Strona 456 z 723
Pokaż wyniki od 4,551 do 4,560 z 7230

Skarby sierpnia 2017

Senior Member Awatar Dżemik
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-07 zobacz kalendarz
    O to to to! Moja babcia tak samo, w przesądach miała zawsze mistrza, ale do kościoła to pierwsza leci.
    Ja tak samo nie wierzę w zabobony.

Ale już czekam aż teściowa będzie też sypać przesądami. Jak się dowiedziała, że będzie chłopak - No tak, bo po mnie widać

Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty! Ja mam jutro i nie mogę się doczekać.

Aniołek[*] 10tc 28.07.2016

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar maminka3
    O mnie
    Ciężarna mama dwojga urwisów ;)
    Hahaha, ale się uśmiałam z rana, w jakie to dziwne zabobony ludzie wierzą!
    O wielu gusłach, o których pisałyście, nie miałam pojęcia, tylko o myszach o uszy mi się obiło... Ale, że ludzie wierzą w takie cuda w tych czasach - szok!
    Ja wychowałam się na wsi, miałam babki, mam stare ciotki, ale nigdy nie usłyszałam takich bzdur

U mnie dzisiaj ciepło, zrobię prania ile wlezie i wybywam z dzieciakami, szkoda się kisić w chałupie

Powodzenia na połówkowych!

Senior Member Awatar tusziba
    Mieszka w
    Wadowice
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-08 zobacz kalendarz
    Data
    08.08.2017
    Powodzenia dziewczyny!

Member Awatar maladzi88
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-28 zobacz kalendarz
    Dobra wróciłam z połówkowych ale nas wymęczył jest dziewczynka <3 wszystko ok waży 269gram ma serce gotyckie (cokolwiek to znaczy), wszystkie wymiary mózgu, kości udowej, brzuszka, pęcherza, żołądka w normie. Za 3 tyg rewizyta w międzyczasie mam zrobić badania glukozę itd. Już sie zarejestrowałam fiolki pobrałam tylko pójdę 04.05 na pobranie dajcie znać pozostałe co po badaniach. Ja tymczasem wyłożyłam się na porządku leżaku pod domem dzisiaj nawet w cieniu cieplutko

Senior Member Awatar Zielona_Pokrzywa
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-24 zobacz kalendarz
    Hej, ja też po połówkowych. Zdrowa córcia, wszystko na miejscu, serce jak dzwon Jajeczek nie wyprodukowała świątecznych Ale super doktor miał sprzęt. Wszystko tak widoczne, że szok. I puścił mi serce na cały regulator- ale wali. I jest piękna... aż się wzruszyłam na to serducho... A do tego cały tata -usta i nosek jak on. I na dodatek ma długie ręce i nogi -w normie, ale pan doktor stwierdził, że smukłe długie i to też po tatusiu -bo ja na niego mówię, że ma brzuch jak pająk a dalej ręce i nogi.
    Nawet pani doktor jedna jak chodziliśmy razem to pamiętała, że mój mąż to ten taki chudy z brzuszkiem i długie ręce i nogi. Pająk lub lampa na podstawce \Ale się cieszę.

A do tego powiem wam, że zabrałam na usg moja mamę. Tak się cieszyła, że na żywo widzi i jej doktor wnusi gratulował, to pękała z dumy, że prawdziwa babcia bo wnuczka pierwsza. Taka dumna.dobrze, że ją wzięłam.

I się uśmiałam z tych zabobonów. A już z tego kibelka i deski opuszczanej najbardziej Jak byłam mała to w sedesie sobie głowę umyłam! i teraz mam mało włosów i cienkie! to napewno od tego ahahhahahaha.

Senior Member Awatar Zielona_Pokrzywa
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    A i co najlepsze! Moja dawna przyjaciółka, z którą mieszkam dom w dom, a która jakoś nei chce sie do mnei wybrać, ale na ulicy to godzinę gadamy razem, dzisiaj mi powiedziała, ze jest w 2 miesiącu ciąży! To najlepsza wiadomość dla mnei od rana, poza zdrowiem Gabrysi. Bo bardzo tęsknię za tą przyjaźnią, robię co mogę by na nowo była i właśnie samo się zrobiło, mam z kim w wózku małą prowadzać następny rok. Rodzi w tym roku, wiec się dzieci razem bawić będą. Mówię Wam, szczęśliwsza byłam tylko jak się dowiedziam o swojej ciąży. A ona też się starała już trochę. Gadałyśmy ze 2 miesiące temu, jeszcze w ciąży nie byla i mówi mi, że może ja zarażę i masz babo placek! Udalo się! Chyba ktoś moich próśb na górze słucha, bo tak jej życzyłam serdecznie i się za nią modliłam w myślach

Senior Member
    cajafuerte

O mnie
    A my usg dopiero o 19, zapewne wejdziemy koło 20... Troszkę się stresuję, ale bardziej chyba tym co zobaczymy między nogami :P
    I dojazdem, bo nie lubię jeździć w obce miejsca sama samochodem, jeszcze szukaj miejsca parkingowego, czy płatne czy nie, a jak zapewne pamiętacie mąż noga w gipsie ;/
    Robiłam dzisiaj badania do endokrynologa i mimo zwiększenia dawki eutyroxu tsh wzrosło. W środę kontrola u endo.
    Wczoraj szpaczek kicał jak szalony po pysznej pizzy którą zrobiłam. Normalnie wciągnęłam tyle, że szok, Wydaje mi się, że zacznę tyć powoli bo apetyt wzrósł troszkę
    I mam nadzieję, że od dzisiaj będziemy wiedzieli jak mówić, czy zasnął czy zasnęła

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Cymoka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-08-09 zobacz kalendarz
    Data
    30.07.2015
    Czesc, dlugo mnie nie bylo - bo pojechalam do umierającej tesiowej i glowy nie mialam. Jest w spiączce farmakologicznej... 0,5% szansy . M schodudł 5 kg przez tydzień . Wrócilismy do Warszawy i wracamy na swieta, chyba ze bedzie trzeba szybciej .

Mi przelozyli połówkowe i ide jutro na 14:15.

Cytat Zamieszczone przez Famirabelka Zobacz posta
    A mi właśnie wyszło że czeka mnie wizyta u endokrynologa... i szukam gdzie można iść w miarę szybko prywatnie. Mam nadzieję że z moim maluszkiem będzie wszystko dobrze i że urodzi się normalne. Eh. Mąż się nie przejmuję i mówi że będzie dobrze. Eh. Cóż tarczycę leczy się w ciązy do 34 tc, a ja będę ją leczyć dopiero od 34tc bo taki czas minie zanim dostanę się do lekarza.
    Czemu tak póżno zdiagnozowali ci problemy z tarczycą?

Cytat Zamieszczone przez kirka00 Zobacz posta
    Ah dodam jeszcze że ja już po badaniach polowkowych i wszystko dobrze, Marianka ma +/- 400G i rozwija się prawidłowo, prawdopodobieństwo z 1/300 trisomii 21 spadło na 3000 taki wynik podoba mi się znacznie bardziej :-)
    A skąd taki spadek, przeciez prawdopodobieństwo liczy się tylko przy pierwszym genetycznym 11-14 tydz...?

Cytat Zamieszczone przez kirka00 Zobacz posta
    Ja się przypominam z zapytaniem dotyczącym środków do prania jakby któraś z Was miała jakieś zdanie lub podobne wątpliwości. Czy stosować środki specjalne? Jelp,levela? Cześć moich znajomych robi duże oczy i mówią że praly w normalnych proszkach, Ja jednak jestem sceptycznie nastawiona...
    Skóra dziecka jest bardzo cienka i przepuszcza te substancje z organizmu do krwioobiegu - w tym jest problem, ze nie tylko na skorę to oddziałuje, dlatego mowi się ze nawet do 3rz powinno się prac w dziecięcych. Ja na początku w płatkach mydlanych, potem w loveli i Bambino. Trzeba tez uwazac, bo dziecko się przytula, bierze do lożka i najlepiej przynajmnej koszule i bluzki do karmienia prac tez w dzieciowych płynach i proszkach.

Cytat Zamieszczone przez Dżemik Zobacz posta
    Dziewczyny widziałyście nowe kosmetyki z dove dla dzieci? Ciekawią mnie, będziecie o nich myślały?
    Niestety mają bardzo słaby skład :/. Skłądy dziecięcych kosmetyków najlepiej sprawdzac tutaj:
    http://www.srokao.pl/2017/03/analiza-baby-dove.html

Cytat Zamieszczone przez Urszulsien Zobacz posta
    Mi też lekarz zlecił już glukoze, zależy od źródła, ale na niektórych stronach jest napisane, że to badanie powinno się robić między 18 a 22 tygodniem. W sumie i tak się je na późniejszym etapie ciąży powtarza, więc nie ma problemu. Powiem Wam szczerze, że ja jeszcze kompletnie nic nie kupiłam dla dziecka. Jakoś tak odwlekam to, nie wiem dlaczego, może się boję, że wpadnę w szał zakupowy albo po prostu jeszcze nie zdaję sobie sprawy, że czas tak szybko leci. Jutro zaczynam 6 miesiąc Dzidzia w brzuszku szaleje, za tydzień mam wizytę u ginekologa i jeśli płeć się potwierdzi, to będzie mała Natalka
    18-22 to przedział badań połówkowych , wiec moze ci się pomylilo...

Cytat Zamieszczone przez Zielona_Pokrzywa Zobacz posta
    Golka ja skorzystałam z chusteczek własnie na promocji i kilka dziewczyn też. Kosmetyki też mają długi termin ważności jeśli się ich nie otwiera i warto skorzystać aby rozłożyć wydatki a nie na koniec wszystko.
    Z doświadczenia napiszę, ze nie warto robić duzych zapasów kosmetyków tej samej firmy dla dzieci, bo nie wiemy jaką skórę bedzie bedzie mialo nasze dziecko, czy nie będą jej one uczulac itd. Np. emolientow nie nalezy stosować przy normalnej, zdrowej skrórze. Z chusteczkami nawilzającymi, to najlepiej w domu nie uzywac, tylko płatki kosmetyczne duze i woda, bo czesto to one są sprawcą odparzen .

Cytat Zamieszczone przez nati89 Zobacz posta
    Kurczę po przeczytaniu że wam już coś leci z piersi też po naciskałam sobie sutki i mi niestety nic. Martwię się bo ani mama moja ani moja babcia nie karmiła piersią swoje dzieci więc mogę i ja nie mieć pokarmu.
    Cytat Zamieszczone przez Famirabelka Zobacz posta
    Ja się właśnie martwię o ten pokarm - bo moje siostry miały w okolicy 26 tc, a ja nic... ciekawe kiedy będę i czy w ogóle będę miała pokarm w piersiach.
    Mi w ciązy w ogole nic nie ciekło... a karmię córkę już 21m. A teraz mimo ze ani kropli nie wycisnę jak je, to słysze jak przełyka. Czesto problemem przy karmieniu piersią to złe abranie sie za to: złe przystawianie, krótkie wędzidelko i zbyt szybkie poddanie się i podanie butelki. Zdarzają się przypadki, ze nawet po jednokrotnym podaniu butelki dziecko odmawia już piersi. Najlepiej jak chcesz oczywiście karmić poczytaj sobie serwis http://mlecznewsparie.pl albo http://hafija.pl . Duzo mozna się dowiedziec.
    Zawsze w przypadku problemów najlepiej skontaktowac się z certyfikowanym doradcą laktacyjnym, bo polozne i lekarze, to wiedze czesto maja sprzed kilkudziesięciu lat .

Member
    Urszulsien

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-06 zobacz kalendarz
    Cymoka przecież napisałam, że to zależy od źródła, spotkałam się z tym na jakiejś stronie internetowej, słyszałam o tym od różnych lekarzy, między innymi od mojego obecnego ginekologa, który właśnie w tym terminie mnie skierował na glukozę i któraś z dziewczyn tutaj również pisała o podobnym przedziale robienia tego badania.

Gratuluję wszystkich udanych badań!!!

Cymoka myślałam co tam u Ciebie- współczuje- trzymaj siędzielnie>

Ja po kolejnych zajęciach w szkole rodzenia. Coraz lepsze i ciekawsze i praktycznie:np seksualność w ciąży - świetna sprawa. Nawet lekarz mówił, że będąc w ciąży teoretycznie powinno się odstawić dziecko jak któraś kari- bo drażnienie brodawek powoduje "stawanie"brzuch i skurcze- dobrze Cymoka że u Ciebie nie trzeba.
    Też zajęcia z fizjoterapeutką dziecięcą i ciężarnych- super porady. Zapowiada się ciekawie-nawet będą zajęcia co warto kupić a co jest zbędne i tylko naciąganie kasy- więc dla mnie jak znalazł

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

skarby sierpnia 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów