Strona 463 z 724
Pokaż wyniki od 4,621 do 4,630 z 7233

Skarby sierpnia 2017

Senior Member Awatar Dżemik
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-07 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez maminka3 Zobacz posta
    Dżemik - duży chłopiec Tobie rośnie ; i rzeczywiście dzieci rosną teraz w swoim tempie, moje wszystkie są większe niż tyg ciąży i tylko się z tego cieszę, poprzednie porody zbiegały się prawie z usg genetycznym, bo z OM byłyby później.
    Współczuję Ci bólu spojenia łonowego, bo znam to z autopsji... ostatnie 2 mc poprzedniej ciąży mnie wykończyły przez to, aż się boję powtórki.

Jaśminka bardzo mi się podoba, ale u mnie to by nie przeszło, bo moje uszy nie zniosłyby zdrobnienia Jasia albo Jaśka, blee
    W ogóle usłyszałam kiedyś fajne zdanie, że wszystkie imiona są ładna, o ile noszą je nasze dzieci. I coś w tym jest, choć ja nie rozumiem wariacji nt zagranicznych imion, ale cóż, o gustach się nie dyskutuje
    Zrobiłam tylko mały rekonesans imion dzieci znajomych na fb i wśród dziewczynek przeważają Lenki i Gabrysie, poprzetykane Majami i Zosiami, a chłopcy to prawie same Mikołaje i Kacperki, także wiem już jak ja dziecka nie nazwę, choć imiona mi się ogólnie podobają
    No właśnie, w poprzedniej ciąży dopiero pod koniec mi dokuczało, jak mi w nocy noga spadła z łóżka, to pół godziny targałam ją spowrotem.. A teraz już tak szybko.

Kiedyś słyszałam, że u wieloródek jest tendencja do coraz mniejszej wagi każdego kolejnego dziecka. Ale ile w tym prawdy to nie wiem. Oby tak było, bo córka 3760 57cm, syn 3700 54cm, więc mogłoby być poniżej 4 kg. Ja miałam niecałe 3 kg (3tyg przed terminem się urodziłam), mąż z tego co mówiła teściowa, też był malutki. No a cukrzycy czy jakichkolwiek skoków cukru czy innych problemów nie miałam więc może Filip z wagą nie wyskoczy jak z konopii

U mnie wśród dzieci znajomych są same Leny (chyba najwięcej!), Julie i Zuzie.
    A wśród chłopców znowu Antek króluje.

Dziewczynek o imieniu Gabrysia może spotkałam z jedną, koleżanka córki, później moja mama, ciocia i koleżanka tak mają na imię i tyle. Bardzo mało kobiet znam o tym imieniu.

Też nie przepadam za zagranicznymi imionami. Koleżanka ma synka Kevina. Nie przemawia to do mnie. Bardziej odpowiadają mi polsko brzmiące imiona.

Moje dzieci to Weronika, Radek (Radosław to już w ogóle śliczne imię jak dla mnie) , teraz będzie Filip. Z tego co pamiętam, moje zdanie przeważyło przy wyborze każdego imienia hihi

'nie wiesz ilu osób nie nawidzisz, dopóki nie wybierasz imienia dla swojego dziecka'

Aniołek[*] 10tc 28.07.2016

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Zielona_Pokrzywa
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-24 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez burzujka Zobacz posta
    Ja mam kuzynke Jole ale ona z 10 lat starsza ode mnie.
    Co do imion dzieci, moja czesc rodziny jak uslyszala, ze chce Gucia to sie wdrygneli i powiedzieli, ze jestem durna ze krzywdze dziecko... ale to dlatego, ze mamy w rodzinie wujka Gucia ktorego nikt nie lubi bo nie jest zbyt dobrym czlowiekiem... tesciowie za to byli zachwyceni. Teraz jak nastapila zmiana na Felka to moja rodzina odetchnela z ulga, ze kazde imie byle nie Gucio
    Ale Gucio jak dorośnie to będzie Gustaw -jakie to eleganckie imię i mało popularne chyba. Jednak niektóre skojarzenia z członkami rodziny / sąsiadami bardzo rzutują na postrzeganie imienia i osoby. Dlatego to nie łatwy wybór.
    Mi się wiele imion kojarzy tak, że lepiej nie mówić. A już najbardziej te zagraniczne "łamerykańskie", ale co kto lubi :P

U mnie na okolicy i wśród znajomych /rodziny są Maje, Zosie, Zuzie, Julki, Wiktorie, Nikole -Nicole, Antosie, Hanie, Kornelki. A z chłopców to Alanki, Antosie, Filipki, Mikołąje, Kacperki, Oskarki, Szymonki, Mateuszki. Wiadomo czego unikać. Na razie i tak mało dzieci na okolicy mam.
    Zapomniałam o Lenach i Olenach

Co do mojego imeinia, to faktycznie teraz małą Jolantę ciężko znaleźć. Ja zawsze lubiłam jak ktoś dorosły mówił na mnie bez zdrobnienia, zostało mi to do dzisiaj (29 lat mam), że jak ktoś powie Pani Jolanto, to aż mi miło. Ale większość mówi Jola, Jolcia - nie daj boże Jolka...brrrr....tak teściowa mnie czasem woła (a mówiłam jej że nie trawię tej wersji...no ale teściówka może tak z przekory).

A moja babcia chciała, żebym miała na imię Aldona, bo w pracy miała taką piękną panią Aldonę. Jak to kiedyś usłyszałam to padłam i dziękowałam tacie AldOOOOOOOna waży jak tona Ale dla równowagi wagi na bierzmowanie wzięłam Otylia hahhahahah

Member Awatar maladzi88
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-28 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez cajafuerte Zobacz posta
    Przeczucie jednak się myliło i jest szparka! Jeszcze nie wiemy jak na imię. Musi to być przemyślane.
    Waży 418g, wszystko w najlepszym porządku. Oby tak dalej!
    20tc i 418g? To moja tylko 294g xD

Member Awatar maladzi88
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Agnes91 Zobacz posta
    Czesc dziewczyny! Fajnie ze wizyty udane, ja we wtorek przyszly mam polowkowe i tez juz sie stresuje. Od wczoraj masakrycznie swedzi mnie brzuch zaraz pod pepkiem na tej ciemnej lini co idzie przez brzuch. Czy to moze byc spowodowane od rosnacwgo brzucha? Najgorzej ze lekkie drapanie nie daje ulgi:-/
    Jak swedzi a nie ma wysypki to natluszczaj bo ci rozstepy jeszcze wyjda.
    Ja za to dostalam jakiegos uczulenia... na twarzy czerwien kolorado i wysypka na dloniach. Wapno biore zobaczymy...

Senior Member Awatar maminka3
    O mnie
    Ciężarna mama dwojga urwisów ;)
    Dżemik - o właśnie! Mi bolące spojenie łonowe tylko z łóżkiem się kojarzy, bo nie mogłam bez dyskomfortu ani nogi przełożyć, ani na drugi bok się przewrócić, ani wstać. Przez to ile razy odwlekałam moment podniesienia się, bo bałam się rwącego bólu.

A z tą tendencją rodzenia mniejszego kolejnego dziecka to u mnie jest odwrotnie Syn 3250 g, córka 3850 g, a teraz gdy niektórzy widzą mój wielki brzuch, to mówią, że chyba kolos będzie ponad 4 kg Ja tam tylko uśmiecham się pobłażliwie; brzuch zawsze był duży w ciąży, a to jakie będzie moje dziecko, to nie wiem i dowiem się jak już będzie po tej stronie brzuszka Co sobie będę tym głowę łamać, niech inni to robią, jak im się chce

Zielona Pokrzywo - mnie babcia też chciała imię wybierać - miałam być Ilona wg niej. Dobrze, ze rodzice się nie sugerowali, bo w dzieciństwie miałam koleżankę sąsiadkę Ilonę, zarozumiałą jedynaczkę, która swoimi humorami tylko psuła zabawę. Do dziś nie lubię tego imienia

Senior Member Awatar maminka3
    O mnie
    Ciężarna mama dwojga urwisów ;)
    Cytat Zamieszczone przez maladzi88 Zobacz posta
    Jak swedzi a nie ma wysypki to natluszczaj bo ci rozstepy jeszcze wyjda.
    Ja za to dostalam jakiegos uczulenia... na twarzy czerwien kolorado i wysypka na dloniach. Wapno biore zobaczymy...
    Tak, smarować trzeba ( czy to ciążowymi balsamami, czy ulubionymi; najlepiej tłustymi), zwłaszcza jak swędzi i to w miejscu, gdzie skóra się rozciąga, bo może zostać podrażniona i będzie piekła.
    Ale niestety, to nie ma żadnego związku z rozstępami - najczęściej są uwarunkowane genetycznie. Można wspomóc skórę i ją uelastycznić, ale rozstępy jak mają być, to będą. U niektórych kobiet całą ciążę cisza, a po porodzie wychodzi szydło z worka.

Junior Member Awatar Galadriela
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-19 zobacz kalendarz
    Witajcie
    I ja postanowiłam do Was dołączyć, w większym gronie zawsze raźniej
    Mam termin na 19 sierpnia, teraz zaczął się 22 tydzień, a na USG wyszło, że Nasza dziewczynka waży już ok 480g i ma ponoć dłuuuugie nogi (po mamusi:P)
    Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member Awatar maladzi88
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Galadriela Zobacz posta
    Witajcie
    I ja postanowiłam do Was dołączyć, w większym gronie zawsze raźniej
    Mam termin na 19 sierpnia, teraz zaczął się 22 tydzień, a na USG wyszło, że Nasza dziewczynka waży już ok 480g i ma ponoć dłuuuugie nogi (po mamusi:P)
    Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy
    Witamy na pokladzie! Jednak w wiekszosci chyba dziewczynki beda u nas w grupie?
    Wiecie co do wysypki doszly wymioty... pierwszy raz w ciazy. Nie wiem czy zaczac sie martwic czy o co chodzi :/

Junior Member Awatar Galadriela
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-19 zobacz kalendarz
    maladzi88, jadłaś coś nietypowego w ostatnich dniach? Jakieś warzywa lub owoce, na które jeszcze nie ma sezonu- może kwestia jakichś nawozów albo oprysków?

I Ja witam nowa mamę no właśnie ciekawe ile ma być chłopców i dziewczynek DeDe a jak u was? Zaglądasz tu czasami?

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

skarby sierpnia 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów