Strona 69 z 543
Pokaż wyniki od 681 do 690 z 5427

Czerwcowe Mamy 2017

Senior Member Awatar Minion87
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-12 zobacz kalendarz
    Ja też szukam imienia dla dziewczynki czytając znaczenie ale w sumie najważniejsze żeby maluszek był zdrowy, kochany i szcześliwy a tak na pewno u nas wszystkich będzie.

Ja też jestem na L4 i nie miałam zbytnio problemu, żeby go dostać, Całe szczęście nie mam pracy z substancjami, które mogłyby zagrozić dziecku, ale dla odmiany w pracy dużo jeżdzę i jest dosyć stresująca Dojechać do sklepu czy do lekarza jeszcze dam radę, ale cały dzień za kierownicą przerastałby mnie teraz....

A jak tam Wasze samopoczucia dziś? u mnie niestety bez zmian

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Reni83
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Famirabelka Zobacz posta
    Koniec umowy miałam 12 września. Ciąża liczy mi się od ostatniej miesiączki czyli 14 września. No właśnie nie byłam w ciąży wtedy kiedy miałam koniec umowy. Po prostu pechowa różnica dwóch dni. Teraz czekam na prenatalne i pierwsze usg - mam mieć 5.12 i powiem wam że zaczynam się bardzo denerwować i stresować, ale to przez chyba gadanie, bo każdy mnie straszy że nie mam pewności czy wszystko jest ok. Męczy mnie siedzenie - najchętniej cały czas bym chodziła... dziwne. W UP też pan powiedział że szkoda tych dwóch dni, bo miałabym lepszą sytuację. Wczoraj byłam w MOPSIE, dopytać czy należy mi się jakaś pomoc z tytułu bezrobocia. Dostałam tylko kartkę do wypełnienia dla męża o zarobkach bo bez tego nic mi nie powiedzą. Należy się prawdopodobnie mi zasiłek okresowy, ale jest on zależny od wielkości dochodu na osobę.
    Wszystko się zgadza ale przecież możesz powiedzieć, że jak poszłaś do lekarza to zapomniałaś przygotować datę ostatniej miesiączki i powiedziałaś tak mniej więcej. Potem owszem nie sprawdziłaś od razu bo byłaś tak podeskcytowana ciążą. Ale przygotowywałaś się do kolejnych badań i znalazłaś swój kalendarzyk miesiączkowy a tam 10 września naprzykład. No nawet jesli będą podejrzewali ze sciemniasz, to ich problem. Moze sie udac. Jest spora szansa moim zdaniem.
    Nie mozna narzekac ze ma sie zle nie probujac tego zmienic. Przepraszam ale probuje Cie jakos zmotywowac. Tu nie chodzi o 2 zł. Rusz pupę

Senior Member Awatar mrówka17
    O mnie
    17-06-2017
    Hej dziewczyny,

Pisałam w nocy ale widzę że post się nie dodał :/

Nie pamiętam, która z Was pisała o tych wieczornych mdłościach, ale ja też tak mam rano idealnie, a im później tym gorzej się czuję.
    Dochodzi do tego, że wieczorami ledwo na nogach stoje bo mam takie mdłości, kręci mi się w głowie itd.
    Ale i tak lepsze to niż całodziennie nudności jak miałam z moim synkiem.
    O tyle dobrze, że mogę sobie odpocząć bo od 8-17 mały jest w żłobku, a jak wraca to o 19 już zazwyczaj śpi.

Co do książek to ja mogę polecić w zasadzie 3, które ze mną szły przez pierwszą ciążę i przy moim Kapim.
    Pierwsza to "W oczekiwaniu na dziecko" - świetnie przedstawiony każdy tydzień ciąży, opisane co się dzieje z dzieckiem i z kobietą w trakcie 40 tygodni, informacje dotyczące diety, co zabrać do szpitala itd. - dla mnie mega.

Kolejne dwie to książki już do opieki nad dziećmi dr Karpa. Pierwsza - "Najszczęśliwszy śpioch w okolicy" uratowała mi tyłek jak mój mały zaczął świrować i budzić się po roczku na dwugodzinne zabawy w nocy, albo co pół godziny popłakiwał i się wybudzał. Była dla mnie wybawieniem bo metody tam opisane zadziałały i po kilku tygodniach mały zaczął znów ładnie spać. Teraz będę z niej korzystać od początku.
    Druga dr Karpa to "Najszczęśliwsze dziecko w okolicy" - to już dla starszych dzieci. Pomaga zrozumieć, w jaki sposób taki maluch myśli, jak odczuwa niektóre sytuacje i uczy jak sobie radzić z dzieckiem, które niektórzy uważają za niegrzeczne meeega polecam.

Co do imienia - czuję, że będzie dziewczynka ale nie mamy jeszcze żadnego wybranego. Pierwsza ciąża nauczyła mnie, że wiele może się zdarzyć więc na razie nawet nie zastanawiam się jakie imię, co kupić, kiedy itd.

Dziewczyny czy Wy też macie zachcianki? Ja mam praktycznie codziennie. Z synkiem nie miałam i dla mnie to jest tak dziwne... Nie ma że nie dostanę tego na co mam ochotę, ja to muszę mieć. Masakra jakaś. Ciągle wymyślam jakieś potrawy z kosmosu a mąż biega i mi je robi. Już mi trochę głupio bo biedny czasem musi się nieźle narobić...

Senior Member Awatar Aniss
    O mnie
    Minion: Samopoczucie do d**y... Wczoraj wzięło mnie na wymioty... Przez godzinę nie chciało puścić. Dodatkowo w nocy się obudziłam (siusiu) i potem spać nie mogłam. Snułam się po domu jak zjawa z horroru i starałam się znaleźć jakieś zajęcie. Nie udało mi się... Łaziłam do rana. Udało mi się zdrzemnąć o 6 nad ranem i co? Po godzinie M. mnie obudził z bananem na twarzy i pytaniem: Wyspałaś się? Myślałam, że Go utłukę! :P Dzisiaj już jest trochę lepiej. Mdłości nie mam, ale i energii też. Ach, ta jesień...
    O właśnie! Mam pytanie! Czy któraś z Was też ma takie kolorowe i realistyczne sny, czy tylko mi się to zdarza? Jak śpię dobrze, to widzę przed oczami piękne obrazy - jak w kalejdoskopie

Senior Member Awatar mrówka17
    O mnie
    17-06-2017
    Aniss możemy sobie podać rękę - ja też nie spałam w nocy po siusianiu... już sobie zaczynam przypominać te nieprzespane noce z pierwszej ciąży

O mnie
    Mrówka: Ja mam tylko jedną zachciankę Żelki owocowe Jak to widzę, mam ochotę wykupić wszystkie żelki w sklepie Ale to chyba nie jest zbyt zdrowe :P
    Chociaż nie! Przepraszam! Ostatnio miałam smaka na kebaba Ale nie uległam, bo było późno, a najlepszy kebab jest baaaardzo daleko ode mnie Mój M. pewnie by mnie nie zawiózł, więc olałam to. Wbiłam zęby w żelki i mi przeszło

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-18 zobacz kalendarz
    Data
    17.07.2013
    Reni83 podobnie wcześniej napisałam, ale ja właśnie z tych aż za nadtto walecznych, moja znajoma została zwolniona i dowedxziała się, że jest w ciąży, nie chcieli jej przyjąć spowrotem... Poszła do sądu, nie stawiali się na rozprawie, mała miała już ponad rok jak odbyła się sprawa i wywalczyła ten roczny macierzynski, chorobowe plus jesszcze odszkodowanie, łacznie blisko 30 tys, warto! Te 2 dni to pikus!!!!
    [/url

[/url]

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    O mnie
    Wczoraj to i tak nie było źle. Między 7 a 10 tygodniem (3 bite tygodnie!) nie spałam prawie wcale. Budziłam się przy każdym ruchu mojego chłopa, a jak już się przebudziłam, to zasnąć nie mogłam. Sąsiad nad głową też mi nie pomagał, bo strasznie tupał. Uaktywniał się wieczorem i latał całą noc waląc piętami w podłogę... Ach, to życie w bloku....
    Dodatkowo w nocy budziło mnie kolano. Czułam straszny prąd w kolanie, aż mi nogę prostowało. Podejrzewam, że to od przeciągów, bo mam drewniane, nieszczelne okna... Przed dzidzią trzeba je, kurna chata, wymienić!
    Teraz mam spokój Jakoś lepiej sypiam, a i przeciągi są mniejsze. Zobaczymy jak będzie w zimie. Pewnie jeszcze będę płakać...

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Data
    17.07.2013
    Co do l4 mój lekarz oburzył się, że chce zwolnienie...Bo pracodawca powinien mi zapewnić inną pracę rodzajową itd, ja to wiem, ale to Rossmann, u Nas nie chcą brzuchatek, bo ani dostawy nie wezmiesz, ani nie możesz pchnąc wozka, na kasie godzinę, to co robić? :P
    A ostatnio jak odklejała mi się kosmówka panika, że czy pracuje, bo zwolnienie mi da...
    Ale wtedy na wizycie bylam z mężem i wyjaśnił, że prosimy o l4, albo on żeby sam miał chodzić i zapłacić komuś za samo zwolnienie, nie pozwoli mi pracować, więc lekarz dał sobie spokoj i wypisał, ale dziwnie wypisuje co wizytę, zamiast ciagkiem na miesiąc...
    Poza tym ostatnio ttak napisałam 29, że kadrowa dzwoniła, że jej to na 23 wygląda i jak tak w ZUSIE odczytają, to co ja zrobię ? ;o
    [/url

[/url]

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Data
    17.07.2013
    Mi się chyba zachcianki nie zaczynają, no dobra czekolada schogetten z orzechami <3 haha
    a tak mało wlasciwie jem, natomiast z synkiem, miałam taaaakie zachcianki, ciągle bym mięso jadła, a normalnie raz w tyg i brzydzę się jak tłuste czy jakaś żyłka, a w ciąży to ciągle polędwiczki, schaby robiłam
    [/url

[/url]

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

czerwcowe mamusie 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów