Strona 267 z 724
Pokaż wyniki od 2,661 do 2,670 z 7233

Skarby sierpnia 2017

Senior Member Awatar tusziba
    Mieszka w
    Wadowice
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-08 zobacz kalendarz
    Data
    08.08.2017
    Już postanowione....idę do lekarza jutro, żeby mnie osłuchał.... jest popołudniu.... Mam nadzieję,że to nic poważnego...

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar nati89
    O mnie
    Mama Franusia [*] i aniołka [*]
    witam nowe mamy

Za wizyty w tym tygodniu trzymam kciuki

tusziba ja na twoim miejscu poszłabym do lekarza. Żebyś cie bardziej nie męczyła w tej chorobie.
    01.07.2016r.[*]
    15.04.2017r.[*]

Asiaczek fajnie, że tak obszernie opisałaś badanie prenatalne. U mnie właśnie USG bylo niepikojące ( NT 2.72, a reszta wymiarow prawidłowa) i dopiero po pappa i bthcg- wynik ogolny wyszedl prawidłowy, ryzyka wszystkich trzech trisomii bardzo sie zmniejszyly. I taka bylam szczęśliwa do piątku jak to mój gin znów zaczął straszyć, gadać o nifty i ewentualnym usunięciu....No myślałam, że go udusze.!!!

Senior Member Awatar panna-nienormalna
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-03 zobacz kalendarz
    Tusziba, mnie trzymało tydzień, zapchane zatoki, kaszel, ból mięśni, ale brak gorączki. Brałam ten syrop prenalen, ale tak bardzo lepiej mi się zrobiło dopiero po inhalacji przed snem z rumianku, tak nad miską, pod ręcznikiem, wtedy cały katar wyleciał i mogłam w miarę dobrze spać.
    Tylko ja z tych co antybiotyki tylko jak umieram, więc wolałam poczekać aż samo przejdzie, dla dobra malucha.
    Ja wizyta jutro, już się nie mogę doczekać tylko ja już spokojniejsza, bo i prenatalne ok, i posiadam ten detektor tętna, więc wiem że maluch żyje muszę tylko pytać co z moim ciśnieniem bo mam niskie i dwa razy prawie zemdlałam :/
    Powodzenia na waszych wizytach!

Senior Member Awatar nati89
    O mnie
    Mama Franusia [*] i aniołka [*]
    Macie jakieś zachcianki w ciąży?
    Ja mam np faze teraz na landrynki owocowe ciągle bym je cmokała
    01.07.2016r.[*]
    15.04.2017r.[*]

Senior Member Awatar panna-nienormalna
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-03 zobacz kalendarz
    Inka, może po prostu warto zrobić ten nifty dla świętego spokoju? I poszukać innego ginekologa, który nie sieje paniki...

Member Awatar Asiaczek1982
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    O mnie
    Termin porodu 21.08.2017
    Inka, bądź spokojna,jak Pappa wyszło ok, to jest dobrze, może warto zwrócić uwagę na NT lekarzowi prowadzącemu żeby popatrzył jaka jest tendencja-czy się zmniejsza. Jeśli on jest niekompetentny, lub nie wspiera Cię jak należy można spróbować zmiany. Na pewno zaś na USG połówkowym mocno naciskalabym żeby ktoś patrząc na wynik USG prenatalnego z 11-14tyg porównał to z wynikami 20-22tyg, bo tam znów wszystkie parametry będą analizować, plus poszczególne organy, ktore juz będą bardzo dobrze widoczne.

Jeśli chodzi o zachcianki to ogórki kiszone, pizza, jajecznica na maśle

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Cymoka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-08-09 zobacz kalendarz
    Data
    30.07.2015
    Cytat Zamieszczone przez Asiaczek1982 Zobacz posta
    Kochane co do przeziębienia w ciąży i bólu gardła lub anginy- najlepszym sposobem jest płukanie gardła roztworem propolisu- do dostania w aptece pod nazwą propolan. Jest to alkoholowy roztwór w postaci kropel, ale wkrapla się zgodnie z ulotką do wody i tym płucze gardło. Ja przetestowałam u siebie w grudniu- miałam początki anginy Świetnie się sprawdza u większych dzieci (tak od momentu jak potrafią juz sprawnie samodzielnie wykonać płukanie gardła- ja zawsze mojemu Kacprowi mówiłam że ma "gulgotać"), Roztwór działa silnie przeciwzapalnie i obkurczający na spuchniętą śluzówkę. W ciąży nie ma obaw o stosowanie, propolis jest naturalnym składnikiem produkowanym przez pszczoły.

Co do badań genetycznych- jestem z wykształcenia cytogenetykiem i uczono nas, że powinno się badac markery z krwi pobranej w tym samym dniu co dzień wykonywania USG. Chodzi o to że teraz z tygodnia na tydzień poziom Bhcg będzie malał, czyli badanie tydzień wcześniej da troszkę wyższy jego poziom. Po prostu badanie z jednego dnia i wprowadzone do bazy razem z danymi USG, ktore wykonał lekarz wcześniej da najdokładniejsze badanie. Natomiast, z doświadczenia każdy Wam powie- podstawą jest dobrze wykonane USG prenatalne- jesli jest kość nosowa, NT (przeziernośc karkowa) jest mniejsza niż 2.5, nie ma obrzęków u maluszka, obecny jest pęcherz odpowiednich rozmiarów, żołądek, optymalny obwód główki oraz długość ciemieniowo siedzeniowa czyli "długość maluszka" to najczęściej test Pappa jest parametrem dodatkowym. Tez dlatego ważne jest żeby zrobić USG jako pierwsze, bo zależność jest taka, ze jesli USG wyjdzie słabo, a potem rownież pappa to jest to powód do zrobienia dodatkowych badań typu NIFTY lub amniopunkcja. Jesli zrobicie USG i jest ok i spada prawdopodobieństwo wad genetycznych (sprawdzają markery trisomii trzech par chromosomów 21 pary- zespół Downa, 18 pary- Edwardsa, i 13 pary-Patau) to juz więcej niż połowa sukcesu.
    Częste jest, ze po super USG, pappa wychodzi słabo, ale dziecko jest zdrowe. Takze pappa to dodatkowy parametr , który ma największe znaczenie jesli badanie USG nie było pomyślne. Zobaczycie będzie wszystko u nas OK.
    Ja jednak ufam mojej babce od USG, ze nawet prawidłowy wynik USG o niczym nie swiadczy...https://www.youtube.com/watch?v=7-sMf8taEgM

A to ze przy niekorzystnych wynikach duze prawdopodobieństwo ze dziecko urodzi się zdrowe jest to jak najbardziej logiczne przy wyniku 1:15, to jest pewne na 95% (po wyniku z pappa) ze 14 dzieci urodzi się zdrowych, a tylko jedno chore. Dlatego robi sie dokładniejsze badania - Nifty, albo amnipunkcje.

Senior Member Awatar burzujka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-15 zobacz kalendarz
    Zjadlam dzis grochowke i umieram normalnie...!!!!
    W weekend poszalelismy bo dostalismy zastrzyk dodatkowej gotowki i kupilismy laktator, butelki dwie, smoczki dwa, pizamki do karmienia i taka mate 'edukacyjna', ktora upatrzylam sobie juz jakis czas temu... a dzis jedziemy do ikei po komode zeby miec gdzie to wszystki trzymac bo u nas ciasno troche
    Ale mnie ciesza takie zakupy!
    Ktos by mogl powiedziec ze za szybko, ale ja wole teraz i pozniej juz sie tym nie martwic.
    Na wozek bedziemy mieli dopiero w lipcu kase, lozeczko moj brat mi przywiezie za miesiac, takze mam nadzieje, ze czerwiec/maj bede miala wszystko

Ja tez mam zachcianki na kwasne. Ogorki kiszone, kapusta. I tak raz w tyg nachodzi mnie na tzw smieciowe jedzenie. Ale to tak ze musze jechac do mcdonaldsa lub na kebaba bo nir wytrzymam! A wczesniej bardzo sporadycznie jadlam takie jedzenie. No i nie moge zrobic obiadu na 2-3 dni bo dzis mam chec na kurczaka a jutro juz mnie on odrzuca:-/

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

skarby sierpnia 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów