Strona 201 z 897
Pokaż wyniki od 2,001 do 2,010 z 8969

Lipcówki 2017

Cytat Zamieszczone przez Marysieńka Zobacz posta
    Ja bym się w takiej sytuacji w ogóle nie zdecydowała na dziecko... Nie rozumiem takiego podejścia... Jedno pytanie mi się tylko ciśnie na usta czy koleżanka pracuje czy żyje na zasiłku i 500+
    Może przyszly mąż będzie bardziej pomagał jak dzidzia bedzie na świecie.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Marysieńka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-07-28 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Reni83 Zobacz posta
    Przepraszam dziewczyny za szczerość ale uważam, że jesteście okropne. Koleżanka napisała tylko, że ma ciężko i dostała szlachetną paczkę, z której się ucieszyła a wy od razu jej morały czy powinna się decydować na dziecko w takiej sytuacji. Od razu dałyście ją pod jedną kreskę, że na pewno żyje z 500+. Co Wy o niej wiecie? Owszem, swoje opinie można wyrażać ale takie wpieprzanie swojego nosa uważam za daleko przekraczające pewne granice.
    Rozumiem, że jeśli byłybyście na jej miejscu i zaszłybyście w nieplanowaną ciążę to usunęłybyście dziecko, tak? (Nie twierdzę, ze jej ciąża była nieplanowana). Ale właśnie, co Wy o niej wiecie??? Słabe to było
    Za szczerość się nie przeprasza. Nikt jej nie prawi morałów - wyraziłyśmy tylko opinię,ze w takiej sytuacji nie decydowałybyśmy się na dzieci. Ja ze swojej strony napisałam,ze ciśnie mi się na usta pytanie,a nie że na pewno żyje z 500+. I póki żyję w wolnym kraju to mam prawo do takiej opinii. A poza tym dla mnie nie istnieje coś takiego jak nieplanowana ciąża. Chyba,że pęknie prezerwatywa albo zawiedzie inna antykoncepcja. Jak ktoś współżyje bez zabezpieczenia to nie ma czegoś takiego. Wtedy to jest ciąża świadoma bo chyba jako dorośli ludzie wiemy skąd biorą się dzieci.

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Tysiatysia222 Zobacz posta
    Może przyszly mąż będzie bardziej pomagał jak dzidzia bedzie na świecie.
    Oby tak było. Życzę jej jak najlepiej, ja po prostu w takiej sytuacji nie podjęłabym takiej decyzji i tyle.

Senior Member Awatar Mami4
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-07-09 zobacz kalendarz
    Co do dlugu Panstwa nie winnmy 500+ zabrac troche z koryta politykom. Zabrac rydzykowi. A np ja majac dobry dochod czemu mam tego nie brac. Miesiecznie zusu mam ponad dwa tys o podatku nie wspomne. Oboje z mezem ciezko pracujemy. I ja osobiscie biore bo czemu z naszej pracy maja korzystac nieroby.
    A dla mnie nierobem jest taka osoba ktora moze pracowac glownie mam na mysli facetow. Bo tych gnybow najwiecej po ziemi chodzi. A wiem co mowie robic sie niechce a kase chca. Tylko piwko I fajki w glowie.
    A u nas jest jeszcze ten plus ze my z mezem nie palimy nie pijemy. Tyle co kazdy na imprezie. I stac nas na kolacje na wycieczke. Czasem irytuje mnie jak ktos narzeka ze nie ma na to czy na tamto.. To ja wtedy a na paczke czy dwie dziennie fajek cie stac. Nam tez nikt nie daje oboje pracujwmy od 15roku zycia. Nikt nam Nic nie dal. A zamiast 500+,wolalabym placic za zus mniej. I tak nic nie mam z tego. Wszedzie trzeba prywatnie. Jak syna musialam rehabilitowac termin za rok. A prywatnie dzis. Ale pracowaliamy wiecej aby mu zapewnic najlepsza opieke. Dzieki temu mam zdrowego dwulatka a moglbyc z porazeniem mozgowym. Ale ja nie czekam na manne z nieba.

Tysiatysia222 napisałaś,że za same szczepionki wyjdzie ok 3tys, o co chodzi? Z tego co się orientuje to te podstawowe są refundowane - które są płatne?
    Tak podstawowe są za darmo. Ale mozna kupić szczepionke 6w1 i zamiast 6razy kłuć raz. Koszt takiej szczepionki ok 200zl ii 3 razy powtorzenie co miesiąc i potem po roku.do tego rotawirusy oczywiście noe obowiazkowe ale mam w rodzinie przypadek ze dziecko nie było zaszczepione i przechodzilo tak zle ze wyladowalo w szpitalu z napadami padaczkowymi i do dzis musi brac leki na padaczke a juz ok 3lat minęło od choroby. Koszt szczepionki ok 300zl i raz albo 2trzrba powtórzyć. Pneumokoki do tego ok 400zl i tez 3 razy powtórzenie.

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Mami4 Zobacz posta
    Co do dlugu Panstwa nie winnmy 500+ zabrac troche z koryta politykom. Zabrac rydzykowi. A np ja majac dobry dochod czemu mam tego nie brac. Miesiecznie zusu mam ponad dwa tys o podatku nie wspomne. Oboje z mezem ciezko pracujemy. I ja osobiscie biore bo czemu z naszej pracy maja korzystac nieroby.
    A dla mnie nierobem jest taka osoba ktora moze pracowac glownie mam na mysli facetow. Bo tych gnybow najwiecej po ziemi chodzi. A wiem co mowie robic sie niechce a kase chca. Tylko piwko I fajki w glowie.
    A u nas jest jeszcze ten plus ze my z mezem nie palimy nie pijemy. Tyle co kazdy na imprezie. I stac nas na kolacje na wycieczke. Czasem irytuje mnie jak ktos narzeka ze nie ma na to czy na tamto.. To ja wtedy a na paczke czy dwie dziennie fajek cie stac. Nam tez nikt nie daje oboje pracujwmy od 15roku zycia. Nikt nam Nic nie dal. A zamiast 500+,wolalabym placic za zus mniej. I tak nic nie mam z tego. Wszedzie trzeba prywatnie. Jak syna musialam rehabilitowac termin za rok. A prywatnie dzis. Ale pracowaliamy wiecej aby mu zapewnic najlepsza opieke. Dzieki temu mam zdrowego dwulatka a moglbyc z porazeniem mozgowym. Ale ja nie czekam na manne z nieba.
    Zgadzam się z Tobą - zabrać rydzykowi. Zmniejszyć ZUS i podatki dla małych i średnich przedsiębiorców - doskonale wiem o czym mówisz,płaci się miliony na ZUSy itp i nic z tego nie mamy. Najlepiej w ogóle jakby to zlikwidowali - emerytury bedziemy miec głodowe, do specjalisty idzie się dostać za rok. A za te pieniądze,które co miesiac płacimy na zus to byśmy miały vip pakiety w prywatnych przychodniach i jeszcze by zostało.

O mnie
    Tysiatysia222 dzięki za rozjaśnienie

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Mami4
    Łoł... cena z kosmosu! :O ale mówisz,że teraz będą już refundowane, tak?

Cieńwiatru czyli uważasz,że to takie trochę naciąganie?
    Poczytaj sobie chociażby profil stopNOP na fejsie. Ludzie tam opisują przypadki poszczepienne. Nie mówie, że trzeba ślepo w to wierzyć, ale poczytać warto, żeby sobie wyrobić własną opinię. Plus słyszałam o kilku takich przypadkach w bliższym otoczeniu. Tak więc uczucia mam mieszane, ale nie zamierzam w dziecko ładowac wszystkiego co dostępne. Dodatkowo, np teraz mam zaszczepić mojego pięciolatka, ale że on w okresie wrzesień marzec więcej chory niż zdrowy, to absolutnie nie zamierzam. Zaszczepię dopiero późną wiosną, jak Młody będzie w pełni zdrowy. A upomnienie z przychodni niech sobie wsadzą w... odwlok

Senior Member Awatar Mami4
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-07-09 zobacz kalendarz
    [QUOTE=Marysi

Ja tez tam mysle. Placic taka kwote w razie szpitala. A na emeryture miec subkonto i odkladac np co mc 500zl. A tak np moi rodzice 20lat placa zus bedac prywatnym przedsiebiorca. Na dzien dzisiejszy tata ma 52 lata emerytura 340zl smiech na sali.

O mnie
    Cieńwiatru ok zerknę, dzięki

Mami4 no właśnie i o tym mówię... Ciekawe ile my będziemy miały emerytury w takim razie... 200? :/ Jak sobie same nie odłożymy to nie będziemy miały potem za co żyć,a jeszcze i tak od tego odliczą nam podatek...

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów