Strona 86 z 543
Pokaż wyniki od 851 do 860 z 5427

Czerwcowe Mamy 2017

Senior Member Awatar Reni83
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    [QUOTE=Aniss;2992997]Istnieje możliwość usunięcia dziecka z chorobą genetyczną, ale nie byłabym w stanie tego zrobić mojej dzidzi, którą noszę. Twoje pytanie nasunęło mi pewną myśl i wpisałam w internet to zagadnienie. Popłakałam się czytając inne forum na temat aborcji chorych dzieci. Większość osób usunęłaby swoje maleństwo bez mrugnięcia okiem! Czytam wpisy na naszym forum o poronieniach i nie wyobrażam sobie, że któraś z nas mogłaby dokonać aborcji... Za dużo miłości widać w Waszych wpisach. Każda z nas zamartwia się zdrowiem dzidziusia, dba o siebie i stara się żyć zdrowo.
    Może jestem dziwna, ale zawsze odrzucam taką myśl.
    Trochę kontrowersyjny temat i boję się go poruszyć, więc nie linczujcie mnie, proszę! [/QUOTE

Bardzo rozumiem to o czym piszesz i zgadzam się. Jednak...może teraz ktoś zlinczuje mnie ale zepół Downa itd, generalnie choroby genetyczne, jak najbardziej podzielam Twoje zdanie...Jednak co jeśli widziałabyś, że dziecko urodzi się bez nóżek i rączek na przykład... Jesteś pewna co byś zrobiła?
    Zgadzam się, bardzo kontrowersyjny i ciężki temat i może niepotrzebnie go poruszamy. Ale mi bardziej chodzi o uzyskanie informacji na temat tego z jakich badań jakie informacje mogę uzyskać.
    Uważam, że np informacja, że dziecko ma chore serduszko i można przygotowac sie do leczenia, lub tez leczyc juz w łonie matki jest bardzo cenna. Niestety czytałam wiele w internecie i mam ogromny mętlik w głowiea jak już pisałam, lekarze jakoś mało mówią:/

2. dzieckozakupy.pl
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Paulinka_89 Zobacz posta
    Kasiunia super gratulacje córeczki
    mrówka nie daleko Krakowa mieszkam
    Mrówka, gdzie planujesz rodzić? Masz swojego lekarza w Krakowie? Czy gdzieś u siebie?

Senior Member Awatar Aniss
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-12 zobacz kalendarz
    Samo USG mówi o wadach wrodzonych typu: bezmózgowie, wady serca, rozszczep wargi lub kręgosłupa, wodogłowie oraz karłowatość.
    Mój ginekolog powiedział mi, że zleca takie badania w przypadku kobiet, które są po 35. roku życia i kiedy widzi anomalie w wyglądzie i proporcjach płodu. Mi powiedział, że po USG prenatalnym zastanowimy się nad innymi badaniami. Teraz nie ma co zapeszać, bo na Jego oko wygląda wszystko dobrze. W przyszły poniedziałek przyjrzymy się dziecku dokładnie i będziemy się sprawdzać dalej, gdyby coś było nie tak. Wolę się nie nakręcać czytaniem o tych badaniach, bo to potęguje mój strach i poziom stresu. Chciałam się jednak wypowiedzieć, bo o to pytałaś Może faktycznie źle zrozumiałam Twoje pytania.

Co do wykrywania chorób, które można leczyć to (z tego co się orientuję) są to: test potrójny (otwarte wady centralnego układu nerwowego (CUN) u płodu), USG rutynowe (niektóre wady i choroby widoczne zewnętrznie), USG 4D (tak samo jak USG rutynowe, tylko z większą dokładnością) i USG prenatalne między 11. a 14. tygodniem Są to badania nieinwazyjne. Te bardziej inwazyjne są obarczone pewnym ryzykiem.
    Przekierowanie do strony -> http://badaniaprenatalne.pl/nieinwazyjne_prenatalne/

P.S. Lekarzem nie jestem, opieram się tylko na stronach internetowych, więc mogę się mylić.

Senior Member Awatar mrówka17
    O mnie
    17-06-2017
    Reni ja obecnie mieszkam w Poznaniu a za kilka tygodni przeprowadzamy sie do Warszawy, takze nie Kraków chociaż miasto piękne.

Aniss wierze Ci na słowo z tymi ruchami. Ja w pierwszej ciąży poczułam te ruchy tez w 12tyg. Niewiarygodne ze taki maly człowieczek potrafi sie tak wiercić

Co do badan prenatalnych. Ja będę miała robiony test PAPPA. Z tego co pamiętam i ginekolog mi mówił to jest to w pierwszej kolejności badanie usg z tym ze bardzo dokładne, gdzie sprawdza sie miedzy innymi przeziernosc karkowa i kość nosowa. A potem jest badanie krwi. Ja mam to za darmo na szczęście wiec nie pomogę ile kosztuje badanie ale dziewczyny z tego co pamiętam pisały ze okolo 400-700zl.

Sama jestem ciekawa jak to będzie wyglądało.

Kurczę chyba o niczym nie zapomniałam

Member
    mabr

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-02 zobacz kalendarz
    Aniss gratuluję tych ruchów u mnie już prawie koniec 14 tygodnia i jeszcze nic nie czułam może przez tą oponkę na brzuchu będę czuje te ruchy później:/
    ja zrezygnowałam z testu PAPPA, u mnie kosztowało to około 600 -700zł. Doszłam do wniosku że te badania i tak nic nie zmienią... Bardziej myślę o połówkowych, gdzie już będzie więcej widać.

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Aniss Zobacz posta
    Samo USG mówi o wadach wrodzonych typu: bezmózgowie, wady serca, rozszczep wargi lub kręgosłupa, wodogłowie oraz karłowatość.
    Mój ginekolog powiedział mi, że zleca takie badania w przypadku kobiet, które są po 35. roku życia i kiedy widzi anomalie w wyglądzie i proporcjach płodu. Mi powiedział, że po USG prenatalnym zastanowimy się nad innymi badaniami. Teraz nie ma co zapeszać, bo na Jego oko wygląda wszystko dobrze. W przyszły poniedziałek przyjrzymy się dziecku dokładnie i będziemy się sprawdzać dalej, gdyby coś było nie tak. Wolę się nie nakręcać czytaniem o tych badaniach, bo to potęguje mój strach i poziom stresu. Chciałam się jednak wypowiedzieć, bo o to pytałaś Może faktycznie źle zrozumiałam Twoje pytania.

Co do wykrywania chorób, które można leczyć to (z tego co się orientuję) są to: test potrójny (otwarte wady centralnego układu nerwowego (CUN) u płodu), USG rutynowe (niektóre wady i choroby widoczne zewnętrznie), USG 4D (tak samo jak USG rutynowe, tylko z większą dokładnością) i USG prenatalne między 11. a 14. tygodniem Są to badania nieinwazyjne. Te bardziej inwazyjne są obarczone pewnym ryzykiem.
    Przekierowanie do strony -> http://badaniaprenatalne.pl/nieinwazyjne_prenatalne/

P.S. Lekarzem nie jestem, opieram się tylko na stronach internetowych, więc mogę się mylić.

Może to ja źle zabrzmiałam. Napisałam tylko, że nie będę rozwijała zagwostek co do tego co kto zrobi jesli dowie się że dziecko jest chore, bo nie chcę nikogo i też siebie nakrecac na myslenie ze cos z naszymi Malenstwami moze byc nie tak. Choc chyba jak kazda z Was niejednokrotnie msle o tym czy wszystko bedzie dobrze.
    Ja naprawdę dziękuję za Twoją opinię. Trochę czuję się jak dziecko we mgle. Wy jednak jestescie bardziej rozmowne niz moi lekarze

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez mrówka17 Zobacz posta
    Reni dlugo sie nie odzywałaś. Jak się czujesz? Jak tam maluszek?
    Nie odzywałam się bo słabo się ogarniam z czasem. Wciąż pracuję i niestety przeglądając forum zawalam swoje obowiązki i mam wyrzuty sumienia. A jak wracam do domu to ostatnią rzeczą na jaką mam ochote to znowu włączać laptopa. W weekend bylismy z Mężem u siostry w Iławie, czyli 7 godzin jazdy w jedną stronę. Zatem jak się zapewne domyslacie po powrocie musialam dojsc do siebie. Przywiozlam sobie Mamusię na jakiś tydzien może dwa, więc w domku też jestem trochę zaabsorbowana.
    No ale odpowiadając na Twoje pytanie Mróweczko dobrze się czuję. Mdłości jak mi odeszły ze 2 tygodnie temu tak nie wracają. Jesli pilnuję się zeby pic odpowiednio duzo to glowa nawet nie boli. Jest naprawdę dobrze. Nie spodziewalam sie Marzę tylko żeby się wyspać no i żeby znaleść w koncu jakiegoś sensownego lekarza bo coraz bardziej martwie sie tym, ze dwoch moich lekarzy to praktycznie niemowy Mieszkam w Krakowie od niecalych 4 lat i niestety nie mam tu zadnych kolezanek ktore rodzily bądz tez beda, od ktorych moglabym sie czegos dowiedziec. No i tak męczy mnie to troszkę. Ale za tydzien idziemy z Mężem na kolejne USG i tym cieszymy się i też trochę stresujemy.
    No to tyle u mnie

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez mrówka17 Zobacz posta
    Reni ja obecnie mieszkam w Poznaniu a za kilka tygodni przeprowadzamy sie do Warszawy, takze nie Kraków chociaż miasto piękne.

Aniss wierze Ci na słowo z tymi ruchami. Ja w pierwszej ciąży poczułam te ruchy tez w 12tyg. Niewiarygodne ze taki maly człowieczek potrafi sie tak wiercić

Co do badan prenatalnych. Ja będę miała robiony test PAPPA. Z tego co pamiętam i ginekolog mi mówił to jest to w pierwszej kolejności badanie usg z tym ze bardzo dokładne, gdzie sprawdza sie miedzy innymi przeziernosc karkowa i kość nosowa. A potem jest badanie krwi. Ja mam to za darmo na szczęście wiec nie pomogę ile kosztuje badanie ale dziewczyny z tego co pamiętam pisały ze okolo 400-700zl.

Sama jestem ciekawa jak to będzie wyglądało.

Kurczę chyba o niczym nie zapomniałam
    No i odpowiadam na raty
    Zle spojrzalam, to Paulinka 89 jest z okolic Krakowa. Pomyliło mi się
    Co do badan przeziernosci karku i kosci nosowej itd to ja wlasnie do tej pory rozumialam ze to te badania prenatalne, czyli tak zrozumialam ze tousg na ktore mam isc teraz to maja takie rzeczy badac. A jesli jest PAPPA to oprocz tego robi sie jeszcze z krwi i wylicza jakies statystyki. Tylko widzisz, znowu sie tylko domyslam.
    Jesli pojde za tydzien i pani mi zrobi tylko szybkie USG to sie troche zdenerwuje.
    Pani z recepcji uprzedzila mnie łaskawie ze zapisuje mnie na USG na 16:30 ale nie bierze na siebie odpowiedzialnosci za to ze Pani doktor ktora robi usg moze byc zdenerwowana.....bo uwaga... jak chcialam sie zapisac to na ten dzien od godz 15 byly wolne wszystkie godziny. A ona chyba do 18 przyjmuje. Ja spytalam czy moge na 16.30 bo do 16 pracuje a ona mi mowi ze musi po kolei zapisywac czyli mnie na 15 bo pani doktor sie zdenerwuje jesli nikt inny sie na 15 nie zapisze i ona od 15 do 16.30 bedzie musiala tam siedziec))
    Jestem więc cała w 'skowronkach' ze moge isc do takiej wkurzonej pani doktor
    Spoko spoko, u Pani Prezes przychodni juz bylam miedzy innymi w tej sprawie, no ale jak sie pani doktor bedzie chciala na mnie odegrac to moze byc roznie:/

Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-07 zobacz kalendarz
    Ja się nie dziwie..też przed ciążą pracowałam 8 h przed kompem i w domu na komputer nawet nie patrzyłam.
    co do herbatek to czasem sie napije pokrzywy, ponoć usuwa zbędną wode z organizmu, w ciąży akurat

Hej wam dziewczynki wczoraj nie pisałam heh z góry przepraszam
    Bylismy wczoraj na wizycie z dzidzia wszystko ok. Słyszałam serduszko jak bije, widziałam raczki, nózki takie malusienkie <3 kocham tego małego ktosia nad zycie malenstwo ma 3,61 cm :* Prenatalne mialam miec dziś ale Pani dr powiedziala ze jeszcze za wczesnie i dopiero na prenatalne jedziemy za tydzien

Co do badam ja wszystko niestety robie prywatnie

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

czerwcowe mamusie 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów