Strona 406 z 723
Pokaż wyniki od 4,051 do 4,060 z 7230

Skarby sierpnia 2017

Cytat Zamieszczone przez nati89 Zobacz posta
    Agnes ja nie dawno wyleczyłam infekcję która mi się przyplątała. Miałam kilka dni do wizyty poczekałam i podmywałam się dwa razy dziennie tantum rosa.
    A moja gin przepisała mi maść clotrimazolum do użytku zewnętrznego i przeszło
    Dobrze wiedziec ze mozna juz clotrimazolum w razie czego zastosowac. A z tego co pamiętam to jest bez recepty.

2. dzieckozakupy.pl
    Cytat Zamieszczone przez doriq Zobacz posta
    Inka125 to się nie martw. Ja w poprzedniej ciąży przewaliłam internet wzdłuż i w szerz i różne rzeczy piszą, ale najczęściej jest wszystko ok. Trzeba tylko więcej badań, żeby kontrolować jak dzidzia rośnie i skontrolować serduszko.

Jak tylko napisałam, że dzidzi się coś dziś nie rusza, to się rozszalała
    Wiesz co tym serduszkiem sie tak nie martwie, bo na kazdym usg jest dobrze, a dzisiaj naprawde solidnie bylo oglądane i s£uchane. Zrobie dla pewnisci echo. Bardziej sie zmartwilam tą pepowina, bo kolezanki synek przestal byc dobrze odzywiany po 30tym tygodniu i mial zaledwie 2,2 kg jak sie urodzil i prawie 2 ostanie miesiace byla z tegoo powodu w szpitalu. Musiala miec wczesniejszą cesarke bo synek zaczął słabnąc itd.co prawda teraz ma ok 8 l i jest zdrowy. Ale skoro tutaj dziewczyny pisaly, że w u nich bylo ok to tego bede sie trzymac.

Member Awatar kirka00
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-20 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Inka125 Zobacz posta
    Dobrze wiedziec ze mozna juz clotrimazolum w razie czego zastosowac. A z tego co pamiętam to jest bez recepty.
    Na ulotce w sumie jest napisane że nie można stosować w pierwszym trymestrze i faktycznie jest bez recepty. Mi mój gin z kolei przepisał pimafucin krem, bo ponoć natamacyna lepsza w ciąży ale on już niestety na receptę z tego co się orientuję.

Ja to w ogóle byłam przekonana że mam infekcje od samego początku ciąży raz na kilka dni parcie na pęcherz i straszne pieczenie przy oddawaniu moczu, dodatkowo po oddaniu moczu widziałam takie "grudki" na toalecie, byłam przekonana że to infekcja pęcherza - ale wyniki z moczu czyste więc lekarz powiedział że to nie możliwe, sprawdził pochwę i również czysto, sprawdził ph i uznał ze nie mogę mieć infekcji. Na moje błagalne spojrzenie "co tak naprawdę mi dolega?" wzruszył ramionami i uznał że w ciąży zmienia się skład moczu i mogę reagować podrażnieniem. Przyjęłam takie wytłumaczenie, problem jak był tak jest, pojawia się raz na tydzień i dokucza, dostałam tak przeciwbulowo pimafucort gdybym nie mogła wytrzymać ale boje się go używać więc na razie się ratuje provag żelem. Dalej nie daje mi to spokoju, ostatnio coś czytałam o kamienicy, która może się w ciąży ujawnić i tam też występuje taki osad w moczu, ale już sama nie wiem ... jak będzie bardzo źle to chyba się wybiorę do urologa. Czy któraś z was miała jakieś dziwne przygody pęcherzowo-moczowe?

Senior Member Awatar Cymoka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-08-09 zobacz kalendarz
    Data
    30.07.2015
    Ja dziś po wizycie, tak wyszło ze dodatkowo na USG wylądowałam i to dopochwowym i robił je lekarz który specjalizuje sie w badaniu prenatalnym mózgu i był zachwycony jak super widać mózg u synka i mówi ze tutaj na bank wszystko w porządku. Podobno często w ogóle nie robią lekarze oceny mózgu podczas ciąży bo mało kto się na tym zna.

A co do bada - to ja na każdej wizycie co 2 tyg mam badanie na samolocie, ale bez wziernika - normalną ocena szyjki. Zastanawiam się jak w takiej np. Holandii zauważają ze ktoś ma niewydolną i skracającą się szyjkę jak USG robią 2 razy, a badania na samolocie wcale ... albo jak sprawdzają czy nie ma problemów z hipotrofią... dziwne to dla mnie.

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Data
    30.07.2015
    Cajafuerte - współczuję stuacji z mezem, gdzie on sie tak zalawil? Tez uwazam ze lepiej teraz niż gdyby jakoś w okolicy porodu, albo po mial się polamac. Głowa do góry .

Junior Member
    doriq

Mieszka w
    Leeuwarden Holandia
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-10 zobacz kalendarz
    Inka125 wad moze być wiele związanych z 2 naczyniową pępowiną, oprócz wad serca mogą być też wady nerek jak i inne, a nawet gdzieś czytałam,że występuje jakaś zależność między zesp. Downa a pępowiną 2 naczyniową, ale to widziałam tylko w 1 wpisie w forum.Nie denerwuj się na zapas, bo najważniejsze, że zostało to zdiagnozowane i jesteś pod kontrolą. Nasze mamy nie miały usg ( przynajmniej moja nie) bo wtedy jeszcze nie było dostępne i nie wiedziały czy pępowina 2 czy 3 naczyniowa. Zazwyczaj było dobrze.

Czy ktos może mi coś polecić na katar/ alergię? Od kiedy zaszłam w ciążę bardzo mi dokucza, czasem muszę zażyć przeciwhistaminowe albo xylomethazolin, bo na maści majerankowej bym nie przeżyła.

Junior Member
    doriq

Mieszka w
    Leeuwarden Holandia
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-10 zobacz kalendarz
    Cymoka, gratulacje z udanej wizyty.
    A co do twojego pytania, to oni poprostu tego nie wiedzą. Nie badają to i nie wiedzą, a potem zdziwienie, że wcześniak się urodził! Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Statystycznie taniej jest leczyć wczeniaka niż inwestować w prenatalne. Matematyka.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Inka125 wad moze być wiele związanych z 2 naczyniową pępowiną, oprócz wad serca mogą być też wady nerek jak i inne, a nawet gdzieś czytałam,że występuje jakaś zależność między zesp. Downa a pępowiną 2 naczyniową, ale to widziałam tylko w 1 wpisie w forum.Nie denerwuj się na zapas, bo najważniejsze, że zostało to zdiagnozowane i jesteś pod kontrolą. Nasze mamy nie miały usg ( przynajmniej moja nie) bo wtedy jeszcze nie było dostępne i nie wiedziały czy pępowina 2 czy 3 naczyniowa. Zazwyczaj było dobrze.

Czy ktos może mi coś polecić na katar/ alergię? Od kiedy zaszłam w ciążę bardzo mi dokucza, czasem muszę zażyć przeciwhistaminowe albo xylomethazolin, bo na maści majerankowej bym nie przeżyła.
    Zmienia sie błona śluzowa i nosa tez to moze dotyczyc- tak wyczytalam w moim poradniku, sama tez tak mam. Ciągle zapchany nochal, albo wysuszony. Dodatkowo cos mi ścieka z tylu przez ci gardło czesto boli. Zaczelam inhalowac sie troche a nic na katar nie stosuje. Kolezanka mi mowila ze ona sie do porodu meczyla z zapchanym nosem- wiem małe pocieszenie. A prenalen na katar stosowalas?

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Data
    30.07.2015
    Cymoka, gratulacje z udanej wizyty.
    A co do twojego pytania, to oni poprostu tego nie wiedzą. Nie badają to i nie wiedzą, a potem zdziwienie, że wcześniak się urodził! Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Statystycznie taniej jest leczyć wczeniaka niż inwestować w prenatalne. Matematyka.
    To słabo. U nas na NFZ tez bym się troche bała chodzić. Chodze prywatnie do ginekologa i osobno prywatnie na USG, dziś zostawilam 510zł... wizyta, dodatkowe USG i wymaz na posiew.... no cóz - ale póki mnie stac nie bede żałować. Nie kupię czegoś innego, na jedzenie nam starczy...to najważniejsze .
    Pewnie na NFZ moglabym oszczedzić kilka dobrych tys, pomijam ze dodatkowo do endokrynologa chodzę... co miesiąc i badania to kolejne ok. 300zł, Kazde USG 220, wizyta gin co 2 tyg 140zł... nawet nie chce mi się liczyc , ale dzieci najważniejsze.

Ale wiadomo nie kazdego stac, wiec trzeba pilnowac tych lekarzy na NFZ i szukac takich z powolania po prostu i dobrych, bo i na NFZ są tacy przeciez, gorzej ze sprzetem, ale na genetyczne te 3 to bym najwyzej prywatnie poszla.

Senior Member Awatar panna-nienormalna
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-03 zobacz kalendarz
    Nasze połówkowe ok wszystko ok, mała jest wciąż dziewczynką ;D i jest zdrowa, zero niepokojących rzeczy
    Gabi ma 340 gramy i no świetna jest, już ją trak dobrze widać, normalnie kości, kręgosłup, żebra, komory serca- extra
    Tylko gin dziś jakiś zmęczony, więc jestem niedopieszczona jako pacjentka haha
    Dzisiaj nawet filmik dostaliśmy

Syrop sosnowy jest z kodeiną, nie można z nim przesadzać, w ciąży szczególnie.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

skarby sierpnia 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów