Strona 450 z 724
Pokaż wyniki od 4,491 do 4,500 z 7231

Skarby sierpnia 2017

Ja już po glukozie Kobietki. Było ok i czułam się dobrze. Poprosiłam o wciśnięcie połówki cytryny i smakowało jak przesłodzona lemoniada najgorsze tylko te 3 kłucia ale mislam wszystko bez kolejki i bezbolesnie bo pielęgniarki doświadczone i bardzo miłe. Żałuje tylko ze się tak stresowałam bo naczytałam się wcześniej o mdlosciach, omdlenuach i śpiączkach, głupia wariatka trzeba być zawsze dobrej myśli i nie czytać internetow dla schizy Dam znać co z wynikami jak tylko odbiorę.
    Ps. Twardnienie odczuwa się jako napinanie się brzucha, nie jest to bolesne i nie zbadanie tego rękami ze niby twardy brzuszek odczuwa się to poprostu od środka, chociaż pewnie brzuszek tez jakoś bardziej twardy palpacyjnie Nie macajcie się i nie martwcie na zapas!

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar tusziba
    Mieszka w
    Wadowice
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-08 zobacz kalendarz
    Data
    08.08.2017
    A ja się muszę pochwalić....

Byłam wczoraj na wizycie i już drugi lekarz potwierdził,że będzie chłopiec

Julian waży 500g i ma ok.30 cm jak się wyprostuje

Dumna Mamusia! Ale mam dziś cudowny dzień, pomimo pogody...

Senior Member Awatar nati89
    O mnie
    Mama Franusia [*] i aniołka [*]
    tusziba no to gratuluję synka

Ja już zamówiłam wanienkę ze stojakiem Chociaż mój i mama coś kręcili nosem że stojak może być nie stabilny itp. Mi koleżanka polecała wanienkę ze stojakiem więc ją zamówiłam.

A ja się macam to jakiś czas po brzuchu żeby poczuć jakieś konkretniejsze ruchy małego. Bo jak narazie to cały czas tylko smyrnięcia takie słabe.
    01.07.2016r.[*]
    15.04.2017r.[*]

Senior Member Awatar Famirabelka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-10 zobacz kalendarz
    Gratuluję synka.

A mi właśnie wyszło że czeka mnie wizyta u endokrynologa... i szukam gdzie można iść w miarę szybko prywatnie. Mam nadzieję że z moim maluszkiem będzie wszystko dobrze i że urodzi się normalne. Eh. Mąż się nie przejmuję i mówi że będzie dobrze. Eh. Cóż tarczycę leczy się w ciązy do 34 tc, a ja będę ją leczyć dopiero od 34tc bo taki czas minie zanim dostanę się do lekarza.
    10.06.2017 nasz maluszek już jest z nami
    14.09.2016 OM i pierwsza ciąża

Senior Member Awatar maminka3
    O mnie
    Ciężarna mama dwojga urwisów ;)
    Dziewczyny odebrałam dzisiaj wyniki!
    I od razu uderzyłam do lekarza; mimo braku miejsc zostałam przyjęta poza kolejką, także i mnie spotkał ten zaszczyt pierwszy raz w życiu, że mogłam skorzystać ze swojego prawa Ale do rzeczy...

Magnez mam w górnej granicy normy, a potas w dolnej. Aspargin mogę brać profilaktycznie w takim wypadku jak najbardziej, 2 a nawet 3 tabletki dziennie. Lekarz dokładnie, ze szczegółami wszystko mi wytłumaczył i się tą wiedzą z wami podzielę, a nuż się którejś przyda.

Lekarz się mnie pytał o drganie mięśni, skurcze łydek czy napinanie się brzucha. Mówił, że mogę brać i garść magnezu, ale jak potasu będę miała za mało to też będę miała skurcze mięśni w całym ciele, w tym to sławetne twardnienie brzucha.
    I potasu w Asparginie się nie przedawkuje, bo jest tam mała jego ilość, nawet biorąc dawkę maksymalną. Jedynie muszą uważać osoby, które mają chore nerki i problemy z ich funkcjonowaniem, a i to musiałyby połknąć dziennnie ze 20 tabletek. Acha, i jeśli poziom magnezu i potasu jest w normie, a skurcze w mięśniach nadal występują, to może być ich niedobór w mięśniach, a nie we krwi. Wtedy też trzeba się wspomagać.

Także dziewczyny, badajmy poziom potasu i uzupełniajmy go, bo jest tak samo ważny jak magnez
    Ostatnio edytowane przez maminka3 ; 06-04-17 o 13:22

Member Awatar maladzi88
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-28 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Famirabelka Zobacz posta
    Cóż tarczycę leczy się w ciązy do 34 tc, a ja będę ją leczyć dopiero od 34tc bo taki czas minie zanim dostanę się do lekarza.
    Z tego co pamiętam od stycznia mamy prawo zapisać się do specjalisty bez kolejki a nawet jeśli nie ma takiej opcji to musi cię przyjąć max. w ciągu 7 dni więc może zaczniesz za tydzień leczenie. Działaj

Member Awatar maladzi88
    O mnie
    Tylko musisz mieć zaświadczenie o ciąży

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Famirabelka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-10 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez maladzi88 Zobacz posta
    Z tego co pamiętam od stycznia mamy prawo zapisać się do specjalisty bez kolejki a nawet jeśli nie ma takiej opcji to musi cię przyjąć max. w ciągu 7 dni więc może zaczniesz za tydzień leczenie. Działaj
    Ta.... obdzwoniłam dziś kolejne 10 przychodni i nikt o ustawie i takim przywileju nie słyszał. Także teoria teorią a praktyka praktyką. W sumie dzwonię w tej sprawie od poniedziałku - wyszło prawie 30 przychodni prywatnych. O NFZ nie mówię - bo tam czekanie ponad 10 tygodni do 2,5 roku - więc odpada. Znalazłam jedno miejsce i umówiłam się na wtorek najbliższy. Masakra. Wizyta 100 zł - płakać mi się chce. Dla osoby bezrobotnej to majątek, nawet jak mąż pracuje.
    Ostatnio edytowane przez Famirabelka ; 06-04-17 o 15:08
    10.06.2017 nasz maluszek już jest z nami
    14.09.2016 OM i pierwsza ciąża

Senior Member Awatar burzujka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-15 zobacz kalendarz
    Famirabelka postraszyc ich skarga w nfz... albo po prostu zadzwon do nfz i poskarz. Ustawa jest, prawo masz a to ze sie do niego nie stosuja to trzeba temu zaradzic a nie poddawac sie. Nalezy Ci sie darmowa wizyta w ciagu 7dni i kropka.

Tusziba gratuluje synka

Szczęścia nie można kupić, ale można je sobie urodzić.

Member Awatar maladzi88
    O mnie
    Moja droga to cię ładnie zbyli... Może szkolenia nie mieli z nowych przepisów prawnych, ale ustawa już obowiązuje:

Ustawa z dnia 4 listopada 2016 r. Wsparcie kobiet w ciąży i rodzin "Za życiem" (Dz. U. z 2016 r. poz. 1860) - weszła w życie z dniem 01.01.2017 r. (mam dostęp do LEXa więc jestem na bierząco )
    to jest ustawa zmieniająca inne ustawy więc ciężko ogarnąć dla zwykłego Kowalskiego ale:
    Art. 18.
    W ustawie z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1793 i 1807) wprowadza się następujące zmiany:
    2) w art. 47c ust. 1 otrzymuje brzmienie:
    "1. Kobiety w ciąży, świadczeniobiorcy do 18 roku życia, posiadający zaświadczenie, o którym mowa w art. 47 ust. 1a, osoby, o których mowa w art. 43 ust. 1, inwalidzi wojenni i wojskowi oraz kombatanci mają prawo do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej oraz z usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach.";

I teraz dla jasności o co chodzi... W pierwotnej ustawie dodano kobiety w ciąży jako uprzywilejowane do korzystania z opieki zdrowotnej poza kolejnością i wygląda to tak:

Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1793 i 1807)
    Art. 47c. [Szczególne uprawnienia do korzystania ze świadczeń poza kolejnością]
    1. Kobiety w ciąży, świadczeniobiorcy do 18 roku życia, posiadający zaświadczenie, o którym mowa w art. 47 ust. 1a, osoby, o których mowa w art. 43 ust. 1, inwalidzi wojenni i wojskowi oraz kombatanci mają prawo do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej oraz z usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach.
    2. Korzystanie poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie świadczeń opieki zdrowotnej w szpitalach i świadczeń specjalistycznych w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej oznacza, że świadczeniodawca udziela tych świadczeń poza kolejnością przyjęć wynikającą z prowadzonej przez niego listy oczekujących, o której mowa w art. 20 ust. 2.
    3. Świadczeniodawca udziela świadczeń opieki zdrowotnej, o których mowa w ust. 1 i 2, w dniu zgłoszenia.
    4. W przypadku gdy udzielenie świadczenia nie jest możliwe w dniu zgłoszenia, świadczeniodawca wyznacza inny termin poza kolejnością przyjęć wynikającą z prowadzonej przez niego listy oczekujących. Świadczenie z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej nie może być udzielone w terminie późniejszym niż w ciągu 7 dni roboczych od dnia zgłoszenia.
    5. W miejscach rejestracji pacjentów do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej, w miejscach udzielania świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej oraz w aptekach, odpowiednio świadczeniodawca albo kierownik apteki uwidacznia pisemną informację o uprawnieniach określonych w ust. 1-4.
    6. Przepisy ust. 2-4 stosuje się do świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych poza kolejnością na podstawie art. 24a-24c.

Wydrukuj sobie te ustępy i pokaż w rejestracji a jak będą robić wstręty to nie kłóć się tylko idź prosto do kierownika przychodni. Pamiętaj żeby mieć zaświadczenie o ciąży przy sobie albo chociaż kartę ciąży.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

skarby sierpnia 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów