Strona 520 z 724
Pokaż wyniki od 5,191 do 5,200 z 7233

Skarby sierpnia 2017

Senior Member Awatar burzujka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-15 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Golka1333 Zobacz posta
    Co do bólu to mnie plecy masakrycznie Bola jak leżę na wznak fizjoterapeuta pomaga na kilka dni tylko:/ chyba dzidzia gdzieś naciska. I jak więcej chodzę Bola mnie stopy i puchną boje sie co to bedzie w lecie... Któraś pisała o szpitalu w Bielsku? Jak tam jest? Ja słyszałam nawet dobre opinie tyle ze znieczulenia nie maja. A ja sie zastanawiam nad tym... a Wy co myślicie?
    Golka ja pisalam o Bielsku. Bylam tam teraz ponad tydzien bo zastanawialam sie czy tam nie rodzic. I powiem Ci tak, tam sa dwa szpitale: wojewodzki i na Wyspianskiego. Odwiedzilam oba szpitale z tym, ze na wyspianskiego nie wpuscili mnie na porodowke bo duzo porodow bylo. I tak, wojewodzki znosny chociaz tam jest tak ze po porodzie nie polezysz na sali porodowej tylko na korytarzu..! I to jest oficjalne, polozna mi o tym mowila. Poza tym dosyc surowo na tej porodowce i sale sa jakby polaczone ze soba wiec nie ma zbytnio intymnosci. Jest wanna wiec jest mozliwosc porodu w wodzie. Z relacji kolezanek wiem ze jak nie oplacisz sobie poloznej to mozesz pomazyc o wannie i w ogole o godnym traktowaniu (tam sie placi 'pod stolem' nieoficjalnie).
    Szpital na wyspianskiego z kolei jest bardzo staroswiecki i duzo nieaktualnych praktyk sie tam odbywa niestety..:/ i jak tam bylam i dzwonilam pare razy to wiele razy kontakt z osobami z oddzialu - pielegniarki i polozne byly bardzo bardzo niesympatyczne.
    Takze ja jednak w wawie rodze

Szczęścia nie można kupić, ale można je sobie urodzić.

2. dzieckozakupy.pl
    O mnie
    Aaaa i w Bielsku ani w jednym ani w drugim nie ma opcji znieczulenia...

Junior Member Awatar Dicentra
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-07 zobacz kalendarz
    Hej dziewczyny! Wracam do Was po dłuższym czasie. Pozdrawiam dziewczyny, które przyszły później Wczoraj miałam badanie cukru z obciążeniem. Trochę się obawiałam ale okazało się, że niepotrzebnie (smak ok i tylko przez sekundę miałam mały zawrót głowy). Badanie wykonałam w ostatnim momencie bo skończony jest u nas 27 tydzień, a do 28 tygodnia powinno się podobno zrobić, więc ostatnie kilka dni nam zostało :P

Muszę się ruszyć z przygotowaniami bo póki co przygotowania stanęły na wyremontowaniu pokoju, kupieniu wkładek laktacyjnych (bo moje brodawki nie dawały rady przy noszeniu biustonosza - teraz już chyba się przyzwyczaiły i nie bolą) i kilkunastu pieluszek tetrowych. Dużo nie? :P Jakoś się nie mogę zabrać za to. Chyba uspokaja mnie świadomość, że większość rzeczy mam po rodzinie. Z tych większych rzeczy to szykuję się do zakupu łóżeczka i fotelika samochodowego. Jedno i drugie problematyczne. Łóżeczko musimy skrócić do 110 cm długości, bo nie da się takiego kupić, a mamy idealne miejsce do postawienia łóżeczka i to właśnie na 110 cm. A fotelik to dla mnie czarna magia. Nie wiem na co się zdecydować i na co zwrócić uwagę. Macie może jakieś typy lub przynajmniej poradźcie na co zwrócić uwagę.

I mam jeszcze pytanko związane z ruchami dzieci. Ja małego czuję bardzo nisko. Na USG w 21 tc już był główką w dół, więc spoko, podobno powinno się wtedy dziecko czuć nisko. Niepokoi mnie to, że skoro jest on ułożony główką w dół to dlaczego nie czuję kopniaków w dno macicy? Pisałyście, że Wasze dzieciaczki kopią Was w żebra, ja ani razu nie dostałam jeszcze w żebro. Na dobrą sprawę raz na jakiś czas (np. wczoraj po tej glukozie) czułam kopniaki tak mniej więcej na wysokości pępka tylko, że w bok. A teraz np. dostaję kopniaki w pęcherz moczowy (chyba, że to główka uciska). A co do regularności to też czasami mały ma bardzo leniwe dni, tak że muszę opukać brzuch i trochę nim pomerdać by się gość odezwał. Dopiero od jakiś 3-4 dni to są regularne ruchy, tj. 2-3 godziny drzemka, ruchy tak przez kilkadziesiąt minut i znów drzemka. Czasem puszczam też muzykę (różną, niekoniecznie klasyczną ) przy brzuchu i obserwuję jak mały reaguje. Fajna zabawa Raz trochę go przestraszyłam puszczając mu dość intensywną melodię i dostałam takiego kopa, że mało się nie posiusiałam. Od tej pory pilnuję by rozpoczynać delikatnie. Co zaobserwowałam to fakt, że muzyka klasyczna najbardziej go uspokaja. Niesamowite, że człowiek ma już interakcję z takim maleństwem, którego na żywo na oczy jeszcze nie widział

A i dużo z Was zapisało się lub planuje zapisać się do szkoły rodzenia? Ja chyba sobie odpuszczę to, bo luby ma mało czasu teraz, a sama nie chcę chodzić. Chyba aż tak nie jest to potrzebne, jakie macie zdanie na ten temat?
    Ostatnio edytowane przez Dicentra ; 09-05-17 o 08:28

Senior Member Awatar Dżemik
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Dicentra Zobacz posta

I mam jeszcze pytanko związane z ruchami dzieci. Ja małego czuję bardzo nisko. Na USG w 21 tc już był główką w dół, więc spoko, podobno powinno się wtedy dziecko czuć nisko. Niepokoi mnie to, że skoro jest on ułożony główką w dół to dlaczego nie czuję kopniaków w dno macicy? Pisałyście, że Wasze dzieciaczki kopią Was w żebra, ja ani razu nie dostałam jeszcze w żebro. Na dobrą sprawę raz na jakiś czas (np. wczoraj po tej glukozie) czułam kopniaki tak mniej więcej na wysokości pępka tylko, że w bok. A teraz np. dostaję kopniaki w pęcherz moczowy (chyba, że to główka uciska). A co do regularności to też czasami mały ma bardzo leniwe dni, tak że muszę opukać brzuch i trochę nim pomerdać by się gość odezwał. Dopiero od jakiś 3-4 dni to są regularne ruchy, tj. 2-3 godziny drzemka, ruchy tak przez kilkadziesiąt minut i znów drzemka. Czasem puszczam też muzykę (różną, niekoniecznie klasyczną ) przy brzuchu i obserwuję jak mały reaguje. Fajna zabawa Raz trochę go przestraszyłam puszczając mu dość intensywną melodię i dostałam takiego kopa, że mało się nie posiusiałam. Od tej pory pilnuję by rozpoczynać delikatnie. Co zaobserwowałam to fakt, że muzyka klasyczna najbardziej go uspokaja. Niesamowite, że człowiek ma już interakcję z takim maleństwem, którego na żywo na oczy jeszcze nie widział
    Jest tak z bardzo prostej przyczyny - dziecko ma wciąż tyle miejsca, że zmienia pozycję co chwilę. Na usg wtedy był głową w dół, a dojechałaś do domu i już był do góry dopiero grubo po 30tc są duże szanse, że jak się ułoży głową w dół to już tak zostanie, ale od każdej reguły są wyjątki, bo są dzieci które jeszcze potrafią zmienić pozycję a są i takie, które do samego porodu są głową do góry a tym bardziej nie sugeruj się usg, które było 1,5 miesiąca temu, bo od tamtej pory głową w dół i w górę na zmianę był z tysiąc razy

Ja czuję chyba we wszystkie strony raz na dole, raz pod żołądkiem, raz po bokach brzucha, zależy jak się ułoży. Raz czuję jak smyra (bardziej w głębi brzucha) a raz czuję bardzo dokładnie pod skórą. Czasem mam kombo i tak się Filip rozpycha, że czuję go na raz w dwóch miejscach góra i dół

Aniołek[*] 10tc 28.07.2016

Junior Member Awatar Dicentra
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Dżemik mamy ten sam termin porodu Masz chyba rację. Możliwe, że nóżki ma teraz na dole bo czasami to takie uderzenia w pęcherz czuję - takie ewidentne kopniaki. Kurde teraz będę schizować, że się nie przekręci i będzie się rodził pośladkowo (ostatnio u mamy ginekolog był artykuł o tym ) :P Nie no żart, trzeba być dobrej myśli.

Member Awatar Zaazul
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-09 zobacz kalendarz
    Dżemik, ja tez co chwile placzę o głupoty. Wczoraj zalalam sie gorzkimi łzami w dyskoncie kiedy jakaś staruszka pożaliła mi się ze specjalnie poszla po szampon dla swoich "psiutów" i nie ma.

O mnie
    A moj Felek to caly praktycznie czas lezy w poprzek mam nadzieje, ze ogarnie przekrecenie sie glowka w dol...!
    Dzis juz z ruchami troche lepiej chociaz w nocy budzilam sie i czulam jak mi brzuch twardnieje... nie bylo tego u mnie od jakis 4 tygodni i teraz znowu...
    Jaka macie pogode? Bo u mnie po porannym deszczu wyszlo piekne sloneczko i niebo robi sie bezchmurne

Szczęścia nie można kupić, ale można je sobie urodzić.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Dicentra Zobacz posta
    Dżemik mamy ten sam termin porodu Masz chyba rację. Możliwe, że nóżki ma teraz na dole bo czasami to takie uderzenia w pęcherz czuję - takie ewidentne kopniaki. Kurde teraz będę schizować, że się nie przekręci i będzie się rodził pośladkowo (ostatnio u mamy ginekolog był artykuł o tym ) :P Nie no żart, trzeba być dobrej myśli.
    Przekręci się, Przekręci znaczy obróci tak jak ma być haha nie ma co się martwić, tak jak piszesz. Nasze dzieci mają jeszcze bardzo dużo czasu tylko my matki tak schizujemy

Nie ma Cię w naszej tabelce, więc napisz mi w wiadomości prywatnej te dane, a ja je wpiszę i wyślę Ci link
    -planowana data porodu
    -swoje imię
    -skąd jesteś (miasto)
    -imię /płeć dziecka

Cytat Zamieszczone przez Zaazul Zobacz posta
    Dżemik, ja tez co chwile placzę o głupoty. Wczoraj zalalam sie gorzkimi łzami w dyskoncie kiedy jakaś staruszka pożaliła mi się ze specjalnie poszla po szampon dla swoich "psiutów" i nie ma.
    o rany
    Ja się ostatnio poryczałam, bo :
    -pies się zesikał z radości na kafelki
    -nie miałam skończonego obiadu jak mąż wrócił z pracy

Także tego..

Ale Mężu teraz już wie, że ma przytulić i o nic nie pytać

Dzisiaj mam wizytę, się normalnie nie mogę doczekać i tak liczę, że do końca to może tylko dwie wizyty będą!

Ale muszę temu mojemu lekarzowi pokazać mój brzuch. Dziwne to mam.
    Jak stoję (tylko wtedy, bo jak leżę to nic nie mam) wypukla mi się taka kluska nad pępkiem. Widać ją i można wyczuć. Najlepsze jest to, że miałam to w poprzedniej ciąży, jakoś pod koniec jak miałam już duży brzuch, zniknęło po porodzie, a teraz to mam odkąd brzuch zaczął rosnąć. Nie boli mnie to, ale po prostu jest.

No i do doświadczeń muszę dopisać jeszcze jedno paskudne odczucie. Jak leżę na boku i np. Chcę się poprawić i do tego zaciskam nogi - to mi spojenie łonowe chrupie

Każda z nas przeżywa ciążę inaczej. Mi sie wydaje, że zrobiłam sie bardziej płaczliwa i spokojna, a moja najbliższa rodzina twierdzi, że zrobiłam się wredna... Także tego :-D. Ciężko to ogarnąć.
    Mi od paru dni dokuczają skurcze łydek. Jak mnie złapało ostatnio w nocy, tak trzeci dzień chodzę jak kaczka...

Dżemik, a mnie dopisałaś do tabelki? Nadal nie dostałam linka, dlatego pytam

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez justyska95 Zobacz posta
    Dżemik, a mnie dopisałaś do tabelki? Nadal nie dostałam linka, dlatego pytam
    Jasne, już dawno, a już wiem czemu linka nie masz - bo dane swoje wysyłałaś mi w profilu a nie w wiadomościach i nie miałam Twoich w skrzynce, żeby zwrotnie Ci wysłać link. Dobrze, że napisałaś, właśnie wysłałam

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

skarby sierpnia 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów