Strona 756 z 898
Pokaż wyniki od 7,551 do 7,560 z 8974

Lipcówki 2017

Senior Member Awatar Candies0000
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-07-03 zobacz kalendarz
    Ja z ubranek pakuję to co ma szpital wypisane nic więcej ,wiadomo pampersy chusteczki smoczek,a z ubranek to ja raczej wezmę 56 bo moi i tak się w nich topili więc nie wydaje mi się żeby była potrzeba brania r 62,plus kilka pieluszek tetrowych bo tak na stronie szpitala jest napisane.Ale w razie czego przygotuję w domu jakby było coś jeszcze potrzebne to mąż mi dowiezie

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar 22gosia85
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-04-12 zobacz kalendarz

Senior Member Awatar SyZetka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-07-24 zobacz kalendarz
    Dziewczyny dzięki za polecenia przepisów na sałatkę. Znalazłam pierwszy lepszy przepis na tą sałatkę 24 godzinną i wyszła naprawdę smaczna
    Zrobiłam tez tą z brokuła, prażonego słonecznika, fety i kurczaka. Zupełnie o niej zapomniałam

Ilona jeszcze nie pogratulowałam córeczki w brzuchu

Dilajla pytałaś kiedyś o rogala do karmienia. Kiedyś myślałam, że to niepotrzebny gadżet i zwykła poduszka wystarczy, ale mój synek miał inne zdanie, strasznie się wiercił podczas karmień i poduszkę zakupiłam. Potem nie wyobrażałam sobie karmienia bez niej i czasem zabierałam ją na wyjazdy nawet ze sobą

O mnie
    Pati karmienie piersią boli trochę na początku, gdy sutki nie są jeszcze zahartowane. Przy regularnym karmieniu dość szybko ten problem znika. Oczywiście na początku mogą pojawić się takie "skutki uboczne", jak zastoje czy podrażnione i poranione brodawki, ale ze wszystkim można sobie poradzić, tylko trzeba dbać o piersi. Do codziennej pielęgnacji można sobie kupić maltan na podrażnione brodawki. Przy zastojach pomagają rozgrzewające kąpiele na piersi, ich masowanie, przykładanie ciepłej tetry, czy okładów z ubitych liści kapusty. Początki mogą być trudne, ale nic nie jest niemożliwe. Bardzo wiele też zależy od chęci i nastawienia. Niektórych rzeczy się nie przeskoczy, ale w większości przypadków kobieta może karmić piersią jeśli tylko chce. Ja walczyłam o swoją laktację jakieś 3-4 tygodnie. Było ciężko, bo syn zasypiał na piersi, nie ssał efektywnie, mam wrażenie że karmiłam go ciągle dniami i nocami. Jadał długo, często niespokojnie, czasem histerycznie, ale bardzo mi zależało, walczyłam o to karmienie i karmiłam 15 miesięcy.
    Laktatory miałam dwa - ręczny z Tomee Tipiee i z Canpolu (http://www.ceneo.pl/11682131). Obydwa na swój sposób mi się przydały. Ręczny do szybkiego ściągnięcia części pokarmu, np do podania leku, czy poczucia ulgi, gdy miałam nawał pokarmu. Elektryczny ściągał pokarm bardziej efektownie, no i szybciej. Ze swojego laktatora byłam całkiem zadowolona. Najlepszy efekt ściągnięcia mleka był, gdy laktator działal pod prądem, a nie na baterie. Niestety w moim modelu jest jakiś problem z uszczelką i chyba będę musiała dokupić nową. Ale moja szwagierka na przykład takiego problemu z nim nie miała, a używała go codziennie i przez długi okres czasu.

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Dilajla Zobacz posta
    Spicie w dzień? Ja nie wiem czy to ze mną jest coś nie tak... dzisiaj spalam za dnia już 3 godz od tygodnia tak mam

Codziennie chodzę na drzemkę z synem . Co najmniej godzinę. Inaczej jestem nieprzytomna

Dilajla ja bym do torby szpitalnej z rzeczami dla dziecka spakowała mydełko do umycia pupy, jakiś ręczniczek czy teterkę. Pamiętam te początkowe smółki, ciężko je było wytrzeć chusteczkami Do tego jakiś kremik do pupy (linomag, czy bepanthem u mnie)

O mnie
    Pati gdybyś miała jakieś pytania czy wątpliwości dotyczące karmienia oczywiście w miarę możliwości i wiedzy chętnie coś doradzę. Zawsze można też poszukać doradcy laktacyjnego w swojej okolicy.
    Przy karmieniu piersią moim osobistym zdaniem ważna jest też odpowiednia dieta. Nie chodzi tylko o możliwości uczulenia malucha, ale też o to by ten pokarm był na tyle wartościowy by dziecko się najadało. Oczywiście nie ma bardziej wartościowego posiłku, niż mleko matki, ale możemy sobie pomóc dietą by był on bardziej kaloryczny. Są zwolennicy i przeciwnicy wpływu jedzenia na pokarm dla dziecka, ja uważam według swoich doświadczeń że ma on znaczenie.
    Na rozkręcenie laktacji często zaleca się picie dużej ilości wody, wspomaganie się słodem jęczmiennym np. w postaci preparatu femaltiker itp.

O mnie
    Mami co się dzieje? Jak się czujesz???

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Dilajla
    O mnie
    02.07.2017
    Ja byłam pełna mleka niczym krowa. I miałam idealne warunki do karmienia. Niestety brak wiedzy techniki pozycji i po pewnym czasie nastawienia plus presja ze musisz karmić bo inaczej będziesz zła matka spowodowały ze szybko skończyłam przygodę z karmieniem. A musze wam powiedzieć ze pierwsze 3 lata po urodzeniu córki zarzekalam się na wszystko ze nigdy nie będę karmić piersią. Nie będę próbować i nawet nie chciałam o tym słyszeć. Nie wiem co się zmieniło. Teraz jestem nastawiona pokojowo ale też nic na siłę. Jak będę czuła ze nie podolam to odpuszczę. Zazdroszczę matkom które są w stanie poświęcić wszystko dla karmienia. Aczkolwiek nie uważałam się nigdy za gorsza matkę bo karmiłam mm. Wręcz przeciwnie odzylo dziecko bo w końcu było porządnie nakarmione i odzylam ja bo w końcu byłam spokojna.

Senior Member Awatar Dilajla
    O mnie
    02.07.2017
    Dziewczyny a miała któraś z was już zapis Ktg? Bo mi w sumie położna robi za każdym razem jak u mnie jest. Co prawda taki 10 minutowy tylko

O mnie
    Uważam,że karmienie piersią to indywidualna sprawa każdej kobiety i nie zamierzam nikogo pod tym względem oceniać. Każdy dokonuje swojego wyboru. Ja uważam, że to bardzo wartościowa rzecz jaką mogę dać swojemu dziecku i mnie osobiście bardzo na tym zależało. Ale też nic na siłę. Jeśli ktoś ma się męczyć i cierpieć z tego powodu, jeśli komuś w ogóle nie zależy na karmieniu piersią, albo po prostu ze względów zdrowotnych nie może karmić, to może czasem warto odpuścić. Jak pisałam wcześniej - wiele też zależy od nastawienia i chęci. Czasem przesądzają w tej kwestii nasze możliwości.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów