Strona 405 z 724
Pokaż wyniki od 4,041 do 4,050 z 7231

Skarby sierpnia 2017

Junior Member
    doriq

Mieszka w
    Leeuwarden Holandia
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-10 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Inka125 Zobacz posta
    Ja po polowkowym- serduszko badane z niezwykla dokladnoscia( z racji powiekszonego NT w I trym). Wszyatkie pomiary bardzo dobre, qszyatko na swoi miejscu rączki i takie slodkie stopki nam prezentował nasz chlopczyk ale...pepowina dwunaczyniowa!!!! Lekarz mowi, że waga i wymiary sa prawidlowe wiec zeby sie nie martwić, ale zeby zrobic Echo Serca plodu i kurcze koszt ok 300 zl! Zaraz bede dzwonic do mojego gina co dalej mam robic. No kurcze zawsze coś.
    Ja w poprzedniej ciąży też miałam pępowinę 2 naczyniową. Urodził się zdrowy chłopczyk, więc nie denerwuj się zanadto, bo nie zawsze oznacza to jakieś wady. Tak czy inaczej trzeba wszystko dobrze skontrolować. A jakie miałaś NT jeśli można spytać?

Ja od jakiegoś czasu czuję już ruchy dzidziusia, ale tak słabo jeszcze, a dzisiaj jakoś nic nie czuje. Nie wiem czy się martwić..,

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    cajafuerte

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-24 zobacz kalendarz
    Inka, u znajomej też pępowina dwunaczyniowa, też dzidziuś rośnie zdrowo. Byli na echu w Warszawie i okazało się, że wszystko w porządku. Jedynie co lekarz jej zalecił to w 3 trymestrze przynajmniej 3 usg zrobić, żeby dobrze kontrolować wzrost dzieciątka.
    My połówkowe równo za 4 tygodnie, mam nadzieję, że mąż już będzie w miare ruchliwy i pójdziemy razem i zobaczymy czy siurek czy pipka.
    Wiem, że stres nie służy, ale co zrobisz, nic nie zrobisz
    Brzuszek rośnie i już widać dla osób postronnych, ale mimo wszystko gdzieś tam z tyłu zawsze towarzyszy mi zła myśl. Po usg w 12 tygodniu powiedziałam sobie, że skoro bije serducho to już musi być dobrze i nie będą towarzyszyły mi te myśli, a tu jednak. Jutro pogadam z lekarzem, zobaczymy. Odliczam godziny.
    Rano jeszcze do rodzinnego idę z tym moim katarem bo idzie oszaleć

Junior Member
    doriq

Mieszka w
    Leeuwarden Holandia
    O mnie
    Co do badania szyjki, cytologii, badania moczu itp. Mieszkam w Holandii i podczas pierwszej ciąży do badania moczu zmusiłam, ale to zrobili papierkiem na obecność białka, nic więcej.Badania szyjki czy cytologii nie robią, takie standardy i choćby nie wiem co nie zrobią ( próbowałam wymóc). Generalnie to normalne są 2 usg, jeśli nie ma wskazań, (w 10 i 20 tyg), żadnej cytologii czy badania szyjki. Podczas ciąży chodzisz na wizytę do położnej, która mierzy ciśnienie, ogląda brzuch i słucha serduszka, trwa to 5 min... A potem poród domowy, za w szpitalu trzeba płacić...
    Ogólnie średniowiecze.
    Jak czytam co robią lekarze na nfz, to generalnie nie ma co narzekać.

Cytat Zamieszczone przez doriq Zobacz posta
    Ja w poprzedniej ciąży też miałam pępowinę 2 naczyniową. Urodził się zdrowy chłopczyk, więc nie denerwuj się zanadto, bo nie zawsze oznacza to jakieś wady. Tak czy inaczej trzeba wszystko dobrze skontrolować. A jakie miałaś NT jeśli można spytać?

Ja od jakiegoś czasu czuję już ruchy dzidziusia, ale tak słabo jeszcze, a dzisiaj jakoś nic nie czuje. Nie wiem czy się martwić..,
    NT 2,72 bylo. A teraz jest juz wszystko prawidlowo do wymiarów.

Junior Member
    doriq

Mieszka w
    Leeuwarden Holandia
    O mnie
    Inka125, generalnie NT sprawdzają między 11, a 13(czy 14, poprawcie mnie, bo nie pamiętam) tyg i wtedy jest miarodajne. Z tego co wiem to w Pl norma do 2,5, ale juz na zachodzie do 3,5 jest ok. A miałaś papa robione?

Cytat Zamieszczone przez doriq Zobacz posta
    Inka125, generalnie NT sprawdzają między 11, a 13(czy 14, poprawcie mnie, bo nie pamiętam) tyg i wtedy jest miarodajne. Z tego co wiem to w Pl norma do 2,5, ale juz na zachodzie do 3,5 jest ok. A miałaś papa robione?
    Tak mialam pappa i wyszly bardzo dobrze.

Dziewczyny od wczoraj zaczelam czuc lekkie pobolewanie i swedzenie pochwy. Wizyte mam za tydzien. Myslicie ze moge sie wstrzymac czy lepiej jutro pojechac do lekarza? Czy taka infekcja moze zagrazac dziecku? Dzieki za info

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar nati89
    O mnie
    Mama Franusia [*] i aniołka [*]
    Agnes ja nie dawno wyleczyłam infekcję która mi się przyplątała. Miałam kilka dni do wizyty poczekałam i podmywałam się dwa razy dziennie tantum rosa.
    A moja gin przepisała mi maść clotrimazolum do użytku zewnętrznego i przeszło
    01.07.2016r.[*]
    15.04.2017r.[*]

Member Awatar kirka00
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-20 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Agnes91 Zobacz posta
    Dziewczyny od wczoraj zaczelam czuc lekkie pobolewanie i swedzenie pochwy. Wizyte mam za tydzien. Myslicie ze moge sie wstrzymac czy lepiej jutro pojechac do lekarza? Czy taka infekcja moze zagrazac dziecku? Dzieki za info
    Ja w sumie tak doraźnie stosuje provag żel fajnie łagodzi swędzenie i pieczenie, ale jak już problem stał się bardziej dokuczliwy to dzwoniłam do lekarza i kazał mi wpaść żeby ocenić na jakim podłożu infekcja i co przepisać.

Junior Member
    doriq

Mieszka w
    Leeuwarden Holandia
    O mnie
    Inka125 to się nie martw. Ja w poprzedniej ciąży przewaliłam internet wzdłuż i w szerz i różne rzeczy piszą, ale najczęściej jest wszystko ok. Trzeba tylko więcej badań, żeby kontrolować jak dzidzia rośnie i skontrolować serduszko.

Jak tylko napisałam, że dzidzi się coś dziś nie rusza, to się rozszalała

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

skarby sierpnia 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów