Strona 442 z 724
Pokaż wyniki od 4,411 do 4,420 z 7231

Skarby sierpnia 2017

Senior Member Awatar Dżemik
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-07 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez panna-nienormalna Zobacz posta
    Witaj, Duśka!
    Dżemik, tak, dokładnie ta no ma kopa, zwłaszcza jak dotychczas się jeździło clio 1.2 dodatkowo ma taka opcje sport, wczoraj pojechaliśmy na lody i nadają szybszej trasie wcisnęłam, wcięło mnie w fotel także musimy wyczuć na ile możemy sobie pozwolić z gazem ale to miłe że jak wyprzedzasz to się nie modlisz czy zdążysz ;p
    A to taką też mąż miał. Na drugim biegu z miejsca ruszyła najbogatsza wersja OPC, 150KM a w sporcie 185. Normalnie cudo hehe niestety nie było mi dane nią jechać w pełni, bo tylko po wiejskich drogach się uczyłam a jak zdałam prawko to miałam już to volvo, ale pierwszego dnia po odebraniu papierów już zaliczyłam 300 km autostradą i 180km/h
    Mąż to z tych co lubią prędkość, świetnie prowadzi ale do czasu jak się ścigał na autostradzie, aż mu turbo rozdarło

A tak swoją drogą. Samochody i motoryzacja to moja pasja, po gimnazjum oprócz gastronoma składałam też na technikum mechaniczne jedynie co mi pozostaje teraz to grzebać w aucie razem z mężem

Aniołek[*] 10tc 28.07.2016

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar burzujka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-15 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez maminka3 Zobacz posta
    Witam nowe mamusie

nati - gratuluję udanych połówkowych

O rety, ale wy w szał zakupowy wpadłyście! To ja w porównaniu z wami nic nie mam Ale nawet do głowy by mi nie przyszło by w połowie ciąży zaopatrzyć się w podkłady poporodowe, także szacun

Ale te chusteczki nawilżane, że tyle ich kupiłyście, to ja sceptycznie jestem nastawiona.... Wiem z doświadczenia, że one szybko wysychają (zdażyło mi się zrobić ze 2 razy miesieczne zapasy), nawet te nigdy nie otwierane, a to gdzie do porodu. W sklepie one długo nie leżą, bo to towar pierwszej potrzeby i schodzi jak chleb
    A to ciepłe miesiące za pasem, temperatura w domu będzie dochodziła do 30 stopni, to żeby ten zakup nie okazał się bynajmniej opłacalny.
    Maminka troche mialam do czynienia z mokrymi chusteczkami (3 lata pracy w zlobku) dostalawalam zapasy chusteczek i nigdy mi nieotwarte chusteczki nie wyslchy...

Generalnie nie ma nic zlego w kupowaniu wyprawki tuz przed porodem czy tez po porodzie. Ja po prostu chce pod koniec ciazy miec spokoj. I nie musiec juz nigdzie do sklepow chodzic i przede wszystkim nie myslec o tym czego mi jeszcze brak. Nie wspominajac o rozlozeniu wydatkow. Pieluch mam zapas na pierwsze 2,3 tygodnie zycia dziecka ale kupilam je tylko i wylacznie dlatego ze byly na promocji (nie wszystkie pieluchy jakie juz mam byly teraz kupione). Jak w ciagu trwania mojej ciazy zdarzy sie jeszcze taka promocja to zdecydowanie znow pojde na lowy.

Szczęścia nie można kupić, ale można je sobie urodzić.

Senior Member Awatar Cymoka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-08-09 zobacz kalendarz
    Data
    30.07.2015
    Z tesciową bez zmian, ja ledwo z kręgosłupem daję rade.... jak wstalam o 6:40, to klapnęlam o 21:30.... W srodę sie pakuję i jade do M.

Połówkowe przesunęłam na za tydzień, moze M da radę byc, o jutro lekarza jednak nie bedzie...a w srodę chce już jechac.

Co do chusteczek nawilzanych, to ja jestem przeciwna codziennemu uzywaniu - muszę byc naprawdę z dobrym skladem, i tak lepiej w domu sprawdzają się duze płatki kosmetyczne i woda, bo chusteczkach pupa byla nieladna. Te nawilzane tylko w terenie i czesto jak juz to do rąk np . Ja chyba przez 2 lata wykorzystalam moze z 8 opakowań .

A co do facetów, to moj na prawie kazdym USG się wzrusza .

Ja uwielbiam stare samochody, moim ukochanym byl 20 - letni WV Jetta w wersji amerykańskiej z klimą i szyberdachem . A teraz mamy poczciwą ''Foczkę' - Ford Fcus Combi. A M ma służbowego Jeepa Grand Cherokee. Niby samochody nie male, ale ostatnio kupilimsmy Hance nowy fotelik ten drugi wagowo i... zajmuje tyle miejsca ze ledwo mozna z przodu jechac...

To tyle w skrócie, to padam na pysk .

Senior Member Awatar Cymoka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-08-09 zobacz kalendarz
    Data
    30.07.2015
    Jedyny problem z pieluchami jest tak, że mogą nie pasować dziecku, więc nie warto robić dużych zapasów.

A ja dzis w ramach poprawy humoru zrobiłam napad na lumpeks . Z komórki widzę nie dodam zdjeć, to może jutro wstawię cześć moich zdobyczy

Senior Member Awatar burzujka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-15 zobacz kalendarz
    Cymoka - przewidzialam to kupilam pieluchy roznychc firm i zobaczymy, ktore sie ostana

Szczęścia nie można kupić, ale można je sobie urodzić.

wy tu o pieluchach i chusteczkach a ja zaliczyłam pierwsze zajęcia w szkole rodzenia. W ogóle szpital III st. ref. a warunki=komuna bez szału. Ogólnie żałuję, że wcześniej nie zaczęłam, bo Dr mówił o lekach które można a których nie, co na wymioty i mdłości itd. a potem muzykoterapia i ćwiczenia z oddychania. Najbardziej zadowolony mój mąż, bo okazuje się,że dzidziusie w brzuchu lepiej słyszą głosy męskie.

Junior Member Awatar Duśka91
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-28 zobacz kalendarz
    Ja wyprawke mialam ochote kompletowac od samego poczatku jak sie dowiedzialam ze jestem w ciazy. Ale jednak rozsadek zwyciezyl i zaczynam dopiero teraz. To jest moje pierwsze dziecko wiec potrzebuje dosłownie wszystkiego, nawet remontu w domu bo zupełnie nie przystosowane do malego dziecka. Ale juz najwazniejsze rzeczy zrobione. Dziewczyny powiedzcie mi czy kupowac rozecz? kolezanka ani razu n ie uzyła zreszta szwagierka tez. a wanienka ze stelarzem?

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar maminka3
    O mnie
    Ciężarna mama dwojga urwisów ;)
    Dziewczyny mam pytanie: czy słyszałyście opinie, że w ciąży można przedawkować potas i lepiej Asparginu bez badań i polecenia lekarskiego nie brać?

Wyjaśniam. Dzisiaj poszłam do labu na morfo, mocz , żelazo i chciałam sprawdzić też przy okazji jaki mam poziom magnezu. Gadałam z jakąś nową, dość młodą pielęgniarką, co suplementuję i ona mi powiedziała, że z potasem ostrożnie, bo za dużo go mieć w organizmie jest niebezpiecznie i jak mam sprawdzać, to lepiej potas niż magnez. Dla świętego spokoju i zdrowia własnego oraz dziecka zbadałam poziom i potasu i magnezu. W domu sprawdziłam też normy dla dziennego zapotrzebowania potasu i nie wydaje mi się, żebym miała go przedawkować...

A jak z waszą wiedzą na ten temat? Może przy następnej wizycie w laboratorium/ u lekarza zapytałybyście o to, bo strasznie mnie to nurtuje i chciałabym znać więcej opinii.

Maminka3 co do potasu to konkretnie nie wiem i nie pytałam, ale jak ja miałam niedobór magnezu to gin zalecił mi nie aspargin tylko konkretnie magnez dla kobiet w ciąży i koazał początkowo jeść 5 tabletek(na opakowaniu było max1 ). A co do przedawkowania to bardzo prawdopodobne, bo wczoraj na wykładzie Dr gin-położnik mówił, że w ciąży naprawdę łatwo przedawdkować różne witaminy, czy składnuiki. Np uczulał żeby w III trym uważąć na wapń, a teraz b łatwo przedawkować wit A, bo jest praktycznie w każdym kremie, balsamie, w suplementach które jako ciężarne bierzemy i w pokarmie itd itd. Więc podejrzewam że z potasem może być podobnie

Senior Member Awatar Dżemik
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-07 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Duśka91 Zobacz posta
    Ja wyprawke mialam ochote kompletowac od samego poczatku jak sie dowiedzialam ze jestem w ciazy. Ale jednak rozsadek zwyciezyl i zaczynam dopiero teraz. To jest moje pierwsze dziecko wiec potrzebuje dosłownie wszystkiego, nawet remontu w domu bo zupełnie nie przystosowane do malego dziecka. Ale juz najwazniejsze rzeczy zrobione. Dziewczyny powiedzcie mi czy kupowac rozecz? kolezanka ani razu n ie uzyła zreszta szwagierka tez. a wanienka ze stelarzem?
    Pytasz o rożek? To zależy od dziecka. Niby przydatny, zamiast niego może być otulacz. Ale np mój syn w ogóle nie chciał być motany, musiał leżeć i spać na luźno. Ale czasem był w rożku jak ktoś obcy albo córka chciała brać na ręce. Bezpieczniej. Dlatego myślę, że teraz jeden będę miała, a czy się przyda to się okaże. Koleżanki synek natomiast musiał być bardzo ciasno motany bo inaczej nie zasnął.
    A co do wanienki ze stelażem - zbawienie. Kupuj i nie marudź wygoda ogromna, tym bardziej jak nie masz na czym postawić wanienki, stelaż jak znalazł.

Cytat Zamieszczone przez maminka3 Zobacz posta
    Dziewczyny mam pytanie: czy słyszałyście opinie, że w ciąży można przedawkować potas i lepiej Asparginu bez badań i polecenia lekarskiego nie brać?

Wyjaśniam. Dzisiaj poszłam do labu na morfo, mocz , żelazo i chciałam sprawdzić też przy okazji jaki mam poziom magnezu. Gadałam z jakąś nową, dość młodą pielęgniarką, co suplementuję i ona mi powiedziała, że z potasem ostrożnie, bo za dużo go mieć w organizmie jest niebezpiecznie i jak mam sprawdzać, to lepiej potas niż magnez. Dla świętego spokoju i zdrowia własnego oraz dziecka zbadałam poziom i potasu i magnezu. W domu sprawdziłam też normy dla dziennego zapotrzebowania potasu i nie wydaje mi się, żebym miała go przedawkować...

A jak z waszą wiedzą na ten temat? Może przy następnej wizycie w laboratorium/ u lekarza zapytałybyście o to, bo strasznie mnie to nurtuje i chciałabym znać więcej opinii.
    Jutro zapytam jak będę w labo z moczem syna.
    Ale słyszałam o tym od jednej koleżanki. Że potasu mniej w ciąży trzeba, właśnie na przykładzie asparginu. To powoli wchodzi w życie jak w przypadku no-spy. Też nie powinno jej się stosować w ciąży. Coraz więcej lekarzy o tym mówi. Jak będę wiedzieć dam znać.

Aniołek[*] 10tc 28.07.2016

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

skarby sierpnia 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów