Strona 85 z 543
Pokaż wyniki od 841 do 850 z 5429

Czerwcowe Mamy 2017

Senior Member Awatar Aniss
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-12 zobacz kalendarz
    Mój pies trochę waży, więc w sumie się dzidzi nie dziwię Też bym się wystraszyła, gdyby jakaś ogromna siła dobijała się do mojej skorupki

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar mrówka17
    O mnie
    17-06-2017
    Aniss gratuluje pierwszych ruchów jak troche poleżysz na plecach a wczesniej zjesz na przykład czekoladę to jak przylozysz łapkę do brzuszka to juz powinnas czuć motylka ja jeszcze czekam ale ja jestem w 10tc więc jeszcze trochę

Kurczę też sie zastanawiałam nad tymi tabsami falvit mama. Tylko one chyba nie maja DHA z tego co pamiętam. Dziewczyny jaką herbatę pijecie? Bo ja wyczytałam ze najlepsza w ciąży jest Roiboos i tak się nią opijam ciągle.

Senior Member Awatar Reni83
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez mrówka17 Zobacz posta
    Aniss gratuluje pierwszych ruchów jak troche poleżysz na plecach a wczesniej zjesz na przykład czekoladę to jak przylozysz łapkę do brzuszka to juz powinnas czuć motylka ja jeszcze czekam ale ja jestem w 10tc więc jeszcze trochę

Kurczę też sie zastanawiałam nad tymi tabsami falvit mama. Tylko one chyba nie maja DHA z tego co pamiętam. Dziewczyny jaką herbatę pijecie? Bo ja wyczytałam ze najlepsza w ciąży jest Roiboos i tak się nią opijam ciągle.
    Ja czasem piję earl grey ale jednak najwięcej roiboos. W zeszłym roku przyjaciółka mnie nią 'zaraziła' i teraz mi na rękę, bo też słyszałam, że najlepsza w ciąży.

Senior Member Awatar mrówka17
    O mnie
    17-06-2017
    Reni dlugo sie nie odzywałaś. Jak się czujesz? Jak tam maluszek?

Senior Member Awatar Martussia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-09 zobacz kalendarz
    Aniss z cellulitem mam podobny problem wygląda to okropnie a wcześniej nie miałam ;( Też mi się wydaje że czuje ruchy, ale to jeszcze za wcześnie. Zapewne już niebawem zaczniemy pisać jedna po drugiej że dzidzia szaleje tam w brzuszku

O mnie
    Mrówka: Teraz cały czas czuję dzidzię. Trochę dziwne uczucie, ale jakie przyjemne Taki mały robaczek w środku obijający się o wewnętrzną stronę brzucha Czytałam, że według schematu to trochę za wcześnie, ale słyszałam, że każda kobieta może poczuć ruchy w innym okresie ciąży. Nie wiem, czy to prawda, ale wiem też, że w moim przypadku nie są to ruchy perystaltyczne jelit ani nic podobnego.
    Mam nadzieję, że Ty też niedługo to poczujesz
    Falvit Mama nie mają kwasów DHA, ale ja akurat mam fazy na ryby i to kilka razy w tygodniu, więc nie martwię się, że czegoś mi braknie. Z tymi tabletkami jest u mnie jednak pewien problem. Podejrzewam, że mój żołądek źle reaguje na substancje pomocnicze w nich zawarte, bo po połknięciu mam jeszcze gorsze mdłości. Siedząc przy komputerze albo leżąc na łóżku potrafię mieć nagły odruch wymiotny, dlatego miska jest moim najlepszym przyjacielem. Czytałam, że i tak w I trymestrze lekarze polecają tylko kwas foliowy, jod, witaminę D, kwasy DHA i żelazo, bo pozostałe minerały i witaminy mogą nasilać mdłości. Ja wolę jednak pomęczyć się trochę i brać cały komplet, bo wiem, że wyniki sprzed ciąży (pół roku przed ciążą) miałam bardzo złe.

Co do herbatek: ja piję miętę, koper włoski i herbaty owocowe. Rooibos'a nie piłam już ho ho, ale na początku ciąży piłam tylko tą herbatkę. Pyszna nawet bez cukru

O mnie
    Dziewczynki, mam pytanie. Nie wiem, może już ktoś o to pytał. Jakie macie podejście do badań PAPPA? Robicie? Ile to u Was kosztuje? Lekarze Wam doradzają? Odradzają? Jak byłam w 9 tygodniu ciąży u lekarza to nawet o tym nie wspomniał. Dał mi skierowanie na drugie USG, które mam zrobić między 11 a 13 tygodniem ciąży ( o ile tej 13 nie pomyliłam), nie wspominał nic o badaniach prenatalnych. Dopiero potem doczytałam w necie oczywiście, ze w tych tygodniach robi się prenatalne. Czy dobrze rozumiem, że to USG to będzie właśnie to prenatalne?
    Jestem załamana poziomem wizyt. Zero informacji tak od siebie. Jak nie zapytam o coś o czym czytałam w necie czy w książce to nic z siebie nie mówią.
    Żeby nie było, byłam 2 razy na NFZ i równolegle byłam też u ponoć super babeczki prywatnie. Ta u której byłam prywatnie jest ginekologiem endokryologiem. Jako, że mam usuniętą tarczycę, chciałam mieć też kogoś kto jest specjalistą i w tym względzie. W każdym bądz razie tam gdzie chodzę prywatnie też muszę czytać w myślach, zgadywać, domyślać się o co mogę zapytać. No jak można do tej pory nie wspomnieć o badaniach prenatalnych czy możliwości wykonania testu PAPPA??
    No i zapytam raz jeszcze...Kobietki z Krakowa, może któraś z Was mogłaby polecić mi jakiegoś sensownego ginekologa na NFZ. Witki mi już opadają

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    O mnie
    Nie myślałam o testach genetycznych. Jest to droga opcja sprawdzenia, czy dzidzia będzie miała wady. Ale czy to tak naprawdę coś zmienia? Przestanę kochać moje dziecko tylko dlatego, że ma zespół Downa albo inną chorobę genetyczną? Takie spłodziliśmy, takie urodzę i takie będziemy kochać Wiadomo, że będę się martwić o Jej/Jego przyszłość, ale i tak nie będę w stanie nic zmienić. Chromosomów nie poprawię. Mogłabym jedynie zapewnić dziecku najlepsze warunki do życia, na jakie mnie stać, ale to i tak zrobimy, czy będzie zdrowe, czy nie
    Oczywiście jest to tylko moje zdanie i nie musicie, drogie mamusie, się ze mną zgadzać

O mnie
    Istnieje możliwość usunięcia dziecka z chorobą genetyczną, ale nie byłabym w stanie tego zrobić mojej dzidzi, którą noszę. Twoje pytanie nasunęło mi pewną myśl i wpisałam w internet to zagadnienie. Popłakałam się czytając inne forum na temat aborcji chorych dzieci. Większość osób usunęłaby swoje maleństwo bez mrugnięcia okiem! Czytam wpisy na naszym forum o poronieniach i nie wyobrażam sobie, że któraś z nas mogłaby dokonać aborcji... Za dużo miłości widać w Waszych wpisach. Każda z nas zamartwia się zdrowiem dzidziusia, dba o siebie i stara się żyć zdrowo.
    Może jestem dziwna, ale zawsze odrzucam taką myśl.
    Trochę kontrowersyjny temat i boję się go poruszyć, więc nie linczujcie mnie, proszę!

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Aniss Zobacz posta
    Nie myślałam o testach genetycznych. Jest to droga opcja sprawdzenia, czy dzidzia będzie miała wady. Ale czy to tak naprawdę coś zmienia? Przestanę kochać moje dziecko tylko dlatego, że ma zespół Downa albo inną chorobę genetyczną? Takie spłodziliśmy, takie urodzę i takie będziemy kochać Wiadomo, że będę się martwić o Jej/Jego przyszłość, ale i tak nie będę w stanie nic zmienić. Chromosomów nie poprawię. Mogłabym jedynie zapewnić dziecku najlepsze warunki do życia, na jakie mnie stać, ale to i tak zrobimy, czy będzie zdrowe, czy nie
    Oczywiście jest to tylko moje zdanie i nie musicie, drogie mamusie, się ze mną zgadzać
    Dziękuję bardzo za Twoją odpowiedź. A co jeśli chodzi o badania które wykrywają choroby które można leczyć, czy też jeszcze w brzuszku mamy czy też zaraz po porodzie. Moja koleżanka będąc w ciąży dowiedziała się, że jej córeczka ma nieprzedzielone komory serduszka i ogromna część Polski zbierała pieniążki na jej operację w Niemczech. Dzięki badaniom, przed planowanym porodem mogła udać się do Niemiec, gdzie miała już wszystko umówione, opłacone i najlepszych lekarzy gotowych. Córeczka urodziła się jakieś 2-3 tygodnie temu, teraz jest juz po operacji i ma się dobrze. Nie wiem niestety z których badan mozna dowiedziec sie o tego typu chorobach. Jej nie pytam, bo teraz ma wieksze zmartwienia na glowie niz moje zagwostki

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów