Strona 249 z 896
Pokaż wyniki od 2,481 do 2,490 z 8955

Lipcówki 2017

Senior Member Awatar kamij
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-07-16 zobacz kalendarz
    Betty123 trzymam kciuki, powodzenia!
    Tysia współczuję, ja wczoraj się tak czułam i popołudniu moj brat przyszedł się trochę pobawić z Małym a ja się przespałam i było trochę lepiej

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Candies0000
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-07-03 zobacz kalendarz
    Ja też mam całe życie jednego faceta ale mnie robiła bo są to obowiązkowe badania w ciąży,teraz od lekarza też dostałam skierowanie na to badanie.

Cytat Zamieszczone przez 22gosia85 Zobacz posta
    Mnie nie robila bo nie bylo podstaw... :P tzn cale zycie jeden facet ect.

Senior Member Awatar 22gosia85
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-04-12 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Candies0000 Zobacz posta
    Ja też mam całe życie jednego faceta ale mnie robiła bo są to obowiązkowe badania w ciąży,teraz od lekarza też dostałam skierowanie na to badanie.
    Mnie nie zlecala bo sama placilam moj maz jest krwiodawca wiec on byl pewny ze hiva ni ma teraz dostalam na nfz skierowanie

O mnie
    Dziewczyny kiedy mialyście pierwsza wyniki? Krew, mocz itd? Ja byłam już trzy razy u lekarzy a oni stwierdzili, ze na razie mam nie robic i mam wizytę zaraz po świętach i najwyżej wtedy da mi skierowanie..

Senior Member Awatar 22gosia85
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-04-12 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez kamij Zobacz posta
    Dziewczyny kiedy mialyście pierwsza wyniki? Krew, mocz itd? Ja byłam już trzy razy u lekarzy a oni stwierdzili, ze na razie mam nie robic i mam wizytę zaraz po świętach i najwyżej wtedy da mi skierowanie..
    Ja krew zrobilam sama w 6 tc teraz robilam drugi raz na skierowanie w 9 tc

Senior Member Awatar betty123
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-04-25 zobacz kalendarz
    Mi kazal zrobic po pierwszej wizycie w ostatniej ciazy tez tak mialm krew mocz hiv toksoplazmoze i cos tam jeszcze u mnie te pierwsze wyniki zawsze mnie nadrozej kosztuja bo jest ich duzo pozniej tylko krew i mocz co jakis czas teraz pojde to bede w 11 tyg

O mnie
    W pierwszej ciąży poszłam jak byłam w 6tc i od razu dała mi skierowanie. Teraz jak poszłam to według OM był już 6tc, ale ona powiedziała ze jest wcześniej i mi widać jeszcze nawet pęcherzyka. I nie dała mi żadnego skierowania. Byłam dwa tygodnie później i powiedziała, ze to wg usg chyba 4 tc (wg OM już 8tc). Tydzień później poszłam do innego lekarza i wg usg wyszedl 7tc. Ale skierowania tez mi nie dal i powiedzial ze na razie mam nie robic.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Ja dostałam na 1 wizycie w 5.5 tyg.

Senior Member Awatar Reni83
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    A badania tarczycy, to jakieś wskazania są do tego, czy powinny to być rutynowe w ciąży?
    Pytam, bo pierwsza ciąża prowadziłam i innej Pani doktor i ona badań mi nie zlecala dopiero jak sama się upomnialam. Prenatalnych też bym nie miała wykonanych,tylko akurat koleżanka była w ciąży i mi o nich powiedziała i sama musiałam doktorke Szanowna prosic o skierowanie.
    A o tarczycy w ogole pierwsza słyszę.
    Badania hormonów tarczycy robi się jeśli nei zawsze to bardzo bardzo często w ciąży. Wydaje mi się, że raczej zawsze. Kobietom w ciąży bardzo często TSH szaleje a jeśli się tego nie ureguluje tabletkami to może być niebezpieczne dla dziecka. Na pewno jest to ważne badanie w ciąży. Kobiety, które normalnie nie mają problemu z tarczycą, w ciąży czasem właśnie popadają w niedoczynność lub nadczynność ciążową. Niektóre kobiety z kolei mogą wcześniej nie wiedzieć, że mają chorą tarczycę i ważne aby w ciąży wiedzieć, czy z hormonami tarczycy jest wszystko w porządku.
    Co do kosztu badań to w każdej placówce może być inna cena. Ja dziś rano robiłam TSH i FT4 i każde z tych badań kosztowało mnie 18zł więc nie było tragedii. Zawsze robiłam ze skierowaniem bo ja tarczycy już nie mam więc jestem pod kontrolą endokrynologa. No i wcześniej myślałam, że to sporo większy koszt.
    Co do tego jakie badania zrobiłabym jeśli Pani doktor kazała zrobić badania tarczycy to głównie chodzi o TSH, do tego zrobiłabym FT3 i FT4 tak jak któraś z Was wyżej wspominała. Myślę, ze koszt tych 3 badań to ok 54zł.

Ps. Mi ani mój gin na NFZ ani endo-gin do której chodzę prywatnie nie wspomnieli słowem o badaniach prenatalnych, testach pappa, USG genetycznym. Zupełnie nic. Ja z kolei dowiadywałam się na forum od dziewczyn. Bardzo frustrujące. To po co są Ci lekarze? Jak dla mnie to wychodzi na to, że tylko po to, żeby przepisać wyniki badań do książeczki ciąży:/

Senior Member Awatar Lajla
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-07-27 zobacz kalendarz
    Ja też dostałam teraz skierowanie a to był 6t6d i pierwsza wizyta.

Dziewczyny co do badań to rodzinny może a nawet powinien wam przepisać na tsh, ft3, ft4, glukozę, mocz, morfologię. To nam się należy przynajmniej 2 razy w roku nawet jak w ciąży nie jesteśmy. Nie wiem na co jeszcze mogą ale napewno tokso i cytomegali nie przepiszą.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów