Strona 335 z 724
Pokaż wyniki od 3,341 do 3,350 z 7231

Skarby sierpnia 2017

Member Awatar maladzi88
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-28 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Niulla17 Zobacz posta
    O Boże! !! Dziewczyny ma któraś z was nadżerke! !??! Co to jest wgl ?!??! To szkodzi ciąży ??!!
    Jeśli lekarz się nie niepokoił wyglądem nadżerki to się też nie przejmuj. To się pojawia często taki ubytek nabłonka na szyjce macicy spowodowany jakąś przebytą infekcją (np. grzybica czy bakterie). Zazwyczaj albo się taką nadżerkę wypala albo wymraża, jest to rutynowy zabieg więc bez obaw. Myślę że lekarz będzie cię obserwował uważnie przy każdym badaniu żeby kontrolować stan nadżerki, a po ciąży i połogu zaproponuje usunięcie jej. Na pewno trzeba leczyć nadżerkę, bo w przyszłości mogłaby się przekształcić w coś poważnego, ale nie dzieje się to w ciągu miesiąca czy roku od powstania także spokojnie

Mi podczas ostatniego badania gin wykrył mięśniaka -.- niestety... Powstał w trakcie ciąży bo wcześniej miałam czyściutko. Ale powiedział, że póki co nie ma się czym martwić bo nie rośnie więc może pęknie podczas porodu a jak nie to na starość przy menopauzie mi się zasuszy

Dziewczynom gratuluję chłopaczków ja mam kolejną wizytę dopiero 16.03 nie mogę się doczekać bo w I trymestrze miałam co 2 tyg a teraz cały miesiąc.

2. dzieckozakupy.pl
    Ale sie rozpisałyście wczoraj, przedwczoraj. Ja dzisiaj mam wizytę kontrolną o 16- ale płeć już od końca stycznia znam więc mam nadzieję, że dalej chłopczyk jest chlopczykiem!!
    Aha i gdyby, ktoraś nie sprawdzała w poniedziałek w Lidlu znów trochę dziecięcych rzeczy bedzie.

Senior Member Awatar burzujka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-15 zobacz kalendarz
    Dziewczyny po wizytach, jakiej wagi sa wasze dzieci?
    Moje w 16+1 wazylo 150g i z tego co wertuje internet to jest z lekka ciezkie...

Szczęścia nie można kupić, ale można je sobie urodzić.

Senior Member Awatar Dżemik
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-07 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez burzujka Zobacz posta
    Dziewczyny po wizytach, jakiej wagi sa wasze dzieci?
    Moje w 16+1 wazylo 150g i z tego co wertuje internet to jest z lekka ciezkie...
    Moje bobo tyle miało 2,5 tygodnia temu w 15tc.. Ale wiesz, że pomiar pomiarowi nierówny. Wystarczy parę mm więcej lub mniej i gramy się zmieniają.
    A jak z ciekawości sprawdziłam ile Radek miał w 15tc, to też niewiele mniej. Na usg 3tyg przed porodem miał niecałe 3kg, przez całą ciążę na usg wychodziło, że będzie malutki, a urodził się 54cm i 3700.
    Wiesz co wpłynęło na pomiar? To że był i wciąż jest szczupły. Do pomiaru z tego co pamiętam (tego w drugiej połowie ciąży) jest brana pod uwagę średnica główki i brzuszka i długość kości udowej. A że on miał brzusio szczuplejszy to i pomiar wychodził mniejszy.
    Jak pojechałam na pierwszą kontrolę po porodzie, to zabrałam małego ze sobą, to lekarka aż zdziwiona była że takie chłopisko

Aniołek[*] 10tc 28.07.2016

Senior Member Awatar tusziba
    Mieszka w
    Wadowice
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-08 zobacz kalendarz
    Data
    08.08.2017
    Dziewczyny, ale mam spanie..... kładę się wieczór, w nocy wstaję raz na siku i śpię do 9 albo i dłużej....hehe
    Jakieś 2 tygodnie temu spać w nocy nie mogłam a jak się obudziłam to nie mogłam zasnąć....a teraz taka niespodzianka

Senior Member Awatar panna-nienormalna
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-03 zobacz kalendarz
    Moja miała 120 w 15t4d (chyba ten tydzień, to było na wizycie w Walentynki), nawet nie sprawdzałem czy to dobrze czy źle

Senior Member Awatar Cymoka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-08-09 zobacz kalendarz
    Data
    30.07.2015
    Cytat Zamieszczone przez maladzi88 Zobacz posta
    O.o o matko to oni mogą nie przyjąć do szpitala rodzącej kobiety?! Chryste Panie toż to ja mam jeden szpital w odległości 30 km od domu i jak już tam pojadę to następny ok 40 km dalej a kolejny to już 100 km O.o toż to w samochodzie urodzę xD
    Mogą, jak nie ma zbyt duzego rowaracia, chyba na minim 4 albo 5 palców . Podpinają pod KTG, patrzą na USG i pytają czy jedziesz dalej samam czy chcesz karetka .

Szpital musi miec ze 2-3 miejsca mega awaryjne - ale nie przysługuje kobietom co rodzą, ale jeszcze trochę do urodzenia im zostało. W W-wie tez szpitali sporo. U mnie zadzwonili do innego szpitala i spytali czy mnie przyjmą, pech chcial, ze ten lekarz który wypisywal skierowanie do tego drugiego wpisal inny szpital, a lekarza z innego, bo mu się pomylilo i na Zelaznej tez mieli komplet i stwierdzili ze lekarza takiego nie ma i szukali gdzie w koncu mialam trafic . Trochę się tymi taksówkami najezdzilam. A chcialam jechac samochodem sama go prowadząc tak się dobrze czulam, a ze to byla sobota rano, przyjacólka moja na weekend przyjechala i siedzielismy do 5 rano, a oni jeszcze coś tam pili, to nie mogli sami jechac. A Hanka z nienacka 3 tyg wczesniej sie zdecydowala wyjsc . Wesolo bylo, jak patrzylam na przerazenie M i mojej przyjaciółki. Do 13 jezdzila i siedziala z nami na salo porodowej i pewnie gdyby sama nie stwierdzila ze chyba już pojedzie zając się naszymi psami, to pewnie byśmy rodzili w 3-ke

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar maminka3
    O mnie
    Ciężarna mama dwojga urwisów ;)
    maladzi88 - z tego co się zdążyłam zorientować, największe ryzyko, że nie przyjmą do szpitala rodzącej jest w dużych miastach, wojewódzkich, gdzie jest wiele szpitali; jeśli zamierzasz rodzić w mniejszym mieście, gdzie jest jeden szpital, to odsyłka raczej Ci nie grozi chyba, że teraz taki boom na rodzenie dzieci, że i to się zmieniło

Senior Member Awatar maminka3
    O mnie
    Ciężarna mama dwojga urwisów ;)
    Moje dzieci zawsze były pomiarowo i wagowo większe niż norma
    Jeśli patrzyłabym na ostatni wynik USG to mam prawie 16 tyg ciąży. To zapewne spowodowane jest tym, że mam stosunkowo krótkie cykle, a te normy są ułożone na standardowy cykl, który ma 28 dni, owulacja w 14 dniu cyklu i zagnieżdżenie ok. terminu spodziewanej miesiączki.
    Podejrzewam, że po prostu znów urodzę wcześniej
    Ale też tak za bardzo nie warto na to patrzeć, bo dzieci rosną teraz w swoim tempie, później może się to inaczej ułożyć wraz z kolejnymi tygodniami ciąży

Member Awatar maladzi88
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-28 zobacz kalendarz
    No to nieźle nawet sobie sprawy nie zdawałam, że może być taka akcja jak miała Cymoka xD
    Ja mieszkam w okolicach Lubina na Dolnym Śląsku (kopalnie miedzi i te sprawy). Tam jest jeden szpital na co najmniej dwa powiaty mam do niego 30 km. Z tego co się orientuję szału nie ma z ilością miejsc xD kolejny szpital jest w Legnicy, gdzie na całej trasie z Lubina są budowy drogi S3 więc jedzie się długo (o ile nie wydarzy się wypadek, bo wtedy to już stoisz kilka godzin, a zdarza się prawie codziennie). Kolejny jest w Nowej Soli to ok 70 km a następny we Wrocławiu ok. 100 km. Także taksówki raczej odpadają Sama prowadzić auto... chyba bym nie ryzykowała, bo nawet nie ma się gdzie za bardzo zatrzymać. Tak w ogóle to nie wiem czy do porodu można wezwać karetkę? Bo najpewniej zostanę sama w domu o ile nie będzie akurat weekendu (28 wypada w poniedziałek to może się uda). Najbliżej żeby mnie zawieźć do szpitala byłby w tygodniu mój tata, który pracuje w Lubinie, bo mój mąż to ma 100km więc nie mam co liczyć

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

skarby sierpnia 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów