Strona 448 z 724
Pokaż wyniki od 4,471 do 4,480 z 7233

Skarby sierpnia 2017

Member
    Golka1333

Mieszka w
    Cieszyn
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-09 zobacz kalendarz
    Data
    09.08.2017
    To ja tez dzisiaj pojadę na zakupy w takim razie nigdy nie myślałam ze tyle rzeczy trzeba dla niemowlaka! Nie chodzi tylko o ubrania faktycznie lepiej po trochu gromadzić niż wszystko naraz potem... chyba ze ktoś ma duży budżet zeby naraz wydać

2. dzieckozakupy.pl
    Member
    dwudziestkapiątka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-15 zobacz kalendarz
    u mnie takie cyrki dzieją się w prywatnym laboratorium. W dodatku współwłaścicielem tego laboratorium jest mój ginekolog prowadzący ciążę i wiem, ze kręci nosem jak dziewczyny robią sobie badania gdzie indziej poza tym to laboratorium jest dla mnie najbliżej i ma parking na samochody, dzięki temu nie muszę nigdzie biegać. A moherów jest od groma i nie mam pojęcia dlaczego

Z dobrych informacji to właśnie dostałam wiadomość, że moje łóżeczko, na które miałam czekać 30 dni i które zamówiłam w zeszły piątek właśnie odebrała teściowa Bożeeee myślałam, że odpakuje je po majówce, ale teraz nie wiem czy tyle wytrzymam

Senior Member Awatar Dżemik
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-07 zobacz kalendarz
    Dziewczyny ale to, że ja napisałam, że mi się już pokarm pojawia to nie reguła, że tak ma być. Jak pisałam, w jednej ciąży miałam a w drugiej nie. Także to, że nie macie, nie oznacza od razu ze nie będziecie miały w ogóle pokarmu. To tak nie działa, to żaden wyznacznik możecie jeszcze mieć, jest na to czas, albo w ogóle nie mieć i to też nic złego, to normalne. A tak dla porównania, w pierwszej ciąży z córką od 5 miesiąca ciekło mi masakrycznie, zawsze rano mokra, a karmiłam 3 tygodnie. W drugiej ciąży w ogóle nic nie leciało przed porodem a syna karmiłam prawie dwa lata. Nie martwcie się, że nie macie, cieszcie się haha

Aniołek[*] 10tc 28.07.2016

Senior Member Awatar panna-nienormalna
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-03 zobacz kalendarz
    Jejku, wy o tym mleku, przeraża mnie to, że już może lecieć u mnie na razie nic. Ale jakoś nie płaczę z tego powodu
    Często mi się śni, że karmię Małą, mam nadzieję że się sprawdzą te sny.
    Ja na glukozę idę w sobotę, bo chcę z mężem, a soboty ma wolne, jak jestem na czczo to boję się sama. W ogóle jak ja jestem bez śniadania od razu po wstaniu to kiepsko, nawet jak w ciąży nie byłam tak mam.
    Co do kolejek to jeszcze nie miałam okazji spróbować wyegzekwować ustawowego pierwszeństwa ale jeśli dojdzie do takiej sytuacji to nie widzę powodów by nie skorzystać
    Zwłaszcza że kiedyś w kolejce do ortopedy zostałam tak potraktowana przez straszą babkę, że prawie się poryczałam, tak jakbym tam była dla rozrywki, żeby blokować kolejkę biednym staruszka...

Ja się dziś dowiedziałam, że moja przyjaciółka z liceum jest w ciąży i ma termin na październik szkoda że daleko od siebie mieszkamy, ale to ten typ znajomości że można się widzieć raz na pół roku a i tak jest o czym gadać i nadal wiele nas łączy

Senior Member Awatar Dżemik
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-07 zobacz kalendarz
    Ja muszę jeszcze jedną rzecz skonsultować z lekarzem na wizycie. Teraz trochę poczytałam i dowiedziałam się, że oprócz oczywistych zmian skórnych wywołanych hormonami w ciąży, są też takie mniej spodziewane. Na potówki mi to nie wygląda, ale dokucza. Więc muszę to pokazać lekarzowi, niech mi powie co to i co mam z tym zrobić.

Otóż na dekolcie, piersiach (z góry), ramionach, szyi, karku i do połowy policzków mam takie czerwone swędzące krostki. Większe z nich mają płyn, czasem robią się białe. Mam to od kilku dni. W poprzedniej ciąży (ta w zeszłym roku, którą straciłam) na początku też to miałam, ale minęło. No i teraz mam to znowu. Nie przegrzewam się, chodzę wręcz lekko ubrana, nie pocę się nadmiernie, żebym to zauważyła, a dekolt to mam cały czerwony.

Aniołek[*] 10tc 28.07.2016

Senior Member Awatar maminka3
    O mnie
    Ciężarna mama dwojga urwisów ;)
    Inka - odpowiadając na Twoje pytanie, opiszę Tobie po kolei jak to u mnie ta gestoza wyglądała.

* Zaczęło się od skurczy łydek po 25 tyg ciąży. Lekarka prowadząca je zlekceważyła, mówiąc, że to normalne u ciężarnych. Po fakcie (porodzie) dowiedziałam się od innych lekarzy, że to był 1 gwóźdź do trumny.
    * W 31 tyg zaczęłam puchnąć - to ważne!- nie tylko stopy, ale i łydki, co nie ustępowało po dłuższym uniesieniu nóg (tylko trochę odchodziło), a po kilku minutach stania/ chodzenia znów miałam opuchnięte całe nogi. Tu koniecznie powinnam łykać Aspargin, bo potas wiąże sód, ułatwia jego wydalanie i uniemożliwia puchnięcie. Kolejny błąd lekarki!
    * Od 33 tyg ciąży płytki zaczęły mi lecieć na łeb na szyję ( z ok 350 tys w 10 tyg ciąży do 91 tys) - w efekcie w 35 tyg zdiagnozowano u mnie małopłytkowość.
    * 36 tydz ciąży - śladowe ilości białka w moczu, które zwiększały się z tygodnia na tydzień - w 38 tyg, (gdy urodziłam) w chwili przyjęcia na oddział i pobraniu moczu bezpośrednio z pęcherza, miałam białka w moczu 500 (o zgrozo!)
    * 37 tydzień ciąży - bóle głowy - całodniowe
    * 38 tydzień - mroczki przed oczami, nadciśnienie - w momencie przyjęcia do szpitala 160/100
    EFEKT - silne zatrucie organizmu (gestoza), zagrażająca rzucawka i błyskawiczny poród.

Lekarze mówili, że mieliśmy z synkiem szczęście, bo w każdej chwili mogło zacząć się odklejać łożysko... Synek zdrowy (10 pkt Apgar), wody płodowe przejrzyste. Moje serce i nerki nie zostały uszkodzone. Happy End

I wszyscy dookoła mi mówili, że coś jest nie tak, ja to czułam od tego 31 tyg ciąży, ale lekarka prowadząca mówiła: wszystko ok. Nigdy już do niej nie poszłam.
    Byłam pierworódką - takim gestoza najczęściej się zdarza. Druga ciąża fizjologiczna, zdrowa, książkowa.
    Dlatego trzeba się obserwować i konsultować swój stan zdrowia też z innym lekarzem, gdy coś nas niepokoi. Teraz już to wiem.

Maminka3 dzieki za obszerną odpowiedź. Wiesz najgorsze dla mnie jest to, że szczegolnie w 1 ciąży tak naprawde nie wiadomo jak organizm bedzie reagował i tak się utarło, że puchniecie jest normalne u wszystkich, a gin prowadzący powinien być bardziej wyczulony!!!Ja niestety już czesciej nie chodze w obrączce niż chodze, bo boję sie, że pieknego dnia spuchnie mi palec i bedzie katastrofa.
    No i trzeba sobie mierzyć w domu ciśnienie.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar maminka3
    O mnie
    Ciężarna mama dwojga urwisów ;)
    Tak, u mnie ciśnieniomierz musi być! Zresztą każda ciężarna powinna go mieć
    Pytałam różnych lekarzy o przyczyny gestozy i jet to tak naprawde gdybanie: co lekarz, to inna teoria. Ale prawdopodobnie, ogólnie rzecz ujmując, jest to taki wstrząs organizmu na nową sytuację, z którą nie umie sobie poradzić.

Member Awatar kirka00
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-20 zobacz kalendarz
    Hej dziewczyny, ja jak zwykle raz na kilka dni, ale wpadłam w wir porządków w ramach przypływu energii i trochę się zmordowałam ostatnimi dniami opustoszając szafy z czego się da i robiąc nową przestrzeń energii faktycznie mam znacznie więcej niż w pierwszym trymestrze i czuje się lepiej, ale nie wiem czy też tak macie, że jednak jak się trochę więcej poruszam to tak jakby kondycji mi brakowało, słabnę, muszę odpoczywać, brzuch ciągnie. Zastanawiam się czy to normalne, czy dzieje się tak bo w pierwszym trymestrze leżałam.

Na ból gardła ja osobiście przetestowałam tabletki helsi zatwierdzone przez gina, nic tam nie ma tylko porzeczka i porost, a fajnie nawilża i można ssać kilka razy dziennie, jak było gorzej to płukałam sodą.

Co do tematów zakupowych właśnie zastanawiam się nad kosmetykami do prania. Macie już jakieś swoje typy? Dla zainteresowanych dodam, ze po wpisaniu na stronie jelp.pl kodu MW2017 dostaniecie do 15.04 30% rabatu, co w sumie jest porównywalne z najtańszymi sprzedawcami internetowymi, a jednak pewniejsze. Tak więc właśnie się zastanawiam czy takiego zakupu dokonać. A może te z was bardziej doświadczone coś polecą? wybierać proszek, płyn, czy potrzebny jest odplamiacz?

Dodam jeszcze że na razie mój typ na wózek to roan bass soft, podoba mi się wizualnie i wysoko wypada w rankingach, ale jeszcze nie widziałam na żywo

Senior Member
    KRÓLIŚKA

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-06 zobacz kalendarz
    Data
    6 sierpień 2017
    Cytat Zamieszczone przez kirka00 Zobacz posta

Dodam jeszcze że na razie mój typ na wózek to roan bass soft, podoba mi się wizualnie i wysoko wypada w rankingach, ale jeszcze nie widziałam na żywo
    A wiec wybralas ten co ja:-D ja biore grey white z bialym stelarzem. Macalam go i jest fajny, jedynie torba mala i taka bez zamka ale coz...,mozna kupic jakas inna. Niestety nie robia juz wszystkich kolorow wiec sie pospiesz z wycieczka do sklepu.... Chcialam dove grey ale juz nie produkuja i padlo wlasnie na ten white grey;-)

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

skarby sierpnia 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów