będę też w przyszłym miesiącu.
    To zależy, kto jak czuje - jeśli ktoś jest spokojniejszy mając przygotowane wszystko np. 3 miesiące przed porodem, to dlaczego nie

Laktator i podgrzewacz butelek zakupiłam po porodzie (1 ciąża). Moim zdaniem laktator ważniejszy niż podgrzewacz i lepiej mieć przed porodem, co uczyniłam będąc w 2 ciąży. Podgrzewacz zawsze można zamówić np. na allegro, gdyby była taka konieczność - wodę też w inny sposób można podgrzać ewentualnie. Z córką podgrzewacz w ogóle był nieużywany, bo nie piła z butelki.

Member
    Motka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-30 zobacz kalendarz
    oooo łał! To naprawde dwa dni na pełnych obrotach! I niestety nie ma mozliwosci raczej sie połozyc Ale fajnie tak jest, jak sie dobrze czujesz to tak naprawde dużo w tym rzeczy które lubisz, przez co jestes szczesliwa a z Toba Mauszek ale fakt lepiej dzisiaj odpoczywaj i w poniedziałek tez

O mnie
    burzujka, Twoja teoria, że brzuch się napina, bo się pracuje ( czy to zawodowo czy prowadząc dom), jest też moją teorią
    W 1 ciąży pracowałam + zalatana byłam ogólnie + studia podyplomowe kończyłam - brzuch napinający się. W 2 ciąży nieustannie ganiałam za moim malutkim synkiem i byłam jego kompanem do zabaw od rana do wieczora - też brzuch się często napinał. A teraz? Dzieci bawią sie razem, dużo odpoczywam z książką, organizacja perfekcyjna Mój organizm jest spokojny.

Senior Member Awatar burzujka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-15 zobacz kalendarz
    To nie moja teoria tylko mojego lekarza :P
    Stres taki zwiazany z praca i bycie w ruchu niestety wplywa na twardnienia brzucha. Wystatczy, ze poleze troche i odrazu jest lepiej... tyle, ze ja nie umiem tak sie lenic...!!!
    Motka chor to moj konik, uwielbiam spiewac, lekarz nie zabronil wiec to robie ostatnio tylko w wyjazdowych koncertach nie biore udzialu bo to juz troche zbyt obciazajace dla mnie... maluszek chyba tez lubi to spiewanie bo sie do mnie odzywa w trakcie

Szczęścia nie można kupić, ale można je sobie urodzić.

Senior Member Awatar Dżemik
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-07 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez maminka3 Zobacz posta
    Renata, pozaglądałam w karty i synek od 27 tygodnia już był ułożony główkowo. Córka też ok. 30 tyg już była w tej pozycji. Teraz od jakichś 2 tygodni czuję, że malutka jest główką w dół - już nie jest mi do tego potrzebne USG . Główka napiera na pęcherz, gdy nią kręci, tam czuję delikatne ruchy rączek i czkawka niziutko, w okolicach owłosienia łonowego wyczuwam. Kopie mnie tylko w prawy bok, wysoko, ale nie w żebra; pupcie wypina w okolicach pępka - wtedy brzuch mi zmienia kształt i mam wrażenie, że przebije mi sie przez skórę tym wyprężaniem - to nie jest przyjemne.

I też jest o tydzień większa niż OM Ale u mnie wszystkie dzieci były większe o 1 -1,5 tyg, więc czuję że i tym razem urodzę przed terminem, ale do tych 2 tygodni to może wyjść szybciej jeśli już będzie tak czuł mój organizm
    Moje dzieci też dość wcześnie się układały głową w dół, Wercia nie pamiętam dokładnie ale wiem, że na paru wizytach lekarz potwierdzał, Radek przed 30tc bo jak byłam w szpitalu wtedy to już tak był i się nie zmieniało, a Filip na ostatniej wizycie w 27tc też już był głową w dół i czuję dokładnie tak samo jak Ty, ale nogi po lewej stronie a pupkę ciut na prawo od pępka wypycha smyranie i czkawkę przy spojeniu

Radek natomiast na usg zazwyczaj o tydzień był mniejszy. A urodził się 3700 w terminie.

Filip jest o 2 tyg a nawet ciut więcej większy niż tydzień ciąży.

Ja wczoraj miałam jeden dość bolesny skurcz, z minutę mnie trzymał.

Spojenie trochę odpuściło, ale kręgosłup to porażka.

Dziewczyny po porodach, które miały bóle krzyżowe. Są tu takie? Miałyście informację jak podczas porodu było ułożone dziecko? Gdzieś kiedyś czytałam taką zależność, że bóle z krzyża podczas porodu biorą się stąd, że dziecko jest ułożone twarzą w stronę brzucha mamy, a twardą stroną głowy w stronę pleców i stąd ten ból, natomiast w tym najbardziej prawidłowym ułożeniu podłużnym główkowym, gdzie dziecko jest plecami do brzucha mamy a buzią do pleców, to te skurcze nie występują bo nie ma takiego nacisku.

No i ja na dwa porody faktycznie nie wiem co to bóle z krzyża, bo dzieci rodziły się buzią w dół.

Jestem bardzo ciekawa ile w tym prawdy.

A co do samopoczucia - tą ciążę przechodzę najgorzej ze wszystkich ciąż. Czuję, że mam bardzo obciążoną macicę, kręgosłup tak samo boli bardzo, w poprzednich ciążach byłam można powiedzieć pełna życia, a teraz non stop nerwy, płacz, hormony..

No ale mój organizm sam może być wykończony. 2 lata po porodzie zaszłam w ciążę, która wiadomo jak się zakończyła, ciężka rekonwalescencja, to jednak operacja, organizm dostał zdrowo w dupę. No i w 3 miesiące zaszłam w kolejną ciążę praktycznie nie stawiając organizmu do pionu.

Aniołek[*] 10tc 28.07.2016

Junior Member
    Natiizg

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-18 zobacz kalendarz
    Cześć dziewczyny co myślicie o 3 badaniach prenatalnych? Wybieracie sie?

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar DeDe
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-02-01 zobacz kalendarz
    Ja kupowalam podgrzewacz jak i laktator przy nastawieniu karmienia piersia. Róznie to szło z tym karmieniem, więc miałam mieszane. Laktatorem pobudzałam laktację a podgrzewacz miałam do mm czasem i do podgrzewania odciągniętego mleka które miałam w lodowce

Junior Member
    Mommy<3

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-21 zobacz kalendarz
    Nie wiedziałam że napięty brzuch ma jakieś znaczenie, mój jest bardzo często napięty ale może dlatego że jestem w ciągłym ruchu. Jedynie co to podczas ćwiczeń, rozciągania się zdarza się (chodź rzadko) że poczuję lekkie ciągnięcie w dole brzucha.
    Ja właśnie prawdopodobnie też mam córeczkę. Prawdopodobnie bo lekarz wciąż mówi "chyba". Ale ja wiem że to córeczka będzie bo u mnie w rodzinie to same dziewczynki są prawie. Chłopczyk to jakiś cud. Malutka jest też właśnie długa dokładnie wszystko będę wiedziała 13 po wizycie, ale nie martwię się. Dzidzia jest bardzo ruchliwa i co chwilę czuje jak mnie kopie, ja również czuje się świetnie więc wszystko jest w porządku

Senior Member Awatar Anita21
    Mieszka w
    W-ów
    O mnie
    Marek ur. 05.11.2013r / Mia 21.08.2015r
    Hej dopiero dziś po...4mc weszłam na forum i przeczytałam wiadomość od Dzemik
    U nas ok czekamy na synka jestem po amniopunkcji. Nic dla małego prawie nie mam jakoś tak nie spieszy się nam z wyprawka..wybaczcie ale 300 stron postów nie przeczytam
    Kiedy włożyli Cię w moje ramiona, zakradłeś się do mojego serca. Wcześniej nie wiedziałam, że można tak kogoś kochać,póki nie stałam się mamą.

Zapraszam na stronę Mojego Serduszka : https://m.facebook.com/markoweserduszko/

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

skarby sierpnia 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów