Strona 275 z 724
Pokaż wyniki od 2,741 do 2,750 z 7231

Skarby sierpnia 2017

Senior Member Awatar Cymoka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-08-09 zobacz kalendarz
    Data
    30.07.2015
    Jak ktoś chce podać butelke i smoczka, to poda, tylko niestety informacje szerzone porzez producentów to tylko chwyt marketingowy - jednmu dziecko niby nic nie zaburzy, a drugie sie odstawi, a matka powie 'nie miałam pokarmu' co bedzie niestety bzdurą, wiec lepiej podając butelke wiedziec jakie mogą być tego konsekwencję, zeby w porę zareagować.

Ja po prostu prostuję pewne rzeczy, a co tóra zrobi - to wiadomo jej sprawa.

Ja bardzo chciałam karmić i nie wyobrażałam sobie karmić butelką i mm, wyatrczy popatrzec na składy mieszanek : cukier pod wieloma postaciami i najgorszy syf - olej palmowy... człowiek potem niby taki dba o to zeby cukry do roku nie dawac, zeby same dobre rzeczy przy rozszerzaniu diety, jak niektore dzieci cukier od pierwszego dnia dostaja. Nie uznaje argumentów 'ja dawałm i zyję', ' moja mama mnie nie karmiła i zyje' ... bo moim zdaniem nie chodzi o przezycie, a o postaranie się zeby dziecku dać to co najlepsze - ja po prostu tak uważam.

Niestety ale skutki potem są prze całe zycie, problemy z metabolizmem, zwiększone o kilkadziesiąt procent ryzyko otyłości, chorob itd, Teraz jestem zdecydowanie lepiej przygotowana niż za pierwszym razem i popelnilam wiele błedów. U mnie smoczek popsuł laktację, a niby takie super, mimo ze podany yl tylko kilka razy (maż się uparł) - skutek, meczarnia przy karmieniu, cały czas zamieniała córa na kciuk wiec karmienie trwało wieki, bo oduczyła się ssać niespożywczo.

A co do lekarzy? Nie warto im ślepo wierzyć. Pediatra jest od leczenia a nie od diety niemowlęcej! Od tego jest dietetyk dzieciecy albo gastrolog. I u nas byl problem z przyrostami. Moja córka nie mieściła się w przychodniowych siatkach (choć w siatkach dla kp już tak, w dodatku urodzila się w 37t2d). Pediatra zaleciła po 4,5m zacząć rozszerzać dietę - nie zgodziłam się, uszanowała moją decyzję. Wyniki badań córka miała książkowe, bo powiedziała, ze jak wyjdą ok to przestanie mnie męczyć, a pediatrą naprawdę jest świetną. Nawet na celiakie robiłam badania. Ale ona jest takie urody i tez jadła wszystko i uważam, ze lepiej mieć szerszą wiedze niż żałować. Dlatego lubię dużo czytać i się dokształcać w rożnych tematach. Wole opierać się na najnowszych badaniach niż starych zaleceniach i radach 'babć', bo czasem więcej szkody z nich niż pożytku.

Na rok miala 7,25 kg, a teraz ma 19m i wazy prawie 10kg . Jest drobna, ale ole to niż dzieci takie michelinki .

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar maminka3
    O mnie
    Ciężarna mama dwojga urwisów ;)
    Tusziba, ja w każdej ciąży miałam raz antybiotyk: za pierwszym razem mocne, ropne zapalenie zatok z opuchniętą lewą połową twarzy, za drugim razem cos grypopodobnego. Za każdym razem dostałam antybiotyk na bazie amoksycyliny, podobno najbezpieczniejszy, tak lekarze mówili.

Też mnie przerażały te informacje na ulotce, ale jeszcze bardziej to, że moja poważna infekcja zaszkodzi dziecku, wiec brałam. A ja z tych co ogólnie stronią od leków, antybiotyków nie brałam chyba od wczesnego dzieciństwa, a i wtedy chyba ze 2 razy. Całe życie nie chodziłam do lekarzy, skoro myślałam że nie umieram to się sama wykuruję. Dopiero teraz jak mam dzieci, to lekarza juz nie omijam jak zarazy Jak trzeba, to idę

Senior Member Awatar maminka3
    O mnie
    Ciężarna mama dwojga urwisów ;)
    Cymoka, moja córcia właśnie skończyła 18 mc i ledwo przekracza 10 kg, jest drobna ale nie jakaś chudzina! Tez nie mam na tym punkcie obsesji, dzieci mają być zdrowe, ani z niedowagą ani z nadwagą. Ja niestety do wieku dorastania miałam niedowagę, mama miała ze mną krzyżyk pański, nic nie lubiłam i miałam alergię na kazeinę. Teraz jestem z tych szczupłych, ale jak najbardziej dożywionych!

Senior Member Awatar Cymoka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-08-09 zobacz kalendarz
    Data
    30.07.2015
    Cytat Zamieszczone przez maminka3 Zobacz posta
    Cymoka, moja córcia właśnie skończyła 18 mc i ledwo przekracza 10 kg, jest drobna ale nie jakaś chudzina! Tez nie mam na tym punkcie obsesji, dzieci mają być zdrowe, ani z niedowagą ani z nadwagą. Ja niestety do wieku dorastania miałam niedowagę, mama miała ze mną krzyżyk pański, nic nie lubiłam i miałam alergię na kazeinę. Teraz jestem z tych szczupłych, ale jak najbardziej dożywionych!
    A ja i siostra całe zycie praktycznie tendencje do tycia, wiec ja się ciesze ze młoda moze jesci jesc i nie tyje, bo ja wiecznie na dietach, mimo ze jem zdrowo, nietłusto i nie jem słodyczy . Bedzie jej łatwiej w zyciu. Skoro dziecko ma dobre wyniki, to co mam sie czepiac, dziecko samo się nie zagłodzi, a nie kazde musi być w 50 centylu.

Moja od tygodnia ma mega apetyt... ja 2 razy wiecej niż ja... wiec brzuchol jej wywaliło jak dziecu z etiopii, ale spala to, bo cały czas w ruchu, nie usiedzi minuty .

Senior Member Awatar nati89
    O mnie
    Mama Franusia [*] i aniołka [*]
    Widzę dyskusję na temat karmienia piersią. Ja mam zerowe pojęcie na ten temat więc się wypowiadać nie będę. U mnie wszystko wyjdzie "w praniu".

A jeśli chodzi o sny erotyczne. Hmmm ostatnio też miałam kilka i zastanawiałam się czemu ale widzę, że to normalne

Co do wagi to ja wolę nie wchodzić na nią;p Nic na to nie poradzę ale przerażają mnie kolejne dodatkowe kilogramy.

Dzisiaj kolejne słodkie uniwersalne body kupione
    01.07.2016r.[*]
    15.04.2017r.[*]

Member Awatar Asiaczek1982
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    O mnie
    Termin porodu 21.08.2017
    Cytat Zamieszczone przez Dżemik Zobacz posta
    Też mam podobne zdanie jak burzujka.
    Ale też uważam, że nie ma co popadać w paranoję, żeby nie dawać dziecku tego czy tamtego, karmić tym czy tamtym, najlepiej z katapulty, bo to nie zaburza ssania a ćwiczy motorykę.
    Bo jak się dziecko urodzi, to czasem tymi poradnikami można przewijak pościelić pod kupę, a usilne działania pod dyktando najnowszych wytycznych czasem mam wrażenie, że sprowadzają matki do głupiego stanu, pouwodują obwinianie się, bo chciałam coś zrobić dla zdrowia dziecka a ono nie chce. Bo przecież tak trzeba. Ale co z tego jak rzeczywistość jest inna, dziecko nie chce, buntuje się? Trzeba smoczek? To dam. Nie chce? To nie. Trzeba butlę? Dam butlę. Nie tą? To inną.
    Przecież macierzyństwo nie polega na wypruwaniu żył, bo wprowadzili nowe wytyczne, bo nagle się obudzili, że butelki szkodzą, bo tran nagle jest gównem.

Nie neguję czyjegoś zdania. Ale uważam, że każda z nas będzie wiedziała co robić. I jeśli sięgnie po smoczek czy butelkę, nie będzie tą gorszą.
    Bo tu też nie chodzi o narzucanie swojego zdania, a wsparcie. Wsparcie tych mam, które są przeciwnikami butelek, na rzecz tych które muszą / chcą ją podać.

P.S. Post nie jest pisany do nikogo personalnie. To jest moje zdanie. Może dlatego dwa lata życia mojego syna spędziłam na luzie bez spinania się, a syn jest zdrowy i rozwija się prawidłowo. Bo ważniejsze jest 'kociam Cie' jak jedzie do taty niż zachodzenie w głowę, że coś robię źle.
    Zgadzam się i podpisujęsię w 100% pod podejściem burzujki i Dżemik

W wychowaniu dzieci, tak jak i z karmieniem i innymi aspektami takimi jak póżniejsze dodatkowe lekcje, korepetycje, gry, tablety komputery i te wszystkie nasze późniejsze "wyzwania" trzeba podejść z głowa- mądrze i racjonalnie. nie chcę rozwijać tematu, bo dziewczyny powiedziały praktycznie to co mam w głowie i cieszę się, że są osoby, które mają podobne podejście

Dżemik- ja rano zrobiłam Guacamole z avocado potem zagryzła galaretką w czekoladzie, po czym zjadłam pizzę na obiad Nie mogłam się oprzeć )))

Senior Member
    cajafuerte

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-24 zobacz kalendarz
    Hej my po wizycie.
    Szpaczek ma 7 cm i straszna z niego wiercipięta :P ciężko było zmierzyć nt i pęcherz nie chciał się pokazać, ale lekarz powiedział, że możliwe, że się przed chwilą wysiusiał i mam nadzieję, że będzie ok.
    Mąż był ze mną na usg i był tak dumny ogromnie, że serce mi się raduje
    Płci jeszcze nie określala bo powiedziała, że wszystko się może zmienić, ale ja widziałam siusiaka

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar panna-nienormalna
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-03 zobacz kalendarz
    No to ja też po wizycie
    Wszystko ok, a doktor po 10 minutach mierzenia, patrzenia pyta czy chcemy znać płeć, my że tylko jak jest pewny, a on że 95 % no to ja: "dawaj"
    Iiiiii..... mamy dziewczynkę! Także co czułam, to jest ma 120gram
    Burzujka, niestety była obsuwa czasowa prawie godzina, więc od zakupow ważniejszy był obiad- także smyk w inny dzień
    Tusziba, jak mi napiszesz nazwę antybiotyku to Ci powiem, bo mój mąż jest farmaceutą.

Super wiadomości też bym chciała już wiedzieć co mam w brzuszku czy chłopca czy dziewczynkę w moim przypadku to będzie taki mały cud Czy miała któraś z was cesarke? Synka urodziłam SN a teraz wiem że nie wchodzi nic innego w grę jak cesarka

Member Awatar Asiaczek1982
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    O mnie
    Termin porodu 21.08.2017
    Cajafuerte i pannanienormalna gratulacje!!! Ale super słyszeć takie wieści!

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

skarby sierpnia 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów