Strona 36 z 157
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 1563

Lipcówki 2017

Senior Member Awatar pati21
    Mieszka w
    Radom
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-03-11 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez fistaszka Zobacz posta
    Pati wszystko przed Tobą, jak zacznie mówić to będzie problem.
    Tylko ze jak na swoj wiek to powinien cos mowic a on z wielkim trudem mowi MAMA. Bylam z nim ostatnio u pediatry i pytam lekarza czy to czas na logopede i byla nardzo zdziwiona ze jeszcze nie mowi. Dala oczywiscie skierowanie. Czasami chodze z nim prywatnie do doktorki ktora w naszycj rejonach duzo osob chwali. Ona znowusz mowi ze do 3 lat dac mu spokoj. Bo chlopcy pozniej zaczynaja mowic nawet do 5 lat. Ale on chce mowic tylko go cos blokuje. Nawet sylab nie mowi. Tylko yyyy. I to z zamknieta buzia.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar fistaszka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-07-12 zobacz kalendarz
    Sprawdzała mu długość wedzidelka języka mojej kuzynki synek miał z tym problem

Pati moja corcia tez pozno mowila
    Co ja sie nalatalam, moze by mu tak slucg zbadac?

Mieszka w
    Radom
    O mnie
    Sluch to on ma napewno dobry. Bajki jak oglada to mu cicho wlanczam. Pozatym jak do nievo mowie to mnie rozumie. Widze to.

Fistaszka myslisz ze pediatra by przegapila taki problem jezeli istnieje?

Ja znowu sie gorzej czuje
    Gardlo mi odpada. Tyle ze juz goraczki nie mam. Do lekarza wydzwaniam i sie dodzwonoc nie moge. Siedza kur... i nie wiem co tam robia. Czlowiek predzej umrze niz sie do lekarza dostabie

Ja trochę w temacie... bo pracuje w przedszkolu..
    Wędzidełko nie ma z tym nic wspólnego. O tym że moja córka ma bardzo krótkie wiedziałam już po porodzie. Przycieciełam je dopiero w wieki 2,5 roku jak wycinałam 3 migdał. Owszem miało wpływ na wymowę ale nie na proces mówienia. Moje dziecko miało rok i mówiło pełnymi zdaniami ale chodzić zaczęło mając 15 miesięcy. Nie używam chodzików itp. Nie zmuszałam do wstawania. Nawet jak nauczyła się chodzić to jeszcze długo długo padała na kolanach i zapierdzielała na czworaka.

Co do tematu syna. Pierwsze pytanie czy przejawia już np. lewo czy praworęczność? To się kształtuje do 6 roku życia ale dzieci na tym etapie już preferują którąś dłoń. Jeżeli jest leworęczny stąd może być problem z mówieniem. Inna sprawa, nie mówi ale czy np. naśladuje jak robi kotek albo traktorek? To też jest ważne. Jak się z wami komunikuje? Gestykuluje? Wokalizuje? Czy wyręczasz go w mówieniu? Czy aparat mowy jest prawidłowy? Jak z zębami? Gaworzył?, gugał?
    Ostatnio edytowane przez Dilajla ; 14-11-16 o 08:46

Mieszka w
    Radom
    O mnie
    Sprawdzilam wiezadelko raczej ma ok. Bo jezykiem siega do brody nawet do noska. Pojdziemy do logopedy i zobaczymy co nam powie. Pewnie jakies swiczenia zaleci.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    http://www.suwaczki.com/tickers/3jgx3e3kzhti69dd.png

Mnie wczoraj tak mdliło że nie mogłam się ruszyć a dzisiaj czuję się jak młody Bóg... hehe

Mieszka w
    Radom
    O mnie
    Dilajla. Z miloszem jest tak ze jak cos cjce to albo palcem mi pokazuje ale gestami. Np jak chce siku to chodzi w kolo chociaz oststnio juz sam chodzi do lazienki i sam umie zrobic siusiu na kibelek. Jak chxe jesc to cos tam mamrocze i np pokaze palcem w strone kuchni albo ciagnie mnie za reke i pokazuje.
    Bardzo nasluduje psa. Spowodowane to jest tym ze szfagierka ma psa i codziennie sie z nia widzimy to napewbo. Ostatnio nasladowal swinke. Pokazuje tez czesci ciala. Jak o nie pytam.

Senior Member Awatar fistaszka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-07-12 zobacz kalendarz
    Jestem po USG wyszło, że to 4 tyg i 6 dz. czyli mniej więcej właśnie tak wychodzi, bo owulacja mi się przesunęła. Lekarz powiedział, że mam przyjść za 2 tyg.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

lipcowki 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów