Strona 554 z 724
Pokaż wyniki od 5,531 do 5,540 z 7233

Skarby sierpnia 2017

Member
    Urszulsien

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-06 zobacz kalendarz
    Agnes91 na pewno będą lepsze i gorsze momenty, wiadomo że przy dwójce dzieci jest więcej pracy, ale może się okaże, że Twoje maleństwa będą wyjątkowo grzecznymi dzieciaczkami i zaoszczędzą Ci choć trochę kłopotów. Głowa do góry, dasz sobie radę :*

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Zielona_Pokrzywa
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-24 zobacz kalendarz
    Hej dziewczyny Ale ta pogoda jest super, miło aż dreptać do pracy jak słoń

Dzisiaj lecę do doktorka na wizytę. Jak zwykle stresik mimo,że mała dokazuje w brzuszku.

Jakaś bakteria w moczu mi się przyplątała! Odebrałam wyniki właśnie i kurde. Ciekawe co mi każe brać? Może się obejdzie bez leków, tylko jakaś żurawina czy coś. A do tej pory było idealnie, żadnych objawów nie mam żeby coś swędziało i bolało. Dopiero jak gorąco się zrobiło to mi jakieś się przyplątały dziady, może to dlatego że się pocę jak wieprz w nogach

Senior Member Awatar burzujka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-15 zobacz kalendarz
    ja tez odebralam swoje wyniki i ogolnie nie ma tragedii ale hemoglobine mam juz na granicy...:/ doradzcie, co moge jesc, zeby sobie ja poprawic?? Suplementom dziekuje

Szczęścia nie można kupić, ale można je sobie urodzić.

Senior Member Awatar maminka3
    O mnie
    Ciężarna mama dwojga urwisów ;)
    Zielona Pokrzywo, jeśli mogę doradzić, to powtórzyłabym badanie moczu zanim zaczęłabym cokolwiek brać.
    Po moich poprzednich ciążach wiem, że czasem w labie mogą popełnić błędy - w tamtych 2 ciążach 2 razy robiłam powtórne badanie moczu z wątpliwymi wynikami i zawsze wychodziło, że poprzednie były z błędami! Ja wiem, że są bezobjawowe infekcje, ale są też niepoprawne wyniki, więc lepiej być w pewnym sensie nadgorliwym

burzujka, jako że ja zawsze borykam się z anemią ciążową od półmetka, to mogę powiedzieć to, co ja robiłam w pierwszej ciąży, jak miałam nadzieję, ze obejdzie się bez medycznego żelaza Piłam litrami sok z buraków (często dama gotowałam buraki i wyciskałam z nich sok), jadłam częściej wołowinę i cielęcinę oraz dużo zielonych warzyw - sałaty, fasolki, szparagów, etc. Piłam też herbatki z pokrzywy (tak w ogóle to do dzisiaj je piję )
    Niestety, u mnie to w ogóle nie pomogło, ale że Ty tak późno masz spadek krwinek czerwonych, to może jeszcze da się to naprawić odpowiednią dietą

Senior Member Awatar burzujka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-15 zobacz kalendarz
    Dziekuje buraki to ha srednio lubie ale moze powinnam sie przemoc bo nie chce brac tabsow... ale miesko to ja chetnie zjem

Szczęścia nie można kupić, ale można je sobie urodzić.

Zgadzam się, buraki, cielęcina, królik, brokuł i ogólnie zielone warzywa, natka pietruszki, orzechy, morele suszone niesiarkowane itd. Ja biorę dodatkowo ascofer 1x1 i trzeba pamiętać ze wchlanislnosc żelaza zwiększa wit C. Wiec popijam go dokiem z pomarańczy

Ale mimo ze biorę żelazo i badałam jego poziom i jest Ok to hemoglobinę mam 11 już od połowy ciąży. Gin mówi ze ważne żeby nie spadała

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Zielona_Pokrzywa
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-24 zobacz kalendarz
    Na pewno badanie powtórzę, pewnie lekarz sam zaleci ponowne badanie. Ale wkurzyłam się, bo nic mi nie jest a tu o. Coś.

A co do hemoglobiny to z naturalnych rzeczy to właśnie buraki, zakwas buraczany-domowy lub eko ze sklepu. Sok z pokrzywy, herbata słabsza ale też ok.
    Pietruszka nać -wszędzie pod kanapkę, do zupy, do sałatki, pesto z pietruszki. Lub koktajle owocowe z burakiem, jabłkiem, pomarańczami.
    Jarmuż i zielone warzywa w dużej ilosći.
    A w rossmanie widziałam takie suszone warzywa w proszku -burak, jarmuż i inne jeszcze były. Można jeść łyżką lub dodać do koktajlu.Są na półce ze zdrową żywnością.

Member Awatar Renata&Dominisia
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-09 zobacz kalendarz
    Data
    09.08.2017
    Ja również mam hemoglobine na granicy normy, ale lekarz mówił żeby nie łykać tabletek tylko zmienić dietę na tą bogatą w żelazo. Wczoraj czytałam o tym co trzeba jeść i w sumie dziewczyny wszystko już wymieniły :-) natka z tego wszystkiego jak dla mnie najlepsza bo w swoim składzie ma już wspomagającą wchłanianie wit C więc wczoraj kupiłam pęczek no i planuję dodawać gdzie się da, chcę także zakupić pokrzywę do picia :-) resztę jak jarmuż, brokuł, orzechy jem i tak dość często.Buraki zawierają stosunkowo mało żelaza bo zaledwie 0,8, ale są krwiotwórcze więc przy anemii bardzo zalecane.

Moja szyjka na razie dość długa (4,4), ale jak jak mówicie wszystko się może zmienić. Wg tego co mówił mój lekarz skracanie szyjki przebiega bezobjawowo, więc trzeba co jakiś czas ją kontrolować.

Senior Member Awatar maminka3
    O mnie
    Ciężarna mama dwojga urwisów ;)
    O o o, tak suszone buraki, takie chipsy kupowałam w aptece
    I natka pietruszki - też daję gdzie sie da, ale ja bardzo lubię pietruchę I koperek, mniam
    Lubię pieczonego buraka i ogólnie często przyrządzam w ten sposób różne warzywa.

A co do wchłanialności, to nie tylko witamina C pomaga w przyswajaniu żelaza, ale i D i kwas foliowy, a tego notabene najwięcej znajdziemy we wszystkich zielonych warzywach Więc żelazo w tabletkach możemy też zajadać zieleniną

Illusive, tak, ważne że nie spada. Widać tak jak ja będziesz skazana na żelazo do końca ciąży, ale wiesz, 2 dni po porodzie (albo przed wyjściem) robili mi badanie krwi i hemoglobina automatycznie skoczyła do góry! Więc to tylko anemia generowana ciążą, taka nasza uroda

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

skarby sierpnia 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów