Strona 469 z 724
Pokaż wyniki od 4,681 do 4,690 z 7233

Skarby sierpnia 2017

Senior Member Awatar maminka3
    O mnie
    Ciężarna mama dwojga urwisów ;)
    Urszulsien - ja w pierwszej ciąży borykałam się z grzybicą od 6 mc do porodu. Po prostu dziadostwo, co wyleczyłam, to po tygodniu - dwóch wracało. Nawet mąż leczył się ze mną, leki zmieniałam, cukrów nie spożywałam w nadmiarze, bo i nie miałam ochoty (chociaż wątpię, żeby miało to wpływ - w 2 ciąży jadłam tonę słodyczy i nic mi nie dolegało z tej strony), a mimo to grzyba wyleczyłam definitywnie po porodzie. Tylko mnie mówiono, że na dziecko nie ma to wpływu - ile w tym prawdy, to nie wiem, w końcu leczyłam się, a że wracało... W tej ciąży dostałam zalecenie, co jakiś czas (2 mc) przyjąć opakowanie pałeczek kwasu mlekowego Invag, zeby właśnie ominąć ryzyko infekcji. Bakterii to nie miałam albo tym nie wiedziałam, czasem tylko wymaz coś wykaże, bo dolegliwości brak.

2. dzieckozakupy.pl
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Cymoka Zobacz posta
    Hanka spi bez przykrycia od dawna, teraz w pajacu cienkim z bawełny bez stopek. Ja przychodzę i narywam sie kołdrą (choć kiedys spalam tylko pod samym kocem czy lato czy zima), a jak ją przykryję to od razu się rozkopuje, girki i kark ciepły... a ja zawsze mam lodowate stopy .
    O! Jak mój syn
    Chociaż dzieci są różne - córcia zawsze się nakrywa, a jak nie uda jej się stóp nakryć, to mnie woła do siebie, żeby jej pomóc. Syn od bardzo dawna śpi odkryty, czasem się nakryje, ale w końcowym efekcie i tak całe noce śpi odkryty
    Ja dzieciakom też skarpet nie zakładam na noc. Mało tego u nas mamy tak, że do spania zakręcam grzejniki u nas w sypialni i tam gdzie śpią dzieci. Nie od dziś wiadomo, że częsty katar czy problemy z gardłem, to właśnie przez przegrzewanie pomieszczeń. Póki co 1 czy 2 razy do roku drobny katar nie ma nic wspólnego z sezonem grzewczym.

No i tak to jest, że dzieciom często jest cieplej niż nam. Starszaki są ciągle w ruchu, moje nawet w domu lubią chodzić boso czy na krótki rękaw, podczas gdy mi jest tak za chłodno na 22-23 stopnie w ciągu dnia
    A maluszkom właśnie karczek się sprawdza, ręce i stopy nie muszą być ciepłe, żeby dziecko odczuwało zimno.

I tak, cajaduerte, możesz po porodzie ubierać dziecko stosownie do pogody, to byś go zamęczyła, żeby na 30 stopni na podwórko wziąć go w pełnym ubiorze Ja urodziłam córkę, gdy były niemiłosierne upały 38 stopni i już w szpitalu na drugi dzień po porodzie tylko w body była, w domu tak samo.

Oczywiście, trzeba zachowywać się normalnie, tzn. nie rozumiem wystawianie dzieciaka lekko ubranego albo i nie ubranego na silne wiatry i zimno, gdy ewidentnie pogoda nie dopisuje, celem tylko "hartowania". To sama, mamo, tak sobie rób... W moim odczuciu hartowanie, to po prostu przyzwyczajanie dziecka do temperatury otoczenia i liczenie się z jego potrzebą ciepła (mniejszą czy większą) aniżeli doświadczać je skrajnymi warunkami. Bo takie przeboje źle się mogą kończyć, wiem na przykładach.

Senior Member Awatar panna-nienormalna
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-03 zobacz kalendarz
    To mnie uspokoiłyście też, bo kuzynka cały, czas mi gada, że nie założę dziecku tych szorcików, bo będzie za mała na takie lekkie ciuszki...
    Powiedzcie mi jeszcze, kiedy można iść z dzieckiem na spacer? Nie mam tu na myśli jakiś przesądów że dopiero po chrzcie, czy coś, ale tak czysto praktycznie pytam
    Zielona pokrzywa, z tym wstawaniem męża to u nas tak samo, też się budzę teraz i czuwam... tylko mój bez kluczy, bo bym zabiła
    Co do ruchów to od przedwczoraj też już u nas widać przez brzuch ruchy kopiniaki często już są takie że potrafią zaboleć

Senior Member Awatar Zielona_Pokrzywa
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-24 zobacz kalendarz
    Panna-nienormalna własnie pierwszy raz dzisiaj się zdarzyło, że poczułam z kopa tak mocno, aż w sumie zabolało. Ale i tak to miłe

Senior Member Awatar Dżemik
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-07 zobacz kalendarz
    Panna - ja syna urodziłam w sobotę (koniec czerwca), w poniedziałek byłam w domu, a od wtorku już na spacery chodziliśmy. Teraz też mam zamiar tak robić.
    Synka też lekko ubierałam, jak trzeba było to wolałam przykryć pieluszką czy kocykiem niż ubierać. Nigdy nie miał potówek, ma prawie 3 lata a nigdy nie chorował, śpi odkryty od urodzenia, a tą zimę to nawet nie grzaliśmy w domu, grzejniki zakręcone a i tak się często wietrzyło w domu.

Mnie najbardziej rozbawiał tekst babci, że mały ma czkawkę, bo mu zimno! (w upały)

Aniołek[*] 10tc 28.07.2016

O mnie
    Panna, my też spacerowaliśmy się zaraz po porodzie. W sumie rodziłam w środku lata, więc grzechem byłoby siedzieć w domu

W ogóle to moje dzieciaki uwielbiały spać na powietrzu, więc czy jesień czy zima, maluch opatulony spał w wózku na tarasie w najlepsze, nawet 3-4 godziny I były to najdłuższe drzemki moich dzieci w ciągu doby, bo tak to co 2 godz. max pobudka na cycusia 24/24
    Gdy nie miałam dzieci to nie wyobrażałam sobie nie spać ciągiem kilku godzin, ale zadziwiające jak organizm karmiącej matki potrafi się przystosować. A w ciągu 2 godzin to potrafiłam się tak wyspać, że sama sie dziwiłam - usypiałam w ciągu sekundy i tak też się budziłam na zawołanie

O mnie
    Zielona Pokrzywo - mój mąż już tak się wyuczył w cichym przemieszczaniu rano, że dumna z niego jestem
    Często nawet go nie słyszę, gdzieś tam wraca mi świadomość, gdy czekam na wilgotnego buziaka czy przekręcanie zamka w drzwiach, a tak to śpię w najlepsze Chociaż zdarzyło mi się go ochrzanić za chrupanie wafelka ryżowego Taaak, ciężarna żona to skarb

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar burzujka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-15 zobacz kalendarz
    Oj jak dobrze ze moj maz pracuje w domu spimy razem do 10

Szczęścia nie można kupić, ale można je sobie urodzić.

Senior Member Awatar DeDe
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-02-01 zobacz kalendarz
    teraz wizytę mam 28 kwietnia, na szczęscie teraz święta i to mieszkanie / remonty/ wybieranie/ szukanie, pochłania jakoś mój czas wiec tyle się nie zamartwiam. Ma być córka na 100% choć ostatnio jak powiedziałam mojemu gin że moja obecna córka miała być na milion % synem to powiedział żebym już taka złośliwa nie była

A u Ciebie jak tam? Chłopaczek czy dziewuszka? Lekarz coś mówił o tych przepływach? I na kiedy masz termin?

Senior Member Awatar DeDe
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-02-01 zobacz kalendarz
    A na spacery z Lil to ja długo czekałam, urodziła się w środku zimy, więc tylko wietrzenie w oknie. Ale teraz latem jak tylko wstanę po cc na nogi

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

skarby sierpnia 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów