Strona 445 z 724
Pokaż wyniki od 4,441 do 4,450 z 7233

Skarby sierpnia 2017

Powiem Wam ze mojeje znajomej twardnieje brzuch tylko u niej to jest caly czas twardy a jest tylko 4 tyg do przodu i lekarz dal jej luteine i kazal wypoczywac.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Zielona_Pokrzywa
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-24 zobacz kalendarz
    Dzień dobry
    Ja jak się najem na noc lub mam wzdęcia lub się nachodzę, to mam twardszy brzuch. Ale chwile odpocznę i przechodzi. Tyle, że nie boli jakoś wybitnie, żebym myślała że to skurcze czy coś w tym stylu. I jest to nieregularne, raz na sto lat. Także może macica sobie rośnie i ćwiczy.
    A w ogóle z okazji rosnącego brzucha stwierdziłam, że sobie ładnie podkreślę bębenek kokardką i nikt w pracy nie stwierdzi czasami, że się spasłam Trzeba korzystać póki czas, potem nie będzie wymówek, że to ciąża.
    Wczoraj widziałam na ulicy dziewczynę, tak pięknie wyglądała w ciąży, że hoho. Pozazdrościć. Bo ja się czuje lekko jak kapeć. A ona była tak ładnie i ze smakiem ubrana. Zgrabna, w czarnej spódnicy krótkiej, buty długie do kolan na płasko-ale nie takie chamskie ordynarne tylko eleganckie, płaszczyk beżowy i biała koszula przepasana czarnym paskiem z kokardą. I takie dłuuuuuuuuuuuuugie włosy czarne. No piękna była. Zresztą ciągle widzę ładne ciężarówki

Member Awatar maladzi88
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-28 zobacz kalendarz
    Inka125, może podrażnia cię kosmetyk, który używasz do golenia? Nawet jeśli od zawsze używasz tego samego to teraz cię może podrażniać. Może też włoski ci wrastają? Z drugiej strony bądź uważna. Jeśli swędzeniu będzie towarzyszyć wysypka zwłaszcza na brzuchu to może być objaw gestozy i wtedy trzeba koniecznie reagować.

Cześć Duśka widzę że mamy ten sam termin. Ja jeszcze nie czuję ruchów. Raz czy dwa jak leżałam w najwyraźniej niewygodnej dla dzidzi pozycji to mnie szurnęła i poczułam, ale nic regularnego Z wyprawki nie mam praktycznie nic bo czekam na potwierdzenie płci w poniedziałek na połówkowych. Do tej pory kupiłam jeden zestaw 56cm, łapki niedrapki x3, chusteczki nawilżane w dużej ilości bo jest promocja w rossmanie a jeszcze dostałam od koleżanki 10% rabatu i pieluszki. Łóżeczko już mamy od szwagierki, podobnie przewijak, ciuszki, matę edukacyjną i gondolę. Tą gondolę będziemy mieć na wsi jak będziemy zjeżdżać w weekendy żeby nie wozić ze sobą a nad kupnem nowej cały czas się zastanawiamy. Mojemu mężowi podobają się mydelniczki xD on musi chyba zawsze na odwrót Tak się wczuł, że jak pojechał w sobotę wymienić opony w moim polo to obleciał wszystkie sklepy dziecięce, nabrał folderów i wrócił z pokaźną wiedzą o wózkach I tak muszę się poprzymierzać na żywo w sklepie do wózka bo potem widzę na ulicy wysoką mamę z wózkiem, który jest na tak niskim stelażu że wygląda przy nim jak z wózkiem zabawkowym xD

Badania krwi miałam raz, pewnie da mi drugi raz jak będę musiała zrobić glukozę. Co do kolejek w ośrodku zdrowia, to też trzeba zrozumieć ludzi, że jest nas ciężarnych teraz bardzo dużo i wszędzie się wciskamy bo możemy każdy przychodzi wcześniej żeby załatwić sprawę i trochę to na pewno wkurzające że jesteś pierwsza w kolejce a zaraz przychodzi 10 ciężarnych i matek z małymi dziećmi i marnujesz swój czas. Ja jeszcze nie korzystałam ze swojego prawa, może kiedyś. Nie zbawi mnie te pół godziny bo nawet jak się śpieszę do pracy to mogę napisać oświadczenie że byłam na badaniach w związku z ciążą i nie odbierają mi za ten czas z wypłaty.

Maladzi88 moze faktycznie te wszystkiecpianki do golenia itd teraz jakoś uczulają. Na szczescie brzuch mnienie swędzi. A właśnie tą gestozą jestem nastraszona- oczywiscie podpytam gina w piątek bo mam wizytę kontrolną. Zresztą już mam calą listę o co pytać!

Member Awatar maladzi88
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-28 zobacz kalendarz
    Pytaj, pytaj i dziel się wiedzą. Ja idę w poniedziałek i też będę dopytywać

Member
    dwudziestkapiątka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-15 zobacz kalendarz
    maladzi88 napisała
    "Badania krwi miałam raz, pewnie da mi drugi raz jak będę musiała zrobić glukozę. Co do kolejek w ośrodku zdrowia, to też trzeba zrozumieć ludzi, że jest nas ciężarnych teraz bardzo dużo i wszędzie się wciskamy bo możemy każdy przychodzi wcześniej żeby załatwić sprawę i trochę to na pewno wkurzające że jesteś pierwsza w kolejce a zaraz przychodzi 10 ciężarnych i matek z małymi dziećmi i marnujesz swój czas. Ja jeszcze nie korzystałam ze swojego prawa, może kiedyś. Nie zbawi mnie te pół godziny bo nawet jak się śpieszę do pracy to mogę napisać oświadczenie że byłam na badaniach w związku z ciążą i nie odbierają mi za ten czas z wypłaty."

Jeśli miałaś badania krwi raz, to nie mamy o czym rozmawiać. Mój gin kieruje mnie co trzy tygodnie na badanie krwi a jestem całkowicie zdrowa i co 3 tygodnie siedzę i grzecznie czekam i przepuszczam małe dzieci i ciężarne, bo po prostu jadę wcześniej. Ale zobaczymy jak będziesz miała spędzić na glukozie 2,5 godziny na czczo, czy też będziesz tak bronić starszych osób, które nic innego nie mają do roboty niż siedzenie w tej kolejce i zajmowanie nam miejsc. Na następne pobranie krwi pojadę znowu wcześniej i nie zamierzam się nikomu wpychać, ale glukoza to co innego. Nie wiesz jak twój organizm na nią zareaguje, jak się będziesz czuła.
    Ostatnio edytowane przez dwudziestkapiątka ; 05-04-17 o 09:10

Senior Member Awatar Famirabelka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-10 zobacz kalendarz
    Witajcie kobitki.

Podczytuję was od czasu do czasu. Twardniejący brzuch trzeba zgłosić lekarzowi koniecznie. Może to oznaczać skracającą się szyjkę lub inne problemy. Oby to była tylko ćwiczenie mięśni macicy - choć i na to jest chyba u was za wcześnie, bo to jest możliwe ale dopiero w II trymestrze.

Badania krwi w ciąży są najważniejsze - a dokładnie morfologia. Mnie lekarz co wizytę kieruję na morfologię krwi Jeśli miałaś maladzi88 badania krwi tylko raz to współczuję. Powinnaś sama dorobić prywatnie. Mocz też jest bardzo często mi zlecany - pomimo dobrych wyników u mnie.

Współczuję wam kolejek i przepychanek z innymi pacjentami. Jak dobrze że w mojej przychodni szpitalnej są obsługiwane same ciężarne. Też się zastanawiam nad tym przepuszczaniem w kolejce... U mnie na każde badanie zwłaszcza krwi - do labo idzie się na czczo - więc nie wyobrażam sobie nic nie jeść o kolejne 30 min bo kogoś przepuszczam. Fakt - czekanie na głukozie jest do wytrzymania, ale dłuży się paskudnie. Ja wchodząc na glukozę o 7.30 dopiero zjadłam cokolwiek o godzinie 12 stej - jak dotarłam do domu. Nawet pić nic nie mogłam - a po tym chciało się bardzo, oj chciało.
    10.06.2017 nasz maluszek już jest z nami
    14.09.2016 OM i pierwsza ciąża

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Zielona_Pokrzywa
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-24 zobacz kalendarz
    Naprawdę u Was takie cyrki z glukozą po obciążeniu są z kolejkami? U mnie w przychodni są dwa dni wyznaczone tylko na glukozę po obciążeniu, ale w te dni pani w rejestracji co chwila krzyczy że "cukry bez kolejki" , kartka wielka wisi o pierwszeństwie na glukozę i nikt nie patrzy koślawo na nikogo, że idzie pierwszy pod okienko, czy to starszy czy ciężarna.
    Chociaż czasami sobie myślę, czemu państwowo nie może wszystko funkcjonować jak w prywatnej przychodni, chociażby punkty pobrań czy godziny zapisów. Ile razy byłam z prywatnymi badaniami czy na wizycie to jakość usługi, obsługa i ludzie w kolejkach zawsze na dobrym poziomie. Ale niestety to pewnie magia pieniądza... Eh.... Albo miałam szczęście
    Jedynie co mnie bardzo wkurza to młodzi panowie w kwiecie wieku, z rozwalonymi jajami, głową w telefonie, takie elo-ziomki, którym nic nie dolega a siedzą jak krowy a niedaleko stoi chociazby starsza Pani albo w ogóle kobieta. Jakoś mnie w domu chowano, żeby ustępować starszym i kobietom w ciąży i nigdy ojciec czy dziadek nie siedział rozwalony jak w pobliżu była kobieta. Woleli stać choćby Pani nie skorzystała z wolnego miejsca. Ale to może jestem zbyt dinozaurowata i to, co uważam za normę teraz jest dziwne.

A z sytuacji w tramwaju byłam świadkiem takiej: Starszy Pan siedzi, wchodzi para z chłopcem takim 5-6 latek i mały lekko patrzy na siedzenia ale nic nie mówi. Dziadzio chciał go puścić, ale rodzicie zareagowali, że absolutnie, że uczą młodego że ma ustępować i nie pchać się bez potrzeby na miejsce dla kobiet i starszych. A dzieciak: "Tak - bo jestem prawdziwym mężczyzną Jakie to było pocieszne

Senior Member Awatar Famirabelka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-10 zobacz kalendarz
    Dobre. U mnie również jest pierwszeństwo na glukoze.

CO do tramwaju - zreguły ludzie ustępują mi miejsca. A teraz kiedy już widać brzuszek bo wiosenna kurtka go nie zasłania już - ludzie od razu odwracają wzrok w stronę okien. Autentycznie. W ostatnią niedzielę jechałam i było pełno ludzi. Stanełam gdzieś po środku tramwaju z mężem. Mąż doddatkowo mnie trzyma. Siedzą sami młodzi studenci, max 28 lat. Żaden nie wstanie. I w pewnym momencie jedna z starszych stojących pań szarpie jednego młodego pana za rękaw i mówi na cały głos: nie wstyd panu siedizeć jak pani w ciąży stoi? Mocno go skrytykowała na cały tramwaj...

W kolejkach... przykład na sobie: nie odwracaj się bo pani w ciąży... masakra, dobrze że był tam stołek barowy to w końcu usiadłam. Ale sprzedawca w tym sklepie był zdziwiony jak powiedziałam że muszę usiąść - ale nie obsłużył mnie z mężem pierwszą. Masakra. To był sklep komputronik. Przed nami było tylko ok 6 ludzi.
    Ostatnio edytowane przez Famirabelka ; 05-04-17 o 09:49
    10.06.2017 nasz maluszek już jest z nami
    14.09.2016 OM i pierwsza ciąża

Senior Member Awatar burzujka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-15 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Zielona_Pokrzywa Zobacz posta
    Naprawdę u Was takie cyrki z glukozą po obciążeniu są z kolejkami? U mnie w przychodni są dwa dni wyznaczone tylko na glukozę po obciążeniu, ale w te dni pani w rejestracji co chwila krzyczy że "cukry bez kolejki" , kartka wielka wisi o pierwszeństwie na glukozę i nikt nie patrzy koślawo na nikogo, że idzie pierwszy pod okienko, czy to starszy czy ciężarna.
    Chociaż czasami sobie myślę, czemu państwowo nie może wszystko funkcjonować jak w prywatnej przychodni, chociażby punkty pobrań czy godziny zapisów. Ile razy byłam z prywatnymi badaniami czy na wizycie to jakość usługi, obsługa i ludzie w kolejkach zawsze na dobrym poziomie. Ale niestety to pewnie magia pieniądza... Eh.... Albo miałam szczęście
    Jedynie co mnie bardzo wkurza to młodzi panowie w kwiecie wieku, z rozwalonymi jajami, głową w telefonie, takie elo-ziomki, którym nic nie dolega a siedzą jak krowy a niedaleko stoi chociazby starsza Pani albo w ogóle kobieta. Jakoś mnie w domu chowano, żeby ustępować starszym i kobietom w ciąży i nigdy ojciec czy dziadek nie siedział rozwalony jak w pobliżu była kobieta. Woleli stać choćby Pani nie skorzystała z wolnego miejsca. Ale to może jestem zbyt dinozaurowata i to, co uważam za normę teraz jest dziwne.

A z sytuacji w tramwaju byłam świadkiem takiej: Starszy Pan siedzi, wchodzi para z chłopcem takim 5-6 latek i mały lekko patrzy na siedzenia ale nic nie mówi. Dziadzio chciał go puścić, ale rodzicie zareagowali, że absolutnie, że uczą młodego że ma ustępować i nie pchać się bez potrzeby na miejsce dla kobiet i starszych. A dzieciak: "Tak - bo jestem prawdziwym mężczyzną Jakie to było pocieszne
    Czyli sa jeszcze ludzie z wartosciami brawo!
    Ja tez mam mocz i morfologie, glukoze, tsh co miesiac. Ale wszystko prywatnie wiec tak jak Zielona piszesz poziom inny. Moherow brak
    Dwudziestkapiatka mysle, ze maladzi pisala o sytuacji gdzie w normalnym wieku pracujaca osoba poszla na badanie krwi, zeby zdarzyc jeszcze przed praca. Nie raz bylam w takiej sytuacji i wiem ze moze to czasem lekko irytowac jak masz pol przychodni do wpuszczenia przed siebie...
    A mohery niepracujace to inna kwestia.

Szczęścia nie można kupić, ale można je sobie urodzić.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

skarby sierpnia 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów