Strona 701 z 897
Pokaż wyniki od 7,001 do 7,010 z 8961

Lipcówki 2017

Senior Member Awatar Mami4
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-07-09 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Dilajla Zobacz posta
    Zadzwoniłam do mojego ortopedy i on stwierdził że mi takiego usg nie zrobi bo się tym nie zajmuje. Wisiałam na telefonie dobre 40 minut. Jedni odsyłali mnie do drugich stanęło na tym ze dzisiaj o 19 usg zrobi mi radiolog i jeżeli rozejscie będzie na tej podstawie ortopeda wyda mi zaświadczenie...
    Tak. To moze zdiagnozowac tylko dobry ortopeda ze specjalizacja z radiologi wlasnie. Ja robilam u ortopedy ktory u nas jest tylko raz w tygodniu z Krk jest. Drogie to usg ale co zrobic. Jeszcze za tydzien mam doplera zyl tez 250zl ale musze bo mi nogi puchna i mam paskudne pajaczki i zyle powiekszone.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Dilajla
    O mnie
    02.07.2017
    Radiolog jeden z lepszych w okolicy z doświadczeniem i dobrym sprzętem. Zresztą tak czy siak nikt inny się nie chce podjac. Jakby pipka była jakimś innym narządem do badania niż nerka hehe. Mam nadzieje ze u mnie tego rozejscia jednak nie ma. Liczę na to biorąc pod uwagę ze jedyny mój objaw to ból który może wynikac z fizjologii ciąży. W 1 tego nie miałam to i teraz się nie zaglebialam. Zastanawiam się tylko czy może być tak że teraz jest ok a za msc coś się wydarzy.

Senior Member Awatar hopka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-07-19 zobacz kalendarz
    AsiaAsiula gratuluję ciąży!! I życzę Wam dużo zdrowia i powodzenia

Dilajla pisałaś, że masz rozejście spojenia od początkowych tygodni- na jakiej podstawie stwierdzone??
    Różne mogą być objawy i stopnie zaawansowania rozejścia spojenia łonowego. Często boli spojenie łonowe przy dotyku/ucisku,czasem można nawet palpacyjnie wyczuć szparę, z powodu bólu ciężko jest ustać dłużej niż kilka sekund na jednej nodze. Ale każdy może odczuwać inaczej, jeśli masz podejrzenie rozejścia to specjalista powinien ocenić czy rzeczywiście tak jest i jak duże ono jest (najlepiej na usg)-bo nawet jeśli teraz nie jest duże to przed nami jeszcze sporo czasu do porodu, Dzidzie jeszcze dużo urosną, nacisk się zwiększy i rozejście może się pogłębić.Bynajmniej nie chcę Cię niepotrzebnie straszyć, ja miałam duże bóle tej okolicy pod koniec poprzedniej ciąży, a nie miałam rozejścia-w ciąży mamy dużo większe obciążenia, zmieniają się kąty i mechanika w stawach, rozciągają więzadła, to wszystko ma prawo boleć. Mami4 ma rację, jeśli ma się potwierdzone rozejście spojenia to wtedy trzeba mieć cc.

Senior Member Awatar hopka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-07-19 zobacz kalendarz
    No i spojenie może się rozejść podczas porodu nawet jeśli całą ciążę wszystko było ok, kwestia hormonów, dużych rozmiarów Dzidzi.... Takich sytuacji nie przewidzisz.

Kupiłam dziś w biedronce pół arbuza, dziewczyny jaki on był pyszny...zjadłam wszystko w 10 min. Nie mogę się już doczekać takich pachnących, prawdziwych polskich truskawek...

O mnie
    02.07.2017
    Jak byłam ok 12-13 tyg ciąży i jeszcze pracowałam bardzo mnie bolało spojenie. Miałam problem z chodzeniem. I wtedy na wizycie lekarz mi o tym rozejsciu powiedział. I dodał ze będziemy to badać w 3 trymestrze. A ja poszłam na zwolnienie i ból ustal. Wiec o temacie zapomnialam. Dzisiaj po poście mami sobie przypomniałam. A jak mam możliwość dzisiaj to sobie to skontroluje i będę pilnować juz. Tak czytałam ze może być różnie i po porodzie.

Truskawki polskie mam z własnego ogródka, mrożone oczywiście, ale koktajl z tego wychodzi boski, ewentualnie same mrożone sobie podgryzam

O mnie
    02.07.2017
    Truskawki mam swoje ale dzisiaj zjadła bym różowego winogrona

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Mami4
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-07-09 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez hopka Zobacz posta
    AsiaAsiula gratuluję ciąży!! I życzę Wam dużo zdrowia i powodzenia

Dilajla pisałaś, że masz rozejście spojenia od początkowych tygodni- na jakiej podstawie stwierdzone??
    Różne mogą być objawy i stopnie zaawansowania rozejścia spojenia łonowego. Często boli spojenie łonowe przy dotyku/ucisku,czasem można nawet palpacyjnie wyczuć szparę, z powodu bólu ciężko jest ustać dłużej niż kilka sekund na jednej nodze. Ale każdy może odczuwać inaczej, jeśli masz podejrzenie rozejścia to specjalista powinien ocenić czy rzeczywiście tak jest i jak duże ono jest (najlepiej na usg)-bo nawet jeśli teraz nie jest duże to przed nami jeszcze sporo czasu do porodu, Dzidzie jeszcze dużo urosną, nacisk się zwiększy i rozejście może się pogłębić.Bynajmniej nie chcę Cię niepotrzebnie straszyć, ja miałam duże bóle tej okolicy pod koniec poprzedniej ciąży, a nie miałam rozejścia-w ciąży mamy dużo większe obciążenia, zmieniają się kąty i mechanika w stawach, rozciągają więzadła, to wszystko ma prawo boleć. Mami4 ma rację, jeśli ma się potwierdzone rozejście spojenia to wtedy trzeba mieć cc.
    Dobrze mowisz. Ja przy 3 mialam bol okropny ale jako tako ortopeda wykluczyl rozejscie. No ale po porodzie pojawily sie problemy z chodzeniem. Bol podczas okresu. Nawet ciezko mi bylo wstac z lozka. A teraz jest 28 tydz i mam szpare juz jak na ten etap ogromna. W maju mam kontrole tego bo jest ryzyko powiekszenia a wtedy nie mozna wykluczyc porodu wczesniejszego. Jak to lekarz ujal ryzyko donoszenia dziecka jest ogromne i moze wplynac negatywnie. Ale ja sie nie nakrecam jestem spokojna w razie czego mam juz w karcie ze ma byc cc i nikt juz tej decyzji nie moze zmienic. Zreszta ja za zadne skarby nie urodze teraz sn choc nie ukrywam boje sie bo dla mnie to zupelna nowosc bedzie. I szok. Czuje sie jak przed pierwszym porodem. Maz natomiast mowi kochanie 3 razy juz pokazalas ze mozesz teraz sie nie martw niczym wiec sie nie martwie. Biore to co mi zycie daje mam tylko nadzieje ze do maja duzo to sie nie poglebi. Ja juz teraz nie moge majtek ubrac czy spodnie a co dopiero golic nogi. A lekarz mowi ze z ubieraniem bedzie najgorzej. Zaleca ruch rowerek ale u mnie to wykluczone wiec musze choc spacerowac. Najgorsze to lezenie wtedy wszystko sie zastaje. I mozna lezec tylko na boku nie na wznak.
    Tak mnie glowa od zatok boli ehh.

Mami ja też mam zatoki całe zapchane i ból głowy niesamowity. Do tego dalej bolą mnie plecy, coś w stylu rwy kulszowej, czasem nie mogę nogi do góry podnieść, a na łóżku już w ogóle.

O mnie
    02.07.2017
    Mami to może ze mną nie jest tak zle jeszcze. Ja normalne prowadzę auto. Bez problemu się gole nawet sobie buty wiąże. Dzisiaj sprawdzałam to stoję na jednej nodze bez problemu. Powiesz mi jak to usg wygląda? Pewnie będę strasznie zawstydzona....

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów