Strona 256 z 724
Pokaż wyniki od 2,551 do 2,560 z 7233

Skarby sierpnia 2017

Senior Member
    KRÓLIŚKA

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-06 zobacz kalendarz
    Data
    6 sierpień 2017
    Cytat Zamieszczone przez Lolcia85 Zobacz posta
    Jestem pewna, bo sama do stycznia byłam na całym, w lutym na 3/4, a od marca znowu cały z dodatkami, bo u mnie pensja trochę się różniła od tego na papierze i w związku ze zmianą etatu nie będzie średniej z 12-msc, tylko od zmiany. Nawet program od płatności tak wylicza. Jest też tak, że jak przerwa pomiędzy zwolnieniami jest mniejsza niż 3 msc to podstawa na nowo nie jest naliczana.
    No to oby tak było....bo zwariuje. Z tych nerwów to mnie dzisiaj cos w brzuchu kuło

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member
    mrs Jones

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-10 zobacz kalendarz
    Ale nas jest tu dużo i jak fajnie, że tyle piszecie!

Widzę, że nie tylko ja mam wstręt do lodówki, hehe. Niedobrze mi się robi jak ją otwieram, mam wrażenie ze coś się tam psuje, mimo ze jest wysprzątana i nic nie ma prawa śmierdzieć. Poza tym potrafiłam już nawet zwymiotować po... zastosowaniu antyperspirantu w sprayu. Ale dziwne sa te fanaberie ciążowe. Np. do 12 tygodnia nic nie mogłam jeść, jedynie słodkie typu płatki z mlekiem, lody itp. A od jakiegoś tygodnia tak mi się pozmieniało, że jem tylko sledzie i ewentualnie lody na deser. Nawet mi się już śni, że jem śledzie, budzę się rano i nie moge się doczekać, jak zjem śniadanie. :P

Poza tym, mimo że na wadze przez te 2 miesiące mam mniej jakieś 2-3 kilo, to juz się nie mieszczę w ciuchy, no i brzucha nie daje się już wciągnąć, hehehe. Poza tym czasami mam wrażenie, że czuję ruchy w podbrzuszu. Takie delikatne drgania, jak czasem powieka drga, takie muśnięcia. Może to tylko moja wyobraźnia...

Z tymi zwolnieniami i wypłatami to trochę kiepsko porobili. Jeszcze z rok temu było inaczej. Np. jak ja mam swoją działalność, to rok temu mogłabym podwyższyć sobie ZUS i po 3 miesiącach dostałabym sporo pieniędzy, teraz dopiero po 6 miesiącach to działa, czy nawet więcej... Znam dziewczyny, które gdy dowiadywały się o ciąży, to zakładały firmy, 3 miesiące płaciły wielkie ZUSy, ale potem przez 1,5 roku dostawały ogromną kasę. A teraz... Nic taka matka nie pokombinuje, żeby zapewnić sobie i dziecku przyszłość.

Cytat Zamieszczone przez KRÓLIŚKA Zobacz posta
    No to oby tak było....bo zwariuje. Z tych nerwów to mnie dzisiaj cos w brzuchu kuło
    Tak jest, Tylko tyle, że jak pójdziemy od razu na rok macierzyńskiego to będzie 80%podstawy. Jak na 6 msc to 100% i ewentulanie jak dalej na 6 to 60%.
    Ostatnio edytowane przez Lolcia85 ; 08-02-17 o 20:28

Senior Member Awatar maminka3
    O mnie
    Ciężarna mama dwojga urwisów ;)
    Też zauważyłam, ze od kilku dni szybciej sie meczę, czy to chodzeniem po schodach czy sprzątaniem czy ogólnie poruszaniem się
    Od siebie mogę dodać, ze u mnie jak już się zaczęło, to będę się już męczyć do samego porodu, a im blizej będzie końca tym ciężej

Ja chodzę na nfz; nie narzekam, aż tak źle u mnie nie jest, usg są tylko 3 na dobrym szpitalnym sprzęcie (chyba jakieś nowe mają ), przed samym porodem dodatkowe 4. Na usg genetyczne i połówkowe idę jeszcze do lekarza z certyfikatem.

Senior Member
    KRÓLIŚKA

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-06 zobacz kalendarz
    Data
    6 sierpień 2017
    Cytat Zamieszczone przez Lolcia85 Zobacz posta
    Tak jest, mam info od księgowej i z dwóch Zusów. Jakby tak nie było to bym nie kombinowała, także się nie stresuj. Tylko tyle, że jak pójdziemy od razu na rok macierzyńskiego to będzie 80%podstawy. Jak na 6 msc to 100% i ewentulanie jak dalej na 6 to 60%.
    Jeju dzieki Lolcia.... u nas sie za duzo rzeczy ostatnio wali i to mnie jeszcze dobiło.....

Senior Member Awatar Dżemik
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-07 zobacz kalendarz
    Lekarz do którego chodzę przyjmuje prywatnie i na NFZ w szpitalu raz w tygodniu. Początkowo byłam u niego prywatnie, ale nie dość, że 150zl wizyta, to 3h czekania.. Wiec po prostu poprosiłam go, żeby mnie zapisał do siebie na szpital. Ma bardzo dużo pacjentek, masę wręcz, wizyty krótkie bo musi wszystkie przyjąć. Jest ordynatorem na oddziale, ma dwie specjalizacje. Jest bardzo dobrym lekarzem, no ale zbyt szybko spławia.. Teraz nie odpuszczę.

USG mam jednak u niego na każdej wizycie, czy prywatnie czy na NFZ.

Właśnie zjadłam deserek z nasion chia mniam mniam

Senior Member
    anita_xyz

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-09-17 zobacz kalendarz
    Dziewczyny czy macie moze w ciazy obfite upł#wy? Ktorys lekarz diagnozowal to jako cos normalnego w ciazy czy antybiotyk od razu?? Czytam teraz o tych zapaleniach i generalnie powinno sie zrobic posiew zanim zdecyduje sie o antybiotykoterapii:/ i ze to tez jest charakterystyczne dla ciezarnych nie musi oznaczac zakazenia wirusem czy grzy. A moj gin na podstawie tego co powiedzialam ze niczym wiecej nie charakteryzuje sie TO , bez badania na fotelu, zapisal globulki....

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    A ja dzisiaj zaszalałam korniszony z musztardą i ketchupem. Oczywiście nie mogło sie to dobrze skończyć.
    Też się męczę, mało co robię, a wieczorem i tak ledwie żyję. Na dodatek od kilku dni serce mi kołacze.

Cytat Zamieszczone przez anita_xyz Zobacz posta
    Dziewczyny czy macie moze w ciazy obfite upł#wy? Ktorys lekarz diagnozowal to jako cos normalnego w ciazy czy antybiotyk od razu?? Czytam teraz o tych zapaleniach i generalnie powinno sie zrobic posiew zanim zdecyduje sie o antybiotykoterapii:/ i ze to tez jest charakterystyczne dla ciezarnych nie musi oznaczac zakazenia wirusem czy grzy. A moj gin na podstawie tego co powiedzialam ze niczym wiecej nie charakteryzuje sie TO , bez badania na fotelu, zapisal globulki....
    Może nie upławy, ale zdecydowanie większa ilość " śluzu", w moim poradniku pisze, że to normalne, że zwieksza się wydzielanie śluzu.
    Może zapobiegawczo dał Ci globulki jakieś łagodne, żeby się infekcja nie rozwinęła.

Senior Member Awatar burzujka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-15 zobacz kalendarz
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0452.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	91.0 KB
ID:	100085
    No to macie - brudna lazienka, brudne lustro i polnaga ja z brzucholem coraz wiekszym

Szczęścia nie można kupić, ale można je sobie urodzić.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

skarby sierpnia 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów