Strona 94 z 543
Pokaż wyniki od 931 do 940 z 5427

Czerwcowe Mamy 2017

Member Awatar Juston
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    Hejka dziewczyny, nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie, udzielałam się troszkę na początku naszego wątku
    Nie odzywałam się od tamtej pory, bo tak naprawdę za dużo się u mnie nie działo... ciąża póki co przebiega idealnie, nie miałam mdłości, wymiotów ani nie byłam senna. Zachcianek nie mam, a apetyt mam umiarkowany.

14 grudnia jadę na badanie genetyczne, a 15 mam kolejną wizytę u mojej ginekolog. 16 grudnia planuję powiedzieć mojemu szefowi o ciąży a od lutego chciałabym iść już na zwolnienie.
    A jak to u Was wygląda? Pracujecie jeszcze? Czy któraś z Was poznała już płeć maluszka?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Famirabelka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-10 zobacz kalendarz
    Ja miałam koniec umowy 12 września. Nie przedłużyli. Ciąża liczy mi się od 14 września. Nie pracuję, jestem zarejestrowana w UP. Ja poznałam na 60 procent - post wyżej.
    10.06.2017 nasz maluszek już jest z nami
    14.09.2016 OM i pierwsza ciąża

Senior Member Awatar Martussia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-09 zobacz kalendarz
    Famirabelka Gratuluje córci i udanego badania. Ja Juston jestem na L4 od początku warunki szczególne w pracy hałas itp. wiec nie miałam wyjścia, ale mam dużo czasu dla rodziny co mnie bardzo cieszy Mdłości minęły bezpowrotnie mam nadzieję czuję się dobrze. Mam nowy objaw nos mnie boli i czasem pojawia się krew, ale niewielkie ilości. Płci jeszcze nie znam, ruchów tez jeszcze nie czuję, ale to już blisko

Junior Member
    aliciak

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-26 zobacz kalendarz
    Cześć dziewczyny

Mi również mdłości minęły, dzięki czemu przestałam się też obżerać. Ćwiczyć nie ćwiczę, bo przed samą ciążą nie ćwiczyłam, to teraz nie będę narażać dziecka. Jedynie sporadycznie basen. W sumie ruchu to ja mam i tak dużo, bo tak jak pisałam wcześniej pracuje w salonie meblowym i to nie małym, więc na co dzień kilometry robię niezłe, jedynie staram się ograniczać w podnoszeniu, przesuwaniu mebli. Pracować mam zamiar do prawie, że końca ciąży jak wszystko będzie dobrze i nie będzie żadnych przeciwwskazań. I szczerze mówiąc na rękę mi to, bo mam większego powera, niż jakbym miała zamknąć się w domu. Wtedy by był ze mnie leń na 100%.

Na badania prenatalne wybieram się w przyszłym tygodniu. Wiem, że kiedyś takich badań nie było i kobiety dawały sobie radę bez, ale wtedy też medycyna nie była tak rozwinięta, oraz nie było takiego dostępu do informacji. Robię to dla spokojnej mojej duszy. U mnie badania takie kosztują 400zł (łącznie z testem pappa).

A tak po za tym na andrzejkach się bawiłam do 5 rano, dj tak przygrywał, że nie szło z parkietu zejść, wiadomo wygibasów nie było, ale i tak, że wytrzymałam tyle godzin i to w butach na obcasie jestem sama zaskoczona W styczniu czeka, mnie przeprowadzka z narzeczonym (z bloku na chałupę ). A na teściową nie mogę złego słowa powiedzieć Wczoraj mieliśmy przyśpieszony kurs macierzyństwa bratowa zostawiła na cały dzień swoją córkę, która ma roczek, każdej z nas życzę tak spokojnego dziecka jak ta kruszynka Hania

Co do brzucha myślałam, że widać już początek ciąży.. ale nie, to jest sam fet ;p, bo jak mdłości miałam to starałam się nie dopuścić do głodu i sobie dogadzałam . Przestałam się objadać i brzuch wygląda w miarę normalnie. Od czasu do czasu piję kawę parzoną z mlekiem, jak czuję, że głowa może mnie rozboleć. Zdarzyło mi się na początku wziąć apap. Piję i czarną herbatę i herbatę z malinami i hibiskusem. I nie wydaję mi się, żebym mogła tym dziecku zaszkodzić. W końcu nasze mamy czy babcie nie miały kiedyś takiego wyboru, jak my teraz i normalnie się odżywiały . Nie dajmy się zwariować laski

Senior Member Awatar Famirabelka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-10 zobacz kalendarz
    aliciak u mnie cena tych badań na których byłam to 460 zł. Ja znalazłam miejsce i poszłam na NFZ ciężko było znaleść coś wolnego, ale się udało. Dzwoń, próbuj- może i tobie uda się wejść za free w tym roku.
    10.06.2017 nasz maluszek już jest z nami
    14.09.2016 OM i pierwsza ciąża

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-18 zobacz kalendarz
    Data
    17.07.2013
    Fajnie Kobitki, ze sie odzywajcie. Pisze z telefonu, wiec nie wiem kto pisał ale możemy założyć na fb, ale fajniej tutaj sie pisze- wiecej można napisac, na fejsie pod jednym wpisem na dany problem po porodzie czy cos nożna się przenieść, ale zdjecia linki na fejsie wygodniej i bardziej wzrokowo się poznamy, ale jak chcecie. Ja sie wypowiadam od siebie ;p

Famirabelka super, widzisz jak sie stresowałas

Powodzenia dziewczyny na usg będzie dobrze, ja preferuje z facetami, fajna sprawa

Co do herbaty bałam sie odezwać, wlasnie sączę liptona uwielbiam czarna herbatę z konfitura z żurawin pije :/ juz nie przesadzajmy, przecież jedna herbata zwykła nie zaszkodzi...

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Data
    17.07.2013
    Aaaa mi dzisiaj koleżanka z tekstem, ze orzechów w ciąży nie można, bo dziecko będzie miało alergie ! Serio? Miód taki alergen, a ja codziennie jem tosty z miodem do kawy zbożowej na śniadanie! Orzechy uwielbiam i nie sądzę, zeby to był zakazany produkt w ciąży, czy ja taka niedouczona?

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    aliciak

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-26 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Kozaczek Zobacz posta
    Aaaa mi dzisiaj koleżanka z tekstem, ze orzechów w ciąży nie można, bo dziecko będzie miało alergie ! Serio? Miód taki alergen, a ja codziennie jem tosty z miodem do kawy zbożowej na śniadanie! Orzechy uwielbiam i nie sądzę, zeby to był zakazany produkt w ciąży, czy ja taka niedouczona?
    Wręcz odwrotnie, orzechy mają bardzo dużo witamin no i mają korzystny wpływ na rozwój mózgu. Czyli jak najbardziej są zalecane Więcej informacji u wujka google miód tak samo, same zdrowie dla organizmu, zwłaszcza przy tej porze roku

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Data
    17.07.2013
    Aliciak tez mam takie zdanie, ale ta koleżanka gdzieś wyczytała i panika, bo tydzien temu jadła orzechy
    Jak dla mnie organizm sam podpowiada czego mi potrzeba... Miodek to jem jak mały miś... Skończył sie i nie wiem gdzie kupic kolejny słoik... muszę dzwonić dzisiaj do siostry ona zakręcona troche na puncje eko, kiedys jadłam u niej gryczany chyba- wyglada jak smalec

Member
    ewak

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-17 zobacz kalendarz
    Famirabelka, bardzo sie ciesze i gratuluje wynikow.

Co do pracy, to w zasadzie od 6 tygodnia jestem na l4, pracuje w hurtowni biżuterii, a wiec noszenie paczek, rozpakowywanie na kolanach, do tego ciagle zmiany pozycji, bo to jeszcze jakis klient.. itp. Jednak największym problemem byla temperatura, bo sezon zimowy to wieczne przeciagi i .. moje przeziębienia.. wiec doszlam do wniosku ze nie chce narazac dziecka .. w domu sie troche nudze, bo maz pracuje w sluzbach mundurowych, obecnie przygotowuje sie do kolejnych testów sprawnosciowych, wiec po pracy albo jest na silowni albo na basenie albo biega.. wiec jestem cale dnie sama.. z kotem.
    Jezeli chodzi o umowe to tez mialam na czas ograniczony, bo do konca stycznia, jednak ze wzgledu iz zaszlam na 3 miesiace przed rozwiazaniem umowy, to przedluzyli do automatycznie do porodu. Teraz tylko dosylam zwolnienia, kadrowa czasem dzwoni jak sie czuje, ale wszystko mam zalatwione.
    Jedyne co mnie zastanawia, to to czy faktycznie w wysokości świadczenia wyplacanego przez Zus, ma znaczenie tylko wysokosc zatrudnienia na umowe o prace, czy rowniez umowy zlecenie z odprowadzana skladka zdrowotna tez wplywaja na wysokosc wyplat, orietowal sie ktokolwiek w tym temacie ?

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

czerwcowe mamusie 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów