Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Mamy z nerwicą lękową

Member
    Welinek

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-10 zobacz kalendarz

Mamy z nerwicą lękową

Czy są tu jakieś kobietki, które tak jak ja, jeszcze przed zajściem w ciążę chorowały na nerwicę lękową? Ja przez całe 9 tygodni ciąży cieszyłam się, że nerwica dała mi spokój, ale w 10 tygodni znowu porządny, całonocny atak paniki i znowu mi ciężko Jak sobie radzicie?

2. dzieckozakupy.pl
    A nie myślałaś o jakiejś terapii? Jest na przykład coś takiego jak psychoterapia grupowa nerwic, tu sobie możesz poczytać http://czptychy.pl/terapia_grupowa/ - moja siostra chodziła na coś w tym rodzaju (też miała napady lęku) i twierdzi, że dzięki temu czuje się lepiej. Tylko że u niej ta terapia trwała długie miesiące, ale w sumie nie wiem, ile czasu tak standardowo wystarczy, żeby stan pacjenta się poprawił.

Junior Member
    maiaia

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-12-24 zobacz kalendarz
    Ja miałam zdiagnozowaną nerwicę oraz lęki społeczne w połowie 2015 roku. Rozpoczęłam leczenie farmakologiczne u psychiatry i terapeutyczne u psychologa. We wrześniu 2016 roku zakończyłam terapię lekami. Psychoterapię zakończyłam wcześniej ponieważ wyjechałam za granicę i nie mogłam kontynuować. Bardzo mi to wszystko pomogło. Odżyłam. Na nowo lubiłam siebie i ludzi.
    W maju 2017 dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Było to około 6 miesięcy po zakończeniu leczenia. W tym czasie często następują nawroty choroby, ale nie muszą. Informacja o ciąży zbiegła się w czasie z nagłą przeprowadzką do innego kraju oraz problemami finansowymi i prywatnymi. Informacja o ciąży mnie dobiła. Czułam się okropnie, że się z tego nie cieszę, gdy w tym samym czasie mój mąż aż cały promieniał radością na tę wieść. Od kilkunastu tygodni tej mojej pierwszej ciąży mam straszne samopoczucie. I nie mam pojęcia czy to jest wynik burzy hormonalnej ciążowej, czy to nawrót choroby, czy efekt ogromnego stresu jaki przeżyłam w kwietniu. A może wszystko naraz?! Mam okropne napady płaczu. Przeraża mnie posiadanie dziecka, chociaż wiem że nie jestem sama i mam męża, który marzyło dziecku i ma z niemowlakami spore doświadczenie. Ale ja jestem przerażona. Jestem w Szkocji. Nie mam pracy on ma. Nie mogę pójść do swojej pani psycholog. Czuję się dość niekomfortowo. Staram się radzić sobie ze sobą na podstawie tego, czego nauczyłam się podczas terapii. Ale nie wiem czy to wystarczy, bo czasami rozum mówi jedno, a emocje są nie do powstrzymania i wariuję.

Senior Member Awatar paralea
    Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-12-12 zobacz kalendarz
    maiaia, jeśli chodzi o samopoczucie hormony na pewno swoje robią. Niemniej sugerowałabym kontakt z psychologiem - żyjemy w XXI wieku, sesja przez internet to nic nowego, a może tylko Ci pomóc. Jesteś teraz w trudnej sytuacji, ale nie sama. Oprzyj się na mężu i nie bój się opowiadać mu o swoich obawach. Wsparcie to już połowa sukcesu.
    U mnie było podobnie, najpierw psychiatra i leki, potem terapia u psychologa, którą sama przerwałam. Ataki paniki dopadają mnie często, ale udaje mi się z nimi uporać. Choć gdy zobaczyłam pozytywny test - nie było łatwo się uspokoić. Ten sam schemat, kołatanie serca, drętwienie rąk, okropna duszność i to przeraźliwe zimno... a przecież tak długo się staraliśmy! Chwilę mi zajęło, nim to do mnie dotarło. Nie wiem, czy nerwicy można się pozbyć raz na zawsze. Mi do tej pory udaje się ją jakoś ujarzmić.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów