Strona 66 z 543
Pokaż wyniki od 651 do 660 z 5427

Czerwcowe Mamy 2017

Member
    ERIS

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-18 zobacz kalendarz
    Jeżeli natomiast przyszła matka, z którą rozwiązano stosunek pracy z powodu ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy, przedstawia zwolnienia lekarskie, ma prawo zasiłku chorobowego do dnia porodu, a od dnia porodu – do zasiłku macierzyńskiego.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-18 zobacz kalendarz
    Data
    17.07.2013
    Takie mamy Państwo...
    nie lubię narzekać, nie chciałam wyjeżdżać, ale dla mnie większość polityki to mnie trzęsie. Jedni chcą uczciwie i sie nie da, innych dyma Państwo płacisz składki i w sumie nie należy Ci sie nic, bo za duzo zarabiasz... tyle sie posłucham o kombinatorstwo, mowie o takich nierobach, ze nie macie pojecia

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Data
    17.07.2013
    Co do dziecka w domu- mój przedszkolak oczywiscie duzo choruje, lale w przedszkolu nie nudzi sie i wraca padnięty i zje idzie na drzemkę
    Człowiek nie wie co z czasem wolnym zrobic ma- oczywiscie jak nie pracuje tak jak ja teraz na l4
    Teraz muszę leżeć, ale i tak
    Nadal cierpię na chroniczne zmęczenie- leżeniem
    W nocy mi sie spac nie chce, bo czasem 2 drzemki nawet utne, bo ileż można czytac i seriale oglądać

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Data
    17.07.2013
    Jeszcze jedno... Czy tylko mi nadal mimo 13 tyg tak sie przetlusCzaja włosy? Myje codziennie i po prostu wygladam jak idz stad i nie wracaj ;p

Język niemowląt super- Tracy Hogg mam w domu, polecam tez Zawitkowskiego filmiki i książkę i czyjaś jeszcze widziałam ciekawa

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Data
    17.07.2013
    Badania laboratoryjne oprócz mocz, krew, przeciwciała, toxoplazmoza, HIV, hcv, usr. Cos jeszcze robilyscie?

Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-07 zobacz kalendarz
    Tak najwazniejsze ze bede miala zabezpieczenie do konca macierzynskiego jakas kase z Zusu. Szkoda tylko ze bede bezrobotna lata pracy mi sie jie beda liczyc no i na wychowawczy nie pojde..
    Ja sie zastanawiam jak mozna ogarnac trojke czy czworke i jeszcze byc w ciazy tak jak nasze babcie czy mamy. To dopiero sa bohaterki ;-)

Ja narazie z badan robilam glukoze mocz krew ogolna i tsh.a nawet wynikow nie znam.

Co do przetluszcxajacych wlosow to mi wrecz odwrotnie. Przestaly sie w ciazy przetluszczac az tak jak przed no i cera lepsza.

Senior Member Awatar Minion87
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-12 zobacz kalendarz
    Ja podobie jak Ewelina teraz mam włosy w lepszym stanie niz przed ciążą))) też robilam mocz, krew ogólna tsh, glikoze, hiv, hbv, kiłe, toksoplazmoze i oznaczalam grupe krwi....niezła runda badań za mną)) a no i wczoraj byłam jeszcze na badaniu prenatalnym tym genetycznym, ale to chyba nie jest obowiązkowe. Nastepna wizyta dopiero 8.12

Co do ZUS i przepisów to jest to masakra...niby państwo chroni kobiety w ciąży, ale jak dla mnie to tylko w teorii....całę szczęście tak jak pisze ERIS, że masz zabezpieczenie do porodu i możesz iść na macierzyński spokojnie...

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Aniss
    O mnie
    Witajcie przyszłe mamutki! To znowu ja.
    Nie miałam siły wczoraj coś więcej o sobie napisać, ale obiecuję, że nadrobię zaległości! Nie chcę wyjść na narcyza opisując siebie, ale przeczytałam o Was już dość dużo i pomyślałam, że przedstawię się najlepiej, jak umiem, byście Wy poznały mnie!
    Moja dzidzia została poczęta przypadkowo (tak podejrzewam, chociaż mój chłopak mógł maczać w tym palce - chyba miał dość mojego ciągłego stękania o dziecko ). Pewnego dnia obudziłam się i doznałam olśnienia. Coś się zmieniło. Nie wiem dokładnie co, jednak postanowiłam zrobić test. Od około roku miałam obsesję. Zawsze kupowałam kilka testów na zapas i co 2-3 miesiące robiłam jeden. Tego właśnie dnia poczułam, że może mi się to naprawdę przydać. Inaczej nie umiem tego uczucia opisać. Kobieca intuicja? Nie wiem.
    Wzięłam test i poszłam do kibelka. Czekając na wynik wystukiwałam mijające sekundy. Bałam się spojrzeć, ale się przemogłam. 2 kreski, ale druga z nich była bardzo blada. Zamurowało mnie, spędziłam tam blisko pół godziny wpatrując się w test. Mój M. się zniecierpliwił i łomotał w drzwi. Dopiero wtedy znalazłam siłę, bo otworzyć i pokazać mu wynik. Spodziewałam się innej reakcji - złości, zawodu - ale nie tego! Wybuchnął śmiechem prosto w moją twarz! Powiedział, że przeczuwał to od jakiegoś czasu, bo zrobiłam się rozkojarzona, zamulona, ale i nerwowa. Często wybuchałam płaczem, a i złość przychodziła z łatwością.
    Na wizytę umówiłam się do gina na za tydzień. Równe 7 dni musiałam się z tym męczyć. Poszłam na NFZ i się rozczarowałam. Lekarz potraktował mnie jak głupią nastolatkę z urojeniami. Zbadał mnie palpacyjnie i powiedział, że owszem - to może być ciąża, ale on mi teraz nic nie powie, bo za wcześnie. Kazał mi przyjść za kolejne 3 tygodnie (!). Zrobiłam rundę po innych lekarzach na kasę chorych, ale wynik był ten sam. Mówili, że albo sobie coś uroiłam, albo jestem przewrażliwiona, bo to trzeba czasu. Zdenerwowana poszłam prywatnie, gdzie potraktowano mnie poważnie. Od razu zrobiono mi USG dopochwowo, co wykazało 6t i 6d ciąży. Serduszko już biło głośno i wyraźnie! Założono mi książeczkę ciąży,zlecono badania i kazano kupić i zażywać kwas foliowy. Od razu dostałam L4 ze względu na pracę z tworzywem sztucznym, klejami, farbami i acetonem. Od tamtej pory chodzę tylko prywatnie (wizyta 160zł) i zawsze czuję się zadowolona. Ostatnio byłam w gabinecie aż 25minut! Lekarz jest bardzo dokładny, cierpliwy i zawsze mi wszystko wytłumaczy Po wielu rozczarowaniach jestem szczęśliwa Dodam, że USG mam co wizytę i bardzo się z tego cieszę, bo mam zdjęcia dzidzi w środku <3 Będzie super pamiątka w albumie małego dziabąga A jak to było u Was? Też miałyście taką mękę po drodze?

Senior Member Awatar Minion87
    O mnie
    Aniss u mnie było zupełnie inaczej udało nam się w końcu z mężem przeprowadzić do "czegoś większego" i od razu zapadła decyzja o tym, że już najwyższy czas na tego pierwszego urwisa) (mam 29 lat, więc troszke się naczekałam). Po 1,5 miesiąca się udało i też zobaczyłam dwie upragnione kreseczki)) Radość, radość i tylko radość) Lekarza od dawna miałam wybranego prywatnie i jak czytam co opisujesz to ciesze się, że nie musiałam przebrnąć przez drogę po NFZ....

Pamiątkowe zdjęcia oczywiście też lądują w albumie)))

Senior Member Awatar Martussia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-09 zobacz kalendarz
    Mi również niedługo się umowa kończy niestety mam na czas określony ;( Badania robiłam tylko podstawowe krew mocz i cukier oraz wr innych nie musiałam, wyników też nie znam, we wtorek mam już wizytę doczekać się nie mogę. Strasznie się zaczęłam martwić czy wszystko ok ;( Przed ciążą strasznie mi się włosy przetłuszczały teraz jest lepiej Od wczoraj czuję się paskudnie dopadł mnie katar... ;(

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

czerwcowe mamusie 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów